מתי הולך למות ההארד דיסק המכני מהעולם ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתי הולך למות ההארד דיסק המכני מהעולם ?

Mortar

Recommended Posts

מישהו פה שחזק בתחום יכול להעריך מתי נתחיל לראות את הSSD מתחיל לעקוף אותו בסיבוב ?

והאם יש חסרונות מהותיים כמו אורך חיים או אולי מהירות ?

ועוד שאלה חצי קשורה שסקרנה אותי... האם אפשר לעשות BOOT ובעצם להתקין מDISK ON KEY ?

תודה,

אוהד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה כגון בעוד כX זמן לא יתנו לך פה

יקח לא מעט זמן עד שSSD יוכיח את עצמו עדיף מכל בחינה מאשר הדיסק המכאני

מתי זה יקרה? לא חושב שאפילו המפתחים של הדיסקים יודעים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההרדיסק המכני ימות ביום שיהיה זול באותה מידה לייצר תחליף מהיר יותר בגודל שכבר יהפוך את ההרדיסק ללא כדאי בשביל אף אחד.

אולי 5-10 שנים, ואולי רק במהפכת טכנולוגיות הבאה שתביא משהו חדש כמו ביוטכנולוגיה.

יש רעיון בדיוני שאולי יום אחד יהפוך למציאות, גביש מידע.

נכון כולנו מכירים את זה מסופרמן וכול מיני... בואו נחשוב על זה רגע.

גביש מידע לא יכול להיות (לפחות בטווח הקרוב) תחליף להרדיסק או , אבל הוא יכול להיות סיפריה של מידע בהפצה המונית.

בעזרת עיצוב גביש שישבור אור שבא מכיוונים שונים וקריאת האור שנוצר מהצד השני אפשר לשמור המון מידע והמהירות שהמידע הזה נקרא הוא במהירות שאפשר לתרגם את האור לאות דיגיטלי (כמעט מהירות האור).

גם מעבד אפשר לעשות דרך גביש :o.

אין מהירות יותר גבוהה ממהירות האור ולכן שימוש בגבישים (לצורך העניין גם זכוכית) אולי יום אחד יהפוך למציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

הבנתי את התיאוריה פחות או יותר, נשמע מעניין מאוד.

אבל לא הבנתי איך 5-10 שנים ? הרי כבר היום יש בשוק בנפחים בכלל לא רעים, מה החסרונות שלהם מול אלה המכנים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אבל לא הבנתי איך 5-10 שנים ? הרי כבר היום יש בשוק בנפחים בכלל לא רעים, מה החסרונות שלהם מול אלה המכנים ?

יקר בטירוף ליצר אותם, לפחות כאלה שיתחרו בהארד דיסק המכני.

מה גם ש- וסייגט לא יתנו לדיסק המכני למות כל כך מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

הכל תלוי ביחס הגודל למחיר.

כשSSD יהיו 30% מהגודל של הרדיסקים באותו יחס מחיר אפשר יהיה לומר שההרדיסק כבר חצי בקבר.

ככל שייוצרו יותר המחיר יוזל ולכן יש עוד לאן ללכת, אבל צריך לזכור שחברות ההרדיסקים לא יושבות במקום והרדיסקים גודלים כל הזמן.

הSSD לא רק צריך להדביק את המחיר הזול של ההרדיסקים, הוא גם צריך להדביק את קצב הגדילה של האיחסון.

לכן אם היום בו ההרדיסק המכני יעלם יבוא, זה יהיה אולי עוד 5-10 שנים אם בכלל.

מה שאני מנחש שיקרה על הדרך זה שכונן קטן ומהיר יהפוך חלק נפוץ במערכות מחשב כמו ש4GB זיכרון נפוץ כיום.

וההרדיסק המכני ישמור על מקומו כמחסן גדול בזמן המעבר בין הזמן בו יהיה מחיר סביר ל ככונן מהיר למערכת הפעלה+, לבין הזמן בו כבר לא יהיה יתרון מחיר/גודל משמעותי להרדיסק מכני.

עוד אפשרות זה שנראה הרדיסקים HYBRID באיזשהו שלב שיכילו גם הרדיסק מכני וגם המון SSD שיעבדו בשילוב כדי לתת גם ביצועים גבוהים וגם הרבה מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל הנראה תוך 5 עד 8 שנים כמו שאמרו דיסקים SSD יחליפו את הדיסק המגנטי. כבר בטכנולוגייה שקיימת היום יש להם יתרון או שוויון בכל תחום שקשור לביצועים, ולמעשה החסרון העיקרי נובע מהמחיר שבסקלות הגבוהות של הביצועים ההפרש הוא אדיר. אבל הטכנולוגייה הזו מכפילה את הנפח שלה בקצב מדהים והייצור נעשה יותר ויותר המוני, יש המון פיתוח ומושקע הרבה כסף בטכנולוגיות ייצור (מפעלים וכו'). לכן, לפי התבוננות על העבר הצעד הזה הוא בלתי נמנע ובסופו של דבר יהיה גם זול לייצר את זה.

רק לפני כמה שנים היה קשה להאמין שנגני FLASH יחליפו את נגני ה HD כשהיחס היה 512 מגה מול 3000 מגה או 128 מגה מול 1000 גיגה. היום כבר נגני הדיסקים נדחקו מהעולם, וטכנולוגית הFLASH הצליחה להגיע לנפחים שהיה קשה להאמין עד לפני כמה שנים.

בסופו של דבר יעלה גרושים לייצר בדיוק כמו שעולה גרושים לייצר HD, זה ייקר כרגע רק בגלל שזה לא בייצור המוני ולא בגלל שום סיבה אחרת. צריך למכור המון בשביל להחזיר את עלויות ההשקעה כל עוד רוצים מחיר נמוך ובשביל זה צריך להתקדם עם הנפחים תוך שמירה על ביצועים מקבילים להארדיסקים, זה אמנם תהליך איתי שדורש כמה דורות של מפעלי וטכנולוגיות ייצור אבל זה מגיע בבום פתאומי.

*עריכה - בקשר לתגובה מעליי אז זה נכון, הכוונה היתה באמת להחזיק דיסק פלאש למערכת ההפעלה ויישומים עם הרבה גישה למידע אבל עד שסגרו על תקן הטכנולוגייה הקפיתה את עצמה והתקנים האלו עד שייצאו כנראה כבר יהיו מיושנים. גם אני מניח שמה שיקרה בהנחה שההארדיסקים ימשיכו להכפיל את קצב גדילת הנפח שלהם באותה צורה כמו היום הוא שהארדיסק מגנטי יהיה תוספת למי שיצתרך המון נפח והסטנרדט בכל מחשב יהיה הארדיסק . משהו כמו הוספת כרטיס 3D שהיה פעם או הוספת כרטיס קול למי שדורש איכות היום. הארדיסק הSSD יספק את צרכיהם של רוב המשתמשים העולם. גודל של 500 גיגה שקיים כבר היום בSSD בהחלט יספק צורך של משתמש בסיסי ב 5 עד 10 שנים הקרובות (יש הרבה אנשים היום שממלאים 50 גיגה בלחץ על דיסק של 160 או 300 גיגה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבסביבות ה5 אולי 6 שנים המכאני יעלם מהעולם אך לא לחלוטין.

לדוגמא..

חריץ AGP

פעם זה הייה להיט היום יש יותר אנשים שתשתמשים בPCIE

וזה קרה כי היצרניות כפו עליינו לוחות חדשים עם התקן הזה

כיום הוא הכי כדאי משתלם וזול , אבל תמיד תמצא עוד אנשים עם מחשבים וחריצי AGP

עד שזה יעלם יקח להערכתי עו כמה שנים טובות

בעניין הקשיח המכאני

מה צריך לקרות שיעלם ?

שיהיה ביצועים טובים לSSD מאשר המכאני-יש

שיהיה זול יותר או במחיר של המכאני-אין

שיהיה עם נפח גדול וזול- אין

ואנשים מעדיפים 500 ג'יגה עם ביצועי ביינים מאשר 60 ג'יגה שעולים פי3 בישביל ביצועים

הSSD עדיין בחיתולים , ועד שכל זה יכנס צריך שתצא מעל הSSD

וזה יוביל לנחיתת מחירים של המכאני ף ירידת מחירים של הSSD שיתפוס את מקום המכאני

ויש את הטכנולוגי החדשה שהיא תתפוס את המקום של הSSD עכשיו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טכנולוגייה חדשה לא היא שמורידה מחיר של טכנולוגייה קיימת אלא ייצור המוני מוריד מחיר. ההארדיסקים התחילו להיות זולים הרבה לפני שחשבו בכלל על או DISK ON KEY אפילו. הטכנולוגייה בדרך הנכונה והשתשתיות גם כן, אבל זה תהליך של לפחות כמה שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה מגזים... לא נראה לי יותר מ5 שנים.

הכוונה שלי היא לא שלא יהיו יותר הארדדיסקים כאלה, אלא שפשוט אף אחד לא ירכוש אותם במחשב חדש... ובעצם הSSD יתחיל לשלוט.

כמו שמישהו פה ציין איך שהFLASH היום לוקח את הHD בנגנים...

אני מהמר שתוך 2-3 שנים כבר תהיה מגמה של ניידים שיפרצו דרך ויציגו מחשבים עם , אני חושב שהתחום הזה הכי זקוק לכוננים האלה, אם אני לא טועה גם צריכת החשמל שלהם היא קטנה יותר לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...