בעיית Out of range - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית Out of range

bariko

Recommended Posts

שלום רב,

יש לי מחשב מדיה סנטר המחובר לטלוויזיה LCD

אתמול בלילה כשהפעלתי את המחשב, שמעתי את הצלילים המוכרים של עולה, אבל אז הופיע מסך שחור, ובתחתיתו ההודעה:

Out of range

כשראיתי שאין לי הרבה מה לעשות, ביצעתי ריסטרט, אבל התופעה חזרה על עצמה.

בפעם השלישית נכנסתי כבר למצב SAFE MODE ומשם ביצעתי שחזור מערכת לנקודה תקינה האחרונה ביותר.

השחזור הצליח, ואז כבר עלה כרגיל.

השאלה- מה גרם לתופעה זו? האם יתכן שהגדרות כרטיס המסך השתבשו? האם יתכן שיש בעיה בכרטיס המסך עצמו?

והשאלה החשובה מכולן- מה ניתן לעשות אם מקרה כזה יחזור על עצמו, מבלי לנסות לבצע שוב שחזור מערכת, שלא תמיד עובד?

דרך אגב, לפני כחודש עשיתי עדכון גם לכרטיס המסך, וגם ללוח האם.

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה multicore

האמת שחשבתי על כך, אבל במצב של מסך ריק , לא הייתי יכול בעצם לעשות שום דבר.

ואם נניח יש לי קושי לוגיסטי לחבר את המדיה סנטר לצג מחשב, האם יש דרך אחרת?

האם אני יכול להגיע למצב של SAFE MODE ומשם לשנות את מה שצריך?

ושאלה נוספת- מאיפה נכנסים להגדרות של כרטיס המסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלינוקס זה היה עובד מצויין אבל לא בחלונות :)

אתה יכול להפעיל את המחשב המצב VGA mode או משהו כזה מהתפריט של F8 ומשם לשחק עם הגדרות.

מצד שני אם המחשב שלך נמצא ברשת אתה יכול להתחבר אליו ממחשב אחר שיש לךו מסך יותר גמיש מבחינת רזולוציות, עם VNC נגיד, ולשנות הגדרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VGA mode???

אף פעם לא שמעתי על דבר כזה :silly:

אתה בטוח שממצב SAFE MODE אני לא יכול לעשות זאת?

להתחבר למדיה סנטר דרך המחשב שיש לי בחדר ,יכול להיות באמת רעיון מצוין. קראתי לא מזמן על תוכנה (לא זוכר את שמה) שמספיק להתקינה באחד המחשבים, ואז את המחשב השני להגדיר ברשת. אני רק לא בטוח אם אפשר לשנות הגדרות בדרך הזו.

אגב קשה לי להאמין שהבעיה נוצרה עקב שינוי רזולוציה, כי מדובר בטלוויזיה FULL HD. כלומר אין לו בעיה לקבל כל רזולוציה.

ההפך כן היה יכול לקרות. כלומר אם הרזולוציה בכרטיס המסך היה מכוונת על FULL HD והייתי מנסה לחבר לצג המחשב, אז באמת לא הייתי יכול לראות כלום, כי צג המחשב לא תומך ברזולוציה כזו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדר"כ הבעיה אכן נגרמת מרזולוציה שאיננה ניתנת לשידור עגב"י הצג המחובר.

VGA mode הינה האופציה הטובה לפתור את התקלה הנ"ל,

ההבדל בין אופציה זו לבין Safe mode הוא שב-VGA ה- עולה בלי תמיכה בדרייבר לכרטיס מסך,

וב-safe mode הוא עולה במצב מינימלי.

בנוסף,

ישנה אפשרות שתוכנה/משחק/אתר זדוני שהתחברת אליו,

גרמו לבעיה.

נסה תמיד,

לפני בואך לפתור תקלה ,

לחשוב מה היה הדבר האחרון שעשית לפני שהתקלה קרתה.

בהצלחה,

מור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VGA mode???

אף פעם לא שמעתי על דבר כזה :silly:

אתה בטוח שממצב SAFE MODE אני לא יכול לעשות זאת?

להתחבר למדיה סנטר דרך המחשב שיש לי בחדר ,יכול להיות באמת רעיון מצוין. קראתי לא מזמן על תוכנה (לא זוכר את שמה) שמספיק להתקינה באחד המחשבים, ואז את המחשב השני להגדיר ברשת. אני רק לא בטוח אם אפשר לשנות הגדרות בדרך הזו.

אגב קשה לי להאמין שהבעיה נוצרה עקב שינוי רזולוציה, כי מדובר בטלוויזיה FULL HD. כלומר אין לו בעיה לקבל כל רזולוציה.

ההפך כן היה יכול לקרות. כלומר אם הרזולוציה בכרטיס המסך היה מכוונת על FULL HD והייתי מנסה לחבר לצג המחשב, אז באמת לא הייתי יכול לראות כלום, כי צג המחשב לא תומך ברזולוציה כזו!

זה שלא שמעת, לא אומר שזה לא קיים....

אחרי שלחצת F8 והגעת ל BOOT MENU אתה צריך לבחור באפשרות הבאה:

Enable VGA Mode: This option starts in 640 x 480 mode by using the current video driver (not Vga.sys).

This mode is useful if the display is configured for a setting that the monitor cannot display.

Note Safe mode and Safe mode with Networking load the Vga.sys driver instead.

http://support.microsoft.com/kb/315222

יתכן שהבעיה נגרמת בגלל בעיה בדרייבר של כרטיס המסך, תנסה להסיר ולהתקין דרייבר מורשה WHQL אחרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bariko, HD מלא זה בסה"כ 1920X1080 שזה ממש לא רזולוציה גבוהה אז זה לא בעיה להביא את המסך למצב שבו הוא לא יכול להציג את הפלט.

לדעתי הפתרון של VNC הכי טוב במקרה שלך אם אין אפשרות לעשות hotkey כמו ש Gimel הציעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה רבה לכולכם.

אני מאוד מקווה שהתופעה הזו לא תתרחש שוב, אבל במידה וזה כן יחזור, הפעם כבר אהיה מצויד ביותר ידע כדי לסדר את הבעיה, וכל זאת הודות לצרור העצות שקיבלתי כאן 8)

אגב, המחשב הזה משמש אותי לצפייה בסרטים פרופר, בלי משחקים ובלי חיבור , כך שקשה לי לחשוב על גורם זדוני שגרם לשיבוש ההגדרות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

שלום, יש לי אותה הבעיה כמו שלך... ניסיתי לשנות את הרזולוציה ואחרי הפעלה מחדש של המחשב הופיע לי המסך השחור עם ההודעה out of range.

ממה זה נובע? האם כדאי לעשות שיחזור מערכת? איך עושים שיחזור מערכת?

נכנסתי לsafe modeאמרתי אולי אני אשנה בחזרה את ההגדרות אבל לא היה מה לשנות. מה עושים?

אשמח אם תענה לי בקרוב

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mallym

למזלי, התופעה הזו לא התרחשה אצלי פעם נוספת מאז, כך שאני לא כזה מומחה בתחום :P

כפי שענה לך מנהל הפורום, תוכל למצוא בשרשור הזה מספר עצות שאולי יעזרו לך.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...