הורדת טמפרטורה של כ 14 מעלות מהמעבד - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הורדת טמפרטורה של כ 14 מעלות מהמעבד

MIKI23

Recommended Posts

^

אני לא מבין למה קשה לך לקבל את התוצאה שלי

גם ה EIST מכובה

וראית שבאמץ לא עבר יותר מ 55 מעלות

לפני זה הייתי מגרד 70

הטמפ' REALTEMP גם עומד כרגע על 32 מעלות ותאמין לי החדר שלי מאוד חם והמזגן לא מופעל 25 מעלות בחדר ( לא לפי אברסט )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה?

אני הרצתי עכשיו REAL TEMP וזה מראה לי 45 מעלות. וכתוב לי שהמרחק ל TJ MAX הוא 45. כלומר הוא קבוע על 90 מעלות.

אז אם אשנה את TJ MAX לערך אחר, אז מה?? זה לא אמור לשנות את קריאת הטמפרטורה של המעבד...

הייתי עונה לך "בטח שזה ישנה את קריאת הטמפרטורה" אבל זה לא מדויק, כנראה שאתה לא יודע כיצד נעשית הקריאה הזו. למעשה הקריאה שמקבלים היא המרחק מנקודת ה-Tjunction המקסימלית, נקודת ה-Threshold שבה המעבד יקרוס/לפי פונקציה יוריד מתח ותדר בשביל למנוע קריסה. כך שאם בתוכנת לניטור טמפ' אתה רואה קריאה של 40 מעלות ב-TjMax של 100 מעלות, זה אומר שהקריאה מהמעבד היא 60 מעלות (מרחק מ-TjMax). לכן, במקרה בו ה-TjMax האמיתי הוא 90, הטמפרטורה היא 30 מעלות ולא 40.

איך יודעים? אינטל שחררו לאחרונה מסמך שמפרט את ה-TjMax לכל מעבד ומעבד:

http://www.tomshardware.co.uk/intel-dts-specs,news-29460.html

עד לאחרונה לא היו ידועים הערכים הללו ולכן ניטור טמפ' היה גובל בניחוש מוחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת, אין כלל חשיבות לטמפ' בה נמצא המעבד כל עוד לא ידוע מהו ערך ה-Tjunction.

ולכן מה שחשוב הוא לשמור בסה"כ על טווח סביר של מרחק מהערך הנ"ל בזמן מאמץ מלא.

כל האמור לעיל מתייחס למערכת סנדרטית שלא מתוכנן בה OC קיצוני :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי עונה לך "בטח שזה ישנה את קריאת הטמפרטורה" אבל זה לא מדויק, כנראה שאתה לא יודע כיצד נעשית הקריאה הזו. למעשה הקריאה שמקבלים היא המרחק מנקודת ה-Tjunction המקסימלית, נקודת ה-Threshold שבה המעבד יקרוס/לפי פונקציה יוריד מתח ותדר בשביל למנוע קריסה. כך שאם בתוכנת לניטור טמפ' אתה רואה קריאה של 40 מעלות ב-TjMax של 100 מעלות, זה אומר שהקריאה מהמעבד היא 60 מעלות (מרחק מ-TjMax). לכן, במקרה בו ה-TjMax האמיתי הוא 90, הטמפרטורה היא 30 מעלות ולא 40.

איך יודעים? אינטל שחררו לאחרונה מסמך שמפרט את ה-TjMax לכל מעבד ומעבד:

http://www.tomshardware.co.uk/intel-dts-specs,news-29460.html

עד לאחרונה לא היו ידועים הערכים הללו ולכן ניטור טמפ' היה גובל בניחוש מוחלט.

תודה רבה על המידע.

בכל זאת לא ראיתי בטבלה E6600. אך ראיתי אזכור אליו שרוב התוכנות מתייחסות ל טמפ' צומת של 85 מעלות. אך מרשים עד 70 מעלות. כך שאומנם קריאת הטמפ' נכונה אם נשים TJMAX על 85 מעלות, אך יתכנו ERROR מעל 70 מעלות...

בקיצור עלי לקבוע 85 בתוכנה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטבלה הראשונה בשורה הראשונה רשום סדרת E6000..

אם הסטפינג שלך הוא B2/B3/L2 אז תקבע על 70

אם הסטפינג שלך הוא G0/M0 אז תקבע על 80

אוקי בדקתי שוב והטבלה לא נכונה. למשל ל E6600 יש סטפינג B2 והוא יוצר ל 2 סוגים. שתיהם B2. ולכן יש לשים אותה לא על 70 אלא על 85. למרות שטמפ' מקסימלית (לפני throttling) היא 70...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני שם את ה GO שלי עם TJMAX של 90 ....

זה אומר שטמ"פ המעבד אצלי היא עד 25 מעלות - לא סביר בעליל למעבד על 3600.

משהו לא תקין....

ה - G0 שלך צריך להיות על משו בין 95 ל - 100.

100 - מה שאינטל ו המפתחים של Real Temp אומרים

95 - מה שהחלטתי לפי החיישן שיש לי בביוס שמראה לי את אותה הטמפ' כמו שאני מכוון TJ 95

אני על 1.5V ואם אני יוריד עוד 5 מעלות ... זה יהיה כבר לא הגיוני בעליל (35)מנוחה ו(55)מלא.

חוצמזה נראה לי שגלשת לנושא אחר , הוא בכלל התכוון לסטפינג של סדרת מעבדי E6x00 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה אתכם, לי אין סיבה להאמין שאינטל מחרטטים טמפרטורות.. אני אישית עם Q6600 G0 בטמפרטורות של 30-30-25-25 לאחר שקבעתי לפי הטבלה TJMax של 90 מעלות. בגלל שראיתי שהטמפרטורות טובות יותר ומאחר ושלאחרונה החלפתי מאוורר לקירור (מעט רועש יותר אבל חזק הרבה יותר), עשיתי עוד קצת מ-3.0Ghz ל-3.15Ghz. לפני שהגעתי ל-3.15 ניסיתי כל מיני תדרים בין היתר 3.4/3.3.. באחת מבדיקות המאמץ המחשב הופעל מחדש בידיוק כשה-Distance to TJMax הגיע ל-0. (בעיקרון אני סוגר תוכנות מאמץ כשאני מתקרב לשם אבל לרגע אחד לא שמתי לב. מה שכן, מוזר שהוא לא הוריד מתח ותדר בשביל להמנע מלהפעיל מחדש.. TM2 היה על Enabled.)

אמנם נשמע לא הגיוני אבל כנראה שהמעבדים הללו קרירים יותר משחשבנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...