צבא והחיים שאחרי.... - עמוד 14 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צבא והחיים שאחרי....

חן מ

Recommended Posts

עצלנים ומפונקים?מדוע דוחפים לנו שעות בכח בנוסף לבגרויות

*החרוצים של פעם* מי שהיה רוצה היה בא לשיעור מי שלא לא בא

שיעורי שיעורי חינוך שיעורי *שעה עם המנהל כי הוא צריך להתפרנס*

עריכה:שחכתי שיעורי תעבורה = :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 348
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נכון,במקום ללמוד אותנו משהו חשוב כמו מתמטיקה ואנגלית,"דוחפים" במערכת שיעורים מוזרים כמו שלח,שעלק המורים חושבים שצריך לקחת את התלמידים לטייל,בשביל זה הולכים לבצפר כדי שיקחו אותי לטייל?Zה אני יכול ללכת גם עם ההורים שלטייל,שיעורי תעבורה שממש לא חשובי,כי מי שרוצה ללמוד נהיגה יקח לעצמו מורה לנהיגה,יעבור תיאוריה ויעשה טסט ובסופו של דבר המלווה ילמד אותו נהיגה,והמורה שלו....

לגבי ליקויי למידה:גם לי יש אחד כזה,קיבלתי דברםי כמו תוספת זמן,מילונית ומחשבון במתמטיקה שאני כבר לא משתמש בו כי סיימתי עם מתמטיקה,אבל במילונית אני כן משתמש כי אני צריך מידי פעם,ובתוספת זמן כמעט ואני לא משתמש.ולמי שאמר שזה לעצלנים,שתדעו לכם שזה ממש לא נכון,כי מה אנשים עושים בפסיכומטרי שיש פחות מדקה לענות על שאלה?

חוץ מיזה,הצבא מתחשב בליקויי למידה אני חושב.....נותן תוספת זמן בבחינות וכו'...

וליקויי למידה הם לא אנשים עצלנים,זה פשוט אנשים שנגיד קצת יותר קשה להם לסכם את החומר בשיעור,וצריך טיפה לעזור להם והם יהיו קדימה...תאמינו לי בהתחלה לא הייתי משהו בבית הספר,אבל סוף שנה שעברה(סוף יא),קיבלתי תעודת היצטיינות.

לגבי הציונים-ככה מחנכים אותנו בארץ אין מה לעשות,מחנכים אותנו ללמוד בעל פה כמו תוכי את החומר,להגיע לבגרות,"להקיא" את החומר על הנייר וזהו שלום סיימת את הבגרות הוצאת את ה8+ שלך וזהו יש לך את הנייר ביד,אבל מה נשאר בראש?זה רק אלוהים יודע

חוץ מיזה תגידו לי אתם תכלס מעניין אתכם גם הידע או שרק להוציא את הבגרות ולברוח מבית הספר כמה שיותר מהר?

לגבי נושא הורים:אין מה לעשות,הורים צריכים גם לפנק את הילדים שלהם ולתת להם אבל עד גבול מסויים...

פיץ' מאיפה אתה בארץ אם אפשר לדעת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלאס!

את רוב ההשכלה שלי לא רכשתי בבית הספר ממילא, מספיק עם הבולשיט - מי שרוצה לדעת דברים - לומד בכל דרך אפשרית גם אם היא אינה מסופקת בבית הספר.

אתה פאקינג בן 18 ואין לך מושג בכלום, אז נכון אתה עדיין ילד קטן, אבל מבחינתי אתה מתנהג כמו ילד בן 8 - ממש לא יותר.

קח על עצמך אחריות ותפסיק להפיל אחריות בנושא כזה או אחר על אחרים, רוצה ללמוד? תלמד לבד!

לא מרוצה מאופן הלימוד בבית הספר? זה בדיוק העניין - תלמד לבד בבית! ותפסיק להפיל את האחריות על בתי הספר ועל מערכת החינוך [שממילא גרועה],

אז אם השכלה כל כך חשובה לך, למה שלא תלמד לבד? [פעם רביעית שאני חוזר על זה? :screwy: ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון,בבית הספר אתה מקבל השכלה לבגרות וסה טו,מעבר לזה תפתח בבית ותלמד,ככה זה עובד פה בארץ,לא יודע מה קורה במקומות אחרים......

דרך אגב:למעסיקים יש חוק מסויים שאומר שאם מישהו בא לראיון עבודה והוא לא בוגר 36 חודשי שירות של צהל הם לא מקבלים אותו אוטומאטית לעבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי מה אנשים עושים בפסיכומטרי שיש פחות מדקה לענות על שאלה?

אתה יודע, המטרה של המבחן היא לא לאפשר לכל אחד להוציא ציון מקסימלי אלא לתת הערכה לגבי היכולת להצליח באקדמיה (לא נכנס לנושא האם המבחן נכון או לא).

לגבי הציונים-ככה מחנכים אותנו בארץ אין מה לעשות,מחנכים אותנו ללמוד בעל פה כמו תוכי את החומר

תאשים בזה רק את ההורים שלך, לא אף אחד אחר.

חוץ מיזה תגידו לי אתם תכלס מעניין אתכם גם הידע או שרק להוציא את הבגרות ולברוח מבית הספר כמה שיותר מהר?

עניין אותך לדעת ערבית או שבחרת במגמה הזאת בשביל ג'וב בצבא? בעצם למה אני שואל, התשובה ברורה.

לגבי נושא הורים:אין מה לעשות,הורים צריכים גם לפנק את הילדים שלהם ולתת להם אבל עד גבול מסויים...

אין מה לעשות ??????????

מה זה הקישקוש הזה שאתה כל הזמן חוזר עליו? אתה יודע, פה בירושלים אני שומע רק את הבכיינים שנושרים מבית ספר אומרים "אין מה לעשות". מה זה אין מה לעשות? למה לעזאזל הורים צריכים לפנק את הילד? על זה שהוא יודע מי זה יוסי בובליל אבל לא יודע מה זה גטו ווארשה?

תסביר לי אם לילד כזה מגיע פינוק. בהסברך אל תשתמש במשפט "אין מה לעשות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמעו,בבית ספר בכל אופן,אין אפשרות ללמוד את הדברים כדי לדעת אותם,אלא חייבים ללמוד אותם בעל פה כדי לדעת למבחנים,כי אין מבחן אחד ולא שניים,אלא יש המון מבחנים וכל הזמן בוחנים אותנו

פיץ',אתה צודק שילד כזה לא צריך לפנק צריך לשים אותו בעונש בחדר אפילו,לא לדעת מה זה גטו ווארשה,אחד מהמקומות שבו הנאצים רצחו 6 מיליון יהודה שזה ההיסטוריה והמורשת של העם שלנו זה ממש בושה,זה אני מסכים.בכל מקרה,זה ידע כללי שכל אחד צריך לדעת

אבל

למה שאני אאשים את ההורים בזה שלומדים בשביל לדעת לבגרות ולא יותר?בית הספר מלמד רק את תוכנית הלימודים,ולא מעבר....

ערבית אני רוצה לדעת כי אני די אוהב את השפה,בחרתי בין היתר כדי להגיע למודיעין

אתה מירושליים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חן, אני כל פעם שואל את עצמי אם אתה אמיתי.... זה נראה כאילו גידלו אותך 18 שנה בבועה, ורק עכשיו גילית שיש עולם שלם חוץ מהרחוב שלך.

למה ללמוד חוץ ממה שמלמדים "לבגרות"? למה להאשים את ההורים שלך, כי בבי"ס כל מה שלימדו אותם זה ללמוד לבגרות?

מה עם ללמוד דברים בחיים ולא להישאר בור מוחלט? בשנה וחצי בבית למדתי הרבה יותר מ 12 שנה של זבל בבי"ס, בכל נושא אפשרי.

אדם שחושב שהוא יכול לחנך את הילד שלו ולגדל אותו כאדם בעל ידע כלשהו (משמע- לא אידיוט מוחלט), במידה שלא למד בעצמו שום דבר ומסתמך על אותם לימודים מביה"ס, הוא אידיוט בעצמו, ולא מוסמך לגדל ילד. הילד שלו יצא 100% אידיוט גם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שאני אאשים את ההורים בזה שלומדים בשביל לדעת לבגרות ולא יותר?בית הספר מלמד רק את תוכנית הלימודים,ולא מעבר....

תאשים אותם כי הם לא חינכו אותך לשאול שאלות ולהתעניין (ונראה שזה באמת ככה נוכח העובדה שאתה טוען שמלמדים רק את תוכנית הלימודים).

אתה לא יכול לקבוע מה קורה בכל בתי הספר במדינה על סמך נסיונך בלבד. אצלי למשל המורה לביולוגיה מרחיב את החומר הרבה מעבר לתוכנית הלימודים, וגם המורה לפיסיקה מלמד דברים שיצאו מתוכנית הלימודים וכבר דברים שירדו במיקוד.

במקצועות אחרים יש מקרים שתלמידים שואלים שאלות בזמן הלימוד בכיתה, והמורה עונה ומרחיבה על אף שמדובר בשאלות שלא בתוכנית (למרות שהן קשורות לנושא).

לבית ספר גם יש מגבלות, כמו מעט שעות הוראה ביחס לחומר (ומנסים "להתחשב" בנו בכך שמורידים מלא חומר מתוכנית הלימודים ומפרסמים מיקודים). יוצא בסופו של דבר שתלמיד 5 יחידות פיזיקה שלומד את זה כי הוא באמת מתעניין (ככה רוב תלמידי פיזיקה לדעתי) בקושי ולומד דברים רציניים למרות שהוא מוכן ומייחל ללמוד אותם. אז קוראים קצת בבית ומתעניינים בדברים שונים שקשורים לתחום ובאים למורה עם שאלות העשרה. עוד טיפ לחיים: אל תחכה שיאכילו אותך בכפית בכל פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי, כן, זה עדיף להשקיע את ה-3 שנים האלה על עצמך מאשר על המדינה, העניין הוא שאתה צריך לתרום את החלק שלך אם אתה מעוניין להמשיך לחיות במדינה הזאת.

וכן, בדר"כ יבקשו תעודת שיחרור שבה מצויין "שיחרור אחרי 36 חודשים עקב תום שירות", אישית בתור מעסיק (בלי שום קשר לציונות וגו') ארתע מלהעסיק אדם שלא סיים כי בסופו של דבר אני מחפש עובד אמין בעל יכולת התמדה ועבודה בצוות, ושיחרור על סעיף של "אי-התאמה" לא בדיוק אומר עליך את הדברים הנכונים.

במידה ולא תקבל בנאדם לעבודה כתוצאה מעברו הצבאי(אני מדבר על תקופת שירות), אתה עובר על החוק. כמובן שאני לא מדבר על עבירות פלילות בצבא, אין קשר בין הדברים.

לך לא אמור לשנות אם בנאדם שירת 10 חודשים או 36 חודשים, הוא חייל משוחרר לכל דבר ואפילו הפרופיל הוא נתון אישי שאין לך זכות לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ולא תקבל בנאדם לעבודה כתוצאה מעברו הצבאי(אני מדבר על תקופת שירות), אתה עובר על החוק. כמובן שאני לא מדבר על עבירות פלילות בצבא, אין קשר בין הדברים.

לך לא אמור לשנות אם בנאדם שירת 10 חודשים או 36 חודשים, הוא חייל משוחרר לכל דבר ואפילו הפרופיל הוא נתון אישי שאין לך זכות לדעת.

החוק מאוד פרוץ. יש שני חוקים שעובדים פה:

א'. אסור לך לא לקבל מישהו בגלל עבר צבאי \ חוסר עבר צבאי

ב'. אתה לא חייב לפרט למה אתה לא רוצה לקבל מישהו

ככה שאתה יכול בעצם להגיד כל דבר (או לא להגיד כלום) ובכל זאת לא לקבל בגלל עבר צבאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

scorn,אתה לא הולך לבצפר?

אתה באמת חושב שבבית יש לך את האמביציה לשבת ולפתוח ספרים ואינטרנט וללמוד?כי לי ממש לא,כל פעם שאני רואה את המחשב אני ישר נדבק אליו,ככה שלי באופן אישי לא מתאים להיות בבית ולא במסגרת..

מה קורה אצלי בבית הספר זה שאף מורה לא מרחיב מעבר לתוכנית הלימודים,כולם צמודים לספר....

ובאמת,מזה משנה אם חייל עשה של שנה וחצי או של שלוש?אולי הוא לא מסתדר בצבא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...