איך פקס עובד? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך פקס עובד?

Satlan

Recommended Posts

אם סריקה / קריאה של המסמך היא כמו משחק צוללות אז שליחה של המסמך היא כמו שמקלפים תפוח , כלומר דבר שיש לו גובה ורוחב ( קליפה של תפוח/ דף ) מעבירים מכשיר שמקלף את הקליפה ( בתנועה סיבובית ) כך שנוצר פס ארוך של קליפה ממה שהיה מעטפת של תפוח , את ה"פס" הזה המכשיר ( פקס ) מעביר דרך הקו טלפון , המכשיר בצד השני עושה את אותה פעולה , רק הפוך , לוקח את הקליפה של התפוח החתוכה בצורה של סליל ארוך ומגלגל אותה בחזרה ל"תפוח" , אני מקווה שהבנת , אני בכול אופן נעשתי רעב .

אההה , הדוגמה עובדת טוב גם בתפוז .[br]פורסם בתאריך: 6.05.2009 בשעה 01:38:55

ערנב ,

לי אתה יכול להגיד תמיד לעזזאל ,( גם אם לא היית מנהל הפורום ;) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תגיד לי לעזאזל, נכבדי, גם אם אתה מנהל הפורום.

נחמד. רק חבל שהוא כבר קיבל בערך ארבע פעמים את התשובה הזו, והמשיך להקשות איך הוא סורק את הדף. וזה בדיוק מה שניסיתי להסביר - ואגב, אין שום הבדל עקרוני בין אופן הפעולה של התקן הסריקה בפקס (מודרני, לפחות) לבין סורק שולחני. אדברא, ישנם הרי הרבה מכשירים משולבים הממלאים את הפונקציות של שניהם. את מי זה מעניין? לא אותך, כנראה - אבל לא אתה שאלת...

זאת התשובה שרציתי לקבל, שהבאת בתחילת הדף.

חיפשתי ממש מהבחינה של הקרן והתרגום. ממש תודה לכולם על ההסברים. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק הערה - לא כל ביט מייצג נקודה בדף כפי שנאמר.

מנצלים את העובדה שבפקס ממוצע יש 16% שחור והרוב לבן, ובדרך כלל יש רצפים ארוכים מונוטונים (למשל שורה לבנה), ולכן משתמשים בדחיסת RLC (run length coding) שבא מתארים כל פעם את רצף הלבנים/שחורים. אם למשל מוסכם שמתחילים מלבן, אזי:

ללללללשששללללל

יועבר כ: 6 3 5

וכמובן שגם את המספרים הנ"ל אפשר לדחוס (למשל קוד הופמן).

את התוצאה מעבירים בביטים בעזרת המודם, בשלל פרוטוקולים. בתחילת התקשורת מכשירי הפקס מתאמים בינהם (נקרא לחיצת יד - handshaking) איזה פרוטוקול הוא המהיר ביותר ששניהם מכירים, וקובעים פרמטרים מסויים לגבי ההעברה, שחלקם תלוים באיכות קו התקשורת בינהם (תיקון שגיאות נדרש, וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק הערה - לא כל ביט מייצג נקודה בדף כפי שנאמר.

מנצלים את העובדה שבפקס ממוצע יש 16% שחור והרוב לבן, ובדרך כלל יש רצפים ארוכים מונוטונים (למשל שורה לבנה), ולכן משתמשים בדחיסת RLC (run length coding) שבא מתארים כל פעם את רצף הלבנים/שחורים. אם למשל מוסכם שמתחילים מלבן, אזי:

ללללללשששללללל

יועבר כ: 6 3 5

וכמובן שגם את המספרים הנ"ל אפשר לדחוס (למשל קוד הופמן).

את התוצאה מעבירים בביטים בעזרת המודם, בשלל פרוטוקולים. בתחילת התקשורת מכשירי הפקס מתאמים בינהם (נקרא לחיצת יד - handshaking) איזה פרוטוקול הוא המהיר ביותר ששניהם מכירים, וקובעים פרמטרים מסויים לגבי ההעברה, שחלקם תלוים באיכות קו התקשורת בינהם (תיקון שגיאות נדרש, וכו').

no body cares

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה נכנס במיוחד לפורום וטכנולוגיה, לתר'ד שבו מישהו שאל איך פקס עובד, נותן תשובה לא מספקת, ואז כותב לתגובות אחרות שלאף אחד לא אכפת ?

אגב, nobody זו מילה אחת. גם טרול זו מילה אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה נכנס במיוחד לפורום וטכנולוגיה, לתר'ד שבו מישהו שאל איך פקס עובד, נותן תשובה לא מספקת, ואז כותב לתגובות אחרות שלאף אחד לא אכפת ?

אגב, nobody זו מילה אחת. גם טרול זו מילה אחת.

צודק,

מה הקטע? סתם לצאת אדיוט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...