ניתוקים מוזרים מהאינטרנט - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניתוקים מוזרים מהאינטרנט

MasterDK

Recommended Posts

שלום יש לי 2 מחשבים שמחוברים לראוטר של TP-LINK. בזמן האחרון קורה דבר דיי מוזר:

פעם בכמה זמן אני מאבד חיבור, האתרים לא נטענים, ו MSN מתנתקים, עכשיו בזמן הניתוק הזה אני מתצליח לשלוח פינג מהמחשב שלי למחשב השני ברשת, הפינג לראוטר כל הזמן ב Request Timed Out ופינג לכל אתר (מחוץ לרשת הביתית) אין בכלל תגובה, אפילו לא משו בסגנון:

Pinging XYZ with 32 bytes of data.

הלוג בראוטר לא אומר שום דבר מיוחד, הדבר הכי קרוב בקורה בזמן הניתוקים נרשם בלוג בצורה הבאה:

266265:DHCPS: 1:0xmacaddresshere, ipaddresshere, ACK in request.

כמו כן זמן החיבור לאינטרנט לא מתנתק (כאילו שאין ניתוק באמת) כלומר אם התחברתי לפני 5 שעות אז יהיה כתוב שאני מחובר 5 שעות ברצף.

תודה רבה מראש, ולילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם פינג ל-default gateway שלך לא עובר אז מן הסתם שהוא לא יעבור החוצה ממנו. מוזר שלמחשב השני ברשת הוא עובר אבל בכל מקרה זה נראה כמו תקלה שמקורה בראווטר. האם גם המחשב השני מתנתקים מהאינטרנט באותו האופן? אם אתה בטוח שהאינטרנט עצמו לא מתנתק (שים לב גם שאתה נשאר עם אותה כתובת IP) אז הבעיה היא מהראווטר כמובן. אפשר לנסות לעשות לו HARD RESET ועידכון firmware ולראות אם זה עוזר. אבל תחכה להמלצה נוספת מהמומחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Gnome כן זה ברור שאם הפינג לא מגיע לראוטר הוא לא יצא החוצה, פשוט באמת מוזר שהוא עובר למחשב השני...

לגבי המחשב השני קשה לי לומר, ההתנתקות היא לפרק זמן דיי קצר ורוב מה שאני מספיק להריץ זה פקודות פינג בשביל לוודא שבאמת יש ניתוק וסביר להניח שעד שאני מגיע למחשב השני זה כבר יעבור, אבל אם זה יקרא אני אנסה שוב.

את האמת לא שמתי לב לכתובת ה IP אני אבדוק. ה FIRMWARE הוא הכי אחרון שיש.

KoM

הממ הוא אכן היה חם מאוד. בעבר זה לא קרה ותמיד המודם עמד על הראוטר (לפחות בחצי+ השנה האחרונה) אבל עכשיו העמדתי אותם בנפרד נראה אם זה יחזור על עצמו.

תודה רבה על העזרה! אם למשיהוא יש עוד מידע בנושא שיכול לעזור אשמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ...שווה לבדוק מה עם המחשב שני, כי תקשרות בין שני המחשבים יש, אז ייתכן שיש משהו ספציפי בין המחשב שלך לראווטר. את ההגיון או הסיבתיות הנקודתית אני לא יודע, אבל יכול להיות ש-HARD RESET יכול לעזור. אם כי תבדוק מה עם המחשב השני.שניהם מחוברים אלחוטית או חוטית או אחד כך והשני אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום דבר מוזר בזה שהוא נותן פינג בין המחשבים ולא מהנתב.

המכשיר שנקרא הוא למעשה מערכת משובצת מחשב שבנויה מכמה מודולים שיודעים לפעול עצמאית. למשל המתג המובנה והAP.

ה"מוח" של הנתב הוא למעשה מחשב קטן לנותן לו את היכולת לעשות את כל העיבוד מידע שכרוך בניתוב ושאר הפיצרים ה"מתוחכמים" שלו.

אם ה"מוח" מפסיק להגיב בגלל תקלת תוכנה או חומרה, שאר המודולים שבו ימשיכו לתפקד. זה כמו שאתה תהיה בתרדמת אבל הלב שלך ממשיך לפעום.

כשאתה שולח פינג למחשב השני מי שעונה לך זה המחשב השני, המתג שבנתב רק "מגשר" בין המחשבים והוא יכול להמשיך לפעול ללא בעיה.

KoM

הממ הוא אכן היה חם מאוד. בעבר זה לא קרה ותמיד המודם עמד על הראוטר (לפחות בחצי+ השנה האחרונה) אבל עכשיו העמדתי אותם בנפרד נראה אם זה יחזור על עצמו.

תודה רבה על העזרה! אם למשיהוא יש עוד מידע בנושא שיכול לעזור אשמח.

נתת לעצמך את התשובה לבעיה. חם זה אומר שהמעבד שלו התחמם מידי, מה שגורם לטעויות חישוב/איטיות בתגובה, מה שגורם לתקיעת התוכנה, מה שמשתק את הנתב. עם הזמן ועקב הצתברות אבק/בלאי של הפתרון הטרמי היכולת של הנתב לקרר עצמו יורדת והחום עולה. נתבים זולים ישתמשו בפתרונות טרמים זולים ולכן הם יהיו פחות אמינים לאורך זמן. בגלל זה אני לא ממליץ על מוצרים של TP-LINK, שמנסיוני סובלים מבעיות אמינות. שווה לפעמים להשקיע אפילו 100 שקל יותר ולקנות מכשיר שיחזיק שנתיים-שלושה יותר. אם הנתב החזיק שנתיים יותר ועלה 100 ש"ח יותר זה כולה השקעה של 50 ש"ח לשנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Gnome שניהים מחוברים חוטית

Czar_salad

תודה רבה על ההסבר, שוב כמו שאמרתי הורדתי את המודם מהראוטר נראה אם הוא ימשיך להתחמם. כן אני יודע ש TP-LINK זה חרא והיו לי דיי בעיות איתו בהתחלה...

שוב תודה על התגובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הראוטר מתחמם ? בעייה ידועה של ה-TP.

לא רק שלהם, גם לי הייתה בעיה כזאת בקיץ ומלבד שתיית מים קרים שמתי את הנתב על 2 עפרונות כדי להפריד אותו מהשולחן ושהיהיה יותר מקום איפה שהפתחי איורור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין מעניין לראות אם תכלס זה פתר אצלו את הבעיה...

תתעזרו בסבלנות :)

דיי קשה לי לומר כרגע אם זה פתר את הבעיה, אבל מרגע שינוי המיקום של הראוטר לא היו ניתוקים. אם עד מחר (או היום בלילה) לא יהיו ניתוקים אני אצא מהנחה שהכל בסדר.

תודה רגע על הזערה בנתיים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב זה עדיין חוזר על עצמו..

אני יכול להביא פינג לראוטר. ה IP לא משתנה ואין ניתוק.

אני אנסה RESET לראוטר ולמודם.

עריכה: אופס ה IP כן התשנה, כנראה שזה היה ניתוק רגיל לא יודע מה סיבה לכך.

עריכה: טוב לא בדיוק, עכשיו זה התנתק והאייפי לא השתנה. אני אנסה RESET

עריכה: טוב לא עזר...

יש מצב שהבעיה היא בספקית? איך אפשר לאתר את מקור הבעיה? האם פיירוול יכול להיות הסיבה לכך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום דבר מוזר בזה שהוא נותן פינג בין המחשבים ולא מהנתב.

המכשיר שנקרא הוא למעשה מערכת משובצת מחשב שבנויה מכמה מודולים שיודעים לפעול עצמאית. למשל המתג המובנה והAP.

ה"מוח" של הנתב הוא למעשה מחשב קטן לנותן לו את היכולת לעשות את כל העיבוד מידע שכרוך בניתוב ושאר הפיצרים ה"מתוחכמים" שלו.

אם ה"מוח" מפסיק להגיב בגלל תקלת תוכנה או חומרה, שאר המודולים שבו ימשיכו לתפקד. זה כמו שאתה תהיה בתרדמת אבל הלב שלך ממשיך לפעום.

כשאתה שולח פינג למחשב השני מי שעונה לך זה המחשב השני, המתג שבנתב רק "מגשר" בין המחשבים והוא יכול להמשיך לפעול ללא בעיה.

אוקיי, תודה על ההבהרה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער על ההקפצה אבל זה עדיין ממשיך (בעיקר בשעות הערב) וזה מאוד מעצבן, אני תוהה יש מצב שזה בעיה של הספקית (012/סמייל/איך של קוראים להם)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...