התייעצות לבניית NAS ביתי - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לבניית NAS ביתי

schw22

Recommended Posts

היי,

יש לי אפשרות לשים את היד על בקר raid ישן מסוג adaptec 2610sa... כך שאני משתעשע ברעיון לבנות NAS לאחסון...

מס' שאלות:

1) הכרטיס עצמו הוא PCI-X, אבל ראיתי הצעה ל- NAS שמבוסס עליו - http://geekyprojects.com/nas/build-your-own-nas-using-freenas/

האם למישהו יש ניסיון עם הכרטיס שיכול לאשש את הטענה שהוא יעבוד על PCI "רגיל"?

2) האם לדעתכם אפשר לשדך אותו ללוח מבוסס כמו זה:

http://www.intel.com/Products/Desktop/Motherboards/D945GCLF2-D945GCLF2D/D945GCLF2-D945GCLF2D-overview.htm

3) איזו תצורת דיסקים תהיה עדיפה ל- RAID5 מבחינת עלות/נפח/ביצועים (ואם אפשר, אשמח להמלצה על דגמים :nixweiss:):

כ- 3TB עלות משוערת סביב ה- 2400 שח

3 דיסקים של 1.5T (עלות דיסק בודד כ- 800 שח פחות או יותר)

4 דיסקים של 1T (עלות דיסק בודד כ- 500-600 שח, תלוי בחברה ובחנות)

כ- 4.5T, עלות משוערת סביב ה- 3300 שח

4 דיסקים של 1.5T

5-6 דיסקים של 1T

4) המלצה לראוטר gigabit שיחזיק את הרשת... יש את הדגם הזה:

http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=248&pl1_id=3&pl2_id=18

איך הוא ? האם יש אחרים במחיר שפוי יחסית (קטן מ- 600 שח)?

תודה מראש :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חייב בקר רייד בשביל לבנות NAS...

1. כרטיס PCI-X לא יעבוד על PCI

2. בתור בעלים של לוח כזה אני יכול להגיד לך שהוא אחלה פתרון לNAS אבל רק בנפח נמוך, אפשר לשדך לו בקר PCI בשביל עוד חיבורי SATA

3. אני מריץ רייד 5 על הבקר PERC 5/I שלי עם רבעיית כונני טרה F1 של סמסונג

בשביל לתת לך מענה יותר טוב אני צריך פרטים:

תקציב? נפח דרוש? צרכים מיוחדים מהNAS?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הקישור לא ממש עובד, אבל בכל מקרה אם יש חריץ PCI-X אז אפשרי להפעיל עליו את חלק מכרטיסי ה-PCI, לא להיפך.

2. לא, אין לו חריץ PCI-X.

3. ערבבת הרבה נפחים, תקבע נפח דרוש ויהיה פשוט יותר לעזור לך. בכל אופן אני יכול לומר שעדיף לקנות כמה כונני 1.5TB, זה יוצא יותר זול. מבחינת ביצועים אני לא יכול לדעת עד כמה זה ישנה לך כי אני לא יודע מהם השימושים שלך בכלל מלבד "אחסון". אפשר לאחסן מידע גם בלי מערכים למיניהם.

4. לא שייך לפורום זה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר, הקישור עובד אצלי.... טוב ננסה שוב:

http://geekyprojects.com/nas/build-your-own-nas-using-freenas/

בכל מקרה - הנה עיקרי הדברים:

הבחור בנה NAS על בסיס המרכיבים הבאים

Components:

FreeNAS (Monowall, FreeBSD based NAS software)

PIII motherboard (Intel Chipset)

PNY CF Card

CF to IDE adapter

SEAGATE 320Gb Hard Drive Barracuda drives (4 Units)

Adaptec 2610SA SATA Raid Card (6 ports, hardware Raid)

ובהמשך המאמר:

Dont worry about the large PCI connector, it will fit well on a regular PCI slot, the reason why it is so large is because you can also use it in 64bit PCI slots.

לפי זה, הכרטיס אמור לעבוד ב- PCI... כך שתיאורטית כל לוח אם (עם PCI2.2) יתמוך בבקר.

אין ספק שהביצועים יהיו ברצפה, בגלל ש- PCI יכול להעביר עד 133MB/s ב- 32bit וזה מבלי להתחשב בביצועי הרשת שגם יגבילו אותי...

נו טוב, מקס' אני אבצע בדיקה לבקר על חומרה ישנה (מאוד) ששוכבת לי בבית (PIII או 1000MHz)

אתה לא חייב בקר רייד בשביל לבנות NAS...

ידוע לי שאין צורך בבקר. רוב לוחות האם היום תומכים ב- raid 0, 1,10 וחלקם גם ב- 5. מה גם ש- freeNAS יודע לבנות RAID תוכנה טהור ללא צורך בבקר.

לגבי הצורך הכללי ב- NAS - אין ממש צורך כזה, פשוט הגעתי למצב בו ה- HD שלי נמצאים בכ- 90% תפוסה (מדובר על נפח כולל של כ- 2TB) ואני רגע לפני רכישת דיסקים נוספים (כנראה ה- 103uj) כשההצעה לבקר עלתה...

מצד שני, תצורת המחשבים שלי היום לא מאפשרת לי להוסיף דיסקים נוספים מבלי לבצע שינויי קונפיגורצייה (פרט לאופציה אחת והיא להחליף דיסק של 250 באחר) ואני לא בטוח שבא לי להתחיל לשחק עם זה...

מצד שלישי, אני גם מתכנן לרכוש מחשב חדש למשחקים בעתיד הקרוב... ככה ששרת קבצים כלשהו יאפשר לי לעבוד בצורה מסודרת יותר (סה"כ יהיה מדובר ב- 3 מחשבים שולחניים ושני ניידים)

3. ערבבת הרבה נפחים, תקבע נפח דרוש ויהיה פשוט יותר לעזור לך. בכל אופן אני יכול לומר שעדיף לקנות כמה כונני 1.5TB, זה יוצא יותר זול. מבחינת ביצועים אני לא יכול לדעת עד כמה זה ישנה לך כי אני לא יודע מהם השימושים שלך בכלל מלבד "אחסון". אפשר לאחסן מידע גם בלי מערכים למיניהם.

ריבוי הנפחים היה כדי לשים על השולחן את האופציות השונות.

כדי לפשט את העניין - מדובר בהשגת נפח מקסימלי ביחס למחיר.

אני מבין שמעל ל- 4 דיסקים ב- raid לא יתרום הרבה לביצועים (ואולי זה נכון רק ל- raid 0?)

ב- raid 5 חלק מהנפח הולך "לאיבוד" לטובת מידע checksum וכד'... השאלה היא, בהתחשב במחירים פר דיסק, היצע, איכות הדיסקים הקיימים היום בארץ, האם עדיף לבסס את המערך על דיסקים של 1.5TB או על דיסקים של 1TB כדי להשיג נפח זהה לשימוש?

בוא נשים את שיקולי העלות הסופיים בצד... הם פחות רלוונטיים בשלב זה...

המונח "אחסון" הוא אכן כללי, אבל אני לא רואה צורך בכניסה לפרטים קטנים יותר... אם אכן ארכיב שרת NAS, אנצל גם את היכולות המתקדמות יותר שלו.

מערך של raid 5 ייבנה בכל מקרה (לא בטוח שבתוך NAS ייעודי)

ה- אכן נמצא אצלי כמועמד לרכישה גם ללא קשר ל- NAS, הבעייה שלי איתו זה מגבלות החומרה שניתן לחבר אליו. בכל מקרה, אם הקטע עם בקר ה- RAID הזה ייפול, ועדיין ארצה במחשב NAS, אני כנראה אלך על לוח עם יותר פיצ'רים (בעיקר PCIe וריבוי SATA) ואשקול הוספת PREC - אבל מדובר במחשבות עתידיות בלבד שמבוססות על הנחות שצריכות להבדק במציאות... בלה בלה בלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההמלצה שלי היא ללכת על מעבד AMD עם לוח אם מבוסס 740G בתור הבסיס שלך לNAS

בגדול זה אולי יהיה יקר יותר מהאטום אבל אם הרבה יותר אפשרויות... אני אישית מתכנן באיזשהו שלב לנתק את הPERC מהמחשב שלי ולשים אותו בשרת קבצים יעודי.

בסופו של יום העדיפות שלך היא לקבל את היחס כסף/נפח הכי גבוהה שאפשר... להלן הברירות שלך ברייד 5 למשל

4 * Samsung HD103UJ 1000GB אחרי רייד 5 יש לך 3T וכל זה יעלה לך 1900 ש"ח

3 * Seagate ST31500341AS 1500gb אחרי רייד 5 גם 3T במחיר 1857 ש"ח

כמו שאתה שם לב המחיד בגדול לא כל כך משנה... זה העדפה אישית שלך כבר, אני מסתייג מהסיגייט בעקבות הפרשה של 7200.11 ומעדיף את הסמסונג, בגלל זה גם יש לי 4 כמוהם.

לגבי NAS מבוסס ATOM הנה פרויקט קטן שמישהו עושה כרגע

http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=165462

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי NAS מבוסס ATOM הנה פרויקט קטן שמישהו עושה כרגע

http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=165462

פרוייקט מדהים...

מעניין אותי אותי מה יהיו הטמפ' הסופיות בתוך הקופסה הזו...

לגבי ה- 740 - זו אופציה, יחד עם מעבד אופטרון זול או איזה 4850e/5050e יכול לתת בסיס טוב לשידרוגים עתידיים...

החסרון היחיד הוא הגודל ביחס ללוח mini-itx.

איך ה- 7200.12 ביחס ל- sumsung F1?

ניתן להשיג אותם בארץ (ה- 1TB)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לחבר מס' גדול של קשיחים אז הגודל של הלוח אם הוא לא הבעיה העיקרית שלך אלא איפה לשים את כל הקשיחים.

ה7200.12 הם סידרה יחסית חדשה שאמורה להיות עדיפה על הF1 בגלל השימוש בפלטות של 500 גיגה.

אבל לעומת ה7200.12 לF1 יש הרבה משתמשים וותיקים והסדרה כולה בהרצה זמן רב ללא בעיות מיוחדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...