HTPC - מחשב ייעודי או פופקורן A110 - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HTPC - מחשב ייעודי או פופקורן A110

nim901

Recommended Posts

^

* הייתי הולך על ה-NSK2480 כי הוא קטן ושקט יותר מה-SS וגם קריר ואיכותי מאוד.

יש מארזים אפילו קטנים יותר ללוחות uATX. התעסקות עם miniATX כבר מייקרת את העניין ומגבילה את הבחירה.

* קח קירור חזק ושקט יותר כמו ה-SHURIKEN. לא חובה כי קירור הסטוק של אינטל חרישי בהחלט והמעבד קריר מאוד.

* במקום ה-G41 קח את ה-GA-73PVM-S2H שגם זול יותר וגם כולל כמעט כל פיצ'רד וחיבור אפשריים.

מבחינת ניגון תכני HD ממילא אין לזה כל משמעות.

* קח דיסק של 1T מהדגמים החרישיים (WD GP EADS או SAMSUNG F1 למשל) כדי לחסוך הוספה מאוחרת של דיסק נוסף שמשמעו עוד חום/רעש/הספק לחינם. תכני HD ימלאו לך מהר מאוד דיסק של 500GB. בקרוב מגיעים גם דיסקים חרישיים של 2T אם אתה לא ממהר עם הקניה.

תודה על ההערות.

הבעיה שלי היא שהNSK2480 הוא כסוף ואני מעדיף משהו שחור אבל כנראה שאני אתפשר.

לגבי הלוח אם: אם אני מוסיף כרטיס מסך בנפרד במחשבה שאולי אני גם אשחק קצת, על איזה לוח-אם אתה ממליץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל שים לב שלקחת מארז קצת שונה.

ה1380 בצורת קובייה (גבוה וצר) והוא מכיל ספק פשוט יותר מה2480 שהוא יותר מלבני.

אם אין בעיית מקום (רוחב), הייתי לוקח את ה2480 שלהבנתי בעל ספק עדיף ושקט יותר, והוא מעט מאוורר יותר.

בנוסף, אם ז האכן המחיר של הF1 (יש מקומות שהוא עולה מתחת ל500), אזי הייתי כבר לוקח את הEADS של שהוא שקט יותר. בכל מקרה ההבדל אינו קריטי ושניהם מצויינים.

צודק 100% בהערות הנ"ל. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפש פוסט נרחב מאוד שלי בנושא (בפורום ניידים אם אני זוכר נכון).

ה-ATOM270 גבולי מאוד ל-HD, נפח קטן מאוד (מחייב דיסק חיצוני בנוסף) ויכולת שדרוג כמעט לא קיימת.

מכיוון שמחירו עומד להיות בסביבות ה-2000 ש"ח הוא לדעתי לא משתלם כלל אלא אם גודל, שקט וצריכת הספק הםא ראשונים בסדר החשיבות (ואז גם עדיף סטרימר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, איך אטום מתמודד עם הדברים האלו?

עם 720P הוא אולי יתמודד, עם 1080P אני לא חושב בכלל. רק לחדד, למחשב פה בארץ אין טעם לקנות כרטיס מסך עם יכולת עיבוד HD חומרתית, מכיוון שזאת תומכת רק ב-H264 (שזה דיסקים מקוריים של Blu-Ray) ולא ב-X264, שזה תקן פתוח שאליו מקודדים שאתה מוריד מ-HDbits ודומיו. במקום זאת, כדאי לרכוש מעבד כמה שיותר חזק, שיתמודד גם עם 1920X1080P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הE4300 שלי, לדעתי לא אמור להיות מסוגל לטפל בשום תוכן HD אבל כשאני מנגן תוכן (גם 1080), שימוש המעבד בקושי מלטף את ה20 משמע- הכרטיס מסך (8600) עושה את העבודה. לא?

גונן, האם ראית את http://www.whatsup.org.il/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=6318 (כנס ללינקים שם), לפי מה שרשום שם, ניתן לשדרג את הכונן הקשיח, . אגב, שים לב שהמעבד המדובר הוא Z530 ולא הדגם שאתה דיברת עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי בתוכנה ובקודק שבו אתה משתמש, יש כאלה שיותר טוחנים מעבד ויש כאלה שיודעים לנצל את הכרטיס מסך. לא ל-X264, הוא לא תומך בזה חומרתית (וזה כתוב בכל אתר של כל יצרן), אבל לדברים אחרים כן.

רק להבהיר - שלי טיפל יופי ב-720P לפני האוברקלוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הE4300 שלי, לדעתי לא אמור להיות מסוגל לטפל בשום תוכן HD אבל כשאני מנגן תוכן (גם 1080), שימוש המעבד בקושי מלטף את ה20 משמע- הכרטיס מסך (8600) עושה את העבודה. לא?

גונן, האם ראית את http://www.whatsup.org.il/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=6318 (כנס ללינקים שם), לפי מה שרשום שם, ניתן לשדרג את הכונן הקשיח, . אגב, שים לב שהמעבד המדובר הוא Z530 ולא הדגם שאתה דיברת עליו.

אם אני זוכר נכון סדרת הZ חלשה יותר מהN, ואם הN270 לא מספיק... אבל עדיף לבדוק ספציפית לגבי הZ530.

tmpusr, מה לגבי השאלה שלי?

לגבי הלוח אם: אם אני מוסיף כרטיס מסך בנפרד במחשבה שאולי אני גם אשחק קצת, על איזה לוח-אם אתה ממליץ?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם 720P הוא אולי יתמודד, עם 1080P אני לא חושב בכלל. רק לחדד, למחשב HTPC פה בארץ אין טעם לקנות כרטיס מסך עם יכולת עיבוד HD חומרתית, מכיוון שזאת תומכת רק ב-H264 (שזה דיסקים מקוריים של Blu-Ray) ולא ב-X264, שזה תקן פתוח שאליו מקודדים סרטים שאתה מוריד מ-HDbits ודומיו. במקום זאת, כדאי לרכוש מעבד כמה שיותר חזק, שיתמודד גם עם 1920X1080P.

רוב הMKV שתמצא ברשת מקודדים לDXVA (גם הX264) ונתמכים חומרתית ע"י כרטיס המסך. מאפשר לכתוב פקודות לכרטיס המסך לכל

דבר כך שזה כבר תלוי במפענחים שיכתבו לשימוש בפקודות אלו (לדוגמא COREAVC)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...