מתלבטת איזו שפת תכנות ללמוד - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבטת איזו שפת תכנות ללמוד

lilian

Recommended Posts

ראשית: אני לא מומחה, אבל כן הכרתי כמה אנשים וכמה פרוייקטים של מכשור רפואי אז ראיתי כמה דברים.

מכשור רפואי הוא safety critical. על מנת לקבל אישורי FDA, תהליך התוכנה נדרש לעמוד בכל מני תנאים. אני מניח שאחד מהם זה שלא תכתוב את התוכנה ב-python. כמו כן נדמה לי שהרשיון של VM של JAVA ושל .net אוסר על השימוש בהם במערכות מסוג זה (ובכורים גרעיניים :)

למרבה ההפתעה, את החלקים היותר "פעילים" (לדוגמא החלק שמשדר קרינה, לעומת ה-GUI שמציג תמונה של רנטגן) של כל המכשירים הרפואיים (שאני מכיר ואלה ששמעתי עליהם) כותבים בשתי שפות יחסית לא בטוחות (C ו-C++). יש לזה כמה סיבות מאוד טובות (וגם כמה סיבות למה זה לא טוב), ועד כמה שאני יודע זה המצב ולא נראה שישתנה בשנים הקרובות. בד"כ מדובר במערכות משובצות וכן מערכות real time-יות.

כמובן למכשור רפואי יש עוד חלקים רבים שנעשים על משהו שהוא יותר כמו רגיל. GUI, עיבוד נתונים, storage וכו'.

הרבה פעמים גם את החלקים שדורשים עיבוד נתונים מסיבי עושים מטעמי ביצועים וזכרון ב-C ו-C++, למרות שבתיאוריה הם לפעמים רצים על מחשב חזק (או כמה כאלה).

אחד החלקים שאני ראיתי שמתחילים לכתוב ב-C# זה את ה-GUI ואת מחשבי השליטה.

לדוגמא מכשיר רפואי קטן שהחולה נושא איתו כל היום - התוכנה של המכשיר עצמו מן הסתם נכתבה ב-C או אפילו assembly. אבל לרופא יש גם מכשיר בקרה ושליטה - למעשה pda מבוסס mobie שמריץ תוכנה שכתובה ב-C#. לתוכנה יש GUI שיכול לדבר עם המכשיר ולשלוט בו, וגם יכולה להוציא דוחות להדפסה ועוד.

גם התוכנה הזו היא מבחינה מסויימת מכשור רפואי, וגם היא צריכה לעמוד בתקני FDA במידה מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...