אני רוצה לנתק ולהפעיל hd לפי הצורך - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני רוצה לנתק ולהפעיל hd לפי הצורך

jambo7

Recommended Posts

שלום

במחשב שלי יש דיסק קשיח 500 GB

אני רוצה לקנות עוד דיסק קשיח של 500 GB לגיבוי

מה שאני רוצה לעשות זה להורות למחשב לעבוד רק עם דיסק 1

וכשאני ארצה למשוך נתונים אז להפעיל את הדיסק השני .

כל זאת מבלי לנתק ולחבר חיבורים אלה בעזרת תוכנה או מלוח האם .

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני לא רוצה עומס קבוע על הספק כי יש לי 2 צורבים + 2 דיסקים

2. למנוע בלאי הוא נועד רק לגיבוי כך שפעם ב..אני אשתמש בו [ אני רוצה אותו כתחליף לכונן חיצוני שניתן לחבר רק מתי שאני צריך ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה מספיק חשוב לך בשביל להוציא על זה כסף אז הפיתרון הכי טוב הוא לקנות מגירה נשלפת או מארז חיצוני עם כפתור כיבוי והדלקה.

אם לא חשוב לך שליטה מוחלטת בכיבוי והדלקה אז אפשר גם להגדיר בADVANCED POWER SETTINGS (או איך שזה לא נקרא בXP) שההרדיסק יכבה אוטומטית אחרי זמן מסוים של חוסר פעילות, אבל הוא עלול להידלק לפעמים נגד רצונך בגלל איך שתוכנות או הוינדוס עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהציעו ^... אין עוד הרבה אופציות.

מה שכן אני יכול לומר שכונן קשיח נוסף זה ממש לא מעמסה על ספק הכח. אם המצב כרגע הוא שספק הכח שלך בקושי מחזיק את המערכת אז אולי עדיף להמנע, אבל אם בכל מקרה אתה הולך לקנות ולחבר את הכונן הקשיח- אז אין שום הבדל מהבחינה הזו. עומס קבוע? אם באופן קבוע אתה לא תשתמש בכונן הנוסף אז לא יהיה עומס, ראשי הכתיבה/קריאה יעמדו בצד, הפלטות לא יסתובבו.. יהיה חיסכון בחשמל והבלאי של הכונן במשך הזמן יהיה מינימלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהציעו ^... אין עוד הרבה אופציות.

מה שכן אני יכול לומר שכונן קשיח נוסף זה ממש לא מעמסה על ספק הכח. אם המצב כרגע הוא שספק הכח שלך בקושי מחזיק את המערכת אז אולי עדיף להמנע, אבל אם בכל מקרה אתה הולך לקנות ולחבר את הכונן הקשיח- אז אין שום הבדל מהבחינה הזו. עומס קבוע? אם באופן קבוע אתה לא תשתמש בכונן הנוסף אז לא יהיה עומס, ראשי הכתיבה/קריאה יעמדו בצד, הפלטות לא יסתובבו.. יהיה חיסכון בחשמל והבלאי של הכונן במשך הזמן יהיה מינימלי.

את זה לא ידעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לעשות כזה דבר:

חבר אותו קבוע, ושים עליו את הPAGEFILE, TEMP DIRECTORY ו/או הורדות אקטיביות.

הרי אחריות יש עליו וגם אם יתקלקל אחד אז יש לך גיבוי בשני.

ככה לפחות תהנה מזה שיש לך הרדיסק נוסף גם בשיפור הביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומס קבוע? אם באופן קבוע אתה לא תשתמש בכונן הנוסף אז לא יהיה עומס, ראשי הכתיבה/קריאה יעמדו בצד, הפלטות לא יסתובבו.. יהיה חיסכון בחשמל והבלאי של הכונן במשך הזמן יהיה מינימלי.

:kopfpatsch:

ברגע שחיברת את הדיסק הקשיח לחשמל המחשב, הבקר נדלק, הפלטות מסתובבות והדיסק הקשיח לוקח חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבעלי הקשיים בהבנת הנקרא:

לא דיברתי על הרגעים הראשונים, דיברתי על רוב הזמן. ברור שבהתחלה יש פעילות, אבל מעט לאחר מכן ועד שמבקשים מהכונן לבצע פעולה- אין שום פעילות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבעלי הקשיים בהבנת הנקרא:

לא דיברתי על הרגעים הראשונים, דיברתי על רוב הזמן. ברור שבהתחלה יש פעילות, אבל מעט לאחר מכן ועד שמבקשים מהכונן לבצע פעולה- אין שום פעילות.

תבדיל בין פעילות, לבין פעולה מכאנית רציפה.

כל עוד אין פעילות, הפלטה של הדיסק תסתובב לאט יותר (בדיסקים התומכים בכך כמו דיסקי eco). אבל עדיין הדיסק פעיל וצורך חשמל ברמת ה idle שלו.

תסתכל למשל על הדיסק הירוק של WD. זה של maxtor ו seagate דומים לו.

http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=576

צריכה בעבודה - 6 watt

צריכה ב idle - 3.7 watt.

רק כאשר המחשב ב sleep או שכל הדיסקים הקשיחים מכובים לפי הגדרות המחשב של המחשב, אז הוא לוקח 0.8, וגם אז זה קורה כשכל המחשב לא פעיל בכלל. באם מדובר על מחשב שמוריד כל הזמן, אז זה לא יקרה.

להגיד שאין צריכת חשמל כאשר אין פעילות היא טעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה צריך להקשות סתם הרי בכל הדף הקודם NIKE דיבר על עומס מאוד מינימלי על הספק שלא אמור להפיל את הספק, ואם כן אז הספק היה צריך החלפה כבר קודם.

וגם דיבר על שחיקה מפעילות מתמשכת ואמר שאם לא עובדים איתו השחיקה היא לא משהו שצריך להדאיג אף אחד ולא תקצר לו את החיים אל מתחת לתקופת השימוש הסבירה++.

ושוב אני יביע את דעתי שדווקא בגלל שזה הרדיסק גיבוי ולנתונים החשובים יהיה עותק על שני ההרדיסקים, אז אין סיבה ממשית לא להינות מאפשרות גישה נוחה להרדיסק, ועם כמה הגדרות מינימליות אפשר גם לשפר ביצועי מערכת קצת.

למה לא להינות מההרדיסק הנוסף...

לי יש שלושה הרדיסקים מחוברים כרגע וכולם עובדים בהרמוניה ביצועית ואירגונית עם מערכת גיבוים אוטומטית שמסנכרנת לי הביטוח.

תענוג. a084.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדיל בין פעילות, לבין פעולה מכאנית רציפה.

כל עוד אין פעילות, הפלטה של הדיסק תסתובב לאט יותר (בדיסקים התומכים בכך כמו דיסקי eco). אבל עדיין הדיסק פעיל וצורך חשמל ברמת ה idle שלו.

תסתכל למשל על הדיסק הירוק של WD. זה של maxtor ו seagate דומים לו.

http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=576

צריכה בעבודה - 6 watt

צריכה ב idle - 3.7 watt.

רק כאשר המחשב ב sleep או שכל הדיסקים הקשיחים מכובים לפי הגדרות המחשב של המחשב, אז הוא לוקח 0.8, וגם אז זה קורה כשכל המחשב לא פעיל בכלל. באם מדובר על מחשב שמוריד כל הזמן, אז זה לא יקרה.

להגיד שאין צריכת חשמל כאשר אין פעילות היא טעות.

כשאין פעילות יש מה שנקרא מצב חניה, ראשי הקריאה כתיבה יעמדו במיקום שלא יפגע בפלטות והפלטות יפסיקו להסתובב. זה מה שנקרא מצב Idle, ללא פעילות (אתה לא ניגש לקבצים למשל).

אני לא אמרתי שאין צריכת חשמל, אולי כדאי שתקרא פעמיים-שלוש לפני שאתה מגיב ומאשים בטעויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...