אינספור תאונות היו השבוע... - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינספור תאונות היו השבוע...

Born2Kill

Recommended Posts

אתמול בלילה בערך ב 1 אני כמעט נרדמתי ופתאום אני שומע *בום* חזק של משהו מטאלי שמתרסק. אשתי ישר קפצה לראות מה קרה בחלון והיא אמרה שבצומת ליד הביניין שלנו היתה תאונה. היא ישר התקשרה לאמבולנס והגיעו שניים אחרי דקה או שניים (טוב הם קרובים) . אחר כך הגיעה ניידת של הפיקוח העירוני . למשטרה לקח איזה רבע שעה להגיע. חוץ מזה היא אמרה שיש מזל שלא חניתי בכניסה לרחוב כי שני מכוניות שחנו שם גם חטפו (באמת מזל).

אותי זה רק עצבן שזה הפריע לי לישון. הם כנראה לא שמעו שאסור להרעיש בין 14-16 ו חצות עד 6 בבוקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קורות מתכת לא יעזרו לך, הם לא יספגו את המכה האנרגיה פשוט תעבור אליך.

מה שאתה רוצה זה נקודות קריסה בשלדה וכריות אוויר.

שלדה = קורות מתכת גדולות. ואין היום מכוניות שהשלדה שלהם לא בנויה עם המון נקודות קריסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון ש"אין מכונית שמיוצרת היום שאין לה נקודות קריסה בשלדה"

אחת מהבעיות בארץ זה שבגלל המיסוי המאוד גבוה על מכוניות גיל המכוניות

בארץ גבוה יחסית למדינות נורמליות (ארה"ב ואירופה) ובהתאם לכך המכוניות

בארץ פחות בטוחות מאשר מכוניות בחו"ל, בגלל דברים כמו ABS ובקרת יציבות

ונקודות קריסה בשלדה וכו' וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה מסכם את הדיון של מכונית Vs אופנוע בצורה טובה מאוד

נכון, זה חוסך זמן, זה חוסך כסף וזה נוח יותר ו"מגניב" יותר

מצד שני, זה באמת שווה את ההימור?

לא בדיוק. הביטוח אונס אותך, נהגים מנסים לרצוח אותך ואם זה לא מספיק גם תמיד מנסים לגנוב את הקטנוע/אופנוע. עם כל הכבוד לחיסכון בזמן כבישים בארץ זה שדה קרב. ברכב נותנים מכה, יוצאים החוצה, מחליפים פרטים (מאד מקווה שזה לא יקרה אף פעם לאף אחד) ונוסעים לשלום. על דו-גלגלי נותנים מכה הרוכב עף לעזאזל, פוגע בגדר הפרדה/רכב אחר/ פח אשפה/_______ (השלם את החסר), שובר עשרים עצמות והנהגים באזור אפילו לא עוצרים לעזור.

היתרונות של דו גלגלי מתבטלים בזכות התקדמות הטכנולוגיה. רכב מודרני קטן שותה הרבה פחות דלק. החיסכון בדלק בהשוואה לדו-גלגלי ממש זניח. רכב מודרני הרבה יותר בטוח איך שלא תסובב את זה וגם על הביטוח משלמים פחות. נשאר רק העניין של הפקקים. אולי הנסיעה בגוש דן תיקח יותר זמן, אבל אני מעדיף לשבת ברכב עם מזגן, לשמוע בסבבה ולהגיע הביתה בשלום. החיים שלי שווים יותר מחיסכון של עשרים דקות בפקקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מודע לעובדה שמה שאני כתבתי היה נגד רכבים דו-גלגליים?

לא סתם הבאתי את הציטוט הזה:

Per mile traveled in 1998, a motorcyclist is approximately 16 times more likely to die in a crash than an automobile occupant. And 3x (times) as likely to be injured.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק. הביטוח אונס אותך, נהגים מנסים לרצוח אותך ואם זה לא מספיק גם תמיד מנסים לגנוב את הקטנוע/אופנוע. עם כל הכבוד לחיסכון בזמן כבישים בארץ זה שדה קרב. ברכב נותנים מכה, יוצאים החוצה, מחליפים פרטים (מאד מקווה שזה לא יקרה אף פעם לאף אחד) ונוסעים לשלום. על דו-גלגלי נותנים מכה הרוכב עף לעזאזל, פוגע בגדר הפרדה/רכב אחר/ פח אשפה/_______ (השלם את החסר), שובר עשרים עצמות והנהגים באזור אפילו לא עוצרים לעזור.

היתרונות של דו גלגלי מתבטלים בזכות התקדמות הטכנולוגיה. רכב מודרני קטן שותה הרבה פחות דלק. החיסכון בדלק בהשוואה לדו-גלגלי ממש זניח. רכב מודרני הרבה יותר בטוח איך שלא תסובב את זה וגם על הביטוח משלמים פחות. נשאר רק העניין של הפקקים. אולי הנסיעה בגוש דן תיקח יותר זמן, אבל אני מעדיף לשבת ברכב עם מזגן, לשמוע בסבבה ולהגיע הביתה בשלום. החיים שלי שווים יותר מחיסכון של עשרים דקות בפקקים.

להגיד "אני במכונית ואני מוגן ולא ייקרה לי כלום" זה ממש מוגזם.

למה, זה היה מוגן?:

69530399_1000699292.JPG

באופנועים יותר קל לתמרן מרכב, בגלל שהוא יותר קטן וזריז, ברגע שאתה מזהה סכנה יהיה לך יותר קל להתחמק ממנה.

אל תשכח שלמכונית יש יותר נפח, שזה עוד חיסרון לא קטן, אתה יותר תופס מרחב ויש לך סיכויים להיפגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Full Gaz,

צריך לי להוציא אותך מהסרט שאתה חי בו, אבל כל סטטיסטיקה וסטטיסטיקה מראה

שהרבה יותר מסוכן להיות על דו גלגלי מאשר במכונית פרטית.

אחוז גדול יותר מאלה הרוכבים על אופנוע מעורבים בתאונות עם נפגעים מאשר

מכוניות ובנוסף אחוז גדול יותר מהאלה המעורבים בתאונות אופנוע חווים פגיעות

קשות או מוות בהפרש ניכר מאלה שבמכונית.

והמשפט הזה "אל תשכח שלמכונית יש יותר נפח, שזה עוד חיסרון לא קטן, אתה יותר תופס מרחב ויש לך סיכויים להיפגע."

פשוט הרג אותי. לפי מה שאתה כותב כאן, להיות בתוך משאית זה אפילו יותר מסוכן מאשר פרטי.

כמה נהגי משאיות נהרגים מדי בשנה? (רמז: לא כל כך הרבה)

בעיה גדולה נוספת שיש לאופנועים היא שלא רואים אותם (כי הם קטנים ובאים בין מכוניות) ולכן יש להם סיכוי גדול

יותר להפגע מאשר מכוניות (מה הסבירות שאני אפספס משהו שהחזית שלו היא כ-50 ס"מ ולא אראה אותו במראה לעומת

מכונית עם חזית של 2 מטר?)

אתה רוצה להמשיך לנסוע על אופנוע? תהנה.

רק אל תגיד שלא ידעת כשתהיה לך תאונה (לא שאני חס וחלילה מאחל לך תאונה, אבל יום אחד הסטטיסטיקה תופסת את כולנו, גם את הנהגים הזהירים ביותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שעדיף להיות החתול ולא העכבר?

כמה מעורבים היום בתאונות מכונית היו השבוע וכמה באופנוע - איזה סטטיסטיקה ואיזה נעליים.

חוץ מזה רוכב שנרדם על הכידון פחות קטלני מנהג שנרדם על ההגה - אומנם אתה אומר שבמכונית אתה פחות חשוף לפגיעה, אבל... אבל גדול אתה נושא איתך גם אחריות מאוד גבוהה: משפחה שאתה לוקח איתך או עוברי אורך שתהרוג בדרך במידה שייתפוס אותך עייפות או משהו דומה.

בתאונה שהייתה ביום שלישי הלכו להם 5 אנשים בבת אחת, שלא נדבר על מה שקרה לפני יומיים (אאל"ט) אצל נהג ההסעות..... כמה אחריות זה דורש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שיש יותר אחריות ככל שיש יותר נוסעים ברכב

אבל זה עדיין לא הופך את טענתך לכך שעדיף אופנוע לנכונה.

אופנוע זה יותר מסוכן, ואין סטטיסטיקה אחת שאתה יכול להביא שתפריך את זה (ולא, שבוע אחד זה לא מדגם מייצג)

ואם כבר נתפסת לנושא העייפות, איזה סיכוי יש לרוכב אופנוע להישאר בחיים אם הוא נרדם על הכידון? ולנהג (להזכירך, ברכב יש נקודות קריסה, כריות אוויר וחגורות בטיחות)?

וחתול תמיד עדיף, אבל סתם כי זאת חיה שווה ועכבר זה סתם מכרסם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה מעורבים היום בתאונות מכונית היו השבוע וכמה באופנוע - איזה סטטיסטיקה ואיזה נעליים

אמרת את זה ברצינות.. ? את מי זה מעניין מה היה השבוע? מה יהיה הטיעון הבא שלך, אם מישהו ייהרג פתאום בתאונת דרכים (ברכב) אתה תטען שאופנוע זה כלי הרבה יותר בטוח, כי בטווח של 10 דקות מהתאונה לא נהרג אף אחד על אופנוע?

קח, תקרא:

http://www.rsa.gov.il/InformationResearchCenter/ResearchSurveyCenter/Documents/DapiMida/teunotOfnoaBaaretz1.doc

על כל 1000 נפגעים בתאונת אופנוע, יש 15 הרוגים (לעומת 8.4 הרוגים ל 1000 נהגים ונוסעים ברכב ב - 2004).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת את זה ברצינות.. ? את מי זה מעניין מה היה השבוע? מה יהיה הטיעון הבא שלך, אם מישהו ייהרג פתאום בתאונת דרכים (ברכב) אתה תטען שאופנוע זה כלי הרבה יותר בטוח, כי בטווח של 10 דקות מהתאונה לא נהרג אף אחד על אופנוע?

קח, תקרא:

http://www.rsa.gov.il/InformationResearchCenter/ResearchSurveyCenter/Documents/DapiMida/teunotOfnoaBaaretz1.doc

שבוע זה לא מעט זמן, כשאתה נוסע כל יום במשך כמה שעות את חשוף להרבה סכנות.

מעבר לזאת אני מדבר על: "אני רוצה לקחת פחות אחריות ולהיות חשוף לפגיעה" ואתה על: "אני מעדיף להיות פחות חשוף לפגיעה כי רוב הסיכויים שלא ייקרה לי משהו".

זה ממש לא עובד ככה, ואני הוכיח לך זאת, אחת הדוגמאות הכי טובות - אני:

*זאת שנה ראשונה שלי על הכביש, לא היה לי ניסיון קודם.

*עשיתי תאונה אחת ויחידה השנה והיא הייתה בחניון של המכללה ולא בכביש הציבורי, ואני יצאתי הזכאי מכל העניין, קיבלתי כסף על הנזק שנגרם לקטנוע, תיקנתי אותו ונסעתי לשלום.

*עשיתי קורס "רכיבה מתקדמת" (חפש בגוגל), אותי המדריכים לימדו שכל אחד יכול להיפגע לא משנה אופנוע או מכונית, הכל בראש, אם תעבוד נכון על הכביש הסיכויים שלך לתאונה רק ייקטנו עם הזמן.

ואחרי שנה על הכביש, אני יכול להגיד בפה מלא שאני לא מוותר ויישאר, כי אני חושב שאני מוכן לכל תרחיש - אני שולט טוב בקטנוע, יש לי ביטחון עצמי גבוה ואני פועל עם שיקול דעת.

מעבר לזאת למדתי טכניקות רכיבה רבות ועם היידע העצום הזה שרק הולך וגודל אני מרגיש שאני מאוד בשל להמשיך להישאר בכביש.

עריכה: עוד משהו, את כל הנתונים הסטטיסטיים הייתי זורק לפח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה להוסיף דבר אחד שכדי שתפנים אותו טוב טוב

לא משנה כמה ניסיון יש לך או כמה המכונית\קטנוע שלך מתקדם מבחינת בטיחות וכו'...

יש דברים שמחוץ לשליטתך

ויש לא מעט דוגמאות לכך פה בפורום שנכתבו היום ואתמול כולל דוגמא אישית שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט חי בסרט שיום אחד יתפוצץ לך בפנים. זו לא שאלה של אם, זו שאלה של מתי. ואתה תמשיך להרגיש את כל הבטחון המופרז הזה, עד שיום אחד מישהו ייכנס בך (אפילו לא באשמתך) ואתה תעוף מהקטנוע ובמקרה הטוב תשבור כמה צלעות וגפיים ותעביר חודש-חודשיים בשיקום בבית חולים. במקרה הפחות טוב איזה אוטו שבא ממול ידרוס אותך, וזהו.

שניים מתוך שלושת האנשים שציינתי בעמוד הראשון של הת'רד, שנפצעו קשה בתאונות אופנוע, היו רוכבים הרבה יותר מנוסים ממך (וגם הרבה יותר מבוגרים). שניהם נפצעו בתאונות שנגרמו לחלוטין באשמת הנהג שנכנס בהם, אבל זה לא שינה כהוא זה את התוצאה הסופית (הכואבת).

עריכה: עוד משהו, את כל הנתונים הסטטיסטיים הייתי זורק לפח.

בוודאי, הרי מה זה מחקר מדעי לעומת שנת הנסיון שלך על הכביש. שנה שלמה ! וואו, אתה פשוט פנומן! במשך כל השנה לא נפגעת בתאונה (למרות שכבר עשית תאונה אחת בשנה הזאת)! פשוט שברת את כל הסטטיסטיקה, זה לא ייאמן!

::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט חי בסרט שיום אחד יתפוצץ לך בפנים. זו לא שאלה של אם, זו שאלה של מתי. ואתה תמשיך להרגיש את כל הבטחון המופרז הזה, עד שיום אחד מישהו ייכנס בך (אפילו לא באשמתך) ואתה תעוף מהקטנוע ובמקרה הטוב תשבור כמה צלעות וגפיים ותעביר חודש-חודשיים בשיקום בבית חולים. במקרה הפחות טוב איזה אוטו שבא ממול ידרוס אותך, וזהו.

שניים מתוך שלושת האנשים שציינתי בעמוד הראשון של הת'רד, שנפצעו קשה בתאונות אופנוע, היו רוכבים הרבה יותר מנוסים ממך (וגם הרבה יותר מבוגרים). שניהם נפצעו בתאונות שנגרמו לחלוטין באשמת הנהג שנכנס בהם, אבל זה לא שינה כהוא זה את התוצאה הסופית (הכואבת).

בוודאי, הרי מה זה מחקר מדעי לעומת שנת הנסיון שלך על הכביש. שנה שלמה ! וואו, אתה פשוט פנומן! במשך כל השנה לא נפגעת בתאונה (למרות שכבר עשית תאונה אחת בשנה הזאת)! פשוט שברת את כל הסטטיסטיקה, זה לא ייאמן!

::)

אתה מדבר כאילו מכונית זה לא דבר פגיע וחסין.

אל תשכח שלמכונית יש "כובד משקל" שנשיאת אחריות על מי שברכבך ועוברי אורך.

מעבר לזאת, כשאתה מתנגש בחוזקה עם האופנוע זה שונה מרכב, מאופנוע אתה עף לכיוון אחר ומה שרוב הסיכויים ייציל אותך זה המיגונים.

ברכב לעומת זאת, אם משאית נגיד מתנגשת ברכב אין לך לאן לברוח, אתה לא עף לשום מקום, אלא המשאית מוחצת את המכונית כמו ג'וק, מחצת פעם ג'וק? -זה בערך ככה...

לגבי החברים שלך, איני מכיר אותם, וגם לא את סגנון הרכיבה שלהם, אז אני לא יכול לדבר עליהם בכלל.

לגבי הסטטי' יש הרבה רוכבים שלא מודעים שיש המון מעבר ללתת "גז וברקס" ופה נקודת התורפה.

אתה יכול לראות אותם בעיקר עם קסדות חצי וכפכפי קרוקס (כמו השליחים למשל), הם אינם מומחים בתחום ואופנועים זה בכלל לא התחביב שלהם, הם כולה רוכבים בשביל להגיע מ-A ל-B.

ולכולם: הבאתי לכם חומר למחשבה, זה כמו מתנה, אתם יכולים לקבל אותה ואתם יכולים לסרב לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...