פסטיבל קאן ו"הנאורות" השמאלנית - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פסטיבל קאן ו"הנאורות" השמאלנית

amir85

Recommended Posts

בדיוק צפיתי בחדשות והייתה כתבה על גאווה למדינת מכיוון שבכתגורית הסטודנטים

זכתה במקום השלישי סטודנטית ישראלית ושזאת הייתה דוגמאה וצאת דופן בשיתף פעולה ישראלי/פלסטינאי

אני מנחש שעצם איזכור של פסטיבל קאן או שיתוף הפעולה הישראלי/פלסטיני זה מובן שזה היה סרט שמאלני

הרי מובן ששיתוף פעולה בינינו תמיד מתמקד בהנצחה של הכובשת הרעה הכוחנית הדורסנית שפגעת בפלסטינאים המסכנים

וכמובן כצפוי הסרט שצולם בחברון מתמקד באח ואחות פלסטינאית שמנסים להגיעה למסיבת הסיום שלהם

כאשר הם צריכים להתמודד עם עוצר וחילים ישראלים שפוגעים בשגרת החיים שלהם בגלל המתנחלים הרעים ששעושים חגיגה.

אני לא יודע מה הגאווה הישראלית שהכתבת דיברה עליה בי זה האלה בחילה.

כרגיל הרוב המכריע של הסרטים שמגיעים לאן שהוא בחו"ל וזוכים לאיזכור או פרסים כרגיל מתוגמלים לפי מידת השמאלניות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שיש לך לעשות בחיים זה להתבכיין על השמאל?

יודע מה גאון גדול, אולי תרים את הכפפה ותפיק סרט ימני שיזכה בפרסים? אה, איך לא חשבת על זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי, מר יואב, אין כפפה להרים. סרט ישראלי שאינו שמאלני ואנטי-ישראלי בגלוי יגנז בו ביום שיצא (לפחות באירופה). למה? כי רוב העולם נהנה לראות אותנו מתרפסים. למה? כי גורמים מסויימים שלא אנקוב בעמדתם בפוליטיקה הישראלית הרגילו את העולם לכך שה"כיבוש" זה רשע גם מבחינתינו, משהו שחייב להפסק וצריך להתנצל עליו.

קצת מזכיר לי את ימי ברה"מ העליזים, בתקופה בה יהודים יכלו לעסוק בהסטוריה או מדעי המדינה רק אם בחרו להתמקד במזרח התיכון ולגנות בפומבי את "האגרסורים הציוניים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט לא מבין איך ישראלים שגדלו פה יכולים להציג אותנו כעם כובש ורע.

זה כמו שאני לא מבין איך מישהו יכול לבגוד במדינה שלו בשביל כסף וכו'...

זה פשוט עצוב שיש אנשים שגדלים פה כישראלים ומתנהגים כמו פלסטינאים.

ובאמת נמאס מהשמאל, מה הם חושבים שאם יחזרו לגבולות 67' אז ייפתרו כל הבעיות הבטחוניות שלנו? הם רק יהיו יותר חמורות.

לפני 67' לא היה שלום עם כל הערבים ואם הם באמת רוצים שלום זה בגלל שהם מבינים שלפני 67' הם חשבו שיהרגו את כולנו ושהם הבינו שהם לא הצליחו + גרמו לאיבוד שטחים שלהם אז הם מבינים שאנחנו יותר חזקים.

אנחנו צריכים להבין שיש לנו יותר כוח צבאי מהערבים וזה הוכח כבר בכל המלחמות, עכשיו רק צריך לפתור את בעיית איראן שמר אובאמה חושב שאפשר לדבר איתם כמו אדיוט. ולאחר מכן חיזבאללה וסוריה למרות שהכל יבוא בחבילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

vic07, לצערי (באמת, לא בציניות), לא יצא לי לשמוע (עזוב לראות) סרט טוב עם מסר פוליטי שהוא לא שמאלני בתקופה האחרונה. סרט שמציג את הישראלים בתור הנפגעים למשל (מהצד האנושי כמובן), בודאי שלא ברמה גבוהה. למה לא להציג את תושבי שדרות שחיו וחיים שנים רבות תחת קסאמים, או תושבי הצפון שחיו שנים תחת הקטיושות? אני מוכן להתערב איתך שסרט כזה מוצלח יצליח לא פחות.

למה אין כאלה? זה לא סוד שלא חסרים אנשי תרבות (ובין היתר במאים) שמאלניים (במקרים מסוימים שמאלני זה בלשון המעטה), שמנסים להציג את הצד האנושי של הסכסוך האנושי-פלסטיני. יש לך בעיה עם זה? הסבה מקצועית לתחום הבימוי ובהצלחה שיהיה לך.

אני לא רואה שום דבר פסול בסרטים הישראלים שהצליחו לאחרונה בעולם, ולמען האמת, הם זכו לדי הרבה גב מהעם, שמאלנים כמה שלא יהיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם האדון "amir85" בכלל טרח לראות את הסרט? כי הרבה יותר נוח לרשום שכל פסטיבל קאן מהכורסא הנוחה שלך מבלי לדעת בכלל על מה מדובר (לראות כתבה של 2 דקות לגבי הסרט לא נחשב בתור צפייה בסרט). ותן לי לנחש - אתה אפילו לא יודע מה שמו של הסרט שאותו אתה מבקר (הסרט הוא "דיפלומה" של יעל קיים)... ראוי שתדע שבפסטיבל קאן השתתפו עוד 3 סרטים ישראליים שלא מדברים על כיבוש או דברים כאלו:

http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,1142,209,35350,.aspx

וכפי שכתב יואב - אנשי ימין מוזמנים ליצור סרט ולהקרין אותו מתי שבא להם, הבעיה היא שיותר נוח להאשים את הצד השמאלי של המפה בכל הדברים הרעים במדינה מאשר להזיז את התחת ולשנות דברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שיש לך לעשות בחיים זה להתבכיין על השמאל?

יודע מה גאון גדול, אולי תרים את הכפפה ותפיק סרט ימני שיזכה בפרסים? אה, איך לא חשבת על זה?

במצב הנוכחי של העולם (או יותר נכון בכמות המוסלמים שיש בו ) זה בלתי אפשרי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם האדון "amir85" בכלל טרח לראות את הסרט? כי הרבה יותר נוח לרשום שכל פסטיבל קאן מהכורסא הנוחה שלך מבלי לדעת בכלל על מה מדובר (לראות כתבה של 2 דקות לגבי הסרט לא נחשב בתור צפייה בסרט). ותן לי לנחש - אתה אפילו לא יודע מה שמו של הסרט שאותו אתה מבקר (הסרט הוא "דיפלומה" של יעל קיים)... ראוי שתדע שבפסטיבל קאן השתתפו עוד 3 ישראליים שלא מדברים על כיבוש או דברים כאלו

אמרתי שלא היו סרטים? לא. רק צינתי שהסרטים שזוכים לתשבוחות הם בעלי מגמה ברורה.

ועובדה שעל הסרט הזה שמעתי בחדשות ולא על הסרטים האחרים, כשזה הסרט שלכאורה מיצג את בגאווה כפי שצינה המגישה :nono:

ואל תשתמש בתרוץ המאוס שאם לא ראית את הסרט אז... כי מסיכום העלילה שהבאתי אין יותר מה לראות.

השתמשתם בתרוץ הזה גם עבור הסרט ואלס באשיר ובסופו של דבר לאחר שראיתי אותו לא התבדתי, זה היה סרט בעל אגנדה המאוסה הרגילה שלכם.

אני מת לדעת אם איזה יוצר ישראלי/ערבי יצור סרט שיקרא 'הניצחון הערבי הגדול על הכובש הציוני' אתה גם תגיד לי קודם לראות אותו :kopfpatsch:

vic07, לצערי (באמת, לא בציניות), לא יצא לי לשמוע (עזוב לראות) סרט טוב עם מסר פוליטי שהוא לא שמאלני בתקופה האחרונה. סרט שמציג את הישראלים בתור הנפגעים למשל (מהצד האנושי כמובן), בודאי שלא ברמה גבוהה. למה לא להציג את תושבי שדרות שחיו וחיים שנים רבות תחת קסאמים, או תושבי הצפון שחיו שנים תחת הקטיושות? אני מוכן להתערב איתך שסרט כזה מוצלח יצליח לא פחות.

למה אין כאלה? זה לא סוד שלא חסרים אנשי תרבות (ובין היתר במאים) שמאלניים (במקרים מסוימים שמאלני זה בלשון המעטה), שמנסים להציג את הצד האנושי של הסכסוך האנושי-פלסטיני. יש לך בעיה עם זה? הסבה מקצועית לתחום הבימוי ובהצלחה שיהיה לך.

אני לא רואה שום דבר פסול בסרטים הישראלים שהצליחו לאחרונה בעולם, ולמען האמת, הם זכו לדי הרבה גב מהעם, שמאלנים כמה שלא יהיו.

יש הבדל בין טוב לבין דרמה/מסחטת דמעות לצופה הממוצע שמרותק לכורסאה שלו.

הרי הרבה יותר קל להכין סרט למשל על הערבים המסכנים בעזה, כי מה לעשות הם באמת הרבה יותר מסכנים (מה לעשות גם הקוזק הנגזל מסכן)

בעיקר כאשר משחקים לידי דעת הקהל העולמית אשר ברובה לא אוהדת לישראל (ולידי האינטרס הפלסטינאי) הרבה יותר קשה להכין סרט טוב שבא לשבור מוסכמות

לכן זאת בעיה כאשר פעם אחר פעם מוצגים הסרטים הללו והם מהוללים בחו"ל ובארץ הדבר הזה פי כמה וכמה יותר פוגע ממה שכל מסע הסברה שלנו תורם

כי זה משריר את הסיכסוך באופן חד צדדי ומגמתי עם המונחים האהובים הלנו כמו הכיבוש וכו או בזמן האחרון הנכבה שנכנסה להילוך גבוה.

זה למה אני מבקר את הדברים הללו, והשאלה היא לא למה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...