סמים קלים וסיווג ביטחוני - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סמים קלים וסיווג ביטחוני

J0n1

Recommended Posts

בצו ראשון ישאלו אותך שאלות תיאורתיות בשקל כמו "מה אתה רוצה לעשות בצבא?"

אם אתה רוצה מודיעין/מחשבים זה הזמן לחרטט על כמה אתה קרוב לנושא המחשבים וחושב שתוכל לעשות שירות יעיל בסביבה טכנולוגית בצבא

אתה אפילו לא חייב להזכיר מודיעין

ואחרי הצו ראשון אל תתעצל, תשלח פקסים ותבקש מיונים. שלא תדפק כמוני (דפר 90 קבא 56 פרופיל 72->0 מיונים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

וואו... מההודעות פה אני מבין שאף אחד לא עבר תחקיר בטחוני מקצועי...

המטרה של התחקיר זה לא לברר עליך ליכלוך (כל עוד זה לא משה וכבד כמו אונס\ רצח\ סחר בסמים) אלא לקבל רושם על כמה אתה אמין ולברר פרטים אישיים (על משפחה, אנשים שאתה בקשר איתם... הבסיסיים...)

ברגע שהם תופסים אותך בשקר (וסמוך עליהם שהם לא פראיירים) אתה די מחוק.

כל זה תקף בערבון מאוד מוגבל לגבי תחקירים בטחוניים של מש"קיות אהבלות.

לגבי יחידות מסווגות- היחידות ה"כבדות" לוקחות בד"כ אנשים ששרתו בתחום שהם צריכות שנתיים~ שלוש בצבא, ככה שלהתקבל אליהן אחרי תיכון זה די נדיר (אם אתה מתקבל אני ארצה לדעת בך :-*).

כל זה לא תקף לגבי עתודאים (הסיכוי להגיע למשהו מעניין גבוה יותר).

לגבי השיבוצים בצבא: הצבא דבר ראשון דואג לעצמו. אם השב"כ ירצה אותך ויח' במודיעין\ חימוש תרצה אותך, קרוב לוודאי שתלך לחימוש או מודיעין.

זה לא תקף אם אתה מכיר מישהו בשב"כ שמושך אותך בשיניים לשם.

אם אתה רוצה תפקידים ממש טובים- תתקבל לאחת מתוכניות ההצטיינות של הצבא שכוללות תואר (פסגות\ ברקים\ תלפיות).

אם אתה רוצה משהו מעניין בתחום המחשבים אבל עם מבחר קטן יותר לך לממר"ם

אם אין לך בעיה עם קרבי- יחידות מיוחדות (מטכ"ל\ 669\.......) עושות דברים מאוד נחמדים, רק קח בחשבון שרק ההכשרות שם זה בסדר גודל של שנתיים+-... ואתה חותם קבע לשנה לפחות אאל"ט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלעתודה צריך פסיכומטרי וזה די תקוע לי באמצע הקיץ.. אז אני עוד לא יודע אם אני אעשה.

ולמטכ"ל ו669... אני לא מתאים ;D

אז בעצם כל היחידות הטובות מהצבא דורשות פסיכו, וכל השאר הן יחידות שאולי יקבלו אותי אליהן לאחר שירות של שנתיים במקומות כמו מודיעין וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, כמו עם כל יחידה התנדבותית- זה אפשרי (ואפילו מעודדים את מי שמתאים ורוצה)

דבר שני, אף אחד לא רשם שמשרתים שנתיים במקום אחד ואז עוברים.. כתבתי שליחידות של משרד הביטחון וכו' עוברים בתור תפקיד שני לכל הפחות, ושהכשרה\ טירונות לצורך העניין של היחידות האלה לוקחת שנתים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיונים במהלך יב' מה איך? :nixweiss:

בקיץ תשלח לאיתור מודיעין [גוגל] פקס ובו קורות חיים שלך [2 עמודים יספיקו] ותרשום למה אתה כל כך רוצה וכמה שאתה רוצה וכמובן תשמח לצאת לקצונה בלה בלה בלה,

משם תקבל מילוי קו"ח באינטטרנט על הידע שלך בתחומים שונים ומשם יזמנו אותך למיונים וכו'..

למען הסר ספק - זה יהיה אחרי הצו הראשון שלך, לא סתם כככה בקיץ.

אם תרצה יותר פרטים על כל הדברים האלה דבר איתי במסן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שלוש דרכים:

1. אתה עובר גיבוש מיוחד (שכחתי את השם) ולוקחים אותך

2. אתה מתחיל ביחידה קרבית אחרת ומבקש לעבור (סיכוי נמוך- תלוי במפקד) ואז כנראה חוזר ל-1.

3. אתה מתחיל בתור ג'ובניק ומבקש לעבור (גם תלוי במפקד) ושוב-1.

ליחידות האלה יש הכשרות מיוחדות שלהן (טירונות 07 נראה לי הם עושים בגדודים) שמתאימות לאופי התפקיד של היחידה (669 לדוגמא לומדים לחלץ מכל מיני חורים, לומדים איך לעבוד עם מסוקים וכו'... בד"כ גם עוברים קורס חובשים....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלעתודה צריך פסיכומטרי וזה די תקוע לי באמצע הקיץ.. אז אני עוד לא יודע אם אני אעשה.

ולמטכ"ל ו669... אני לא מתאים ;D

אז בעצם כל היחידות הטובות מהצבא דורשות פסיכו, וכל השאר הן יחידות שאולי יקבלו אותי אליהן לאחר שירות של שנתיים במקומות כמו מודיעין וכו'?

אם אתה שוקל עתודה אז ממש ממש מומלץ ללמוד בקורס שמתחיל בתחילת החופש הגדול. אם תעשה פסיכומטרי תוך כדי הלימודים תצטרך להקריב נקודות באחד משניהם לפחות..

כל השאר הן יחידות שאולי יקבלו אותי אליהן לאחר שירות של שנתיים במקומות כמו מודיעין וכו'?

לא, מתקבלים אליהן ע"י מיונים כמו שנאמר. אבל קח בחשבון שבמסלולים כמו גאמ"א במודיעין דורשים ידע קודם ורמה גבוהה יותר מהבגרות בתיכון..

בממר"ם (שלא בחמ"ן) לא דורשים ידע קודם, רק פוטנציאל, אבל ממה ששמעתי התפקידים שם פחות מעניינים, וחותמים על קבע של שנתיים וחצי.

[עריכה]

יכול להיות שלא הבנתי אותך נכון. אני מתכוון שאל המסלולים במודיעין מקבלים זימון למיונים (ושלא תטעה, אלה מסלולים נחשבים מאוד).

אם אחרי שירות של שנתיים של שירות במסלולים כאלה יכולים לקחת אותך לתפקידים עוד יותר מסווגים ומעניינים - אין לי מושג..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...