סרטון שמציג את התפתחות הדברים במזרח התיכון - המלחמה הממושכת. - חובה! - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סרטון שמציג את התפתחות הדברים במזרח התיכון - המלחמה הממושכת. - חובה!

J0HNiE

Recommended Posts

אכן, חיזבאללה הוא לא ארגון גרילה קלאסי - הוא ארגון גרילה מודרני. יש לו רשתות תקשורת מתקדמות ומוצפנות, מידור מטורף (ממש מטורף), תשתיות קדמיות הרבה יותר מתקדמות משל צה"ל (מבחינת בונקרים בשטח - מוצבים של צה"ל זה גוש בטון ענק ובולט. מוצבים של חיזבאללה זה יער עם מחילות תת קרקעיות שאין שום דרך לאתר מהאוויר).

טנק שנכנס לעומק לבנון בלי מיגון אקטיבי זו מלכודת מוות לצוות שלו. כל מה שצריך כדי לפרק מרכבה זה שלושה ערבים בתוך שיח, במרחק של 2-3 קילומטרים מהטנק (כמובן שאין דרך לאתר אותם, עד שהם כבר נעולים על הטנק והטיל באוויר).

אתה רק מוכיח כמה אתה בור בנוגע ליכולות (והייעודים) של טנקים בשדה הקרב המודרני. אין לטנק מה לחפש בתוך כפר או חורשה (זאת אומרת אלא אם כן לצוות שלו יש משאלת מוות).

כוח האש שהופעל בלבנון היה *עצום*. זו הייתה הפעם הראשונה שעשו שימוש מבצעי ב-MLRS, לדוגמה. כמות התחמושת שנשפכה מתותחים ומטוסים הייתה לחלוטין חסרת תקדים בהיסטוריה שלנו עם לבנון (אולי חוץ ממלחמת של"ג עצמה). זה לא ממש קידם אותנו.

בקיצור, אתה עוד ילד שחי בקונספציה שצה"ל הוא בלתי מנוצח. שזה אגב לא רחוק מהמציאות אם אנחנו מדברים על מלחמה קונבנציונלית מול סדיר, אבל מול ארגון גרילה - אין לצה"ל כל יתרון ממשי על פני החיזבאללה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אתה רק מוכיח כמה אתה בור בנוגע ליכולות (והייעודים) של טנקים בשדה הקרב המודרני.

לא הבעתי את דעתי על שימוש בטנקים (כי אין לי את הידע והנסיון לגבש דעה), ציינתי את מה שהיה.

אין לטנק מה לחפש בתוך כפר או חורשה (זאת אומרת אלא אם כן לצוות שלו יש משאלת מוות).

ובכל זאת צה"ל מצטייד במאות טנקי מרכבה 4 (נוסף על כמה המאות שיש) ומצייד אותם במערכות הגנה אקטיביות (ואם ניכנס לפרטים הקטנים - צה"ל בחר במערכת הגנה אקטיבית שמיירטת רק טילי נ"ט ורקטות RPG, ולא פגזים קינטים של תותחים למשל. מכאן אולי אפשר להסיק שצה"ל מייעד כוחות שריון רבים לעימות נגד חוליות נ"ט). ומשום מה אני לא חושב שהסיבה לרכש הזה היא מצרים...

כל מה שצריך כדי לפרק מרכבה זה שלושה ערבים בתוך שיח

כדי לפרק מרכבה 4 אתה צריך יותר מאיזה טיל FAGOT מסכן אחד (גם קורנט לא תמיד חדר בפעם ראשונה).

בקיצור, אתה עוד ילד שחי בקונספציה שצה"ל הוא בלתי מנוצח.

זכור לי שהבעתי, אפילו כאן בפורום, דעות הפוכות לגמרי מאיך שאתה מנסה להציג אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...