צבא והחיים שאחרי.... - עמוד 17 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צבא והחיים שאחרי....

חן מ

Recommended Posts

• תגובות 348
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שמע בטירונות שלי היו כמה ערסים צעצוע וסתם ילדי כאפות (כמו חן) שהסתובבו עם בחילות כל החודש מרוב לחץ (חלקם לא היו מצליחים להרדם בלילה בגלל שהם טמפונים... אני לא נרדמתי כי מרוב שינה לא יכולתי :)), אבל תאכלס זה בולשיט.. קצת צחוקים, קצת יורים, קצת בתחמקים מעבודות והרבה מתחבשנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אתם מדברים על בעוד שבועיים יש לי גיבוש צנחנים.

לפי מה שהבנתי, אם אני מצליח לעבור את הגיבוש אז זהו אין לי אופציה אחרת בצבא מלבד צנחנים, נכון?

כעיקרון אני מעדיף נח"ל, אבל אם אני יעבור גיבוש לפחות אני ידע בוודאות לאין אני הולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לטירונות זו חוויה קשה מאוד

אני כרגע בטירונות של לוחם בגבעתי ואני בוכה מכל רגע

מאוד מאוד קשה ואין יום שאני לא חושב על ללכת לקב''ן , להוציא 21 ולגמור עם זה

ראיתי אנשים שמבינים בחיים שנשברו בצבא והפכו לחצי משוגעים

הצבא יכול לשבור את כולם :x

תתנחם בזה שבתקופה שלי מסע כומתה היה 120 פאקינג... קילומטר!!! :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעבור את הגיבוש קודם. אם תעבור אותו תוכל לעשות גם גיבוש יחטיו"ת ויחידות מיוחדות נוספות בצנחנים (מגלן וכו')

השמועה אומרת שבצנחנים רק הגדודים זה טוב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכאילו הבסיס שבו אני עושה את הטירונות,זה הבסיס שבו אני אעשה את כל השירות שלי?

במהלך הטירונות יקבעו מה יהיה התפקיד שלי בצבא,במקרה שלי בגלל שאני מיועד לשיבוץ כלל צהלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לפרט קצת על הטירונות?מה עושים שם וזה?

וככה זה אצל כל אחד,אחרי הטירונות מגיעים לקצין מיון והוא מחליט לאיזה תפיד אני אשובץ?או שזה רק מי שכלל צהלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי בטירונות שריון(03) בגלל שצה"ל ברוב חוכמתו(הלא קיימת לעיתים) נתן לי פרופיל קרבי.

לצערי אני לא יכול רפואית לעמוד בכזה דבר, בגלל בעיות מולדות כאלו ואחרות(בעיקר כאלו שקשורות לריאות), במהלך השבועיים ברוטו שהייתי שם, סבלתי באופן קשה למרות פטורים כאלו ואחרים שהיו לי - הקאתי כל יום(עקב המגבלה הריאתית), הייתי לפחות ארבע-חמש פעמים אצל חובש/רופא, קיבלתי שני עירויים בפחות מ24 שעות ובאופן כללי הרגשתי איך אני נחלש מאוד פיזית.

כמובן שעם החולשה הפיזית התחילו לבוא גם מחשבות לא נעימות על כמה שאני אפס, על איזה חרא אני שאני לא מסוגל להתמודד עם כזה דבר ועל כך שאני מתקרב לשבירה פיזית מוחלטת.

הממונים עליי קיבלו שכל אחרי שחזרתי הביתה ל5 שעות נטו להביא איזה מסמך שמוכיח שוב, שאני לא מסוגל לפעילות גופנית מאומצת ושיחררו אותי מהחיל.

אני עכשיו בטירונות כל"צ 02, יש שם עדיין דברים שקשים לי טיפה פיזית - אבל מנטלית? טירונות זה משהו שאתה עובר פעם אחת בחיים, תהיה טיפה צהוב, תהיה טיפה חפשן, תעשה טיפה צחוקים, תהיה טיפה רציני, תתחיל עם המ"כיות שלך בסוף הטירונות - ותוכל להסתכל על התקופה הזאת אחורה בחיוך.

אין מה להשוות את האווירה ואת החבר'ה שהיו איתי בשריון לחבר'ה כאן, לצערי לפחות חצי מהפלוגה שלי הם ערסים/דפ"רים, עוד רבע הם בני 18 עם גיל מנטלי 11("המפקדת קשה לי! זה לא סיירת מטכ"ל כאן! חם לי! אני צריך פיפי!") ועוד רבע הם אחלה חבר'ה שבאמת רוצים לעשות , לתרום ולקבל את האתגרים ולעבור אותם - בניגוד לשריון שם רוב רובם של החבר'ה היו הסגנון של הרבע הנורמלי ב02.

אז בקשר לעניין הפיזי - אם אין לך פרופיל קרבי(64 ומטה) או שנפלטת מקרבי בגלל סיבות רפואיות(כמוני), אתה תעבור מעין "קליטה רפואית" עם רופא/רופאה שתפיל עלייך פטורים בכמויות שלא תבקש אפילו(קיבלתי פטור לשמור עם אפוד בצד - באמת שזה לא משנה לי, אבל טוב) ויכול להיות שאתה תעשה טירונות שלמה עם פטורים ממסעות, קפיצות, ריצות, שמירות, 7 שעות שינה בלילה לפחות, עמידה ממושכת ופטור מטירונות בלי להגזים.

העניין המנטלי הוא לחלוטין עניין אחר, אני לוקח את כל הקטע מאוד מאוד בקלות וכמו שאמרתי אני קצת מהכל - קצת חפשן, קצת צהוב, קצת רציני, קצת עושה צחוקים.

אז מפקדת שמבוגרת ממני בחצי שנה צועקת עליי - יאללה, חפיף - למי אכפת?

אז ישנים קצת מעט - יאללה, חפיף.

ה"סוד" הוא לקחת את הטוב מהדברים האלו ולצחוק עליהם אח"כ.

אממה, יש לי כמה חבר'ה בטירונות שמבחינה פיזית הם הרבה יותר חזקים ממני אבל הם כנראה חלשים מאוד מנטלית - היו כמה שבכו שכמה חבר'ה קראו להם צהובים, היו כמה שהתחילו לקלל את הסמלת כי היא צעקה עליהם וכאלה שבכו למפקדת שהם חייבים פיפי ולא יכולים להתאפק אפילו דקה ויאדה יאדה יאדה.

בקיצור... 02 זה לא כ"כ קל(אם אתה מוגבל פיזית כמוני) אבל זה ממש לא קשה, וזה יותר תלוי בך לאיזה כיוון תיקח את זה.

כמו שחבר טוב שלי משריון אמר לי - "תראה, אני עברתי מיונים לממר"מ, אני בן יחיד והכל אבל חתמתי ויתור ושיכנעתי את אמא שלי לחתום לי להיות קרבי. באזרחות אני גם ככה אבוא לעבודה כל יום ב9 ואסיים ב17 מול המחשב כל היום - פה יש לי צ'אנס שלוש שנים לעשות משהו... שונה, מאתגר ומעניין".

אז נכון, יכול להיות שהתפקיד שיהיה לך בצבא יהיה דומה מאוד לעבודה רגילה - אבל הטירונות לא תהיה דומה לשום דבר שתעבור כנראה, זו ההזדמנות שלך לעבור משהו שונה ומאתגר - אם המכשולים והאתגרים שבדרך יפילו אותך או יגרמו לך להגיע גבוה יותר - זה תלוי בך.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...