FULL TOWER ישן - קירור מים .(עדכון ע"מ 13 המערכת מורכבת) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

FULL TOWER ישן - קירור מים .(עדכון ע"מ 13 המערכת מורכבת)

Bug2000

Recommended Posts

שלום חברים ,

חברי הפורום הוותיקים פה אולי זוכרים את המוד שעשיתי למארז שלי שעדיין נמצא בשימושי (המארז בן 5 שנים) למי שרוצה לעיין במוד הקודם שלו : http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=74955.0

לפני כמה חודשים היגעתי למסכנה שהמארז כבר לא עושה לי את זה כמו פעם. הוא קצת התיישן מבחינת הקירור שלו. המאווררים שלו התחילו להרעיש הצבע התחיל להתקלף ולא נראה כבר סקסי כמו פעם והחלטתי שאני עושה לו רענון :smile1:

לקח לי הרבה זמן לתכנן בראש איך בדיוק אני עושה את כל העסק .

לצורך העיניין למדתי לסרטט בתוכנית סרטוט הנדסית INVENTOR בכדי לתכנן את כל העסק עד לפרט האחרון .

טוב, נפסיק עם בלבולי בי**ם ונגש לתכנון :

מה שאני הולך לבצע בעצם זה להכניס מערכת מים המבוססת על 2 רדיאטורים, 3X120 (בתוך המארז בגג) ו 2X120 (מקדימה לפאנל הקידמי). כל אלה יקררו את המעבד , בעתיד מתוכנן לפצל ל 2 לופים.

המארז פורק לגורמיו לצורך תכנון מדוקדק והערכת מצבו. ככה הוא נראה היום :

הפאנל הקידמי עם 2X92 MM , שימו לב לכל הצבע שהתקלף עם השנים (למרות שהצביעה היתה מאוד איכותית) :

8150830.jpg

הפאנל יעבור יצור חדש מנירוסטה ויהיה בעל שתי מאווררים של 2X120 בחזית שאליהם יתחבר רדיאטור של SWIFTECH :

http://forums.ort.org.il/files/190/2530915/3995114.jpg

גוף הברזל גם הוא בעל פתחים של 92X2 ובתחתית יש לו מאוורר של 120 :

7020612.jpg

2656842.jpg

כל החלק הקידמי יחתך כולל חריצי הפלופי בכדי להכיל את הרדיאטור והמאווררים החדשים, בתחתית יהיה מאוורר 140 במקום 120 (לא ציירתי אותו כי לא מצאתי את המידות) :

http://forums.ort.org.il/files/190/2530918/2367353.jpg

הגג, ככה הוא נראה היום עם מאוורר בודד של 120 מ"מ :

1278196.jpg

מתוכנן לסגור ע"י רתיחה את החור של ה 120 ולחורר 3 חורים חדשים ל 3 מאווררים של 120 ואליהם לחבר את הרדיאטור של SWIFTECH :

http://forums.ort.org.il/files/190/2530921/5776685.jpg

גוף הברזל העליון מכיל עכשיו חור ומקום למאוורר ה 120 שנמצא בגג ו 2 מאווררים של 80 מאחורה למעלה :

4502134.jpg

7851041.jpg

גוף הברזל יחתך בחלק העליון על מנת להכיל את המאווררים והרדיאטור החדשים, כמו כן המקום לשתי המאווררים (2X80) יכוסה וההרדיסקים יעברו למפרצי ה 5.25 :

http://forums.ort.org.il/files/190/2530923/2265454.jpg

הפאנל שאליו מתחבר עם 2X80 יעבור שדרוג למאוורר בודד של 100MM :

4860013.jpg

עכשיו, לגבי הדלת עם החלון, אני עדיין בהתלבטות איזה מאוורר לשים שם במקום השניים 80ממ שיושבים שם ? 140 או 250 (כן יש אפשרות ל 250ממ)?

7161237.jpg

הציוד שהוזמן מחו"ל :

1. משאבה MCP655

2. רדיאטור : SWIFTECH MCR320 ו MCR220

3. 5 מטר צנרת PVC קוטר בפנימי 1/2 חיצוני 5/8.

4. בקר שליטה ב 6 מאווררים .

5. חבקים מברזל לצנרת.

בהזמנה השנייה יוזמן מחו"ל גם בלוק של SWIFTECH ה GTZ שלא קיים במלאי עכשיו .

בארץ הוזמנו המאווררים:

1. 5X120MM של SCYTHE (רדיאטורים)

2. 1X100MM של SCYTHE (מאחורה)

3. 1X140MM של TT (בתחתית)

שימו לב שכמות המאווררים ירדה מ 10 ל 8 מאוד שקטים . מקווה להשיג שיפור בקירור, בשקט ובפוזה :).

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני הולך לבנות אותו מברזל כנראה עם חלון מפרספקס .

אם אתה בונה מברז תוודא שהוא מגולוון שלא יחליד לך בקשר לאיטום תשתמש בסיליקון ואחרי שהוא מתייבש תעצב אותו.

אני הייתי בונה מיכל מים מצינור PVC שקוף במקומך... עדיין לא מצאתי מקום שמוכרים אבל בטוח יש תחפש חניות שמוכרות צינורות PVC שקופים אבל רחבים הרבה יותר קל ופשוט תכין להם מכסים מלמעלה ומלמטה מברזל עם הזרבוביות למטה ועם ה FILLPORT למעלה.

בהצלחה..

עידו

נ.ב. המארז שלך ענק מה זה המארז הזה ואני חשבתי ששלי גדול... :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר לא בעיה להשיג היום גליגי פרספקס.. יש בשפע קטרים, ועוביי דופן משתנים..

אני דווקא הייתי בונה "קוביה" פשוטה בחומר בעובי של 5MM לפחות,

בקשר לאיטום - ברגע שתחתוך את החומר על מסור שולחני מתאים - לאחר שיוף ממש קל תקבל חיבור מושלם בין הדפנות, ותוכל לבצע את החיבור ב"דבק" ייעודי לחומרים אקריליים.. שהוא בעצם סוג של ממיס (כמו אציטון לדוג'), עבדתי עם זה לא פעם, בעזרת מחט ומזרק..

התוצאה הסופית? מרשימה במיוחד.. חיבורים נקיים לחלוטין. ללא שום שרידי דברים למיניהם \ גושי סיליקון..

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר לא בעיה להשיג היום גליגי פרספקס.. יש בשפע קטרים, ועוביי דופן משתנים..

אני דווקא הייתי בונה "קוביה" פשוטה בחומר בעובי של 5MM לפחות,

בקשר לאיטום - ברגע שתחתוך את החומר על מסור שולחני מתאים - לאחר שיוף ממש קל תקבל חיבור מושלם בין הדפנות, ותוכל לבצע את החיבור ב"דבק" ייעודי לחומרים אקריליים.. שהוא בעצם סוג של ממיס (כמו אציטון לדוג'), עבדתי עם זה לא פעם, בעזרת מחט ומזרק..

התוצאה הסופית? מרשימה במיוחד.. חיבורים נקיים לחלוטין. ללא שום שרידי דברים למיניהם \ גושי סיליקון..

בהצלחה.

מתוך נסיון אישי .. אני ממליץ להמנע מכיפוף פרספקס זה ממש קשה ומסוכן לקבל תוצאה משביעת רצון ... לעומת זאת לקנות צינור מוכן זה הרבה יותר אסטטי לטעמי (על טעם וריח אין מה להתווכח אבל בכל זאת... ;) ) ויש הרבה חברות שעושות את המיכל מים שלהם עגול...

בכל זאת,אודה לך אם תציין מקומות שמוכרים צינורות בקוטר של 10 ס"מ ומעלה ושחהיו שקופים גם אני צריך כאלה...

חג כשר ושמח

עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בזמנו קניתי (אני עדיין קונה משם מידי פעם..) במרכז הפלסטיק בירושלים.. יש לו כל מיני גלילים ומוטות בקומה העליונה

במידה ואין מה שאתם רוצים - תמיד ניתן להזמין , תוך יום-יומיים זה אצלכם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה בונה מברז תוודא שהוא מגולוון שלא יחליד לך בקשר לאיטום תשתמש בסיליקון ואחרי שהוא מתייבש תעצב אותו.

אני הייתי בונה מיכל מים מצינור PVC שקוף במקומך... עדיין לא מצאתי מקום שמוכרים אבל בטוח יש תחפש חניות שמוכרות צינורות PVC שקופים אבל רחבים הרבה יותר קל ופשוט תכין להם מכסים מלמעלה ומלמטה מברזל עם הזרבוביות למטה ועם ה FILLPORT למעלה.

בהצלחה..

עידו

נ.ב. המארז שלך ענק מה זה המארז הזה ואני חשבתי ששלי גדול...

אני בונה את המיכל או מנירוסטה או מאלומיניום . שתי החומרים הללו אינם מחלידים . חוץ מזה יש לי גישה לחומרים האלה בחינם .

אני משאיר את התכנון של המיכל לסוף אחרי שכל החלקים של המערכת יגיעו ואני אחליט איך אני רוצה בדיוק את המיכל .

בקשר למארז, אז עדיין נראה לי ששלך גדול יותר פי 1.5 :silly:

מחר יהיו עדכונים לגבי החיתוך הראשוני של המארז .

STAY TUNED :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אהלן אנשים,

הנה העדכון הראשון לפרויקט .

המארז נחתך במקומות הרצויים כמו שתוכנן בכדי לעשות מקום לרדיאטורים ולמאווררים בקוטר גדול יותר או לכסות ע"י רתיכה את המקומות בהם אין צורך למאווררים (בכדי להשקיט את המארז) .

הנה התמונות :

הפאנל החיצוני העליון של המארז נחתך במקום בו היה מאוורר 120 , בכדי לחתוך בהמשך חורים ל 3X120:

8907376.jpg

החלק העליון של השלד במארז נחתך בכדי לאפשר לרדיאטור 3X120 של SWIFTECH להכנס :

8849286.jpg

שימו לב שהחלק שהחזיק את הקלוב להרדיסקים נחתך ועכשיו ההרדיסקים יהיו ממוקמים במפרצי ה 5.25 :

9095380.jpg

הפאנל האחורי בשלד המארז נחתך בו היו ממוקמים 2X80 מ"מ . החלק הזה יכוסה בהמשך.

4987729.jpg

1892331.jpg

הפאנל שמחזיק את הלוח אם נחתך גם כן במקום שבו היו 2X80ממ ובמקום יהיה מאוורר 1 של 100ממ :

2294706.jpg

3450330.jpg

הפאנל הקידמי בשלד המארז נחתך ע"מ להכיל בהמשך את הרדיאטור 2X120 של SWIFTECH :

1219007.jpg

6734006.jpg

והפאנל התחתון שהיה בו מאוורר 120 ממ נחתך ע"מ לכסות את החור :

6081556.jpg

בהמשך היום או מחר אפרסם של המארז לאחר הרתיכות :)

בנתיים מחכה לתגובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז שלך עשה דיאטה רצינית.. הורדת הרבה משקל שם..

סה"כ עבודה יפה.. רק תסיים את החיתוכים ותשייף אותם.. (לאחר שופין עדין אני ממליץ על גלגל ניירות לטש של דרמל , גרעין 80 - עושה עבודה מעולה)

טיפ קטן - אני רואה שביצעת חיתוכים לאחר צביעה, כדי לטשטש את החיתוכים - הייתי עובר בטוש שחור על החיתוכים עצמם כדי שהצבע של הפח לא ייראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...