האם גם אני מנפגעי SEGATE? - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם גם אני מנפגעי SEGATE?

EviLeader

Recommended Posts

הפתעה!

אומנם, כמה שזה משמח אתכם שיש הפתעה :P , אותי זה דופק. אז מה ההפתעה?

חיברתי את הכונן הקשיח במחשב אחר (שפועל תקין, 100%, דקה לפני שחיברתי את הכונן קשיח שלי, עבד מצוין), המחשב לא עלה, עשה אותו דבר כמו אצלי, רק שלא התכבה ולא כתב DISK BOOT FAILURE.. (אולי אם הייתי מחכה יותר הוא כן היה כותב), פשוט לא עלה.. חשוב לציין שחיכיתי איזה 2 דקות כדי להיות בטוח וזה כמובן, עדיין לא עלה.

אומנם! לקחתי את הכונן הקשיח מהמחשב הנ"ל (שכאמור לעיל, עבד דקה מלפני זה פיקס) חיברתי אותו למחשב שלי והפלא ובפלא! כשהדלקתי את המחשב, הוא כתב לי "ברוך הבא" של , אפילו העלה את שולחן העבודה אבל כבר מיהר להציג לי שגיאת חומרה במסך כחול.. עשה ריסטרט.. ככה, חזר על עצמו המחשב פעמיים עד שויתרתי.. העלה, שם מסך כחול ויש ריסט. האם יש קשר בין זה שהייתה החלפת מחשבים? או שכמו שאני חושב, יש לנו בעיה בלוח אם!.

אז מה הבעיה? תהרגו אותי. כנראה שגם הכונן הקשיח נדפק לו וגם הלוח אם נדפק לו. כנראה, יש לנו TOTAL LOSS :P. ניקח את זה לTMS והם יצטרכו לתקן ולהחליף, כי המחשב נקנה לפני פחות משנה, האחריות תקפה.

אם יש לכם עוד משהו שאני יכול לנסות, תגידו.. כי לא משמח אותי העובדה שאני צריך לקחת את כול המחשב עד לחיפה (אבל אלו החיים).

תומר.

בדומה למה שאנשים אמרו פה כבר: אם כבר מדובר בהוכחה שהדיסק הקשוח שלך התפגר והלוח אם שלך בסדר.

זה שהדיסק הקשוח שלך לא עלה בלי שום הודעת שגיאה עם אחר, ולא הגיע למערכת ההפעלה, זה הוכחה שאולי הלוח שניסת לחבר אליו לא נותן הודעת שגיאה כראוי.

זה שהצלחת להעלות על הלוח שאתה חושב שהוא תקול ונמצא במחשב שבו התפגר לך הדיסק הקשוח - זה מראה שהלוח אם בסדר.

השגיאות שקיבלת זה משום שזה כמעט בלתי אפשרי להעביר סתם כך דיסק קשוח *ראשי* שמריץ בלי שמערכת ההפעלה תתחרפן לגמרי - סביר להניח שכשתחבר את הדיסק הקשוח התקין למחשב המקורי גם תקבל הודעות שגיאה כלשהן, כי כבר המערכת זיהתה חלקה מהרכיבים במחשב שחבירת אותו אליו.

בכל מקרה, מדובר בדיסק הקשוח שלך - נקודה.

אם אתה רוצה להיוכח, תמצא דיסק קשוח שהלוח אם שלך מזהה, תתקין עליו מאפס כשהוא מחובר ללוח החשוד(שאני מבין שהוא זה שהתפגר לך בו הדיסק הקשוח של סיגייט) ותראה שהכל יעבוד בסדר. תריץ בדיקות יציבות גם, אם אתה רוצה להיות בטוח.

המסקנה שלי היא שסביר מאוד שרק הדיסק הקשוח שלך הלך, וחבל שתסחב את כל המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם הדיסק הקשיח מהמחשב השני היה לא היה עובד במחשב השני, הייתי מתאבד.. ואני עוד פה :P

הבנתי אתכם, הקלתם עליי אחושרמוטה. אני אקח את הכונן הקשיח איתי לצפון ושיביאו לי אחד חדש :D .

יותר מזה, TMS אמרו לי שהם תמיד מנסים איכשהו לשחזר את הקבצים, להחליף פלטות וכו' (לא ידעתי שזה אפשרי בכלל, אנערף), מקווה שהם יצליחו אבל אני זין אם הם יצליחו חח.

באמת תודה לכולם! ויש לי דיסק קשיח של 120GB ישן של שלא הצלחתי להתקין עליו מע' הפעלה מחדש.. אבל זה פשוט להבין למה... הוא ישן אחושרמוטה ואם אני זוכר הוא גם לא עבד אז (כשהייתי עוד משתמש בו...), הכונן האחר היחיד שיש לי בבית (שלא בשימוש) זה 160GB של דווקא די חדש, אבל זה לא עוזר לי בכלום כי הוא מתחבר בIDE (ואם אני חושש לבעיה בלוח אם, זה בעיה בבקר של הSATA ולא בלוח אם כולו) וגם לא בטוח שיש לי כבל IDE בבית או חיבור IDE בלוח..

תומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה התקנת Repair (וכן אני מדבר במחשב שלך ולא במערכת אחרת..)

אני לא מבין איך הסקת שהכונן הקשיח שלך דפוק מכך שאמרו לך שאם מחברים עם למערכת אחרת אז מערכת ההפעלה עלולה להתחרפן כתוצאה מרכיבים אחרים.

מועבר לפורום תמיכה טכנית. בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שNIKE שלנו צודק.

עכשיו ניסיתי לחבר את הכונן של הIDE למחשב, הכונן למיטב ידיעתי אמור להיות תקין (הכול כבר יכול להיות, אבל אני לא רואה בו שום פגם והוא מסדרת CAVIAR 160JB אז זה גם לא ישן או משהו). כשהכנסתי את הדיסק של ונכנסתי להתקנה, הוא נתקע לי בדיוק באותו מקום! כשנכנסים ל"תאני הרישיון", כשאני לוחץ על "אני מסכים" זה נתקע.. כלומר, הוא אפילו לא "צובע" את הקוביה הריקה של "אני מסכים לתנאים" אלא פשוט נתקע.

אזי, הייתכן שבאמת יש בעיה בדיסק? הייתכן שכול הקריסה הזו קרתה בגלל דבר אחד - עדכון שהותקן בלילה ודיסק דפוק (שבגלל דפיקותו) שלא גילה את הבעיה?

הורדתי כרגע (באופן לא חוקי מחד גיסא אך חוקי מאידך -> תקופת ניסיון) ואני אנסה להתקין אותו על המחשב (אני אמחוק אותו אח"כ, אל דאגה), אם זה יעבוד על ה160JB כנראה שיש בעיה בדיסק, אם אכן זה יעבוד אני אתקין (בנוסף) גם על הכונן שנראה כביכול כדפוק (בלי לפרמט) ומעניין מה יקרה..

אני אחדש בקרוב. =]

תומר.[br]פורסם בתאריך: 28.03.2009 בשעה 21:42:42

OK, היות ולא סיימנו עם הדברים המוזרים... (לא היו מספיק כאלו כנראה :P).

הורדתי גרסה של SP3 בעברית (דרך אתר שקוראים לו "הורדות.נט", אנערף), שמתי כBOOT, הוא נכנס לי להתקנה, העתיק את כול הקבצים ועשה אפילו את הRESTART בסוף.. מה שמוזר זה, שאחרי שהוא עשה את הריסט, לאחר ה"BOOT FROM CD" הוא פתאום נתקע לי ומראה לי איזה 4 קוביות על המסך עם אות בג'יבריש עליהן. WTF?

נראה לי אני לוקח את כול המחשב לבדיקה אצלהם וזהו? שיבדקו שהכול חומרתית עובד ואז נדע שהכול בעיה סה"כ של תוכנה.

עריכה: טעות שלי. התקנתי עוד הפעם אך הפעם גם פירמטתי את הכונן (NTFS QUICK) והוא עכשיו כן נכנס לי להתקנה, אם זה הותקן כראוי רק הוצאתי דבר אחד מהמשוואה, את הלוח אם וגם זאת, לא כולל הבקר של הSATA. אם זה יעבוד עכשיו, אני אנסה להתקין את הXP בנוסף (כאמור לעיל) גם על הSEAGATE ואם זה יעבוד הרי שהבעיה היא תוכנה בלבד ואז MICROSOFT הפכה לחברה השנואה עליי והמחשב הבא שלי יהיה בלבד.[br]פורסם בתאריך: 28.03.2009 בשעה 22:06:06

חדשות

שלום לכולם, למי שטרם קרא את התגובה לעיל, אני אסכם בקצרה. ניסיתי להתקין את הVISTA על כונן 160GB שמתחבר דרך IDE מסדרת CAVAIR ונתקלתי בקשיים בזמן ההתקנה (אותם קשיים שהיו עם הSEAGATE בזמן ההתקנה). לאחר מכן, הורדתי SP3 (לא חוקי) דרך אתר הורדות לא חוקים בשם "הורדות.נט", התקנתי את הWINDOWS והוא עבר מצוין אולם רק אחרי שפירמטתי את הכונן לסוג NTFS (לפני שפירמטתי וניסיתי להתקין על הכונן כמו שהוא, זה לא עבד).

עכשיו, אני עומד בשאלה קשה. האם הבעיה היא בעיית תוכנה בלבד.. למה זה לא עבד עד עכשיו? פשוט וקל, באמצע הלילה, כרגיל, הWINDOWS עשה עדכונים, אחד מהעדכונים שחברה בעלת ניסיון גרוע וידע מועט במחשבים ששמה (אם לא הבנתם, זה היה בציניות) הוציאה ואז, בום נפל המחשב והציג ERROR. אח"כ כמובן, ניסיתי להתקין מחדש את המע' הפעלה או לתקן אותה או כול דבר אחר, מה לא ניסיתי, אפילו להוריד דיסק של WINDOWS RECOVER TOOL מהאינטרנט, אבל שום דבר ללא הועיל.. ולמה זה לא עבד? כי הדיסק היה פגום משום מה, עוד פעם החברה חסרת הניסיון הזו של חנון עם שקוראים לו גייטס.

אזי, נשארו לי 3 אפשרויות:

1. לנסות להתקין את הגרסה הלא חוקית הזו על ההארד דיסק "בנוסף" (מה שכאמור לעיל לא עבד בהארד-דיסק של ה160)

2. לנסות להתקין את הגרסה הלא חוקית הזו על ההארד-דיסק ולפרמט NTFS ולהגיד "ביי ביי" לאפשרות שתהיה לי ויסטה - אלא אולי בריב משפטי כנגד .

3. לנסות לחבר את ההארד-דיסק כהארד-דיסק נוסף בכניסת SATA, לעלות את הXP SP3 מההארד-דיסק השני, ולראות אם אפשר לגשת לקבצים..

מה אתם אומרים כדאי לי לעשות מבין שלושתם?

תזכרו, יש לי גרסת OEM שכנראה, לפי "נקנתה באופן לא חוקי" (המוכרת לא הייתה אמורה למכור לי, היא אמורה למכור רק למעבדות מחשבים. ואני חשבתי שזה אמור להיות הבעיה שלהם ולא שלי...) על כן, מוות לכונן הקשיח ומוות לדיסק פירושו, מוות ל600 ש"ח שקנו לי את HOME PREMIUM.

בכבוד,

תומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא תנסה לעשות שני דברים:

תנסה להוריד תוכנת MEMTEST לבדוק את הזכרונות של המחשב שלך. פשוט צריך לצרוב BOOT CD וזה יהיה בסדר.

לגבי החירבושים, יכול להיות שהם נובעים מאי תאימות בין גרסאות NTFS. כשאתה מתקין XP על דיסק קשוח שפורמט עם התקנה של שמיסטע, הדיסק מפורמט על גרסאת NTFS חדשה מדי - הדבר יכול להיות הפוך.

תנסה לעשות את הדבר הבא:

א. תמצא דיסק קשוח שאתה יודע שהוא ב-100 אחוז תקין.

ב. תפרמט לו רק את מחיצת מערכת ההפעלה/תמחק אותה קודם ואז תפרמט(אני תמיד אמר לעשות פרטישן פריימרי של 20 ג'יגה לחלונות, ואת כל השאר לעשות פרטישן לוגי בשביל מידע, וכך אפשר לפרמט את מערכת ההפעלה בלי לאבד מידע).

ג. תתחיל בהתקנה.

לגבי הSATA: יש מחשבים שיש להם הגדרת SATA בביוס שמדמה IDE כדי לאפשר תאימות.

בזמנו, כשהיה לי בקר RAID IDE או דיסק קשוח המחובר לבקר SCSI(דברים שלא נתמכים בDEF ע"י XP/חלונות 2000) היה צורך להכניס דיסק איתחול באיזה שהוא שלב של ההתקנה(בהתחלה) שאמר אם יש לך דרייבר SCSI או IDE מיוחד ללחוץ F-משהו(זה כתוב למטה) ואם לא היו עושים את זה - כל ההתקנה הייתה הולכת פקקט כי למערכת(חלונות) הייתה בעיה לטעון.

לכן, תנסה לראות אם יש הוראות מיוחדות באתר שמייצר את הלוח שלך, כמו כן מפרט של CHIPSET/דגם של הלוח יכול לעזור בעניין הזה.

כמו כן, תנסה לשחק עם ההגדרה הזאת של הSATA בביוס אצלך - יכול להיות שזה יעזור.

אפשר אחרת, לגבי הדיסק הקשוח המפוחלץ. תוריד לינוקס תריץ אותה מLIVE CD כשהדיסק הקשוח מחובר ותראה אם שם אתה יכול לגשת אליו בלי שהמחשב יתקע. כמו כן, תנסה להריץ איזה שהיא הפצה של מLIVE CD על המחשב שלך(התקול) ותנסה לראות האם גם שם יש בעיות של טעינה.

תעדכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט מוריד מהר יותר.. יש אפשרות דרך האתר של מיקרוסופט להוריד WINDOWS לתקופה של 30 יום ניסיון, זה בדיוק מה שעשיתי רק שהורדתי דרך אתר אחר, לא התקנתי שום קראק\סריאל לא חוקי והGENIUNE נשאר.

בכול מקרה, לא הבנתי את הכוונה שלך Simple Jack, אני אומר לך, התקנתי את הWINDOWS XP SP3 בסוף על כונן קשיח שאני יודע שהוא תקין ב100% ומתחבר בIDE, הכול עבד. אז מבחינתי, המחשב כולו תקין. הבעיה היא כנראה גם חומרתית (הארד-דיסק) שהרי הSEATOOL מצא בעיה בבלוקים בדיסק הקשיח וגם תוכנתית (הדיסק של הVISTA שלי פגום) או שייתכן שיש בעיה רק תוכנתית והSEATOOL מצא את הבעיות שיצר הWINDOWS (ספק.. כי האתר של מצא אצלי שהכונן פגום).

השאלה היא חברים, איך אפשר לעשות שהוא יקרא קודם את ההארד-דיסקים המחוברים בIDE לפני הSATA, ככה שאוכל לגשת להארד-דיסק דרך המע' הפעלה שמחוברת בIDE? מעניין, אולי אוכל לגשת לקבצים דרך שמה..

השאלה אחרי הכול היא, האם יש דרך שבה אוכל לשמור את הקצבים בדיסק הקשיח שכביכול פגום, את הדיסק של אני בכול מקרה יביא לMICROSOFT.

תומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט מוריד מהר יותר.. יש אפשרות דרך האתר של מיקרוסופט להוריד WINDOWS לתקופה של 30 יום ניסיון, זה בדיוק מה שעשיתי רק שהורדתי דרך אתר אחר, לא התקנתי שום קראק\סריאל לא חוקי והGENIUNE נשאר.

בכול מקרה, לא הבנתי את הכוונה שלך Simple Jack, אני אומר לך, התקנתי את הWINDOWS XP SP3 בסוף על כונן קשיח שאני יודע שהוא תקין ב100% ומתחבר בIDE, הכול עבד. אז מבחינתי, המחשב כולו תקין. הבעיה היא כנראה גם חומרתית (הארד-דיסק) שהרי הSEATOOL מצא בעיה בבלוקים בדיסק הקשיח וגם תוכנתית (הדיסק של הVISTA שלי פגום) או שייתכן שיש בעיה רק תוכנתית והSEATOOL מצא את הבעיות שיצר הWINDOWS (ספק.. כי האתר של SEAGATE מצא אצלי שהכונן פגום).

השאלה היא חברים, איך אפשר לעשות שהוא יקרא קודם את ההארד-דיסקים המחוברים בIDE לפני הSATA, ככה שאוכל לגשת להארד-דיסק דרך המע' הפעלה שמחוברת בIDE? מעניין, אולי אוכל לגשת לקבצים דרך שמה..

השאלה אחרי הכול היא, האם יש דרך שבה אוכל לשמור את הקצבים בדיסק הקשיח שכביכול פגום, את הדיסק של WINDOWS אני בכול מקרה יביא לMICROSOFT.

תומר.

כן, אתה מדבר על לשנות את הBOOT SEQUENCE בביוס. זה תחת SETTINGS או ADVANCED SETTINGS, ושם תבחר שינסה קודם CD ROM אח"כ IDE HDD ואח"כ SATA או משהו כזה.

כמוכן, אתה יכול להריץ הפצה של מLIVE CD כששני הדיסקים הקשוחים מחוברים ולנסות לגשת לתקול ולהעתיק ממנו לתקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אתה מדבר על לשנות את הBOOT SEQUENCE בביוס. זה תחת SETTINGS או ADVANCED SETTINGS, ושם תבחר שינסה קודם CD ROM אח"כ IDE HDD ואח"כ SATA או משהו כזה.

כמוכן, אתה יכול להריץ הפצה של לינוקס מLIVE CD כששני הדיסקים הקשוחים מחוברים ולנסות לגשת לתקול ולהעתיק ממנו לתקין.

תודה אחי, רק כרגע הבנתי למה התכוונת. זה מוריד כרגע את הLIVE CD אבל כרגע על הדרך הצלחתי גם להפעיל את הכונן IDE גשהSATA עדיין מחובר.

עכשיו, הWINDOWS עלה בסדר גמור, אבל יש כאן בעיה שהווינדוס משום מה, לא מזהה את הכונן הקשיח של הSATA.. הBIOS כן זיהה. אז מה צריך לעשות כדי שהווינדוס אכן יזהה את הכונן? יש איזו תוכנה של PARTITION לWINDOWS? אה אגב, שכחתי להגיד, הXP SP3 כבר נמחק, התקנתי HOME EDITION חוקי שקניתי (עוד מלפני הVISTA), קצת קשה להתרגל לXP מזדיין אחרי עם הMCE אבל בקטנה =]

תומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, צרבתי את הLINUX שהמלצת עליו על דיסק ונכנסתי דרך הBOOT.. הורדתי את הכונן IDE והשארתי רק את SATA (כדי למנוע בעיות של מיקום לא נכון של JUMPER) והUBUNTU הפלא ובפלא גם לא מצא את הכונן.. אף אחד מהמערכות לא מזהה את הכונן, רק הBIOS נשאר אמין ומזהה אותו. גם מחשב אחר לא מעלה את הקבצים שבו, רק הBIOS מזהה...

אז, בקיצור, יש בעיה בכונן הקשיח, אני אביא אותו לתיקון.. בקשר לתוכנה (VISTA) אני אלך לMICROSOFT וידרוש דיסק חדש (נ.ב, מישהו יודע איך אפשר להשיג את תנאי הרישיון? כדי שאני אוכל לבדוק אם מגיע לי דיסק חדש של WINDOWS).

בכול מקרה, תודה רבה לכולם שעזרתם,

אני כמעט קיבלתי התקף לב איזה 4 פעמים.

תומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, צרבתי את הLINUX שהמלצת עליו על דיסק ונכנסתי דרך הBOOT.. הורדתי את הכונן IDE והשארתי רק את SATA (כדי למנוע בעיות של מיקום לא נכון של JUMPER) והUBUNTU הפלא ובפלא גם לא מצא את הכונן.. אף אחד מהמערכות לא מזהה את הכונן, רק הBIOS נשאר אמין ומזהה אותו. גם מחשב אחר לא מעלה את הקבצים שבו, רק הBIOS מזהה...

אז, בקיצור, יש בעיה בכונן הקשיח, אני אביא אותו לתיקון.. בקשר לתוכנה (VISTA) אני אלך לMICROSOFT וידרוש דיסק חדש (נ.ב, מישהו יודע איך אפשר להשיג את תנאי הרישיון? כדי שאני אוכל לבדוק אם מגיע לי דיסק חדש של WINDOWS).

בכול מקרה, תודה רבה לכולם שעזרתם,

אני כמעט קיבלתי התקף לב איזה 4 פעמים.

תומר.

הBIOS לא נשאר נאמן, הBIOS יזהה דיסק קשוח גם אם תחבר רק את המעגל של הדיסק הקשוח ללוח ולחשמל כשהוא לא מחובר למנגון המכאני של הדיסק הקשוח.

לגבי - מה בדיוק הבעיה? יש לך רישיון חוקי עם מדבקה על המחשב ולא קיבלת סידירום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...