המלצה למצלמת DSLR - שאלון בפנים - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמת DSLR - שאלון בפנים

Ran B

Recommended Posts

* מה התקציב הכולל למצלמה, עדשה, וכרטיס זכרון? - 3500 שקל גג.

* האם אתה מתכוון לקנות עם אותו תקציב גם ציוד נוסף (עדשות נוספות, וכו')? - לא.

* האם לאחר הקנייה הראשונית יש לך כוונה לרכוש בהמשך ציוד צילום נוסף (עבור מצלמת ה-DSLR)? אם כן, איזה סכום בשנה אתה מתכוון להקצות לכך? -

אין תוכניות עתידיות. תלוי במצב הכספי וברצון.

* האם יש לך נכונות לקנות ו/או ציוד משלים בשוק היד שניה? - העדפה נמוכה, אבל אפשרית.

* האם יש לך ציוד קודם ממצלמת DSLR או ממצלמת SLR פילם? אם כן, פרט. - לא

* אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? -

אנשים, בעלי-חיים, ילדים, פנים בית ובחוץ. תנאי תאורה בעיקר באור יום. (כמובן שצילומי פנים בית לפעמים בעייתים יותר מבחינת תנאי תאורה)

* האם אתה מתכוון לצלם מרחוק? ציפורים במעוף? חרקים מקרוב? - לא, אך מאקרו מקרוב חשובות.

* האם אתה מתכוון לצלם ספורט? אם כן, איזה ענף ובאילו תנאי תאורה? - לא.

* האם אתה מתכוון לצלם פורטרטים? כמה חשוב לך לקבל עומק שדה מצומצם? - כן, בהחלט, בעיקר ומאוד!

* האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא , צילום עם ישיר וצילום עם חיצוני (ישיר ומוקפץ). - מתכוון פחות לצלם עם פלאש.

* האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח. - לא.

* האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 ויותר לפלאש חדש. - לא

* האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? - עד כמה שאפשר, כן.

* האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? - בהחלט.

ברשותי canon G10 שרכשתי לפני כחודשיים. מאז התחברתי מאוד לתחום הצילום. המצלמה הזו נותנת כמעט כל מה שאפשר לבקש ממצלמה מקצועית

קומפקטית. מדהימה לחלוטין, אך עדיין מדובר בדיגיטלית קומפקטית ואני מעוניין להשתדרג ולחוש יותר את תחום הצילום עם מצלמת DSLR מקצועית.

חסרה ההתעסקות הידנית עם הצמצם, עם הפוקוס, עם הזום וכו'.. התחושה האמיתית ולא הדיגיטלית.

* האם אתה מתכוון להדפיס את התמונות או לצפות בהן על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? - סביר להניח

שלצפות בהן על גבי מסך. אך לא פוסל את האפשרות של הדפסה (פיתוח התמונות). גודל מקסימלי אין לי בראש, אני מניח שפלוס מינוס A4.

* מהו טווח העדשה (או העדשות) במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. - נראה לי בסביבות ה28-85MM

* האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? - canon מאוד נוחים לי מבחינת ממשק. עם מצלמות שלהם יצא לי הכי הרבה להתעסק.

מעדיף יצרנים canon או nikon מהמלצות שונות.

* אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

o קצב אש גבוה - ציין את כמות התמונות בשניה (בד"כ 3 עד 5) - 3, עניין חשוב לדעתי. אבל אני לא מתכוון לצלם דוגמניות בטירוף לחיצות.

o צילום רצפים ארוכים מ-5 מבלי שהמצלמה תעצור כדי לכתוב את התמונות לכרטיס - אין צורך.

o מייצב תנועה מובנה במצלמה (שעובד עם כל העדשות) מול מייצב תנועה בעדשות (שמייצב גם את התמונה בעינית) - ניסיתי להבין את הנושא הזה

שקראתי כאן. לא ממש הצלחתי. מישהו יכול לעזור לי להבין יותר?

o עינית גדולה מהממוצע - לא קריטי.

o תצוגה חיה (צילום באמצעות מסך ה-LCD במקום) - לא קריטי, אך פיצ'ר נחמד לחלוטין.

o נקודות פוקוס מוצלבות נוספות למרכזית - לא מבין :(

o פנס עזר לפוקוס באור חלש - אין צורך.

o עדשות עם מנוע פוקוס שקט - קריטי?

o אפשרות לגריפ - רצוי.

o מסך מסתובב - לא קריטי.

o מצב צילום ווידאו - בDSLR? נראה לי סתם מוריד מהמקצועיות של המצלמה. לא חיוני בכלל.

o כמות פיקסלים - רצוי 10M ומעלה.

o יצרן - כמו שרשמתי, canon/nikon בעדיפות עליונה.

o אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור - רשמי, כמובן.

o תכונות אחרות - כרטיס SD, מפתח צמצם גדול בעדשה. לפחות 2.8 (יצירת עומק שדה)

אשמח להמלצות חברים! אני יודע שהתקציב שלי נמוך. אבל אני יודע גם שהוא אפשרי כאשר מדובר בגוף+עדשה+סוללה (שמגיעה עם הגוף).

אין צורך בכרטיס , כבר יש.

אני ראיתי את האופציה ל450D של canon או את d60/d80 של nikon.

איכשהו הcanon מושכת אותי יותר בחדישות שלה, אך שמעתי גם המלצות על הd80 וראיתי ביצועים יפים מאוד שלה!

הגופים של המצלמות האלה נמכרים בכ3000 שקל, אם אני לא טועה ואפילו בפחות.

גם אם מדובר בלקנות עדשת זום סטנדרטית בהתחלה בשביל לעמוד בתקציב - אני אעדיף לעשות זאת ובעתיד להשקיע בעדשה נוספת

לפי הרצון והיכולת הכספית.

תודה רבה לכל העוזרים :)

רן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ על קנון 450D כולל עדשת הקיט המצורפת 18-55 אם תרצה אחריות רשמית של היבואן קרט לשלוש שנים תצטרך להוסיף 200 ש"ח מומלץ,בעתיד תמיד תוכל להוסיף עדשות נוספות לידיעתך עדשות במפתח 2.8 מאוד יקרות בגלל האיכות האופטית המעולה.יש לקחת בחשבון את מקדם העדשה במצלמה זו x1.6 כלומר עדשת הקיט תתן לך זוית של 29-88 מ"מ וכך תוכל לחשב כל עדשה עתידית שתקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה :)

למה כדאי יותר קנון 450D ולא ניקון D80? חוץ מהlive view, שלדעתי לא כזה חיוני במצלמות SLR..?

הבנתי שלקנון יש מנגנון ניקוי פנימי של החיישן מאבק ושטויות. זה נכון? זה שווה משהו המנגנון הזה?

ואשמח אם תוכל להסביר לי יותר על מקדם העדשה, מה הכוונה.

שוב תודה!

רן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל התקציב שלך המלצתי על הקנון ואם ניקון רק D90 שהוא כמה רמות מעל ה 450 וD80הבעיה תקציב... ויש כמובן את המצלמה שהוכרזה בימים אלו הD500 אבל מחירה יקר.Liveview גימיק לא משתמשים .ניקוי הסנסור חשוב מאוד וחוסך כאב ראש ועבודה בפוטושופ לניקוי הליכלוך בתמונה.מקדם העדשה מראה את זוית צילום התמונה יחסית לעדשות מצלמות פילים 35 מ"מ כך שתדע אם תקנה עדשה מהסוג הזה מה יהיה אורך המוקד שלה בתחום הרחב ובתחום המקרב.הדבר נובע מכך שהסנסור הנמצא במצלמה קטן מ35 מ"מ ולכן צריך לחשב.אם תקנה עדשות שמתואמות למצלמות הדיגיטליות אינך צריך חישוב זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא המחיר של d80 עומד על כ2700 שקל לגוף(לפי זאפ). אני מניח שעם עדשת קיט לניקון אני אעמוד בתקציב, לא?

ואילו המחיר של הקנון, לגוף, יקר יותר ועולה כ3000 שקלים.

האם שווה ללכת על הקנון? שמעתי גם שמבחינת גודל פיזי ותחושה ביד, הניקון נותנת יותר מהקנון הקטנה.

שוב תודה:)

רן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה מצפה לקבל ב-450D או ב-D80 שלא תקבל עם קנון 1000D? אני מודע היטב להבדלים בין המצלמות האלה, אבל מה שמעניין אותי זה אילו מהיתרונות אתה מחשיב כמספיק קריטיים עבורך כדי להתפשר על עדשה שפחות מתאימה לצרכים. ה-1000D זולה משמעותית ותשאיר לך מספיק מקום בתקציב לעדשה שמאפשרת עומק שדה מצומצם בצילום פורטרטים + פתרון למקרו. עם ה-18-55 לא תקבל לא את זה ולא את זה.

לצרכים שלך, ובהנחה שאתה נעול על ניקון/קנון, הייתי הולך על 1000D + עדשת קיט 18-55 IS + עדשת טלה טמרון 70-300 או קנון 50/1.8 וטבעת הארכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, boren, אני מודה לך על העזרה והתגובה!

הייתי שמח לדעת איפה נופלת קנון 1000D מול ה450D והD80 של ניקון? אחרי הכל, באמת מדובר כאן בגוף זול משמעותית!

בנוסף, הסתכלתי על הפרטים של העדשות. העדשה של קנון 1.8/50 מאוד מפתה והייתה שמח אם למישהו כאן יש חוות דעת אישית מהעדשה.

בנוסף, הסתכלתי גם על העדשה של טלה-טמרון באינטרנט, שם מפתח הצמצם המירבי הוא מאוד קטן (בסביבות 4~5). ומפתח הצמצם הוא נתון חשוב בשביל

לקבל עומק שדה מצומצם, לא? והאם העדשה של טלה-טמרון היא גם עדשת זום? אני מניח שכן בגלל אורך המוקד שלה..(70-300)

מצטער על השאלות החובבניות, אני באמת בתחילת התחביב וקורא המון באינטרנט ולומד מחברים.

שוב תודה רבה!

רן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי שמח לדעת איפה נופלת קנון 1000D מול ה450D והD80 של ניקון? אחרי הכל, באמת מדובר כאן בגוף זול משמעותית!

טבלת השוואה ממצה

בנוסף, הסתכלתי על הפרטים של העדשות. העדשה של קנון 1.8/50 מאוד מפתה והייתה שמח אם למישהו כאן יש חוות דעת אישית מהעדשה.

מה דעתך על 313 חוות דעת אישיות? ;)

בנוסף, הסתכלתי גם על העדשה של טלה-טמרון באינטרנט, שם מפתח הצמצם המירבי הוא מאוד קטן (בסביבות 4~5). ומפתח הצמצם הוא נתון חשוב בשביל

לקבל עומק שדה מצומצם, לא?

לא. עומק השדה תלוי גם באורך המוקד ובמרחק מהנושא. בפועל יש לטמרון 70-300 יכולות טשטוש רקע טובות יותר מאשר ל-50/1.8, אבל תצטרך להשתמש באורכי מוקד יחסית ארוכים כדי לקבל אותן, ואז התוצאה תהיה קצת שטוחה (כי תצטרך להתרחק מהנושא). ציטוט של דברים שכתבתי קודם: "לטמרון 70-300 יש מקרו 1:2 שמאפשר לצלם חרקים, צד ארוך שמקביל ל-450 מ"מ שמאפשר לצלם מרחוק, והתאמה לא רעה גם לצילום פורטרטים. ב-135/4.0 יש לה עומק שדה שמקביל לזה של עדשת 50 מ"מ בצמצם 1.4 או לזה של עדשת 85 מ"מ בצמצם 2.5. ב-210/4.5 יש לה עומק שדה שמקביל לזה של עדשת 85/1.8 פתוחה לרווחה (אבל כמובן פרספקטיבה שטוחה יותר)."

והאם העדשה של טלה-טמרון היא גם עדשת זום? אני מניח שכן בגלל אורך המוקד שלה..(70-300)

כן, היא עדשת זום. בעדשות בעלות אורך מוקד קבוע (עדשות פריים) יש רק מספר אחד שמציין אורך מוקד, בניגוד לעדשות זום שבהן יש שני מספרים מופרדים במקף.

מצטער על השאלות החובבניות, אני באמת בתחילת התחביב וקורא המון באינטרנט ולומד מחברים.

צריך להתחיל ממשהו, והמשהו הזה הוא האתר קליקי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי כמה בדיקות ועוד כמה עצות קצרות. המליצו לי להתחיל במצלמה זולה ועדשת קיט, שבזמן בו אלמד יותר על צילום - אוכל להשקיע

בעדשה יקרה יותר ולהמשיך ולהתקדם הלאה.

לכן, ההתלבטות שלי כרגע היא בין הקיטים של קאנון 1000D או 450D. ובניקון בין הD60 לD80.

מה יש ב450D, לפי מה שהבנתי ממה שקראתי, שאני מעדיף על פני ה1000D? - מסך גדול יותר, ההבדל הוא מאוד משמעותי בין ה2.5" ל3" לדעתי,

וראיתי את ההבדל בעיניים. מערכת ניקוי אבק פנימית, יש רק ב450D? מנוע פוקוס פנימי במצלמה, אני חושב שהבנתי שקיים משהו כזה..

ה450D עם עדשת קיט, נכנסת בתקציב שלי.

עם זאת הבנתי מכמה תגובות של אנשים על הדגמים האלה של קאנון, שמרגישים מאוד מצועצעים ביד וקטנים.

לעומת הניקון D80, שיצא לי להחזיק ולצלם בה גם מעט שמרגישה הרבה יותר נוחה ביד ומקצועית.

כמו כן, קראתי גם הרבה מאוד תגובות על הD60 שמאוד מומלצת למתחילים, וגם מחיר הקיט שלה זול מאוד.

ואני מניח שגם בD60 ההרגשה פיזית מהמצלמה היא פחות מצועצעת.

בקיצור, אני מאוד מבולבל ויש כל כך הרבה פונקציות חסרות וקיימות בכל אחת מהדגמים. :/

מה אתה אומר, boren? בהנחה שאני הולך על עדשת קיט להתחלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יש ב450D, לפי מה שהבנתי ממה שקראתי, שאני מעדיף על פני ה1000D? - מסך גדול יותר, ההבדל הוא מאוד משמעותי בין ה2.5" ל3" לדעתי,

וראיתי את ההבדל בעיניים.

למסך ה-LCD אין שום השפעה על התוצאות. הוא עוזר כדי לבחון האם תמונות שצילמת בפוקוס והאם החשיפה נכונה, ובשני המקרים אין שום הבדל מעשי בין המצלמות כי הרזולוציה של שני המסכים זהה ולשתיהן יש היסטוגרמה. בשביל באמת להנות מצפיה בתמונות שצילמת תצטרך מסך מחשב או הדפסות. מסך 3 אינצ' ממילא לא ייתן לך את זה.

מערכת ניקוי אבק פנימית, יש רק ב450D?

קיימת גם ב-1000D.

מנוע פוקוס פנימי במצלמה, אני חושב שהבנתי שקיים משהו כזה..

בקנון יש מנוע בכל העדשות, כך שאין צורך במנוע בגוף.

ה450D עם עדשת קיט, נכנסת בתקציב שלי.

הכל טוב ויפה, אבל ה-1000D עם עדשת קיט נכנסת ומשאירה מקום לציוד נוסף שבסבירות גבוהה יהיה שימושי יותר מההבדלים בין הגופים (למשל עדשת טלה).

עם זאת הבנתי מכמה תגובות של אנשים על הדגמים האלה של קאנון, שמרגישים מאוד מצועצעים ביד וקטנים.

מה שחשוב זה איך הן מרגישות לך.

לעומת הניקון D80, שיצא לי להחזיק ולצלם בה גם מעט שמרגישה הרבה יותר נוחה ביד ומקצועית.

אם תחושה ביד כל כך חשובה לך, אז אולי כדאי שתבדוק את ה-K200D של פנטקס. היא עולה פחות מה-D80 ויש לה לא מעט יתרונות עליה, כולל תחושה ביד ואיכות בניה, ככל שניתן להעריך סובייקטיבית את הדברים האלה.

כמו כן, קראתי גם הרבה מאוד תגובות על הD60 שמאוד מומלצת למתחילים, וגם מחיר הקיט שלה זול מאוד.

ואני מניח שגם בD60 ההרגשה פיזית מהמצלמה היא פחות מצועצעת.

ה-D60 מצועצעת, מסורסת ונותנת תמורה גרועה לכסף. מכל הדגמים שהזכרת, היא היחידה שתהווה לדעתי קנייה גרועה. להבדיל מה-D40 אגב שלפחות מצטיינת במחיר זול מאוד (כ-700 ש"ח פחות מה-D60).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז אני חושב שהקאנון 1000D היא זאת שאני אקח יותר בחשבון.

עכשיו נשאר ללכת לחנות ולהחזיק אותה קצת ולראות איך היא מרגישה.

boren, תודה רבה על העזרה! אם מישהו מעוניין לרשום עוד המלצות או חוות דעת אישיות וכו',

אשמח לשמוע גם.

שיהיה חג שמח לכולכם!

רן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...