מחשב לעבודה משרדית עד 5000 כולל מסך LCD. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לעבודה משרדית עד 5000 כולל מסך LCD.

TomB

Recommended Posts

אני מנסה לבנות מחשב משרדי בכמה שפחות כסף, על כל הרכיבים אני יחסית סגור, הבעיה היא למצוא מארז קטן יפה וטוב שיכיל את כל העסק.

אני מנסה להתחמק מbarebones כי אין להם אפשרויות הרחבה נורמליות (וחוץ מזה, לא מיבאים בינתיים את הדגם SN45G ה nforce2 ultra400 של SHUTTLE - שהוא היחיד שאולי הייתי מתפשר עליו).

זה המפרט שבניתי -

CPU : Athlon XP 2500+ Barton (512K, 333 Mhz) Tray CPU [ ¤ 583.89 ] 1

Motherboards for : Gigabyte GA-7N400-L1 nForce2 Ultra400 Motherboard (Dual , AGP8X, Sound, LAN, USB 2.0) [ ¤ 495.89 ] 1

Memory : GeIL -RAM 256MB 2700 Value Memory [ ¤ 268.43 ] 1

Hard Discs : Western Digital 40GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD [ ¤ 408.87 ] 1

Video Cards : Leadtek Winfast Geforce 4 MX440 MyVIVO 64MB Video Card [ ¤ 290.75 ] 1

Floppy : Teac / Alps / Mitsumi 1.44MB 3,5" Floppy Drive [ ¤ 51.4 ] 1

CD-ROM / -ROM : -ROM Liteon 16/48 Retail [ ¤ 246.41 ] 1

Modems : Conexant 56K PCI Modem [ ¤ 67.29 ] 1

LCD Monitors : 15" L1510M LCD Monitor + Speakers [ ¤ 1769.85 ] 1

Keyboards : Multimedia Keyboard + Optical Mouse KIT [ ¤ 155.14 ] 1

Cases : Compucase-HEC Mini Tower CI-6825 Front USB 300W Case [ ¤ 232.6 ] 1

Cooling / Modding : Generic 120mm Fan [ ¤ 46.73 ] 1

Subtotal : ¤ 4617.25

חשבתי לקחת את הלוח

Chaintech 7NIF2 2 Motherboard (Dual DDR400, AGP8X, VGA + TVOut, LAN, 5.1 Sound, 2.0) [ ¤ 563.9 ]

ואז אפשר לוותר על כרטיס המסך והמחיר יורד ל¤ 4394.51

שאלות - המסך הזה שווה משהו? איזה מסך בתחום מחיר הנ"ל (עדיף עם מובנים) נחשב טוב?

ומה עם מארז? איפה אפשר למצוא מארז קטן ויפה אבל נורמלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי לוח האם.

תלך על הלוח של צ'יינטק עם ה- VGA המובנה. אני בטוח שלעבודה משרדית הוא יספיק.

לגבי המסך.

אני דווקא הייתי הולך על Mag LT565 + Speakers. מסך 15" TFT איכותי ביותר! ואני מדבר מניסיון, ראיתי אותו בפעולה. הוא מאוד איכותי, הרמקולים לא רעים, העיצוב יפה ואפילו במשחקים אין מריחה (למרות שאני יודע שלעבודה משרדית זה לא עקרוני) . הוא עולה פחות 100 ש"ח מה-...

לגבי מארז.

לך על Simbada 201H. המארז נראה נחמד, גודל Midi סטנדרטי... לדעתי יספיק בהחלט. אתה גם לא חייב ספק חזק, למערכת כזאת ספק ג'נרי 400W יספיק.

בכסף שנחסך, מאוד רצוי להוסיף . 256MB זה מעט מאוד ואתה תרגיש את זה גם בעבודה רציפה בווינדואוז.

בנוסף, אני חושב שגם לעבודה משרדית תוכל להסתפק ב- AXP1800+ T-Bred או Palomino וכך לחסוך עוד כמה מאות שקלים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מעדיף מארז קטן יותר מMIDI, משהו בסגנון footprint או bookcase...

אני יודע שאלה בעייתיים מבחינת הרחבה וכו' אבל העניין של חיסכון במקום הוא יחסית קריטי.

אין שום מארז לא גנרי כזה? (חוץ מזה של collermaster שעולה 900 שקל...)

לגבי המסך, השאלה היא מה אורך החיים של כל אחד מהמסכים האלה, בסופו של דבר זה מה שהכי חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת מחשב לעבודה משרדית בתקציב של 3500 ש"ח - ללא מסך

שים לב למפרט החלופי.. זהו השאטל SK41G.

תוסיף את המסך שלך ואתה ב-5270 ש"ח.

אגב אולי כדאי לשקול את ה-BenQ FP567S שיותר זול ב-100 ש"ח (ובעל זמן תגובת פיקסלים נמוך יותר [16ms לעומת 25ms], למרות שזה לא אומר שהוא טוב יותר בהכרח).

אני אישית סולד ממסכי 15" בגלל שהרזולציה המקסימלית היא 1024x768.. קטן מדי לדעתי.

כמו כן הם כמעט כולם ללא החיבור DVI, והדגמים הישנים יותר בטח עדיין סובלים מ-ghosting.

בכל מקרה, שני הדגמים הללו נראים עם מפרט דיי טוב בשביל מסכי 15" והמחיר שלהם.

מה כבר תצטרך להוסיף במחשב שאפשרויות ההרחבה מפחידות אותך?

במקיסמום תקנה כונן קומבו שהוא גם דיוידי וגם צורב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלחתי אימייל לגבי הSN45G (היורש של הSN41G) לPCH, נראה מה יש להם להגיד (האם הם מתכוונים להביא אותו או לא).

בכל מקרה, הSHUTTLE מעלה לי את המחיר ביותר מ-1000 ש"ח עם מפרט פחות טוב... מבאס קצת.

למישהו כאן היה ניסיון עם המסך 15" Hercules ProphetView 720 LCD Monitor ? קראתי עליו ביקורות לא רעות בtom's וב digit-life, ובלי קשר, הוא המסך הכי יפה בארץ כרגע...

מי נותן אחריות על הרקולס בארץ?

הנה המפרט אחרי כמה שינויים, ("הקטנתי" מעבד, הוספתי זיכרון והחלפתי מסך) איך נראה? אני יודע שהרמקולים האלה הם ממש זבל, אבל אין שום סיבה להשקיע ברמקולים במחשב הספציפי הזה.

CPU : Athlon XP 2000+ Tray CPU [ ¤ 434.05 ] 1

Motherboards for : Chaintech 7NIF2 nForce 2 Motherboard (Dual DDR400, AGP8X, VGA + TVOut, LAN, 5.1 Sound, USB 2.0) [ ¤ 563.9 ] 1

Memory : GeIL -RAM 256MB 2700 Value Memory [ ¤ 268.43 ] 2

Hard Discs : Western Digital 40GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD [ ¤ 408.87 ] 1

Floppy : Teac / Alps / Mitsumi 1.44MB 3,5" Floppy Drive [ ¤ 51.4 ] 1

CD-ROM / -ROM : -ROM Liteon 16/48 Retail [ ¤ 246.41 ] 1

Modems : Conexant 56K PCI Modem [ ¤ 67.29 ] 1

LCD Monitors : 15" Hercules ProphetView 720 LCD Monitor [ ¤ 1699.96 ] 1

Keyboards : Multimedia Keyboard + Optical Mouse KIT [ ¤ 155.14 ] 1

Speakers : Genius SP-G06 Hi-Fi Multimedia 120 Watt Speakers [ ¤ 47.25 ] 1

Cases : Compucase-HEC Mini Tower CI-6825 Front 300W Case [ ¤ 232.6 ] 1

Cooling / Modding : Generic 120mm Fan [ ¤ 46.73 ] 1

Subtotal : ¤ 4490.46

דרך אגב, איך הbarebone של ASUS? חוץ מהעובדה שיש לו צ'יפסט מיושן, הוא שווה משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, הSHUTTLE מעלה לי את המחיר ביותר מ-1000 ש"ח עם מפרט פחות טוב... מבאס קצת.

דרך אגב, איך הbarebone של ASUS? חוץ מהעובדה שיש לו צ'יפסט מיושן, הוא שווה משהו?

על עיצוב וגודל צריך לשלם..

על האסוס נראה לי שאין AGP אם אני זוכר נכון, וקראתי עליו איזו ביקורת פעם, הוא נראה ממש דחוס ומסורבל.

הוא גם 4 בכלל..

ומה איכפת לך מצ'יפסט מיושן, גם ככה רק עבודה משרדית..

ל-CI-6825 יש מקום לשים את ה-120 מ"מ שאתה מעוניין בו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע למה כתבתי 120... התכוונתי ל80, למרות שנראה לי שגם 120 ידחף לשם.

אם אני אקח את המארז booksize שמופיע באתר של PCH, זה יחשב עלבון למקצוע?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

דרך אגב, בלי קשר (אולי זה לא קשור ישירות לפורום הזה, אבל זה דברים שצריך לדעת כשממליצים על לוח/מארז האלה), אתמול התקנתי מחשב עם המארז הזה והלוח של chaintech, מארז נחמד, פשוט וריק, וגם הלוח מאד פשוט ומינימלי, - עיצבנו אותי כמה דברים, חשובים יותר או פחות -

1. ללוח הזה אין באנדל מלא - מגיע רק עם כבל IDE80 אחד כבל FLOPPY כבל לCOM1 (הוא נכנס במקום של חריץ הרחבה) - אין כבלים לUSB, כלומר אם לא קנית מארז עם USB קדמי יש לך רק שני USB, אין עוד כבל לCOM2 (למרות שזה לא משנה זה מעצבן) שגם הוא דורש הרחבה כזו, וגם על הלוח עצמו לא רשום ליד המחברים שום דבר, ז"א שחייבים לפתוח את החוברת כל פעם בשביל לדעת מה לחבר אם משתמשים בכבלים שמתחברים לכל פין בנפרד(כמו הכבלים של המארז ולפעמים של USB).

2. הלוח צר מידי, אפשר בקלות להעיף איזה קבל כשמרכיבים את הHSF, והמיקום של חיבור החשמל על הלוח גורם לכבל שלו לחסום את המאוור של המעבד אם לא קושרים אותו לשום מקום.

3. לא יודע אם זה הלוח או המארז או השילוב של שניהם, אבל, אם מנסים לחבר או צורב (CD זה בסדר, הוא קצר יותר) במסילת ה5.25 התחתונה מגלים שיש קבל (או נגד או דיודה, לא יודע מה זה) שבולט לו מהלוח ואי אפשר לחבר שם כונן ארוך יותר מCD.

מעצבן קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...