רוצה להתחיל ללמוד תיכנות - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה להתחיל ללמוד תיכנות

AMIT_MEG

Recommended Posts

שלום לכולם אני רוצה ללמוד תיכנות וחשבתי על c#

כשפה הראשונה כי לפי מה שהבנתי היא הטובה מבין c,c++ ו c#

אז אמרתי שאני יתחיל איתה כשפה ראשונה ומשם אני ילמד עוד שפות

אני רוצה לקנות ספר טוב שמסביר הכל אין לי שום ידע קודם לגבי תיכנות

אני רוצה ספר שמסביר הכלל ולא כאילו אני מתכנת 5 שנים ואני צריך לדעת את כל המושגים

חחחח טוב ניראה לי שהבנתם

אז תודה רבה עמית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכיתה י''א השנה התחלנו ללמוד ברמה של 5 יחידות לא יודע עם זה ברמה שלך או משהו...ספר שלמדנו בו הוא של מבט לחלונות וקוראים לו"יסודות מדעי המחשב בשפת c#" יש שני חלקים לספר..אחלה ספר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לכתוב בC# לא צריך לדעת תכנות, האמת שכל מה שצריך זה לוקיגה בסיסית, להבין איך עובד API, היכולת להשתמש במקשי הרווח ו-נקודה, ויכולת הבנה סבירה באנגלית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי ממש לא כדאי להתחיל עם שפת .NET בתור שפה ראשונה,כי ככה אתה מפספס הרבה מאוד low-level concepts שאחר כך יהיו קריטים.

תתחיל עם C,כשיש לך תפיסה טובה על כל הקונספטים הבסיסיים (משתנים פונקציות מצביעים מערכים סטק היפ) תעבור לשפת OOP

(C++\C#\JAVA\)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי ממש לא כדאי להתחיל עם שפת .NET בתור שפה ראשונה,כי ככה אתה מפספס הרבה מאוד low-level concepts שאחר כך יהיו קריטים.

תתחיל עם C,כשיש לך תפיסה טובה על כל הקונספטים הבסיסיים (משתנים פונקציות מצביעים מערכים סטק היפ) תעבור לשפת OOP

(C++\C#\JAVA\)

C++ היא לא בדיוק OOP, במיוחד ללא MFC...

אין שום בעיה להתחיל עם שפת תכנות גבוהה, במיוחד כאשר אין בה את כל הסו קולד קונספטי רמה נמוכה שלך, למה מישהו צריך לדעת פויינטרים אם הוא לא ישתמש בזה?

ואם אתה מתכוון לדברים יותר לגויים, כמו רקורסיה למשל אז הממימוש של זה זהה בכל השפות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה להתחיל מ-C. גם ככה החומר שלומדים כשמתחילים ללמוד שפת OOP הוא זהה לחלוטין למה שלומדים כשלומדים שפה כמו C (הרי בהתחלה רק כותבים פונקציות, לוקח קצת זמן עד שמתחילים לפתח קלאסים).

הרבה יותר קל וכדאי להתחיל מ-#C או Java כדי שלא תצטרך להתעסק עם כל מיני סחלה (ניהול וכו'). אחר כך אפשר להמשיך ל++C אם רוצים ללמוד קצת יותר לעומק איך עובד המחשב.

C++ היא לא בדיוק OOP, במיוחד ללא MFC...

מה הקשר? ++C היא בהחלט OOP. אמנם לא OOP "טהור" כמו ג'אווה ו-#C - מה לעשות שהיא נכתבה בשנות השבעים והיא מבוססת על C, שאינה OOP, ולכן היא מכילה הרבה אלמנטים של שפות פרוצדורליות. ++C גם בלי MFC עדיין תהיה שפת OOP, פשוט ה-API של נכתב ב-C ולא ב-++C, ולכן אם אתה רוצה לכתוב תוכנה לסביבת ללא MFC אתה חייב להסתפק בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי עד כמה שאני זוכר לפחות, שימוש ב-MFC "דוחף" אותך להשתמש ב-++C בתור שפת OOP יותר מאשר שפה פרוצדוראלית, מה ששוב מהנסיון\זכרון שלי לפחות בספרים למתחילים הוא בדיוק הפוך, רוב התכנות הוא פרוצדוראלי, וההזכר\לימודי טכניקה בתור OOP הם דיי שוליים...

אם COBOL הייתה תופסת תאוצה כמו שצריך בשנות ה-70, היה לנו #C כבר לפני 30 שנה, אבל במקום זה אנחנו נגררים עם C

:smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג לגבי COBOL, אבל כמו שכבר אמרתי - MFC זו רק חבילה אחת שמשתמשים בה ב-++C (ויתרה מכך - רק חבילה לסביבת windows). אני כתבתי יפה מאוד ב-++C בצורה object oriented בלי בכלל לדעת מה זה MFC. רק תזכור שה-STL של ++C הוא לחלוטין OO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק תזכור שה-STL של ++C הוא לחלוטין OO.

זה לא ממש נכון. מלבד iostream, רוב ה-STL הוא תכנות גנרי ולא OO. ולגבי ה-iostream, העיצוב של המחלקות שם סובל מכמה בעיות ידועות מבחינת OO (לדוגמא כל הזבל שנכנס ל-iosbase רק בגלל שאחד הבנים אולי יצטרך אותו, וכו'). כמובן אף אחד לא מושלם...

לגבי MFC, מדובר בספריה ישנה מאוד וממש לא טובה (מבחינת design ושימוש). יש לה סגנון OO מאוד מיושן שנחשב די רע ב-C++ מודרני ויש בה הרבה טעויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...