על איזה IDE לחבר את ה-HD החדש? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על איזה IDE לחבר את ה-HD החדש?

oren

Recommended Posts

שלום,

במחשבי יש 4 סלוטים ל-IDE כאשר בכל אחד אני יכול לחבר 2 התקנים, חישוב פשוט = 8 התקני IDE

2 IDE יש על הלוח מובנים ועוד 2 IDE יש לי על כרטיס PCI שקניתי בכ-200 ש"ח.

כך זה מחובר אצלי:

IDE0

הארדיסק 60 ג'יגה

הארדיסק WD 13 ג'יגה

IDE1

צורב ו-DVD

עכשיו ב-IDE של הכרטיס, אני משתמש רק ב-IDE0 שעליו יש 2 הארדיסקים.

עכשיו הגעתי לעיקר...

אני קונה בקרוב הארדיסק 80 ג'יגה של WD עם ה-8 מגה באפר.

רציתי לדעת איפה כדאי לחבר אותו? על ה-IDE1 שפנוי לגמרי בכרטיס PCI שקניתי, או ליד ההארדיסק של ה- ב-IDE0 של הלוח-אם ואת ה- של ה-13 ג'יגה שנמצא שם עכשיו, להעביר לכרטיס PCI?

איפה ההארדיסק החדש יפעל יותר ביעילות ויפגין יותר ביצועים?

תודה רבה על הקריאה ומקווה שתוכלו לעזור,

אורן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוציא את ה 13 גיגה

תחבר על ערוץ 0 את ה 80 + 60

על ערוץ 1 + צורב

אם אתה בכל זאת מעונין ותבדוק אם יש לך מספיק מתח מהספק תחבר את ה 13 לכרטיס אבל אני חושד שהוא יאיט לך את המערכת

אם יש לך 512 מ"ב זה יעבוד יותר טוב מאשר על 256 מ"ב

הרבה דיסקים דורשים הרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך לחבר אותו ללוח אם ואת אחד ההתקנים האופטיים (עדיף הDVD) לחבר לבקר הIDE שעל הPCI

אז אתה בעצם אומר לחבר את ההארדיסק של ה-80 ג'יגה במקום ה- ב-IDE1 של הלוח ולהשאיר את ה-60 ג'יגה וה-13 ג'יגה מחוברים על IDE0 ??

אם אתה בכל זאת מעונין ותבדוק אם יש לך מספיק מתח מהספק תחבר את ה 13 לכרטיס אבל אני חושד שהוא יאיט לך את המערכת

ממילא יש ב-IDE0 של הכרטיס PCI כבר 2 הארדיסקים איטיים (אחד של 4 ג'יגה ואחד של 6) אז אני לא חושב שה-13 ג'יגה יהווה צוואר בקבוק...

אז לא הבנתי איך עדיף לחבר את ה-80 ג'יגה: בIDE1 של הלוח במקום ה- או ב-IDE1 של הכרטיס PCI איפה שיש 2 מקומות פנויים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההארדיסק של ה13GB פועל בDMA5? (אם אתה לא יודע מה זה תסתכל על ההודעה האחרונה בסטיקי של "הודעות נבחרות") אם הוא לא אז הוא יכול סתם לעקב את 2 ההארדיסקים החדשים יותר (60,80) ועדיף לבודד בIDE אחר כדי שלא יעקב אותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני מאמין שאם המחשב עמד בחום של כל הכוננים האופטיים הללו מלבד ה80GB HDD אז הוא יעמוד אף בחום שלהם עם הHDD החדש הזה.

לגבי הספק הכח הדרוש.. איזה ספק כח יש לך? אם זהו ספק כח ג'נרי אשר הספקו אינו כה רם, לא אהיה מופתע אם הוא יקוצר כשתחבר את הHDD החדש.

אבל מה זה משנה? תוכל להפליץ ספק-כח ג'נרי חדש שיפעיל את הרכיבים הללו בלי בעיות ובחינם. מחיר הPSU אינו מתעלה על מחצית מחירו של הHDD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...