התחדשתי בDK P45 T2RS PLUS עריכה: אני מצליח להעלות את המערכת על 478X7 אבל לא יציב - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחדשתי בDK P45 T2RS PLUS עריכה: אני מצליח להעלות את המערכת על 478X7 אבל לא יציב

Class889

Recommended Posts

אני ראיתי המון אנשים שמגיעים עם הלוח הזה ל600+ וגם ל650+, לדוגמא:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=191950&page=14

בנתיים אני על 444X6 עוד עושה בדיקות יציבות אך לא מוצא את הGTLים הנכונים בכדי להפעיל את המערכת בלי שתקרוס כעבור כמה דקות.

העניין הוא שאם אני משאיר את המחשב ככה סתם עם הבדיקה, הוא לא יקרוס. אך אם אני מתחיל לבדוק דברים באינטרנט ולצפות בתמונות הוא פתאום יכול להיתקע, וזה בגלל הGTL כי לפעמים זה מחזיק הרבה יותר ולפעמים הווינדוס לא עולה בהתאמה לGTL שאני מעלה ומוריד.

מישהו יכול לשפוך לי קצת מידע לגבי הGTL כיצד הם מתפקדים? ואיך אני יכול לקבוע מה הכי מתאים בשביל המערכת שלי?

העניין הוא שאני לא יודע אם הגעתי לFSB WALL והמעבד יכול עד 470 ויש לי חור ענק,או שפשוט המעבד כבר לא יכול יותר מ450. פשוט ראיתי איזה 2 אנשים שלא יכול לעבור את ה450 אבל 476 כן יכולים, ואני לא....

מתחים מופעים בתמונה האחרונה.

לבנתיים הנה של המערכת רצה:

עריכה:

בדיוק דקה אחרי שפירסמתי את הפוסט הנ"ל סגרתי את הדפדפן שלי והוף מסך כחול, למרות שכבר עברו יותר מ20 דקות בORTHOS.

וכמו שאתם שמים לב המעלות במצב מצויין.

עריכה 2: טוב נראה לי שמצאתי את הGTL שיאפשרו לי להמשיך באופן טוב, אגב גם מחקתי את הדרייברים של הכרטיס מסך ושמתי את ה182.50 WHQL במקום ה68 BETA יכול להיות שזה גם היה קשור כי הוא אמר לי מדי פעם שהדרייבר הפסיק לעבוד ואז התחיל מחדש....

בנתיים אני מריץ 446X6 נראה מה יהיה בהמשך.

עריכה 3:

אני על 449 יציב הכל הולך חלק ויפה גם בדיקת ORTHOS אבל 450 לא מצליח להעלות את הביוס בכלל... האם זה אומר שהמעבד כבר לא יכול? או שזה אומר שהגעתי לחומה? לגביי מתח למעבד או מתח לכל דברשהו אני ממש לא מאמין כי 449 יציב, אם והיה בעיה של מתח אז ב450 הוא היה נותן לי להעלות את המחשב ולפחות היה מציג מסך כחול מתישהו. הלא כך?

עריכה 4:

טוב הנה המסקנות שלי:

זה המעבד שלא נותן לי לעבור את ה450+ וגם הלוח.

מה הכוונה? שמתי לב שציפסט P45 יש להם FSB WALL בין 450 לבין 470~. עכשיו הלוח שלי יכול לפעול גם על 600++, והFSB WALL שלו נגמ בסביבות 470 ששם כבר המעבד שלי לא יכול לעבוד, לכן מה שמגביל אותי תכלאס זה המעבד. וזאת בדקתי ע"י העלאה של 1MHZ כל פעם עד 505 ובאף אחד מהם הוא לא הצליח לעשות פוסט. לגביי המסקנה שנתתי היא דיי נכונה אך אולי המספרים מפה לשם זזים.

כרגע אני עובד על הורדת המתחים ככל שאפשר. ואכן הטמפ' שלי היו גבוהות מפני שחשבתי שאולי זה הלוח.

אבל ברגע שאני אגיע ל600+ אצטרך להגיע לטמפ' הנ"ל:

600fsb2ni4.jpg

שלעומת זה:

attachment.php?attachmentid=86060&stc=1&d=1222754116attachment.php?attachmentid=86061&stc=1&d=1222754297

עריכה 5:

אני על 430X9

טוב המתחים להפעם הם:

למעבד 1.52(מתחת לזה בדיקת מאמץ נכשלת)

לNB המתח התחלתי הוא 1.15 כרגע הוא על 1.18.

הFSB VTT התחלתי הוא 1.07 וכרגע זה על 1.1.

בשביל FSB של 430 והזכרונות על TURBO לעלות טיפלה טיפלה מתח כזה ללוח, זה אומר שהלוח הזה בונבנון!!! ואני כבר מבסוט ממנו!!!

טמפ' מעבד במאמץ: 60 אחרי כמה שעות של ORTHOS.

הציפ'סט: 35 מקס'.

מערכת: 34 מקס'.

שיהיה מעבד חדש יהיה טוב :)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה מחפש, לשבור שיאים או ליצב את המערכת לעבודה יום יומית.

להגיע ל-600 זה נראה לי די נדיר.

על כמה מתח המעבד?(ביוס)

מומלץ לא לעבור מתח 1.45 למעבד.

תבדוק טמפ', משום מה נראה לי שמשהו רותח אצלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוריד את הזיכרונות מה-TURBO. זה יוצר חוסר יציבות.

תעלה 1.03 (בערך עם נטיה ליותר) לצ'יפסט, שים את המעבד על 1.45V, שים לזיכרונות ולמעבד 450FSB ותעדכן.

עריכה: תשאיר מכפלה 9 כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי אותך לגביי הצ'יפסט, הרי אצלי הוא כבר על 1.18

ואתה אומר לשים אותו על 1.03? הכי נמוך זה 1.15....?!

בקשר לטורבו אתה צודק ביטלתי ועדיין אחרי בדיקת מאמץ כעבור כמה דקות הוא צפצף לי. העלתי את המתח של הFSB VTT ל1.12 ואת של הצ'יפסט ל1.21

ועכשיו זה יציב הרבה זמן....

לגביי לרדת מהמתח 1.52 למעבד לא ניתן. שבדקתי את הייציבות של המעבד זה היה שהמתח ללוח היה יותר גבוה ומצב טורבו לא היה בפועל. וכאשר ירדתי מ1.52 כעבור דקה הייתי מקבל שגיאה בORTHOS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, התכוונתי 0.03... להעלאת 0.03... נראה שנפלת על מעבד לא משהו... תוריד REALTEMP ותראה מה הטמפ'. הטמפ' שאתה מציג נראות נמוכות מהרגיל...

אם תראה את התמונה שהבאת (זאת עם התוכנה של DFI שמציגה מתחים וטמפ'...) אתה תראה שהם שמו את הצ'יפסט על מתחים גבוהים מאוד...

תוודא שהזיכרונות נמצאים על סטוק (כולל מתחים, תדר ותיזמונים), ותנסה 450. אם לא עובד תנסה בפעם האחרונה להעלאת מתח לצ'יפסט. יעבוד - יופי טופי, לא יעבוד - נראה שנפלת על מעבד לא מוצלח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) לגביי להעלות 0.03 אתה צודק כי ב1.18 זה אחרי 20 דקות לא יציב. לכן אני כרגע על 1.24 כמו שרואים בתמונה.

וגם העלתי את הFSB VTT לכל מקרה ל1.18 כמו בתמונה לאט לאט אנסה להוריד את המתח של שניהם.

ב) לגביי REAL TEMP היא מציגה לי 4 מעלות יותר מאשר התוכנה של DFI. שכן ברגע שאני במצב מנוחה REAL TEMP רושמת לי 40, בעוד שבDFI זה 20 מעלות. לכן אני נוטה להאמין לDFI.

ג)הזכרונות שלי הם 7200 2X2GB CL4 V2.1

שניסיתי תדר 450 ניסיתי עם מתח של 2.12 ועם תזמונים של 5-5-5-15. וזה גם לא עזר. והעניין הוא שאני יודע שב450 יש חור של FSB בלוח שלי עד סביבות 470 וברגע שנגמר החור המעבד שלי כבר שם לא יכול. ולא משנה איזה מתח אני נותן לו או לצ'יפסט. אכן זה לא מעבד שנועד לגדולות. גם עם הP5Q PRO לא הייתי מצליח להפעיל אותו ב450 אלא רק ב449. כמו בלוח הזה. (למרות שהלוח הזה הרבה יותר טוב ונוח וסקסי וחמוד ובא לי עליו חחחחחחחח קצת הגזמתי).

בקיצור אין מה לעשות עד שאני אחסוך כסף לE8500 או E8400 נראה כבר.

במקרה שחשבת שמה שבהודעה הקודמת מעודכן... אז זהו שלא. הנה כרגע בLIVE התוכנה של DFI. שכן היא מציגה את הכל במדויק!!!

ולגביך G....

תעיין בתרד הזה ותספור כמה אנשים עברו את ה600 ותעשה אחוזים ותראה שיותר מ90% עברו את ה600 עם הלוח הזה. אז זה לא בגדר "נדיר" :).

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=191950&page=10

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

20 מעלות במנוחה ומתח 1.5.... לא הגיוני. ה-REALTEMP יותר מדוייקת. מה טמפ' המאמץ בREALTEMP?

לפי המפרט שלך אני חשבתי שיש לך זיכרונות 900.... ולכן 450 זה סטוק... היית צריך לציין זאת.

עריכה: רגע, יש לך 900?... פשוט ניסחת את זה כאילו עשית להם OC...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שראיתי גם EVEREST וגם REAL TEMP מראים אותו דבר.

ובEVEREST יש 2 סוגי טמפ'. 1 שזה המעבד עצמו והשני זה המעבד שבמגע עם ההיטסינק. משהו כזה.

ושמתי לב שהDFI מראה לי את זה שנמוך יותר לא של הליבות עצמן אלא את של המעבד.

בREAL TEMP ובEVEREST גם כשאני בלי OC בכלל ומתח של 1.12 אני מקבל טמפ' של 40 מעלות במנוחה לכן אני לא מאמין לזה.

לגבי 20 מעלות מנוחה יכול להיות,,, כי כמו ששמת לב המחשב שלי מחוץ למארז ואני עם 3 מאווררים של 110 CFM -הם ממש רועשים. לכן הטמפ' אכן יכולה להיות 20 במנוחה.(כולל המאוורר של הטוניק הוחלף ב110 CFM).

מצטער אם יצא לי איפשהו להראות כאילו יש לי פחות מ900, אך לא יש לי 900 כמו שציינתי.

אולי בגלל המתח של 2.1? כי בשביל 4-4-4-12 454MHZ הם דורשים מתח של 2.1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבן אדם לא יודע לבדוק טמפ', עם 1.5 מתח למעבד וקירור אוויר הוא צריך להיות לפחות 45 מעלות במנוחה.

וזה לא משנה גם אם הוא חיבר למארז ונטה מהתקרה.

20 מעלות במנוחה, אפילו מים לא תמיד מגיע לזה.

----

ואני לא מבין מה המחשב עושה מחוץ למארז, בסופו של דבר הוא אמור להיות בפנים.

מילא, אם היית מנסה לשבור שיא, אני יכול להבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניה.... 20 מעלות במנוחה עם 1.5V....? חשבתי שהתכוונת למנוחה עם המתח המקורי....

פייי..... עכשיו זה לא קרוב ללהיות הגיוני.... תעזוב את התוכנה של DFI ותחזור ל-REALTEMP. כן, הטמפ' גבוהות שם, אבל זה הטמפ' האמיתי.

G, לא צריך להיות תוקפניים... :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...