ה- AXP2500+ שלי עובד בטמפ' חריגות ביותר והביוס אף השמיע אזעקה! - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ה- AXP2500+ שלי עובד בטמפ' חריגות ביותר והביוס אף השמיע אזעקה!

The Shark

Recommended Posts

קודם כל, תודה רבה על ריבוי התגובות! אתם באמת אחלה ;)

ולנושא...

ice2k, אתה לא הבנת אותי... הפאניקה שלי לא נובעת מהעובדה שהמעבד ישרף חלילה. אני יודע שיש לי אחריות כך ש...

אבל אני מעוצבן מזה שבמשחקים (זה קרה לי שוב לפני כמה דקות - הפעם באמצע משחק ב-BHD, שהוא בכלל לא משחק כבד) המחשב נכבה ומשמיע אזעקה של אמבולנס. אי אפשר לשחק במחשב כבר.. והמעבד ממש חדש (שבועיים הוא אצלי) .

מה גם שהמחשב מגיע לטמפ' האלה בחדר קריר וממוזג נון סטופ!

כמובן שבין כה וכה ידעתי שהסינק הג'נרי של לא יספיק, תיכננתי לרכוש סינק כדוגמת V11+XE או VAF, אבל כל עוד המארז חם, זה לא שווה, זה לא אפקטיבי...

אז כמובן שחשבתי לקרר את המארז, אבל כפי שציינתי, המארז שלי גרוע :-[

למעלה אין כ"כ מקום למאוורר, מאחורה יש מאוורר ואין מקום לעוד אחד, מקדימה כ"כ קטן צפוף ולא מאוורר (הוא אטום! פאק! אין חורים! :o ), יש רק בדלת.

לקנות מארז חדש זה לא אקטואלי נכון לעכשיו :-\

סתם זרקתי 250 ש"ח במארז הג'נרי האידיוט הזה ואם אני קונה מארז חדש אז אני קונה משהו טוב (CI6920 או משהו כזה), ולמשהו טוב אין לי כסף...

לגבי הפיתרון של השארת המארז פתוח עם מאוורר שזורק עליו אויר - זה לא יכניס הרבה אבק? ::)

אגב, מה שמוזר פה זה שבביוס, האפשרות של כיבוי המחשב כשהוא מגיע ל- 75 מעלות, נמצאת על Disable... מוזר מה שהולך פה....

לגבי עידכון ביוס - הבנתי שזה מוריד את הטמפ' בביוס, אבל הקטע הוא שלא בדקתי את הטמפ' רק בביוס אלא גם בתוכנות כמו SiSoft Sandra ו- Aida32...

בקיצור, אני ממש לא יודע מה לעשות ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבנתי אותך , האם אתה עושה ? האם שינית הגדרות מתח או באס ?

האם הזכרונות שלך רצים במקרה ב400 ?

(מה שאני רומז שיכול להיות הרבה סיבות לריסטרט - לא רק המעבד)

בנוסף יש שתי אופציות כיבוי מערכת בביוס , אחת בחלון ששם אתה קובע את מהירות המעבד

והשנייה בחלון של PCHEALTH בצד השני של הטבלה הראשית בביוס - תראה מה קורה בשניהם.

תריץ תוכנה שמעמיסה את המחשב כמו TOAST או PRIME95 במקביל עם תוכנה שמראה טמפ' ותראה למה זה מגיע במקסימום לאחר איזה חצי שעה , אם זה רחוק מ75 (יעני מתחת ל70) אז לא בטוח שטמפ המעבד זו הסיבה לריסטרט או הכיבוי.

וכמובן יכול להיות שלא התקנת את הסינק טוב

האם שמת משחה טרמית ?

אם כן האם שמת שכבה דקה או עבה ?

בכל מקרה הכוונה היתה שהביוס החדש משנה את הטמפ שהחיישן מציג - לא משנה אם אתה מסתכל דרך תוכנה או ביוס , וגם הביוס לא משנה בתכלס את הטמפ' - היא לא משתנה מן הסתם - אלא מה מהחיישן מציג אמור להיות יותר מדויק.

והם שינו את זה מספר פעמים , מביוס 16 לביוס 18 למשל הטמפ המוצגת גבוה ב 5 מעלות (איזה ביוס יש לך?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז ככה..

מעבד לא על OC - לא נגעתי בבאס, לא במכפלה - מהירות מקורית.

לא בדקתי את עניין הזיכרונות, אם כי לא נגעתי בהם. האם הם יכולים ככה סתם להחליט לשנות מהירות? (Kingston Value 512MB PC2700) .

את הטמפ' בדקתי בתוכנות שציינתי וגם ב- Health.

אני אבדוק את הטמפ' איפה שאמרת...

לגבי הסינק, אני לא יודע, משום שלא אני הרכבתי אותו. הוא הורכב בחנות בה קניתי את המחשב.

עוד לא עידכנתי את הביוס. דגם לוח האם הוא NF7-SL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש AXP 2000 ללא אוברקלוק עם דלת פתוחה והוא מגיע עם הדלת הפתוחה ל47 במאמץ עם היטסינק ג'נרי של לא מנחושת ועם מאורר 60ממ של שהדלת סגורה הוא עובר את ה57 אפילו לפעמים אבל ללא מאמץ הוא לא עולה מעל 53 והמארז שלי ממש דפוק עם מאורר אחד מאחורה שמוציא אוויר ומאורר של הספק :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכונים :P

כרגע פתחתי את הדלת מכיוון שלא יכלתי לסבול את זה, הטמפ' ירדו ב-5/6 מעלות.

יש לי מאוורר 80 מ"מ מאחורה שמוציא אויר ועוד אחד מסכן של הספק הג'נרי :-\

שמתי לב שהספק מעל חצי מהמעבד - האם זה משפיע? ז"א זה ברור לי שספק מעל המעבד זה גרוע, אבל זה נראה לי בערך כמו ברוב המארזים ::)

אגב, ניסיתי לראות מה קורה במשחקים... נכנסתי לתפריטים של Hitman 2 (רק לתפריטים!!!), עשיתי Start + D ונכנסתי מיד לסנדרה כדי לראות טמפ'... הטמפ' היו 58 ! וזה היה רק בתפריטים! לאחר מס' שניות של משחק ממש המחשב נכבה והאזעקה מושמעת שוב :-[

אני אנסה להוסיף מאוורר ממש ממול למעבד (בדלת) ואחד מקדימה (שמתי לב דווקא שכן יש מקום, אבל ל-60 מ"מ אם אני לא טועה.. ממש מתחת להארד דיסק (אני לא בטוח שזה יהיה אפקטיבי, אבל שיהיה...). מאחורה אי אפשר כ"כ לשים מאוורר... בגלל שהמארז שלי דפוק זה ממש סיפור להתקין מאוורר למעלה, כך שאני אוותר על רעיון...

נ.ב.

שמתי לב למשהו מאוד מדאיג...

המרחק בין הספק לבין הספק לסינק של המעבד לא עולה על 1cm בודד, ככה ש... כנראה שלא יהיה לי מקום לסינק כדוגמת וולקנו 11, הא ???

פאק... אני כבר רואה איזה דבר דפוק עשיתי עם המארז הזה...

כנראה שאתחיל לחסוך ל- Compucase CI6920 :-\ (סכום של 400 ש"ח + 160 ש"ח לסינק = הגעתי כבר לסכום של המעבד...) :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להציע לך הצעה טובה יותר, אל תיקח את ה-compucase (שדרך אגב עולה 250 בגירסא הלבנה ו350 בגירסא השחורה), קח מארז של Frontier שיש לו:

-למטה מקדימה שתי חורים למאווררים 80מ"מ (אך בפח שמאחורי החורים יש מקום למאוורר 80מ"מ אחד, אבל זה עדיין מצויין שיש לו מאיפה למשוך אוויר והוא לא חנוק ואתה יכול פשוט לחתוך את החתיכה של הפח שמאחורי המקומות לשני המאווררים, ולשים שם שתי מאווררים במקום 1)

-מאחורה מקום למאוורר 80מ"מ ועוד למטה יש לך חורים איוורור שעם שתי ברגים אתה יכול לשים שמה מאוורר נוסף שגם דיי יעיל

-בגירסא עם החלון (שעולה 190 במקום 160 של הגירסא בלי החלון), יש לך מאוורר בחלון שהוא נורא אפקטיבי לחדר שמקורר ע"י מזגן כמו שלך.

בסה"כ המארז אחלה ושווה מאוד מאוד את המחיר שלו, ומגיע עם מאוורר מקדימה למטה ומאוורר בדלת, ככה שנשאר לך לקנות רק מאוורר אחד לשים מאחורה וסיימת את הסיפור..

מקווה שעזרתי, אני ממש התלהבתי ממארז זה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SuB, תודה רבה לך :)

למרות שעדיין לא החלטתי לקנות מארז, בינתיים אני אנסה את כל האפשרויות המשתלמות יותר לקירור המחשב ;)

ד"א, ל- Compucase CI6920 יש רק גרסה אחת (שחור עם קצת ירוק בדלת של הכוננים) והיא עולה ~430 ש"ח.

שוב, על כמה מומלץ לכוון את הטמפ' בה המחשב יתכבה? (בדקתי את זה לפני כמה דקות והוא מכוון על 75 מעלות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לא תמות מהטמפ האלו זה מה שאיי אמ די מייעדת...

דבר שני אם תאחד את כל ההמלצות שהציעו לך - להחליף מארז 200-400 שקל , לקנות גוף קירור בין 100 ל 170 שקל , לקנות מאווררי מארז שונים לכל מיני מקומות 30-120 שקל.. וכו וכו.... רק תזכור דבר אחד - המעבד עולה כולה 600 שח , עוד מעט יעלה פחות , להשקיע סכום נכבד בשביל רק לא לקחת סיכון שהחום יפגע באורך החיים שלו..... (55 מעלות זה לא קריטי).. ושלא לדבר על זה שבכלל יש לך אחריות.... בקיצור - תשמור על פרופורצייה ותחפש את הפתרון שבאמת הכי משתלם אם יש דבר כזה בכלל.

אבל אל תשכח שמארז נשאר איתך כמה שנים טובות ולא מחליפים אותו בתדירות של מעבד ,זו הסיבה שבגללה אני טוען שצריך להשקיע במארז או לבצע מטורף (כמו קידוחים רבים למאוררים )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב.

שמתי לב למשהו מאוד מדאיג...

המרחק בין הספק לבין הספק לסינק של המעבד לא עולה על 1cm בודד, ככה ש... כנראה שלא יהיה לי מקום לסינק כדוגמת וולקנו 11, הא ???

פאק... אני כבר רואה איזה דבר דפוק עשיתי עם המארז הזה...

זאת הבעיה - החום מהספק יוצא על המעבד וגורם לו לחריגות בחום...

להחליף סינק לא יעזור, תחליף מארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, עכשיו לאחר ששמתי את המזגן על הטמפ' הכי נמוכה, על עוצמת האויר הכי חזקה ופתחתי את דלת המארז - שיחקתי בערך שעה ולא היה אף כיבוי.

אני חושב שזיהיתי את הבעיה... אני כמעט בטוח שזה בגלל שיש תת לחץ בתוך המארז ואז אין מספיק אויר לסינק של המעבד. (יש לי שני מאווררים - שניהם מוציאים אויר - אחד של הספק ואחד רגיל)

אני אוסיף מאוורר אחד בחזית ועוד שניים בדלת ונראה אם בעיית החום תיפתר.

אני אעדכן אתכם בתוצאות...

תודה רבה לכם על כל התגובות והניסיונות לעזור! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, עכשיו לאחר ששמתי את המזגן על הטמפ' הכי נמוכה, על עוצמת האויר הכי חזקה ופתחתי את דלת המארז - שיחקתי בערך שעה ולא היה אף כיבוי.

אני חושב שזיהיתי את הבעיה... אני כמעט בטוח שזה בגלל שיש תת לחץ בתוך המארז ואז אין מספיק אויר לסינק של המעבד. (יש לי שני מאווררים - שניהם מוציאים אויר - אחד של הספק ואחד רגיל)

תודה רבה לכם על כל התגובות והניסיונות לעזור! ;)

סליחה אם נכנסתי רק בסוף הת'רד (לא קראתי את כולו).

אבל לא יותר פשוט להפוך את המאוורר (לא של הספק) כדי שיכניס אויר במקום להוציא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...