המלצות לסרטי מדע בידוני וםנטזיה - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצות לסרטי מדע בידוני וםנטזיה

MasterDK

Recommended Posts

donnie darko לא הטעם שלי לכן לא אהבתי

אבל CLOVERFIELD חרא של סרט אפשר לחטוף סחרחורת מכל התזוזות של המצלמה אני אחרי 10 נאלצתי לחתוך ודילגתי קדימה כדי לראות אם זה משתפר. בפרוייקט המכשפה מבלייר לא היה להם תקציב לכן הם צילמו ככה כדי שיראה מציאותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

פרוייקט המכשפה מבלייר וקלוברפילד מבוססים על אותו עיקרון זווית צילום של בן אדם

וגם בקלוברפילד וגם בפרוייקט המכשפה מבלייר השתמשו במצלמות קולנוע ,בפרוייקט הממכשפה השתמשו במצלמת 16mm לא מצאתי מאיזו חברה

ובקלוברפילד השתמשו במצלמות HD

Panasonic AG-HVX200, CineAlta F23, and Thomson VIPER FilmStream Camera

בכל אופן בקלוברפילד מן הסתם יותר רצים אז ברור שתהיה יותר תזוזה .

מעבר לכך קלוברפילד נראה משעמם רק בגלל שאתה לא ממש מבין מה קורה בסרט, אבל זה כמובן כל הרעיון שמאחורי הסרט הזה זווית חדשה של אנשים שנקלעים לסיטואציה ולא מבינים מה קורה סביבם וזה מועבר יפה מאד לקהל שרואה את הסרט בפעם הראשונה ללא ספויילרים או דברים אחרים שיגרמו לך להבין את מהות הסרט לפני שראית אותו.

אותו דבר פרוייקט המכשפה,נכון זה סרט מעולה רק בגלל שדאגו לעשות פאניקה בקרב תושבי עיירה מסכנים על אנשים שנעלמו ביערות בגלל אגדת פולקלור מסויימת ושנמצאה קלטת וידאו שמספרת את סיפור העלמות שלהם, הפניקה הזאת גרמה להייפ תקשורתי סביב קלטת לכאורה שהפך לסרט קולנוע שבסופו של דבר נתגלה כשקר והרי מדובר בסרט קולנוע לכל דבר.

עכשיו אם היה ידוע מהתחלה שמדובר בסרט קולנוע לכל דבר קשה לי היה להאמין שהוא היה מצליח יותר בצורה הזאת.

לכן האי ודאות גרמה לו להצליח בענק .

ושכחתי פרוייקט המכשפה מבלייר היה תקציב מכיוון שלא היו איזה שהם אפקטים מיוחדים ומסוכנים או פרוטכניקה מגניבה כזו של פיצוצים וכדומה

בסך הכל זרקו לאיזה יער כמה סטודנטים לקולנוע עם ציוד תרמילאות קצת אוכל ואמרו להם תסתדרו , אז חוץ מהם במאי וצוות נוסף לא היה על מה להוציא הרבה כסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוייקט המכשפה מבלייר וקלוברפילד מבוססים על אותו עיקרון זווית צילום של בן אדם

וגם בקלוברפילד וגם בפרוייקט המכשפה מבלייר השתמשו במצלמות קולנוע ,בפרוייקט הממכשפה השתמשו במצלמת 16mm לא מצאתי מאיזו חברה

ובקלוברפילד השתמשו במצלמות HD

Panasonic AG-HVX200, CineAlta F23, and Thomson VIPER FilmStream Camera

בכל אופן בקלוברפילד מן הסתם יותר רצים אז ברור שתהיה יותר תזוזה .

מעבר לכך קלוברפילד נראה משעמם רק בגלל שאתה לא ממש מבין מה קורה בסרט, אבל זה כמובן כל הרעיון שמאחורי הסרט הזה זווית חדשה של אנשים שנקלעים לסיטואציה ולא מבינים מה קורה סביבם וזה מועבר יפה מאד לקהל שרואה את הסרט בפעם הראשונה ללא ספויילרים או דברים אחרים שיגרמו לך להבין את מהות הסרט לפני שראית אותו.

אותו דבר פרוייקט המכשפה,נכון זה סרט מעולה רק בגלל שדאגו לעשות פאניקה בקרב תושבי עיירה מסכנים על אנשים שנעלמו ביערות בגלל אגדת פולקלור מסויימת ושנמצאה קלטת וידאו שמספרת את סיפור העלמות שלהם, הפניקה הזאת גרמה להייפ תקשורתי סביב קלטת לכאורה שהפך לסרט קולנוע שבסופו של דבר נתגלה כשקר והרי מדובר בסרט קולנוע לכל דבר.

עכשיו אם היה ידוע מהתחלה שמדובר בסרט קולנוע לכל דבר קשה לי היה להאמין שהוא היה מצליח יותר בצורה הזאת.

לכן האי ודאות גרמה לו להצליח בענק .

ושכחתי פרוייקט המכשפה מבלייר היה תקציב מכיוון שלא היו איזה שהם אפקטים מיוחדים ומסוכנים או פרוטכניקה מגניבה כזו של פיצוצים וכדומה

בסך הכל זרקו לאיזה יער כמה סטודנטים לקולנוע עם ציוד תרמילאות קצת אוכל ואמרו להם תסתדרו , אז חוץ מהם במאי וצוות נוסף לא היה על מה להוציא הרבה כסף...

תודה על האינפו-זה היה מעניין.

אגב,מה לדעתכם סרט המדע-בדיוני הטוב ביותר בכל הזמנים (לא סרטי פנטזייה)?

אני מיתכוון לסרט,שגרם לכם לחשוב והשאיר את חותמו עליכם ולא בהכרח בסרט שנהניתם בו והתלהבתם מאפקטים,action פס קול

ושאר ירקות ,שהם אומנם חשובים ,אבל הם ממש לא העיקר עצמו ולא יכולים לבוא במקום רעיון מקורי ועלילה "כובשת" וסוחפת אותך....

מבחינתי ללא ספק סרט המטריקס הראשון (שאר סרטי המטריקס היו מיותרים לחלוטין וחבל בכלל שיצאו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע לגבי "הטוב ביותר בכל הזמנים", אבל:

המטריקס בהחלט סרט מוצלח כמעט מכל הבחינות (הייתי אוהב אותו יותר אם היו מנסים פחות לדחוף סימבוליזם בכל דבר). מבחינה כמה שהוא גורם לך לחשוב - הרעיונות שהוא מציג בהחלט גורמים לך לחשוב, אבל אופן ההצגה שלהם די שטחי.

הסרט שכנראה השאיר עליי את הרושם העמוק ביותר הוא "איש המאתיים". גורם לך לתהות הרבה על מושגים כמו תבונה, נשמה וכד'.

וכמובן חשוב לציין את "12 הקופים", שמעבר לסרט טוב הוא גורם לך לחשוב הרבה על המשמעויות של מסע בזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרט שכנראה השאיר עליי את הרושם העמוק ביותר הוא "איש המאתיים". גורם לך לתהות הרבה על מושגים כמו תבונה, נשמה וכד'.

+1

זה גם מזכיר לי את הסרט של שפילברג וסטנלי קובריק מ 2001, נדיר לראות סרט בדיוני כ"כ מלא ברגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב,מהי גרסת תוכנת השיתוף הקבצים הטובה ביותר, לדעתכם להורדת סדרות וסרטים ישנים מאוד שכבר לא משודרים

וגם לא נמכרים בשום מקום?

(הרי שהורדה שלהם לא תגרום נזק לאף אחד )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+1

זה גם מזכיר לי את הסרט של שפילברג וסטנלי קובריק מ 2001, נדיר לראות סרט בדיוני כ"כ מלא ברגש.

:behead:

אחד הסרטים שממש גרמו לי לבחילה, ואני כותב זאת בתור אחד שמאוד אוהב סרטי מד"ב. אגב רוב הסרטים שהובאו כאן הם לא סרטי מד"ב קלאסיים

אלא בד"כ כל מיני שוברי קופות עם סממני מד"ב (קלוברפילד,ארמגדון, האלמנט החמישי וכו').

אישית אני ממליץ ממה שנאמר כאן על:

DONNIE DARKO

12 MONKEYS

Equilibrium

DUNE (גם המיני סדרה)

dark city

עוד 2 המלצות לסרטי מד"ב רציניים:

ברזיל

מטרופוליס (מ1927!)

עריכה: כמובן שגם בלייד ראנר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם ממליץ על 12 monkeys ו dark city אם לא ראית אותם. את dark city שווה לראות פעמיים לפחות .

יש סרט פנטזיה ישן מאוד מ1984 שנקרא Krull שזה סיפור פנטזיה קלאסי. הוא לא הכי מוצלח אבל לפי דעתי הוא יותר טוב מהסרט הראשון של שר הטבעות. :lol: מישהו אמר the princess bride ? קלסיקת עבר עם הרבה הומור קליל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכויות יוצרים על נשמרים ל75 שנה, ככה שרק אם התכוונת לראות אילמים השאלה שלך חוקית....

:funnypost:

וואלה לא ידעתי !!!

בכל מקרה,למיטב ידיעתי ,לחוק אמריקאי זה, אין תוקף בארץ,שהרי היא לא אחת ממדינות ארצות הברית.....

וככול שזכור לי ,חוק זכויות היוצרים הישראלי ,לגבי יצירות קולנועיות,חוקק לפני כשנתיים ולכן הוא תופס רק לגבי שנעשו אחרי כניסת החוק לתוקף

ולא באופן רטיואקטיבי.

הקיצר אני חוזר על שאלתי:

,מהי גרסת תוכנת השיתוף הקבצים הטובה ביותר, לדעתכם להורדת סדרות וסרטים ישנים מאוד שכבר לא משודרים

וגם לא נמכרים בשום מקום?

]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Kin-Dza-Dza

http://www.imdb.com/title/tt0091341/

סרט פשוט חובה לכל אוהבי המד"ב, הסרט דובר רוסית (סרט המד"ב הטוב ביותר של ברית המועצות אי פעם).

אפשר למצוא כתוביות באנגלית. מי שיראה לא יתאכזב ויתאהב מייד.

חובה לכל דוברי הרוסית שאוהבים מד"ב.

;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכויות יוצרים של יצירה זרה חלות גם בארץ ותוקפן הוא כפי שקובע החוק בארץ המקור או כפי שקובע החוק בישראל - הנמוך מביניהם.

זכויות יוצרים על נשמרים ל75 שנה, ככה שרק אם התכוונת לראות אילמים השאלה שלך חוקית....

בכל מקרה יש טובים גם משנת 1935 ומטה שהם אינם אילמים,

אם כי הם בשחור לבן ,כפי שאמר כאן ידידינו "ag43 "ואני מזדהה עם כול מילה שלו:

:behead:

אחד הסרטים שממש גרמו לי לבחילה, ואני כותב זאת בתור אחד שמאוד אוהב סרטי מד"ב. אגב רוב הסרטים שהובאו כאן הם לא סרטי מד"ב קלאסיים

אלא בד"כ כל מיני שוברי קופות עם סממני מד"ב (קלוברפילד,ארמגדון, האלמנט החמישי וכו').

אישית אני ממליץ ממה שנאמר כאן על:

DONNIE DARKO

12 MONKEYS

Equilibrium

DUNE (גם המיני סדרה)

dark city

עוד 2 המלצות לסרטי מד"ב רציניים:

ברזיל

מטרופוליס (מ1927!)

עריכה: כמובן שגם בלייד ראנר.

העובדה שסרט נעשה בשחור לבן לא עושה אותו לסרט גרוע ,

כמו שגרפיקה לא הכי מלוטשת לא הופכת משחק מחשב, למשחק גרוע

(מה שקובע בעיקר,זה הרעיון ,המקוריות והעלילה.....)

הקיצר אני חוזר על שאלתי:

,מהי גרסת תוכנת השיתוף הקבצים הטובה ביותר, לדעתכם להורדת סדרות וסרטים ישנים מאוד שכבר לא משודרים

וגם לא נמכרים בשום מקום?

]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...