הקשר בין ASP.NET ל#C - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקשר בין ASP.NET ל#C

dududs

Recommended Posts

שלום רב,

האם לימוד כל החומר של ASP.NET ללא #C מספיק על מנת לבנות אתר ברמות הגבוהות ביותר?

(בהנחה שאני יודע HTML CSS וJS)

אם אני יודע ASP.NET באופן מלא אך ללא #C, האם יהיו לי מגבלות מסויימות בבניית אתר?

ואם חובה ללמוד #C - צריך לדעת הכל על #C או מספיק לדעת רק קטעי קוד בסיסים בשביל לחבר לASP.NET?

ושוב, בהנחה שאני יודע HTML האם הספר בקישור מספיק על מנת לבנות אתר ברמות הגבוהות ביותר?

הספר:

http://www.hod-ami.co.il/index.php?module=shop;submodule=products;task=view;id=80

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול ללמוד asp.net בלי ללמוד #c או vb.net.

הקוד צד-שרת של asp.net כתוב בשפות הללו.

בעצם אפשר להסתכל על asp.net כמעין framework וובי לפיתוח בשפות הללו.

הספר שקישרת אליו כן מכיל בתוכו דוגמאות קוד של c#/vb.net, כי אתה חייב קוד בשפות הללו.

מה שכן, הוא לא עדכני בעליל. היום העולם עבר להשתמש בframework 3.5, ואילו הספר הזה עוד מדבר על framework 2 (נכון שזה אותו CLR, ופשוט יש תוספות של מחלקות חדשות, אבל עדיין, אם משקיעים כבר בספר, למה לא לקנות משהו עדכני?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על תגובתך.

בהנחה שהספר היה עדכני - הדוגמאות קוד של #c המופיעות בו מספיקות על מנת לבנות אתר צד שרת ברמות הגבוהות ביותר ללא שום מגבלות?

(הספר הזה הוא בעברית ונכון לעכשיו הוא האחרון שקיים באתר הוד עמי. אבל טוב לדעת שהוא לא עדכני, אאלץ לחפש ספר אחר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(HTML CSS וJS זה צד לקוח ).

בגדול ( מאוד), ASP.NET זה קוד ( תוכנה אם תרצה ) שכתוב בשפה דוט-נטית כלשהיא שרץ על שרת, ומחזיר ללקוח תשובה ( הדף ) .

איך בדיוק אתה מתכוון לכתוב משהו בצד שרת בלי לדעת את השפה שבה אתה אמור לכתוב את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(HTML CSS וJS זה צד לקוח ).

בגדול ( מאוד), ASP.NET זה קוד ( תוכנה אם תרצה ) שכתוב בשפה דוט-נטית כלשהיא שרץ על שרת, ומחזיר ללקוח תשובה ( הדף ) .

איך בדיוק אתה מתכוון לכתוב משהו בצד שרת בלי לדעת את השפה שבה אתה אמור לכתוב את זה?

בעזרת הממשק בvisual web developer אני יכול למשל להכין טופס הרשמה לאתר באמצעות פקדים ללא שום ידיעה בc# ולא בvb. ושאני בודק "מאחורי הקלעים" בקוד זה תירגם את זה לקוד שהוא לא c# ולא vb.

לכן אני מבין שאני יכול לבנות אתר גם בצד השרת באמצעות web develpoer אך השאלה עד לאיזה רמה אפשר להגיע בבניה מבלי לדעת c# או vb

לדוגמא: למשל אפשר לכתוב בקוד בצד השרת asp

<asp:TextBox ID="TextBox1" runat="server"></asp:TextBox>

שזה יוצר טופס שלדפדפן בצד הלקוח זה יופיע בhtml:

<input name="TextBox1" type="text" id="TextBox1" />

עכשיו למשל לא השתמשי בc# ולא בvb... אשמח לקבל הסבר

אגב, תודה על כל התגובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו למשל לא השתמשי בc# ולא בvb... אשמח לקבל הסבר

הבעיה היא שלא באמת בנית כלום רק יצרת את ה-web form, זה החלק שמתורגם ל-html ובשבילו באמת לא צריך לדעת שפת תכנות, בשביל לבנות זה לא מספיק. אם אתה רוצה לעשות משהו עם הטקסט שהמשתמש מכניס ב-textbox אתה חייב לכתוב קוד שיבצע את זה ואת הקוד הזה אתה חייב לכתוב בשפת תכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...