קריסת OC ומחשב שלא מגיב - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קריסת OC ומחשב שלא מגיב

eranir

Recommended Posts

אז אחרי שלא הייתי ליד המחשב כל הסופ"ש, אתמול שבתי להפעיל אותו, והפלא ופלא הוא נדלק ומגיע לביוס.

בביוס אני נכנס להגדרות תדר ומתחים, ואני בוחר שיעלה עם הגדרות "בטוחות".

מאתחל את המחשב, הווינדוס עולה, ואחרי 2 דקות של עבודה שוב קריסה, וחזרנו לנקודת ההתחלה.

יש למישהו עוד ניחושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הניחוש האחרון שלי, זה שלאחר כל האיתחולים שעשית והאיפוס לביוס והוא עדיין נופל מחייב שדפקת משהו ב OC, או כרטיס מסך\אחד סלוטים של זיכרון\ספק.

כמה OC עשית? הורדת את המכפיל של הזכרונות? תריץ memtest לפני העלייה של מערכת ההפעלה לבדוק זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בכלל אפשרות להריץ memtest, או שום דבר אחר.

אין לי מושג כמה OC היה או שום דבר אחר. המחשב אינו שלי וההמהרה אינה בוצעה על-ידי.

פותח התרד שמרת את הגדרות הDEFUALT בביוס ?

הכוונה היא מלכתחילה כשה-OC בוצע, או כשנכנסתי לביוס לשנות את ההגדרות?

אם הראשון - אז אין לי מושג.

אם השני - בחרתי באופציה שנשמעה לי הכי טוב - זה היה לדעתי משהו בסגנון Fail Safe משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי שמח לעשות את זה, אבל בדגימות רנדומליות של המחשב אני מקבל רק מסך שחור, ולא משנה מה אני עושה קודם (כולל הוצאה של הסוללה בלוח האם) ועל מה אני לוחץ בזמן הפתיחה.

אני חושב שלצערי המחשב ינחת במעבדת אייבורי בקרוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העדפתי שלא לפרק כרטיסים. ניתקתי רק חיבורי SATA. המחשב פשוט לא שלי, אלא של השותף לדירה שנמצא לשבועיים בחו"ל. הוא חוזר מחר, נראה מה יבוא לו לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני לא רואה בתמונה איפה הג'אמפר...

בכל מקרה, עדכון לכל מי שעקב:

ביום ראשון המחשב נלקח לתיקון בסניף החדש של אייבורי ליד קניון איילון, עם הסבר טוב של מה קרה לו (כמובן בלי להגיד שכבר ניסינו הכל, כי הם אוסרים על פתיחת המארז). באותו יום בערב הם כבר חזרו אלינו ואמרו שהחליפו את הספק, כי הוא היה מקולקל (לא נשרף - כי הרי הכל כן עשה רעש של פועל, אבל לשאלתנו מה קרה לו התשובה הייתה: "הוא הוציא מתח לא טוב").

חזרנו הביתה, חיברנו את המחשב, והדלקנו. רעש מחריש אוזניים מהספק החדש. ומחריש אוזניים זה לא כמו מאוור שהלך לו המיסב או משהו כזה, זה אומר שלא יכולתי לשמוע את הפקידה במענה של אייבורי שענתה לי בטלפון, והייתי צריך לעבור חדר. אני חושב שזו הייתה הפעם הראשונה מאז שעברתי לת"א שלא שמעתי מכוניות מצפצפות מהרחוב. משהו כמו חוות שרתי פיצה ענקית.

לצערנו המעבדה כבר נסגרה ואמרו שנתקשר מחר. כיבינו את המחשב ויצאנו לראות את גמר ליגת האלופות (זה רק אני, או שהיה משחק ממש גרוע?). כשחזרנו הפעלנו שוב את המחשב, והפלא ופלא - התקלה הקודמת חזרה כאילו לא תוקנה - ושוב מסך שחור. מאותה נקודה הוא עלה לסירוגין למסך שחור ולביוס, אבל שום שינוי הגדרות לא עבד. כנראה שהמחשב יחזור לאייבורי ביום ראשון, ושוב בזה שאחריו, עד שהם יסיימו לעשות אן-דן-דינו על רכיבי המחשב השונים ויצליחו לקלוע על זה שעושה את הבעיה. וכמובן להעיף את השד הטזמני שהתנחל בתוך המחשב.

רק כאנקדוטה לסיום, השיח הקצר שלי עם הטכנאי שהחליף את הספק לפני שיצאתי:

אני - איך זה יכול להיות שספק מתקלקל 8 חודשים אחרי שהוא יצא מהחנות? איזה זבל אתם מתקינים לאנשים?

טכנאי - מה אתה רוצה? 8 חודשים זה המון זמן!

אני - היו לי 4 מחשבים עד היום, כל אחד מהם עבד יותר מ-5 שנים, ובאף אחד מהם לא נשרף הספק.

טכנאי - אז אני אומר לך שראיתי פה הרבה ספקים, והם הרבה פעמים נשרפים אחרי פחות זמן מזה (מישהו רוצה לעזור לו להבין את הבעיה פה?)

אני - אם תמכרו פה ספקים נורמלים כמו אנטק או אנרמקס זה לא יקרה

טכנאי - זה כמו שתגיד שמרצדס לא עושה תאונות

אני - לא, זה יותר כמו שמרצדס לא תשפוך מנוע אחרי 8 חודשים. תאונות עושים אנשים, ובמקרה הזה אתם האנשים האלה...

למישהו יש תגובות עכשיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...