מספר שאלות כלליות(חוגר, מטען, אבו חסן, אבולעפיה ועוד! אל תחמיצו) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר שאלות כלליות(חוגר, מטען, אבו חסן, אבולעפיה ועוד! אל תחמיצו)

Judas Iscariot

Recommended Posts

שלומות חברי הפורום, יש לי כל מיני שאלות כלליות למינהן, אז חשבתי - למה לא לשאול שאלות כלליות בפורום "כללי"?

הרי הן לפניכם:

1.

בתור חייל צעיר אחושרמוטה הבנתי שכל זמן שאני על מדים, עליי להסתובב עם חוגר עליי.

האם גם שאני על אזרחי חובה עליי להיות עם חוגר? או שלהיות עם ת"ז רגילה/רשיון זה מספיק?

2.

לאחרונה אבד לי המטען של הסלולארי שלי(LG KU990 Viewty) וביום ראשון אני סוגר 10 ימים בטירונות(כן, אני צעיר), לכן אני צריך מטען חדש.

יש שתי אפשרויות : לקנות מטען ייעודי לטלפון עצמו, או לקנות מטען - השאלה היא:

א. האם מטען יספק את המתח המתאים(את כבל הUSB הייחודי של המכשיר יש לי) או שמא עדיף מטען ייעודי?

ב. היכן ניתן לרכוש מטען ייעודי/מטען במוצ"ש? אזור ת"א, למרות שאני מוכן להרחיק ממנו כמובן בשביל מטרה נעלה זו.

3.

התערבתי עם חבר בטירונות שאבו חסן לא פתוח בשבת, אני יודע שהצדק עימי - אך כיצד אני יכול להוכיח זאת?

4.

תמיהה שלי ושל אמי היקרה - האם אבולעפיה יקירנו, שומר "פסח"?(כלומר, לא מוכר חמץ/לא פעיל כלל במהלך הפסח) או שמא מקום משכנו מהווה מקום עלייה לרגל לשוחרי הפחמימות הטעימות באשר הם?

5.

ברשותי 4 גיטרות - קלאסית, אקוסטית ושתי חשמליות.

כפי שכתבתי בשאלה 1, אני סוגר שבת בבט"ר - האם כדאי לי להביא את הגיטרה הקלאסית שלי? באופן כללי בטירונות קשה לי בלי לנגן והקלאסית שלי ישנה וזולה - אבל זה בעייתי, כי גיטרה תופסת הרבה מקום, מצריכה תיק נפרד, מצריכה איחסון נורמלי ואני עדיין לא כ"כ מעוניין שדפ"רים כאלו או אחרים יגרמו לה לנזק כלשהו. ואני מניח שגם ייצא לי לנגן עליה רק בשבת - שזה אומר שהיא תשב מתחת למזרון שלי במשך חמישה ימים, די מעפן - לא?

6.

באופן כללי, יש משהו שכדאי להביא לשבת הראשונה שאני סוגר? במובן של פעילות פנאי אני מתכוון. לא כ"כ הבנתי אם מותר משחקי קלפים או לא(לא על כסף) למשל.

7.

לא שאלה - תודה מראש לעונים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה לא על מדים אתה לא חייב להיות עם חוגר.

2. אני הייתי קונה מטען יעודי, אלה אם כן יש לך עוד שימושים למטען ..

4. הוא סגור בפסח.

5. אני אישית לא הייתי מביא (טוב אני לא מנגן, אבל נגיד..), אבל היו אנשים שהביאו אצלי במסלול ובפלוגה..

6. משחקי קלפים עקרונית אסור, אצלנו שיחקו כל הזמן פוקר ולאף אחד לא היה אכפת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. החוגר משמש כתעודת זיהוי רשמית, אני אישית מסתובב היום באזרחות (כבר אחרי צבא) עם החוגר מילואים שלי במקום תעודת הזהות. הגודל שלו מתאים בדיוק לארנק במקום הת"ז.

2. הדבר הכי טוב שאני יכול להמליץ לך לקנות זה מטען חרום של GPT שימש אותי בצבא וגם היום. מטען שעולה 50 ש"ח, בא עם סט מתאמי למטענים שונים לפלאפונים. היה לי מטען מוטרולה והטענתי איתו כל פלאפון אחר שהיה לי עם המתאמים האלו. מה גם כשאין חשמל המטען עוזר.

5. אתה טר"ש... שכח מהגיטרות, מיותר בטירונות. בסדיר בכיף

6. קח ספר טוב לשבת, משתעממים מהר בטירונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.

זה שהחוגר קטן ונוח זה ברור לי, אבל בתור ת"ז "חובה" אני משתמש כרגע ברשיון, אז אם אין חובה להסתובב עם החוגר כאשר אני לא על מדים, אני לא אעשה זאת.

2.

מה ז"א מטען חרום? כזה שבא עם המון מתאמים לכל מיני סוגים של סלולאריים? יש לי שניים כאלו, לאף אחד מהם אין כניסה מתאימה למכשיר שלי(I feel special!). יש לי שימוש גם למטען , בשביל נגן הmp3 שלי(Iaudio I7). השאלה העיקרית היא איפה אפשר לרכוש מטען ייעודי למכשיר/מטען במוצ"ש. חנויות בד"כ לא מחזיקות דברים כאלו משום מה(אופיס דיפו, באג וכו').

3.

יותר מדי מאמץ.

על אחת כמה וכמה אם זה סגור - אז נסעתי לשם בשבת(ויבזבזתי שבת בוקר על זה) וזה סגור, מבאס תחת.

אין איזה מסמך של מבקר המדינה על הנושא או משהו? :P

4.

סגור? בטוח? אחותי טוענת שהוא פתוח

5.

זהו גם לי נראה שלהביא גיטרה בשביל שלוש שעות בשבת זה מיותר וסתמי, בזמן הסדיר אם יהיה זמן נביא.

6.

אני כרגע באמצע של "כריש זיכרון"(חביב אך טיפה יומרני מדי) ו1984(אין כמו המאה הי"ט :P). אז בקטע הזה אני מסודר. ומה ז"א "עקרונית אסור"? אני אמור לדעת על האיסור הזה בוא נגיד ככה? אם מפקדת בזמן המחזור שלה(שבו היא אדיבה וחביבה מהרגיל) "תופסת" אותי וחברים משחקים "יניב" או "מלחמה סורית" - היא יכולה באמת להעניש אותנו, ולהעניש אותו באופן רציני(שעות ביציאה/לסגור) - או שזה סתם פק"לים בכיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה קשקוש, אין שום חוק בצה"ל שאומר "אסור לשחק בקלפים!!!111". אם המפקד הישיר של מישהו פה החליט על סמך קריזה אישית לא לאפשר את זה (זכותו, כמובן) - מדובר בסך הכל במגבלה נקודתית במחלקה/פלוגה/whatever שלו, לא מעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן. הרס"פ רודף אותי בחלומותיי וכאשר הוא נואם אני מרגיש כאילו עומד מולי הצורר הנאצי בכבודו ובעצמו.

נו באמת.

זו שאלה פשוטה של עלות מול תועלת - יהיה לי נחמד לשחק קלפים עם החבר'ה, אבל המשחק הזה לא שווה לי אפילו שעה ביציאה אח"כ, אז אם יש סיכון קטנטן שאני אענש על משהו כזה - אני לא אעשה אותו, פשוט לא שווה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, איזו טירונות אתה עושה?

אם זאת טירונות ג'ובניקים, מי שם עליו בכלל...

ואם זאת טירונות קרבית, במילא לא יהיה לך זמן פנוי אפילו לנשום.

כל"צ 02. ואני סוגר שבת אז אני מתכוון רק לשבת, למרות שלא עושים כלום במשך הטירונות עצמה אין באמת זמן לפתוח שולחן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לחוגר- אתה לא חייב ללכת איתו על אזרחי אבל אני תמיד הולך איתו כי זה יותר נוח מתעודת זהות וזה נכנס לארנק וזה תמיד טוב שישב בארנק אם אתה רוצה הנחת חיילים במקדונלדס, מיוחדים לחיילים וכניסה ללא בדיקה במקומות בעלי שמירה.. 8) סה"כ זה כמו כרטיס אשראי ככה שאני לא מבין למה שלא ישב תמיד בארנק? (אני את שלי שמתי באזור השקוף- למעשה קניתי ארנק מיוחד לזה..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...