חיבור גידים של כבל רשת לשקע רשת - אנא עזרתכם - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור גידים של כבל רשת לשקע רשת - אנא עזרתכם

tamirha

Recommended Posts

בוקר טוב ,

ברשותי כבל ארוך עם -8-10 גידים (לא זוכר בדיוק) . כבל סטנדרטי .

אני צריך לחבר ב-2 צידי הכבל , שקעי רגילים . שקע בכל צד. לאחר ג'ימפור השקעים , אני מחבר צד אחד למחשב עם כבל רגיל ואת הצד השני לארון עם סוויץ' פאנל .

בגב כל שקע ישנו סימון ללחיצת הגידים בתוכו , מ-1 עד 8 .

מישהו יכול לעזור בבקשה , איזה צבע מהגידים הולך לכל מספר ? (יש ברשותי מכשיר כרונה לביצוע ) . רגיל לא בהצלבה .

ראיתי במדריך בנעוץ ,שיש שם הסבר רק על איך להשתמש באופציית הלחצן להחיבור ראש RJ45 בכל צד .

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, אז על השקע עצמו, יש לך מין ריבועים עם צבעים, שחלקם הם ריבועים מלאים (לדוגמא: כתוב - הגיד הכתום), או חצאי ריבועים (לדוגמא: כחול לבן - הגיד הכחול-לבן).

כדי שיצא לך כבל ישיר פשוט תלחץ אותו דבר ב-2 הצדדים של הכבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו ..שאין לי סוג שקע כזה עם סימון צבעים...אני מכיר את השקעים האלה , יותר נוחים כי יש כבר סימון אבל אצלי בשקע יש רק מיספור מאחור ללא צבע ...

עריכה :

מצאתי אצלי במלאי 2 שקעים עם סימון צבעים במקום מספרים . שקעים מסוג CAT5 T568A

הבעיה כעת שהגידים הלבנים בכבל עצמו , אינם מסומנים (כגון לבן-כחול או לבן-חום ) ולא שזורים על גיד בצבע ...כך שאני לא יודע איזסה מתוך ארבעת הלבנים שייך לכל צבע (יש צבעי חום,כחול,ירוק וכתום ואיתם עוד ארבעה לבנים חלקים) .

ייב לללחוץ גם את הלבנים או שאפשר להסתדר רק עם אלא שבצבע , כלומר לחבר לשקע רק 4 גידים :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמצאתי בינתיים זה רק חיבור הגידים לקונקטור RJ45 .. אני מחפש חיבור לגב שקע ..

בכל מקרה ערכתי מקודם את ההודעה , מצאתי 2 שקעי עם סימון צבעים ..הבעיה שבכבל שיש לי יש 8 גידים שמתוכם (4 חום\כתום\ירוק\כחול ו-4 לבנים חלקים) ..לא יודע היכן לחבר את הלבנים ואם חייב .

תודה על העזרה . אשמח אם מישהו יודע ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ecawa.asn.au/home/jfuller/rj45/rj45jack.gif

לגבי הלבנים, אם אתה מחבר אותם באותה צורה בכל צד לא אמורה להיות בעיה מיוחדת. אולי תנסה לאתר שני קצוות של אותו חוט לבד, באמצעות מולטימר או מכשיר ניטור אחר כלשהו, סמן אותם, וחבר משני הצדדים לאותו מספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ecawa.asn.au/home/jfuller/rj45/rj45jack.gif

לגבי הלבנים, אם אתה מחבר אותם באותה צורה בכל צד לא אמורה להיות בעיה מיוחדת. אולי תנסה לאתר שני קצוות של אותו חוט לבד, באמצעות מולטימר או מכשיר ניטור אחר כלשהו, סמן אותם, וחבר משני הצדדים לאותו מספר.

כפי שציינתי , הבעיינ היא לא רק שאין סימון צבע מקביל על הגידים הלבנים , אלא שהם גם אינם שזורים על הגידים הצבועים המתאימים להם..כל 8 הגידים בתפזורת בתוך הסיכוך ..

איך אדע איזה לבן שייך לכל צבע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אתה יכול לקבוע באופן שרירותי, איזה לבן שייך לכל צבע כל עוד אתה עושה זאת משני צידי הכבל. לכן, כל שעליך לעשות, הוא לאתר שני קצוות של אותו החוט, ולהחליט שהם, לדוגמא "ירוק-לבן". הבעיה החדשה היא למצוא את הזוגות האלה, ולכן העליתי את רעיון השימוש במולטימטר או כלי ניטור חשמלי אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה תודה. אכן הבעיה היא שקשה יהיה לאתר את הלבנים מכל צד ללא מכשיר ...ואין לי כזה.

אני בכל מקרה אנסה לבדוק השגת כבל אחר עם גידים שזורים . חבל לי להסתבך עם זה.

תודה לכולם על העזרה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמצאתי בינתיים זה רק חיבור הגידים לקונקטור RJ45 .. אני מחפש חיבור לגב שקע ..

טעות שלי.

הבעיה שבכבל שיש לי יש 8 גידים שמתוכם (4 חום\כתום\ירוק\כחול ו-4 לבנים חלקים) ..לא יודע היכן לחבר את הלבנים ואם חייב .

4 גידים מספיקים לתקשורת 100Mb. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...