ללמוד רובוטיקה, איפה? ובאיזה מסלול? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ללמוד רובוטיקה, איפה? ובאיזה מסלול?

Moon-Mage

Recommended Posts

שלום לכם,

דבר ראשון לפני שאני מתחיל, אני יודע שזה פורום מחשבים, אני יודע שיכול להיות שישנם פורומים יותר טובים מזה לנושא אבל אני יודע שיש פה אנשים שמבינים ואני כבר רשום.

בקיצור, אני רוצה להגיע בסופו של דבר לעיסוק ברובוטיקה והשאלה שלי היא לאיזה מסלול אני צריך ללכת? ולאיזו אוניברסיטה מומלץ ללכת?

(רובוטיקה שואבת המון מתחומים שונים בהנדסה ולכן אני שואל[הנדסת מכונות, הנדסת תוכנה והנדסת חשמל לפי הבנתי]).

כמו כן תהיתי אם יש אנשים שלמדו בחלק מהמסלולים ויכולים להמליץ עליהם ואולי לספר טיפה על הלימודים(למשל אם זה בעיקר מתמטיקה כמו במדמ"ח).

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מספיק כדי להגיד לך ( וזה קצת עצוב כי אני שנה שלישית - סמ' ב' ), אבל בעקרון הנדסת מחשבים היא התחלה לא רעה לזה.

אני יודע שהיו לנו דיי הרבה פרוייקטים ברובוטיקה ( בר אילן ) מהנדסת מחשבים שנה שעברה.

הנדסת מכונות לא קשור בעליל, הנדסת תוכנה היא יותר קשורה למדעי המחשב למיטב ידיעתי, והנדסת חשמל היא יותר על הבניה הפיסית של המרכיבים ( איך בונים טרנזיזטור וכו' - פחות על המבט הכללי של רובוט ככלל ).

הבחירה שלי מתחילה רק שנה הבאה, אז קצת קשה לי להגיד, אבל בעקרון הקורסים של הנדסת מחשבים הם הכיוון לפי דעתי...

תסתכל על הסיליבוסים,

http://www.eng.biu.ac.il/new1/index.html

הבעיה שהאתר בבניה מחודשת אז שום דבר לא עובד חח :]

מעניין אותך הפיסיקה של הרובוטיקה, או הלוגיקה ? או בכלל ההתעסקות של הרכיבים הסופיים...

כל דבר זה סוג קצת שונה של תואר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התשובה, האמת שאני לא ממש בטוח לאיזה תת-תחום אני רוצה להכנס, בגדול אני רוצה להבין איך הרכיבים עובדים אבל באותו זמן גם לדעת איך לתפעל אותם.

השאלה היא איזה מהתחומים הוא פחות מאסיבי או שלומדים אותו במקצתו באחד מהמסלולים האחרים.

וסתם מתוך סקרנות, אם הנדסת מכונות לא ממש קשור, מה בדיוק עושים שם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באוניברסיטה נורמלית, הנדסת מכונות זה המקצוע שקשור לנושא הזה.

בר אילן פשוט המציאו כמה שמות שם...

מה לעשות, ככה זה כשתחום ההנדסה באוניברסיטה הזאת נמצא כמה רמות מאחורי הטכניון, בן גוריון ות"א.

עדיף לך לקרוא בעלונים של האוניברסיטאות בנוגע לפירוט על המקצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שזה בדיוק העניין, אני לא מחפש פרופגנדה ונתונים יבשים אלא יותר מקטע של ניסיון.

חשבתי באמת להרשם לטכניון להנדסת מכונות אבל ממה שהבנתי החיי חברה שם דיי על הפנים(אני יודע שזה לא שיקול מכריע אבל הבנתי שבן גוריון גם לא רעים בהנדסה והרבה יותר נחמד שם).

הבעיה היא שבבן גוריון החישוב סכ"ם שונה(אני חושב שהם שמים יותר דגש על בגרויות או משהו) ואני בקושי עובר את סף הקבלה לחלק מהמקומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבן גוריון בפקולטה להנדסה שמים דגש על מקצועות המתמטיקה פיזיקה ואנגלית

ומבחינת הפסיכומטרי על הכמותי.

אלו הציונים שבסופו של דבר קובעים את הסכ"ם וזה מה שהכניס אותי בקלות להנדסת חשמל פה, ולא במקומות אחרים :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם ראשונה שלמדתי ועשיתי שיעורים היתה לפסיכומטרי :\

הבגרויות שלי לא משו בעליל ולא למדתי פיסיקה(העיפו אותי על חוסר הגעה)

במקרה הכי רע אני אלך לטכניון(כאילו שזה עונש עלאק)

עריכה: ייש לך משהו לומר על הלימודים בבן גוריון ועל המסלול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אין מה להשוות בין תואר מאונ' לתואר במכללה, ואם האפשרות קיימת, בלי לחשוב פעמיים ללכת לאונ' (חוץ ממקרים חריגים, במקצועות שלא עלו פה לדיון).

חשבתי באמת להרשם לטכניון להנדסת מכונות אבל ממה שהבנתי החיי חברה שם דיי על הפנים(אני יודע שזה לא שיקול מכריע אבל הבנתי שבן גוריון גם לא רעים בהנדסה והרבה יותר נחמד שם).

שטויות. אם משהו לא על הפנים זה חיי החברה.

סכ"ם

לא כל מילה שאתה לא משתמש בה ביום-יום היא ראשי תיבות :x

אוהו, זה עונש, תאמין לי (או ל-30 הראשון שלך, מה שבא לך) ;D

בעיקרון בלי למידה לאורך כל הסמסטר, כולל שיעורים (שהרבה פעמים שווים הרבה נקודות שיכולות להיות ההבדל בין עובר לנכשל) לא תצליח בשום אונ'. זה עניין של השקעה ורצון. הלימודים לא קלים, אבל אם אתה לא מטומטם לגמרי אתה יכול לסיים אותם בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה: ייש לך משהו לומר על הלימודים בבן גוריון ועל המסלול?

מה אתה רוצה לדעת בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אין מה להשוות בין תואר מאונ' לתואר במכללה, ואם האפשרות קיימת, בלי לחשוב פעמיים ללכת לאונ' (חוץ ממקרים חריגים, במקצועות שלא עלו פה לדיון).שטויות.

מגניב לחלוטין חוץ מהעובדה שמסלול חשמל של בראודה עבר את אונ' ת"א עפ"י הדירוג של המל"ג, דרך חשמל פה יוצאים למכטרוניקה או לבקרה ואתה בכיוון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד לבראודה (אגב, שלא תבין לא נכון, לא אמרתי באופן גורף שהמכללות גרועות), אבל שזה מגיע לתכלס, לבוגר של את"א יהיה יתרון על פני בוגר של בראודה. ואני לא מדבר על תארים מתקדמים בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א מי שהתחיל השנה בבראודה הרוויח...

שנה הבאה המקום משנה את שמו לאוניברסיטת הגלילה ע"ש מקס בראודה בעקבות פתיחת מסלולים לתוארה שני בהנדסת ביוטכנולוגיה ובהנדסת תוכנה.

עכשיו הקטע פה הוא שמי שהתחיל שנה שעברה עדיין יקבל דיפלומה של מכללה מי שנרשם השנה או שנה הבאה יקבל תואר אוניברסיטאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...