שאלה בסיסית לגבי אתרי אינטרנט - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בסיסית לגבי אתרי אינטרנט

tamir950

Recommended Posts

שלום, יש משהו שאני לא מבין לגבי עיצוב אתרי .

רוב אתרי האינטרנט למשל האתר הזה HWZONE בנוי בבסיס מטבלה אחת והרבה תאים? או שהוא מחולק לכמה פריימרים שכל אחד מציג דף שונה?

למשל אתר שיש בו תפריט לניווט בצד ימין ובאמצע תוכן ובצד השמאלי נגיד פרסומות...בעצם בנו דף שמכיל שלושה פריימרים שונים או שזה טבלה אחת עם שלושה עמודות?

איך הכי כדאי לבנות אתר, שהבסיס שלו הוא טבלה אחת עם הרבה עמודות ותאים או כמה פריימרים שכל אחד מציג דף שונה?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה רבה

עכשיו אתה בטוח שזה לא סותר אחד את השני? כשאני למדתי HTML ראיתי שאפשר לחלק את הדף נגיד ל3 פריימרים ומצד אחר אפשר להחליף

בטבלה עם 3 עמודות...

אני מבולבל לגמרי ??? ??? ???[br]פורסם בתאריך: 5.04.2009 בשעה 16:01:09

טוב ניראה לי שמצאתי פיתרון קראתי בכמה מדריכים, ואם אני רוצה שחלק מהדף ישתנה כתוצאה מדף אחר אני יכול להשתמש בפריימרים אבל בדרך כלל משלבים את שניהם

תודה רבה בכל זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא סותר אחד את השני.

יש טבלה, שבכל תא יש iframe מסויים.

המממ... מה?

פתחת את הסורס קוד לפחות, מוזר אצלי זה לא מצא לא את המילה FRAME ולא את המילה IFRAME (לפחות לא בעמוד של ההודעה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בhwzone וכמעט כל האתרים באינטרנט אין frame מכל סוג שהוא. בhwzone זה טבלה/ות, ולצערינו ברוב האתרים עדיין משתמשים בטבלה.

הדרך הנכונה כיום לסדר עמוד היא עם css. הhtml לא אמור להכיל מאפייני עיצוב, רק את התוכן, לעיצוב אחראי הcss.

אתרים חדשים שבונים כיום משתמשים בcss כמו שצריך בדרך כלל, לדוגמא נענע10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בhwzone וכמעט כל האתרים באינטרנט אין frame מכל סוג שהוא. בhwzone זה טבלה/ות, ולצערינו ברוב האתרים עדיין משתמשים בטבלה.

הדרך הנכונה כיום לסדר עמוד היא עם css. הhtml לא אמור להכיל מאפייני עיצוב, רק את התוכן, לעיצוב אחראי הcss.

אתרים חדשים שבונים כיום משתמשים בcss כמו שצריך בדרך כלל, לדוגמא נענע10.

מה זאת אומרת "לסדר עמוד עם CSS" הרי סדר העמוד בטבלאות זה בHTML איך אפשר לסדר עם CSS?

אז גם בCSS יש טבלאות? (סליחה על הבורות אבל התחלתי ללמוד CSS לא מזמן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בcss יש לך את המאפיין float (שהוא יכול לקבל left ו right) ואיתו אתה יכול לקחת תגיות כמו דיב, לקבוע להם רוחב, מסגרת, רקע וכל מה שאתה רוצה, ואז לקבוע אם הוא יהיה בleft או בright, ואפשר עם זה לעשות עיצובים של עמודות כמו שהיו עושים בטבלה

זה כמובן מאוד בכלליות.. זה מסוג הדברים שצריך ללמוד לבד ועם נסיון, בקורס בטח שלא ילמדו אותך את זה וגם במדריכי html למיניהם גם לא ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...