"למה לא נעמוד בצפירה" - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"למה לא נעמוד בצפירה"

Rhx

Recommended Posts

זה שזה לא כתוב באיזה מקום לא אומר שאין אנשים שלא מתנהגים ככה ומנסים לכפות את ההזיות שלהם (שבד"כ יותר קיצוניות מהזיות של חרדים "רגילים") על אחרים.

וכותב המאמר המדובר הוא כנראה אחד מהפסיכים האלה.

טמבל לא אני יצאתי ואני לא נכנס ל"דת ואמונה"... בשביל לספק את החיבה לסיפורי פנטזיות אני קורא מידי פעם הודעות של שמאלנים בשירשורים על אקטואליה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אולי אתה עושה את עצמך טמבל.

כן כתוב, אבל יש אנשים שלא עושים מה שכתוב או לא יודעים.

לא יודע מה הקשר לנשיקה לאמא לכותב הכתבה.

אתה כבר מחוק -תחייה בפנטזיה שיקרית. צאו' צאו'..

דת ואמונה לא קשור אלייך אלה לשאר מה שנכתב פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לא נעמוד בצפירה" הוא ביטוי מכליל למדי, שאפשר להבין אותו בשתי דרכים שונות בתכלית.

הראשונה היא "לא נעמוד בצפירה כי זה לא מנהגינו. אנו בוחרים לזכור את הנופלים בדרכינו שלנו". אף כי גם מאלה שתומכים באמירה זו הייתי מצפה שלפחות כאשר הם נמצאים באזור שבו כן מקובל לעמוד הם יעמדו, כמו שממני מצפים לחבוש כיסוי ראש כשאני נכנס לבית כנסת - אני דוגל ב"איש באמונתו יחיה", גם אם אותם חרדים לא. כמו שאיני רוצה שילחצו עלי לשנות את מנהגי, כך גם אני לא רואה סיבה ללחוץ עליהם לעמוד בצפירה במקום להתפלל, לקרוא תהלים או כל דבר אחר הנהוג בקהילתם לציון יום זה.

הדרך השניה היא "לא נעמוד בצפירה כי ליום זה אין שום קשר אלינו". לאנשים אלה אין לי שום הבנה, כבוד או סימפטיה, ובשמחה הייתי חוצה אותם באיטיות לשנים במצ'טה קהה וחלודה אם היו נקרים בדרכי - או לכל הפחות, שולל מהם לאלתר כל זכות אזרחית במדינת , לרבות זכות בחירה וביטוח לאומי.

אני חושב שהסוף של הכתבה מסכם את זה טוב מאוד

אז חילונים יקרים, רדו מ'הגב' שלנו בימי הזיכרון והעצמאות. באמת שאין לנו נגדם מאום, אין לנו כל ריאקציה לצער שלכם, ואנחנו לא בזים גם לשמחה שלכם, אבל יחד עם זאת, לנו, אין איתם דבר וחצי דבר.

ולמאן האמת המאמר 'למה כן אעמוד בצפירה' מעצבן אותי עוד יותר !

כי מה הוא בעצם אומר, שרובנו עומדים בשביל לצאת ידי חובה ולהשתיק את המצפון שלנו, בזמן שהחרדים שמים זין, להם יש ימי אבל אמיתים והם יודים לכבד כמו שצריך אבל בשביל לא לפגוע ברגשותינו הם עושים לנו טובה..

שאלה איך קוראים למישהו שחיי בחברה

שדואג רק לאינטרסים של עצמו

רק לוקח אבל אף פעם לא נותן

מתיחס כמובן מעליו ובכפיות טובה לכל הדברים שהוא מקבל

חושב שהוא יותר טוב מכולם

ומעז להגיד לכולם איך לחיות

ומתבכין שאף אחד לא אוהב אותו אחרכך

:s05:

הכוונה היא לחרדים (אם למישהו יש ספק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמיר, קראתי את הכתבה לרבות הפסקה שהבאת. כוונתי היתה לגבי החברה החרדית כולה, לא לכותב בפרט. אני מאמין שבפועל אפשר למצוא בקרב הציבור החרדי את שתי הגישות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מצחיק זה שהוא כותב אל תכעסו ואז מסתכלים קצת למטה ורואים 1600 תגובות, לדעתי YNET שקרנים ואין שום כותב כזה.

וכולם נשאבו לשנאה מיותרת כרגיל(למרות שזה היה קורה בכל מקרה עם אנשים שאוהבים לשנוא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כשזה מקרה כזה "אנשים אוהבים לשנוא",

אבל כשמתפרצת שפעת חזירים וכל מיני דוסים הזויים

(חלקם כאן בפורום הזה ממש) טוענים שזה עונש

ליהודים מתבוללים, זה מה? תעלול חביב?

כולם אוהבים לשנוא, זה נכון וזאת זכותי המלאה

גם לשנוא מישהו.

צריך לקבל את השנאה באהבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה איך קוראים למישהו שחיי בחברה

שדואג רק לאינטרסים של עצמו

רק לוקח אבל אף פעם לא נותן

מתיחס כמובן מעליו ובכפיות טובה לכל הדברים שהוא מקבל

חושב שהוא יותר טוב מכולם

ומעז להגיד לכולם איך לחיות

ומתבכין שאף אחד לא אוהב אותו אחרכך

הכוונה היא לדתיים (אם למישהו יש ספק)

חבר, אתה דמגוג מארץ הדמגוגים. אם היית מכיר פסיק מהדתיים (שיש המון המון זרמים שם) היית מבין שהם עושים לא פחות ממך ואולי אפילו הרבה יותר למען המדינה. אתה ישר תוקף ציבור שלם (שכבר אמרתי מורכב מכמה זרמים) בגלל דעות קדומות.

להזכירך באירופה, הדעות הקדומות האלה הביאו לרצח של 6 מיליון מאיתנו ועוד אינספור פוגרומים ופרעות.

יש לך דעה, אני מכבד אותה. צא לשטח, תכיר, תראה, תבחן ואח"כ תחזור ותביע דעה שוב לפי מה שראית.

אני באמת לא מבין את החברה שאנו חיים בה. אני חילוני ד"א עם זיקה דתית מסוימת.

אני לא מאשים את החילוניים ולא את החרדים. יש גורמים בשני הקצוות שמעצימים את הקרע הזה, ורוב החברה הולכת כמו עדר אחריהם.

במקום להיות מאוחדים, במקום להבין אחד את השני, מאיפה אנשים באים ומה הבחירות שלהם בחיים אנחנו נתקעים דעות ובויכוחים

רק בשביל ההנאה שבשנאה ובויכוח.

אני מציע לכם לבחון טוב טוב את ההתנהלות שלכם. לא עדיף לחיות בשלום אחד עם השני?

יש לנו מספיק אויבים מבחוץ, אנחנו צריכים להיות מאוחדים מבפנים (ואין דוגמא יותר טובה מזו מאשר בצבא! ולכן לרוב יוצא שידנו על העליונה)

כדי לנצח.

ואני ממליץ גם לסגור את הת'ראד הזה כמה שיותר מהר, מכיוון שאין לו תכלית חוץ מלשמש במה לפוסטים מתלהמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תגיד, למה חרדים חוסמים רחובות בשבת וזורקים אבנים וכו' ושורפים את המדינה רק כדי שלא יפריעו להם "לשמור שבת", אבל כשמבקשים מהם לעמוד דקה בצפירה הם חושבים שה לא לרמתם?

מבחינתי איסור לנסוע בשבת ולעשות משהו במשך יום שלם רק כי כתוב באיזה ספר הוא הרבה יותר מפגר מלעמוד 3 דקות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח ובמקום לעמוד בצפירה, המנהג יהיה ללכת לבית הכנסת ולומר קדיש על הנופלים

העניין הוא, שלא כל מי שנפל במערכות ישראל(שכמובן נקבר מחוץ לגדר אחר כך)

הוא יהודי לפי ההלכה או יהודי מאמין.

וכאן שוב נכנס האלמנט של הכפייה הדתית, המרדנות הדתית להסית את המשמעת

הציבורית לכיוון שלה ולהשליט בצורה מוחלטת את הדת כרשות העליונה ביותר,

אפילו על אבל לאומי יש כאן מאבק פוליטי מובהק.

אני אישית לא מתעצבן מאנשים שלא עומדים בצפירות, לי חשובה העובדה

שאני עומד.

בנאדם שלא עומד אני מכבד את השיקולים שלו לא לעמוד ושיהיה לו לבריאות,

אבל אני לא מתכוון להיות ה-Devils advocate שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תגיד, למה חרדים חוסמים רחובות בשבת וזורקים אבנים וכו' ושורפים את המדינה רק כדי שלא יפריעו להם "לשמור שבת", אבל כשמבקשים מהם לעמוד דקה בצפירה הם חושבים שה לא לרמתם?

מבחינתי איסור לנסוע בשבת ולעשות משהו במשך יום שלם רק כי כתוב באיזה ספר הוא הרבה יותר מפגר מלעמוד 3 דקות...

אבל שוב. הם עומדים כשהם בציבור בדיוק על מנת למנוע פגיעה בכבוד הסובבים.

אבל כשאתה יודע שאתה ליד שכונה חרדית, אל תיכנס לשם עם האוטו בשבת\חג\כיפור בדיוק מאותה סיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא, שלא כל מי שנפל במערכות ישראל(שכמובן נקבר מחוץ לגדר אחר כך)

הוא יהודי לפי ההלכה או יהודי מאמין.

וכאן שוב נכנס האלמנט של הכפייה הדתית, המרדנות הדתית להסית את המשמעת

הציבורית לכיוון שלה ולהשליט בצורה מוחלטת את הדת כרשות העליונה ביותר,

אפילו על אבל לאומי יש כאן מאבק פוליטי מובהק.

אני אישית לא מתעצבן מאנשים שלא עומדים בצפירות, לי חשובה העובדה

שאני עומד.

בנאדם שלא עומד אני מכבד את השיקולים שלו לא לעמוד ושיהיה לו לבריאות,

אבל אני לא מתכוון להיות ה-Devils advocate שלהם.

הציתות שלך לקוח מזה שאם ש"ס או מפלגה דתית אחרת יעלו לשילטון ואז זה יהיה חוק ולא "כפיה"!!!

וחוץ מזה אותם חילים שהם יהודים מאמינים או לא לאחר קבורתם קוראים עליהם קדיש !!! וזה לא כפיה דתית ?!

או מנהג יהודי !!!

ורבק אנחנו יהודים למה לנו בכלל את המנהג גויים הזה ?!

יש לנו את המנהגים שלנו להנציח ארועים מסוג זה !!!

:s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל שוב. הם עומדים כשהם בציבור בדיוק על מנת למנוע פגיעה בכבוד הסובבים.

אבל כשאתה יודע שאתה ליד שכונה חרדית, אל תיכנס לשם עם האוטו בשבת\חג\כיפור בדיוק מאותה סיבה.

יש הבדל בין לעמוד שתי דקות לבין איסור להיכנס עם הרכב לרחוב ציבורי במשך יותר מיום בשבוע, כל שבוע

וחוץ מזה, אם הם לא רוצים לעמוד, שלא יעמדו. אח"כ שלא יתלוננו שלא מכבדים את המנהגים שלהם

וחוץ מזה,

אולי מספיק לצרוח "מנהג גויים, מנהג גויים" כבר? כאילו הלבוש החרדי ה"מסורתי" הוא לא פשוט מה שלבשו בפולין לפני 300-400 שנה

זה לא בדיוק המצאה יהודית עתיקת יומין. משום מה, אני לא חושב שמשה רבנו הסתובב במדבר סיני עם שטריימל, אחרת

הוא היה מת מחום תוך יומיים, ולא בדיוק שורד 40 שנה במדבר.

ואם אתם מתעקשים, אפשר למצוא מנהגים דומים או זהים לכמעט כל דבר ביהדות גם במקומות אחרים, אלא שאז פשוט צריך

ללכת קצת יותר מ-300 שנים אחורה, וממש אין לי כוח לנבור בויקיפדיה בשביל זה

אז אולי כבר מספיק לצעוק "מנהג גויים, מנהג גויים" ופשוט שיתחילו להתנהג כמו בני אדם, ולא כמו עלוקות כפויות טובה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...