עוד מישהו מצפה להגעת הסרט Coraline? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו מצפה להגעת הסרט Coraline?

SerpentMage

Recommended Posts

לא מבין מה STOP MOTION עדיין, הכל נראה 3D, תראה לי איפה לקחו משהו וצילמו אותו מחדש?

גם הCORPSE BRIDE חוץ מעיצוב מיוחד לא ראיתי שום STOP MOTION, היחיד שזה ברור זה זה עם התרנגולות עם מל גיבסון המנייק.

או NEVERHOOD המשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תתבונן בטריילרים תוכל להבחין די בקלות בשוטים בהם צילמו בובות ומיניאטורות.

למשל, בטריילר HD:

0:16, 0:29-0:31, 0:35-0:42, 0:50-0:52, 1:03, ועוד (לא היה לי כוח לחצי השני)

באותה מידה אפשר להבין היכן היה שילוב של CGI, ויש כמה שוטים בהם השילוב כמעט מושלם באופן שקשה מאוד להבחין היכן הוסיפו את ה CGI.

אחת מהסיבות שהכל נראה לכאורה 3D היא שמדובר בקצב פריימים לשנייה גדול בהרבה ממה שתראה בסרטים הקלאסיים יותר (כמו wallace and gromit), הודות להשלמות והעשרות שנעשו ע"י אנימציית CGI.

לצורך השוואה, אם ראית את הסרט Flushed Away - זהו סרט שנעשה במשותף לסטודיו שאחראי ל wallace and gromit, ומדובר בסרט שכולו CGI אבל האנימציה בו מתוכננת להידמות ככל האפשר לאנימצית ה stop-motion בחימר שמאפיינת את wallace and gromit. אפשר להבחין בקלות שהוא כולו אכן ממוחשב למרות שיש דמיון לא רע בכלל לטכניקות קלאסיות של stop motion (כמו ה lip-sync של הדמויות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספר היה מסריח (ביחס לשאר הספרים של גיימן), לכן אין לי שום ציפיות מהסרט...

מחזק, דיברו עליו כ"כ כשיצא והתאכזבתי ממנו ברמות לעומת ספריו האחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני בדיוק עומד לראות אותו, מתכנן היום ואם לא יצא אז מחר.

זה רמז עבה למשהו.

ראיתי את הסרט.

דעותי שנויות , מצד אחד הוא ממש נחמד הסיפור יחסית חמוד (למשהו נורא מזכיר לי עלילה של משחק מחשב אבל WHATEVER) , הביצוע גם כן נחמד.

אבל הוא לא מושלם , הוא גם לא מעולה. למה? אני לא יודע.

לדעתי הציון של IMDB די מתאים לסרט: 8.1

בקיצור , שווה צפיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אז עבר חודש, והסרט הגיע לקולנוע סוף סוף...

בגדול מאוד אהבתי את קורליין. נכון, זה לא ניל גיימן במיטבו, אבל גם החומר הגרוע ביותר של ניל גיימן מתגלה כסיפור טוב מאוד יחסית לרוב הדברים שאנחנו רואים בקולנוע. הסרט סוריאליסטי מאוד, הוא נעשה אפלולי ו creepy בהדרגה בצורה ממש יעילה, ומהלך ההתפתחות שלו היא כמו של חלום הזוי.

החסרון שאני מוצא בעלילה הוא שאין מספיק דברים שבאמת ריתקו אותי עד הסוף. האלמנט של ה"creepiness" בסיפור מתישהו מפסיק להתפתח ונעצר, או שהנסיונות ל comic relief פשוט לא היו מספיק טובים, או שקשה להתעניין ממש ברוב הדמויות. כאילו שכל נסיון ליצור איזשהו רגש לא ממש הצליח עד הסוף, אבל בכל זאת הכל מתחבר בצורה בהחלט מכובדת, ובטח ובטח שמזמן לא ראיתי סיפור כזה בסרט אנימציה או פנטזיה כלשהו. (דגש על סרט כן? :))

מבחינה ויזואלית הסרט יפהפה בכל רמה אפשרית. מיד רואים שזה כנראה השילוב הכי טוב שנעשה בין stop-motion לבין CGI אי פעם, ונרשם לזכות קורליין לפחות הישג אנימציה אחד חסר תקדים שאני מודע אליו - קטעי ה morph הראשונים שנעשו אי פעם באנימצית stop motion. אני חושב שגם לא נעשה סרט stop-motion עם שימוש בבובות מחומר קשיח יחסית (כלומר לא חימר או פלסטלינה), שכולל הבעות-פנים מורכבות כל כך.

דבר נוסף, מעולם לא ראיתי אנימצית דמויות כ"כ משכנעת בסרט בסגנון הזה. בחלק מהמקרים (בדמויות היותר "ריאליסטיות") זה נראה כמעט כמו motion capture, ההשקעה במחוות הכי עדינות של תנועות הגוף של הדמות של קורליין היא מדהימה. זו חתיכת קפיצת מדרגה מאז דומים כמו The Corpse Bride.

עיצובי הדמויות והסטים מקסימים, בחלקם הזויים ובחלקם ממש משעשעים (מצאתי את עצמי פולט במהלך הסרט "וואו, נראה לי כמה חבר'ה שם בסטודיו היו על סמים"), והמראה הכללי הרבה יותר משכנע מכל סרט CGI בהיעדר ה"נקיון" שמאפיין סרטי CGI נטו. כל המרקמים של כל האובייקטים ממש מקבלים חיים משל עצמם, במיוחד בזכות העובדה שריבוי כמות הפריימים לשנייה יחסית לסרט stop-motion טיפוסי תורם המון ל"מוחשיות" של כל אובייקט דינאמי באנימציה.

אז שורה תחתונה, הסרט מקסים, חמוד ו"קריפי" כאחד, ואני ממליץ בחום למי שאוהב את הסגנון. אולי לא יפיל אתכם מהכסא, אבל בהחלט שווה צפייה.

לעומת זאת, למי שמתעניין קצת לעומק בעולם האנימציה, הסרט הזה פשוט חובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...