מה הדרישות לאונ' או טכניון ? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הדרישות לאונ' או טכניון ?

eliil1

Recommended Posts

אני עוד לא החלטתי מה אני רוצה...או משהו עם כלכלה , או אלקטרוניקה/הנדסה.

מה צריכה להכיל התעודת בגרות? כמה שיותר ציונים טובים? או כמה שיותר יחידות? והאם 5 יח' מתמטיקה נחוץ לקבלה לאונ' או טכניון בשני המסלולים שציינתי?

המקצועות לימוד שלי :

אלקטרוניקה - 10 יחידות (מעבדה,מערכות ספרתיות,חשמל,מיקרו-מחשבים(8088/8086) ,שפת C שכל זה 5 יחידות , ו5 יחידות בתקשורת)

פיזיקה - 5 יחידות

מתמטיקה - 4 יחידות ואנגלית 5 יחידות

כל השאר 2 , כולל אזרחות.

וחשבתי להוסיף שנה הבאה עוד 5 יחידות רוסית. אבל השאלה אם זה נחוץ בכלל? זה כמעט 40 יחידות בכללי , וזה יעלה את הממוצע...

ועוד שאלה,

מקצועות כמו תנ"ך , ספרות ואזרחות לא ממש הולכים לי , אז הציונים לא יהיו בשמיים כנראה (יהיו בסביבות 70-80 אם יהיה מזל חחח) האם זה יכול להשפיע לרעה ? או שבכלכלה או הנדסה/אלקטרוניקה מסתכלים רק על המקצועות החשובים כמו מתמטיקה,אלקטרוניקה,פיזיקה וכו'?

תודה רבה.

יום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כשאתה מחשב את הממוצע, תזכור להתחשב בבונוסים. במקצועות מסויימים של 5 יחידות (מתמטיקה, אנגלית, ומקצועות ריאליים כגון פיסיקה ומחשבים) מקבלים בונוס של 20-25 נקודות (תלוי באוניברסיטה, שיטת החישוב משתנה). על מקצועות אחרים לא מקבלים בונוס, ככה שיש סיכוי שה-5 יחידות רוסית האלה בכלל לא יחושבו לך בציון,כי אם כן, אז זה היה מוריד לך את הממוצע.

(יש מצב שכן מקבלים בונוס על מקצועות כמו רוסית, אני לא בטוח ב-100%)

דווקא מקצועות החובה - תנ"ך, ספרות, אזרחות, היסטוריה - די משמעותיים. בכל מקרה לא יתעלמו מהם, ויש אוניברסיטאות שאפילו שמות עליהם יותר דגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחישוב סכם בדר"כ מסתכלים רק על מקצוע אחד שהגברת(במקרה הזה כנראה שפיסיקה תיתן את הבונוס הכי גדול ולכן רק זה יכנס לחישוב).

בגדול הציונים בספרות\תנ"ך\לשון וכל שאר מקצועות החובה של 1-2 יחידות לא משפיעים יותר מדי, ז"א שאם הדילמה להשקיע טיפה יותר במתמטיקה ולקבל 95 במקום 85 או להוציא 90 ב3 מהמקצועות האלו במקום 70 רוב הסיכויים שיהיה עדיף לך להשקיע יותר במתמטיקה, אנגלית או פיסיקה.

בתור דוגמה אישית הציונים אצלי של אותם מקצועות החובה נעים מ62 בהיסטוריה ל82 בתנ"ך אבל עם 98 באנגלית ו92 במתמטיקה אני יכול להתקבל לטכניון להנדסת חשמל.

עריכה: אתה מוזמן לשחק עם המחשבון של הטכניון ולתכנן את המהלכים שלך

http://ug.technion.ac.il/admissions/calc/calc_set.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמות עליהם יותר דגש? אבל מה ההיגיון בזה, אם אתה בחור של מקצועות ריאליים (ונראלי שרוב הסטודנטים בטכניון או אונ' בפקולטות טכנולוגיות למשל גרועים במקוצעות כמו תנך וכל אלה)

אני אישית מכיר מישהו שיש לו תואר שני כבר בהנדסת תוכנה או משהו כזה , לא בטוח, וכאילו בבגרות המקוצועות כמו תנך וכל אלה לא היו משהו אצלו אבל בגלל שראו שהוא טוב במקצועות הריאליים לא שמו על זה. אבל הוא גם קיבל פסיכו' מאוד גבוה....

אגב כמה צריך להיות הפסיכומטרי כדי שלא יתחשבו בבגרות בכלל?[br]פורסם בתאריך: 27.04.2009 בשעה 20:35:00

בחישוב סכם בדר"כ מסתכלים רק על מקצוע אחד שהגברת(במקרה הזה כנראה שפיסיקה תיתן את הבונוס הכי גדול ולכן רק זה יכנס לחישוב).

בגדול הציונים בספרות\תנ"ך\לשון וכל שאר מקצועות החובה של 1-2 יחידות לא משפיעים יותר מדי, ז"א שאם הדילמה להשקיע טיפה יותר במתמטיקה ולקבל 95 במקום 85 או להוציא 90 ב3 מהמקצועות האלו במקום 70 רוב הסיכויים שיהיה עדיף לך להשקיע יותר במתמטיקה, אנגלית או פיסיקה.

בתור דוגמה אישית הציונים אצלי של אותם מקצועות החובה נעים מ62 בהיסטוריה ל82 בתנ"ך אבל עם 98 באנגלית ו92 במתמטיקה אני יכול להתקבל לטכניון להנדסת חשמל.

שנייה אבל אלקטרוניקה 10 יחידות , ופיזיקה 5 , למה פיזיקה ייתן יותר בונוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיזיקה נותן 30%

אלקטרוניקה 25%

ככה זה.

אל תשקיע במספר מקצועות גבוהה.

תעשה מתמטיקה אנגלית 5 יחידות בציונים גבוהים, ועוד 2 הגברות (בשביל טכניון מומלץ פיזיקה כדי לקבל פתור ממכינה בפיזיקה) לא משנה איזה, עדיף 95 באומנות, מאשר 90 באלקטרוניקה.

מקצועות של 1-2 יחידות, מספיק ציונים יותר נמוכים. כנס לאתר של הטכניון, תחשב סכם, תראה איך משפיע לך מה.

צריך בגרויות בכל מקרה בטכניון, בשאר מקומות בדרך כלל ציון מאוד גבוהה ולא רלוונטי.

לי במקצועות ה5 יחידות (מתמטיקה, אנגלית, פיזיקה, מחשבים), היה 95+, בשאר היה לי 80+

פסיכו 700וקצת מה שנתן לי כניסה לכל דבר כמעט

לסיכום, תלך ללינק של המחשבון סכם, תשחק עם הציונים, תראה איך כל דבר משפיע, ותסיק מסקנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי קודם כל תודה על התשובות.

אלקטרוניקה מחולק לשניים כאילו (בעצם להרבה יותר מקצועות) , כאילו 5 יחידות בתקשורת זה כמו משהו שונה מה5 יחידות במיקרו,C,חשמל וכו'

אז 25% זה לכל 5 יחידות? או לסך 10 יחידות? קשה להאמין שזה לכל ה10 היחידות אחרי שכל כך חפרו לנו שזה ייתן בונוס ענק ויהיה קל יותר להתקבל לאונ' או טכניון...T T

האם כדאי לי להשלים מתמטיקה ל5 יחידות?

ונגיד איזה מקצוע בעל הדרישות הכי גבוהות? הנדסת תוכנה? מה הדרישות של הפסיכומטרי וממוצע בגרות שלו? (לפי טכניון ואונ' , הרי שהבנתי שהחישוב שונה ביניהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת הנדסה זה הולך ככה

הנדסת חשמל+פיסיקה

הנדסה ביו רפואית

הנדסת חשמל

אני אישית לא מכיר את המסלול שלך, אני מציע לך לדבר עם המורה שלך או עם הטכניון.

חד משמעית, כן.

:hizuk:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל 5 יחידות הם קבוצה נפרדת.

כדאי להשלים מתמ' ל5 יחידות, אבל רק אם תוכל באמת להוציא ציון טוב בזה. בטכניון גם הבונוס גבוה יותר וגם זה נספר כ10 יחידות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ז"א באונ' מחשיבים רק 5 יחידות אלקט' ??

למה יותר קשה להתקבל , משהו טכנולוגי ,הנדסה וכו' , או משהו עם כלכלה כגון רואה חשבון?

ומה יותר כדאי? אני אסיים תיכון ואין לי מושג לאן ללכת....מה ייתן לי הכנסה גבוהה יותר ,במה אני אצטרך להשקיע את כל ה24 שעות ביממה ובמה רק חצי יום , ובמה אני אוכל לעבוד גם אם אני אעבור לחו'ל?

אגב, אני אוכל ללמוד לשאלון 06 ו07 במתמטיקה לבד ואז רק לגשת לבחינת בגרות? או שאני חייב ללמוד 50 שעות,לעשות מגן , ואז רק לגשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון זה נכון.

מקצועות מדעיים יתנו 25%, מקצועות אחרים של 5 יחידות זה 20%. ההבדל לא כזה משמעותי

(למרות שמקצועות כמו אלקטרוניקה\מדמח\פיזיקה נותנים עוד ידע והיכרות עם התחום שתעזור לפחות בסמסטר הראשון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עדיין לא שינו את החוק המפגר, אז בזמן ביתספר אתה יכול לגשת לדברים רק אם יש לך מגן בשבילהם. לא תוכל לגשת לבגרויות על דעת עצמך.

לדעתי הכיוון שלך בבחירת מקצוע לא נכון. המחשבה שלך צריכה להיות מה מעניין אותך מספיק בשביל לעסוק בו ב20 שנה הבאות. אם תמצא את עצמך בעבודה מכניסה אבל שמאמללת אותך, לא עשית בעצם כלום בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל אני לא יודע מה יעניין אותי הכי....מה שאני אצליח , אבל מה זה...

נגיד כלכלכה, יש בה הרבה מקצועות , כך גם באלקטרוניקה, יש הנדסת תוכנה , הנדסת חשמל ,רובוטיקה, ואני לא יודע מה לבחור =S זה די שונה הכל...

אבל נגיד מה ייתן את ההכנסה הכי גבוהה (כלכלה וטכנולוגיה) איזה מקצועות? שאני אוכל לחפש עליהם מידע ולראות מה הכי מעניין אותי ?

אגב, אני רוצה שבעתיד תיהיה לי אפשרות לעבור לחו"ל ולעבוד במקצוע הזה. וזה מה שאני אוהב בתחום הטכנולוגי , רוב המקצועות שם מספיק שאתה יודע את העבודה ,ותוכל לעבוד גם באהר"ב (או כל מקום אחר)

ואני גם לא יודע מה כדאי לעשות לי עם הצבא...קבע לוקח לך חצי מהחיים , לא בא לי 6 שנים של , מצד שני ..לא יודע.. לא ללכת לצבא זה לא חכם יהיה... ללמוד בזמן גם לא תיהיה כנראה אפשרות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...