מה זה ..? Lease Obtained , Lease Expires, - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה ..? Lease Obtained , Lease Expires,

aviv88

Recommended Posts

הייתה לי בעיה במודם ( Aztech 600e ), עשיתי reset , ניתקתי מהחשמל והכל הסתדר.

עכשיו אני בודק ב ipconfig /all ,

אני לא זוכר שראיתי את הדבר הזה , Lease Obtained , Lease Expires

מה זה בכלל, אפשר לבטל את זה ..?

20090404-yyu-60kb.jpg

* אני לא מחובר לרשת, מתחבר רגיל עם חייגן (ip דינמי)

..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שתתנתק מהאינטרנט לפני שיפוג תוקפו. לא יצא לי לראות מקרה שבו קרה אחרת, אבל אני מניח שהוא פשוט יחדש לך את אותו I, או IP אחר.

זה מה שנקרא Dynamic IP (דימני = משתנה) - כאשר כתובת ה-IP מתחלפת אחת ל.., או כל התנתקות.

לעומת Static IP (סטטי = קבוע), כאשר כתובת ה-IP לא משתנה, או שהיא ניתנת ידנית, או שהיא כתובת מותנית לאותו ציוד קצה ספציפי, כל פעם שהוא מתחבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר בין כתובת הIP הזאת לחיבור לאינטרנט. זאת הכתובת שהמחשב מקבל מהמודם, מעין פנימית בינהם.

ברגע שתפוג תוקפה של הכתובת המודם והמחשב ינהלו משא ומתן בעזרת פרוטוקול הDHCP והמחשב יקבל כתובת חדשה, בדר"כ אותה כתובת.

אם הIP היה מוקצה סטטית במחשב לא הייתה מקבל את השורה הזאת.

בכל מקרה זה תקין לחלוטין. אם אני מבין נכון, אתה מחשב יחיד שמחובר עם כבל ישירות למודם ומתחבר עם חייגן. במצב כזה ממש אבל ממש אין מה להתעסק בהגדרות הללו. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר בין כתובת הIP הזאת לחיבור לאינטרנט. זאת הכתובת שהמחשב מקבל מהמודם, מעין פנימית בינהם.

ברגע שתפוג תוקפה של הכתובת המודם והמחשב ינהלו משא ומתן בעזרת פרוטוקול הDHCP והמחשב יקבל כתובת חדשה, בדר"כ אותה כתובת.

אם הIP היה מוקצה סטטית במחשב לא הייתה מקבל את השורה הזאת.

בכל מקרה זה תקין לחלוטין. אם אני מבין נכון, אתה מחשב יחיד שמחובר עם כבל ישירות למודם ומתחבר עם חייגן. במצב כזה ממש אבל ממש אין מה להתעסק בהגדרות הללו. :P

תודה על ההסבר :xyxthumbs:

עכשיו התחיל להופיע לי את הדבר הזה (כבר פעם שניה...)

Limited Or No Connectivity

20090406-ts9-41kb.jpg

אני לא מבין גדול בעינייני רשת, מקריאה פה ושם על הבעיה הבנתי שיש פתרון לבעלי win sp2 ( אבל אני עם sp3 ),

וגם אפשר להוריד שם ב properties את ה V - אבל אז רק ההודעה נעלמת (נשמע לי פתרון חפיף...)

מצד שני, אתה כותב שאפשר להקצות ססטית .

( ובעצם להמנע ממה שאתה מכנה: "המודם והמחשב ינהלו משא ומתן בעזרת פרוטוקול הDHCP " )

שלוש שאלות:

1) הכנסתי מספרים. כך צריך להראות ? (תמונה למטה)

2) בסוף יוצא ש - Dhcp disable . זה בסדר ?

3) באופן כללי, מה עדיף - שהכל יהיה אוטומטי כמו קודם, או סטטי.

20090406-yf5-57kb.jpg

תודה :)

..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. המספרים בסדר רק היית נותן מספר יותר גבוהה בכתובת IP כדי להימנע מהתנגשות עם רכיבים נוספים ברשת המקבלים כתובות בתווך הזה ומוסיף בשרת DNS השני את אחד השרים של הספק שלך.

2. מי הסתם שהוא יהיה ב disable אם הגרת כתובת ידנית.

3. זה כבר תלוי בצרכים שלך. אם אתה מדגיר חוקים מסויימים למחשב ברשת אז כתובת IP סטאטית עוזרת אבל אם לא אז אין שום משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. המספרים בסדר רק היית נותן מספר יותר גבוהה בכתובת IP כדי להימנע מהתנגשות עם רכיבים נוספים ברשת המקבלים כתובות בתווך הזה ומוסיף בשרת DNS השני את אחד השרים של הספק שלך.

2. מי הסתם שהוא יהיה ב disable אם הגרת כתובת ידנית.

3. זה כבר תלוי בצרכים שלך. אם אתה מדגיר חוקים מסויימים למחשב ברשת אז כתובת IP סטאטית עוזרת אבל אם לא אז אין שום משמעות.

אני לא מחובר לרשת. רק מחשב ביתי רגיל עם חייגן של .

עדיין צריך לשנות משהו...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...