נמאס מעיצוב דעת הקהל של התקשורת המגויסת שלנו (הפעם שליט ו YNET) - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס מעיצוב דעת הקהל של התקשורת המגויסת שלנו (הפעם שליט ו YNET)

amir85

Recommended Posts

בשבועות האחרונים אנו עדים לקמפיין תקשורתי מתוזמר למען שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט בכל מחיר. מי מנצח על מקהלת העיתונות? יועצת התקשורת שמאחורי הקמפיין: "אני משתמשת במדיות השונות בהתאם לניצול המקסימלי שאני יכולה"

http://www.the7eye.org.il/articles/Pages/160309_the_media_consultant_behind_gilad_shalit_campaign.aspx

וקטע מתיק תקשות בנושא:

http://www.the7eye.org.il/Tik_Tikshoret/Pages/Tik_tikshoret_120309_1.aspx?RetUrl=/TIK_TIKSHORET/Pages/Tik_Tikshoret_Lobby.aspx

עוד כתבה:

התקשורת בשירות החמאס

מרגע שחמאס לחץ על כפתור 'מצבו של שליט', נרתמה התקשורת הישראלית בהתלהבות למלחמתו של הארגון בישראל

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3686599,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מאיפה הכסף לקמפיין ?

אני יודע שנועם שליט עובד בתור מהנדס בישקר אצל ורטהיימר ( וורן בפאט כיום )

מאיפה הכסף ?

תרומות? אבל שוב, מה זה משנה?

כאשר אתה רואה שכל הקמפין הזה שאנחנו רואים מנוהל עלידי אנשי מיקצוע

במילים שלהם לא סתם הכתבות הללו מגיעות לעמוד הראשי מספר פעמים ביום אלא נדחפות לשם...

ומה שמעניין אותך זה איך הוא ממן את זה?! זה כמו לדון בארוחת ערב של אולמרט בזמן גיון על המבצע בעזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח כסף מסובב את העולם - מותק :screwy:

בעל המאה הוא בעל הדעה - חמודי

ומי התורם ? לא שמעתי על הקמה של קרן או תרומות בעזרת SMS וכמו כן לא שמעתי שמר שליט מכר את הבית כדי למממן את כל התשדירים בטלויזיה , זה ביג בקס בייבי , יש מאחוריו איזה איש עם ארנק גדול ופתוח .

אההה כן ובמקום לנסות להראות את הידע הנירחב שלך באלגוריות ובנמשלים ( :nono: ) אשמח לקרא את המידע שתספק ( ואל תשתמש בהשערות שלי קרי ווראן באפט ומר ורטהיימר - שזה הניחוש שלי פחות או יותר כי סטף ורטהימר עצמו הוא כזה "שיוויוני" - שיהיה בריא )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז נגיד שזה לא תקדים ונשים לרגע את התוצאות הרסניות של העיסקה הזאת בצד, אז בעצם אתה אומר שמיעוט יכול לקחת ולהוביל מדינה שלמה באף תוך ניצול ציני של רגשותיהם, על מנת לקדם את טובתו האישית על פני טובת המדינה?

ודאי שכן...

כל אחד יכול לעשות את זה אבל הוא צריך כלים וכסף.

תקשורת זה כלי ופרסום זה כסף, כותרות זה תקשורת, כותרות מוכרות+פירסום = כסף+חשיפה+השפעה.

ותערבב ביחד עם הנוסחא הזאת את כל התדרים והגלים הנלווים שמהדהדים במרחב כפועל יוצא של אותו אפקט - אנשי רוח שחלקם גם אנשי תקשורת או מעורבבים היטב במדיה (ואני באמת מאמין בתום לבם של רובם אם לא כולם), מוזיקאים, פרסומאים שפועלים ללא מניע, אזרחים שטופי מוח עם הרבה זמן על הידיים, - יוזמה אזרחית פרטית, ילדים בתיכון, משפחות חטופים מזדהות ועוד ועוד ועוד ואת כל האלמנטים האלה תתקע בLOOP שעובד 24/7 בכל מדיה אפשרית עד לרמת הדו שיח היומיומי במדינה.

זה כור היתוך ענק שיצא בימים אלה משליטה של מפעיליו והיום בלילה גילינו שאחרי שבנינו את הכור הזה הוא גם לא עובד והוא עוד שנייה מתפוצץ לגמרי.

בעולם של היום בנאדם צריך לייצר מערכת חיסונית אישית להשפעות לא רצויות ולא נשלטות שהוא מקבל באופן רציף מהתקשורת כל שנייה מרמת הSMS עד לרמת מהדורת החדשות הגדולה וכתורת העיתון.

פעם היה קל לומר "אני לא מאמין למה שכתוב בעיתון", זאת הייתה מנטרה שגורה, היום כשאתה מפומפם למוות בתקשורת... אתה לא יכול שלא להאמין או להתעלם.

ולא אני לא אומר תכבה את הטלויזיה, תחליש את הרדיו, תעיף את YNET מהמחשב ואל תקרא עיתון, להפך... תקבל את המחלה הזאת חזק בראש עד שהמוח שלך יפתח את אותה מערכת חיסונית ותדע מתי שוטפים אותך, מתי אתה שומע משהו אוביקטיבי, מי מזיין לך את השכל, מה מעניין מה טפל... יש מניע או אין מניע...

ליבני ביבי ברק או בכלל עלה ירוק ?

הבנת כן או לא, זה לא משנה... רק תדע שלתקשורת יש כוח להכתיר, להסית, להבליט, ולקבוע את סדר היום ה"אמיתי" והלא אמיתי.

והיא גם זאת שיודעת בעצמה יותר טוב מכולם מה חם ומה למכור לציבור, משבר כלכלי ? אז מדד ת"א 100 פותח את המהדורה, עסקת שליט היא הדבר החם ? אז איתו נפתח... כרגע שליט בוער מרוב ריטינג אחרי שהוכתר לכותרות, אז אם נרצה לשנות נושא מוביל נצטרך תקופת צינון עד שמשהו כמו האח הגדול או ממשלה חדשה וכו' יוכל להשתלט על הזרם הראשי ולהיות הדבר החם הבא.

מה שמסוכן זה תקשורת שעושה את כל הדברים האלה בצבע חד, ברור ואחיד, כמו סיקור עופרת יצוקה, כמו עסקת שליט.

וגם חוסר חשיפה תקשורתית הוא מסוכן כמו עודף חשיפה, כמו ירי הרקטות שנמשך אחרי עופרת יצוקה - אותו אייטם חזר לעמוד האחורי ביחד עם חברו מזג אוויר, 90ממ זה גשם או רקטה ? (למי אכפת...)

התקשורת מכתירה לרוב את מה שסוחף, שמרגש, שמפחיד, שמייצר הזדהות, מה שסקסי... דברים כאלה.

חייל בשבי שחוזר הביתה אחרי גל מחאה לאומי חילופי שבויים ערבים מחבלים סוכנים דיונים... צריך עוד מרכיבים בשביל לכתוב את תסריט האוסקר ל2010 ?

כל זה נצבע בצבע אחד וברור בדיוק כמו שאמרת "שליט עכשיו" כותרת שקיבלה פוקוס כפול עם סופר מאקרו ואת אף אחד זה לא מעניין מה ההשלכות ובמה זה תלוי... וגם אם זה מעניין מישהו, פשוט פחות השקיעו בלספר לו... השקיעו בתמונות מרגשות, ובסיפורים אישיים, כאילו שמישהו צריך דברים כאלה בשביל להזדהות עם חייל שבוי שלנו?! ברור שלא... אבל אתה מת לצרוך את זה, את החלק הצהוב, הפולשני, המשפחתי, אנחנו בBIG BROTHER AGE, וככל שדוחפים את האף ככה עדיף וככה ניצור יותר הד ונזדהה.

טובת הציבור היא בעצם מה שחפרו לציבור שזה מה שהוא רוצה, את אותו רגע שובר שיאים של איחוד עם חייל שבוי חי.

זה מה שהציבור רוצה כרגע וממש לא מעניינות אותו האותיות הקטנות.

אתה רוצה עכשיו את הפלאפון החדש שלך כשאתה יושב בסניף ולא מעניין אותך שעל החתימה שלך יש חוזה של התחייבות ל6 שנים עם קנס של 1000$ על שבירה ואתה מחויב לקחת כל שירות אפשרי, זה פשוט לא מעניין אותך... אתה יצרי ואתה חותם ואתה זורם ואתה הכי מאושר בעולם והכי עשיר בעולם, השגת, ניצחת, מלך וכל מי שאמר שלא כדאי פשוט שישב בשקט ויזיל ריר - ככה ירגיש כל מפגין וכל מביע הזדהות עיוורת: "אתם לא האמנתם" "אמרתם של כדאי" "שזה מסוכן" "שזה לא ילך" "אין עם מי לדבר"...

צריך באמת לציין לטובה את כל אותם בלוגרים ואותם מביעי דיעות ואותם עיתונאים שיצאו מתוך אותה מערכת אבל השמיעו קול אחר, אמיתי, עם פרשנות נורא לא מיינסרטימית ונורא לא מוכרת אבל כל אותם קולות היום דווקא מתחילים לחלחל דרך גישת "שליט עכשיו" שהולכת ומפנה מקום למציאות הקשה ולהתפכחות האיטית של הציבור שעדיין רוצה להאמין אבל מתחיל להלשים שזה בלוף של התקשורת שלנו וזה בלוף של החמאס ששוב השיג בעצם את מה שרצה.

ומה יהיה מחר ? אולי נצמד למסך ונצפה בעסקה שקרסה ונלוש בזה לאין סוף או שלאט לאט נתחיל לפנות מקום לבעיות השונות של סדר היום כמו ממשלה חדשה, בעיות כלכלה, בעיות בטחון (מישהו אמר פיגוע ?)

רק בישראל.

נ.ב

ואולי בכלל כן תהיה עסקה בסוף ?

כן או לא... מזה משנה אם לא נסתכל על המציאות שלנו באור אוביקטיבי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחינם ?

זה ערוץ מיסחרי , איך הוא רושם את זמן האוויר למס הכנסה ? בסעיף חינם ?

בסעיף "תרומה מוכרת במס".

שים לב שברוב התשדירים נכתב/נאמר "התשדיר מוגש בחסות X".

X=הזכיינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

אתה אומר שכולם יכולים לעשות את זה.

שבעולם היום זה חלק מכורח המציאות וצריך למצוא את הכלים להתמודד עם זה.

שעכשוי עסקת שליט זה הדבר החם...

ואז

מה שמסוכן זה תקשורת שעושה את כל הדברים האלה בצבע חד, ברור ואחיד, כמו סיקור עופרת יצוקה, כמו עסקת שליט.

וגם חוסר חשיפה תקשורתית הוא מסוכן כמו עודף חשיפה, כמו ירי הרקטות שנמשך אחרי עופרת יצוקה - אותו אייטם חזר לעמוד האחורי ביחד עם חברו מזג אוויר, 90ממ זה גשם או רקטה ? (למי אכפת...)

התקשורת מכתירה לרוב את מה שסוחף, שמרגש, שמפחיד, שמייצר הזדהות, מה שסקסי... דברים כאלה.

חייל בשבי שחוזר הביתה אחרי גל מחאה לאומי חילופי שבויים ערבים מחבלים סוכנים דיונים... צריך עוד מרכיבים בשביל לכתוב את תסריט האוסקר ל2010 ?

כל זה נצבע בצבע אחד וברור בדיוק כמו שאמרת "שליט עכשיו" כותרת שקיבלה פוקוס כפול עם סופר מאקרו ואת אף אחד זה לא מעניין מה ההשלכות ובמה זה תלוי... וגם אם זה מעניין מישהו, פשוט פחות השקיעו בלספר לו... השקיעו בתמונות מרגשות, ובסיפורים אישיים, כאילו שמישהו צריך דברים כאלה בשביל להזדהות עם חייל שבוי שלנו?! ברור שלא... אבל אתה מת לצרוך את זה, את החלק הצהוב, הפולשני, המשפחתי, אנחנו בBIG BROTHER AGE, וככל שדוחפים את האף ככה עדיף וככה ניצור יותר הד ונזדהה.

טובת הציבור היא בעצם מה שחפרו לציבור שזה מה שהוא רוצה, את אותו רגע שובר שיאים של איחוד עם חייל שבוי חי.

זה מה שהציבור רוצה כרגע וממש לא מעניינות אותו האותיות הקטנות.

...

רק בישראל.

נ.ב

ואולי בכלל כן תהיה עסקה בסוף ?

כן או לא... מזה משנה אם לא נסתכל על המציאות שלנו באור אוביקטיבי?

מה שמעצבן אותי שאתם מסים להסביר את זה ומתרצים את זה כחלק מהמציאות הישראלית

בזמן שאם זה היה כל דבר אחר בעיקר משהו בעל גגוון ימני אז הייתה קמה פה זעקה על איבוד עצמנו לדעת איבוד ו......................

אני לא מסכים לקביעה שלך שאם מספיק כסף כולם יכולים לעשות את זה, כי אם המסר שלך לא עולה בקנה אחד אליהום התקשורתי אז הוא מועד לכישלון

(לא סתם משרד יחסי הציבור של לשיט התחיל בישיבות תאום עמדות עם כל המדיות)

בנוסך ריפרוף קצר בכל הנושאים שקודמו כך בשנים האחרונות תתן לך תמונה יותר ברורה של הנטיה הפוליטית של הכלי הזה.

אפילו במהלך ההתנקתות ששם לפי גישתך היה שם את כל הרכיבים ומצב אידיאלי לתקשורת, המצב לא היה כזה.

ואני אל רואה את המצב כחלק מהמציאות שאנחנו צריכים ללמוד להתמודד איתו, מה לעשות שטיפת מוח עובדת

זה למה למשל יש חוקים במדינה שלנו למשל לגבי מערכות בחירות וחלוקה של זמן אוויר שווה בזמן תשדירי בחירות

כאשר תשדירי בחירות יחסית למה שקורה פה זה משחק ילדים, מה לעשות שהישראלי הממוצע מושפע מכתבות שער יום יומיות

בעיקר כשהם לא יודעים שחברת יחסי ציבור עומדת מאחורי זה, זה כמו שרוב האנשים מתאימים את דעתם לסביבה שלהם

בעיקר שחברת יחסי הציבור עושה שימוש ברגשותיהם בצורה צינית.

ואני לא רואה מה השוואה פה לאח הגדול זה לא בידור זול להמונים זה הפצה של מידע שליטה, שליטה על הכותרות, סינון מידע שינוי סדר היום

בדיוק כמו שאמרת מציפים את העיתונות בכתבות רגשניות וסיפורים אישים ומתעלמים מהעיסוק בהשלכות ...

כך שלצפות בזה קורה פעם אחר פעם עם אותה תוצאה בסוף זה לא מקובל, אני מצפה לביקורת על התנהלות התקשורת

בדיוק כמו שהיה אחרי מלחמת לבנון השניה, הם צריכים ללמוד לרסן את עצמם.

לא צריך ליפות את המציאות זאת שטיפת מוח במיטבה ולמרות זאת הרוב המוחלט עדין כנגד ביצוע העיסקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גבול מאוד ברור מבחינת מס ההכנסה לתרומות , שזה אחוז מסויים מסה"כ ההכנסות ועד סכום מסויים . אני יכול להבטיח לך שמישהו משלם .[br]פורסם בתאריך: 17.03.2009 בשעה 10:50:00

איזה בולשיט של פורגנדה חמאסית ,

עאלק לשחרר את גלעד בכול מחיר , אני מוכן בכל מחיר ,

השאלה אם הטיפשים הרגשנים נשאי הפרופוגנדה החמאסית מוכנים לשחרר אותו בכול מחיר , אני טוען שזה שקר , הם ( קרי השמאלנים הרגשנים והמתלהמים ) אינם מוכנים לשחרר אותו ( את החייל ) בכל מחיר , אני טוען ש"המחיר" איננו מחיר ממש אלא הם מעונינים לשחרר חמאסניקים רוצחים בלבד .

ואני אשמח להיות מוכח שאני טועה , מפני שהסיבה לטיעון שלי היא פשוטה ולהלן , האם בכל מחיר איננו כולל את הטקטיקה של הגברת הלחץ על הפלסטינים הכלואים כאן ? האם איננה כוללת את הפעלת הלחץ הישראלי על אירגון החמאס ? - לא יודע , לי זה נשמע נכלל "בכל מחיר".

(כך שהאמת שהם אינם באמת מתכוונים ב"כל מחיר" - המחיר שהם רוצים הוא מאוד מוגדר וספציפי קרי שיחרור של רוצחים מועדים)

העיניין שהמתלהמים הללו לא מבינים שהם פעילי פרופוגנדה אנטי ישראלית בעליל קרי לטענתם הפיתרון היחידי הוא לשחרר רוצחים חמאסים תוך כדי סיכון עצום של כלל המערכות בישראל החל מהמערכת הציבורית השופטת וכלא באזרח הקטן שיפגע ברחוב .

כל מחיר הוא גם במחיר שהפלסטינים ישלמו !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שכולם יכולים לעשות את זה.

שבעולם היום זה חלק מכורח המציאות וצריך למצוא את הכלים להתמודד עם זה.

שעכשוי עסקת שליט זה הדבר החם...

ואז

...

מה שמעצבן אותי שאתם מסים להסביר את זה ומתרצים את זה כחלק מהמציאות הישראלית

בזמן שאם זה היה כל דבר אחר בעיקר משהו בעל גגוון ימני אז הייתה קמה פה זעקה על איבוד עצמנו לדעת איבוד ו......................

אני לא באמת חושב שכל אחד יכול לעשות את זה, כמו שלא כל ילד בגן שאומר אני אהיה ראש ממשלה באמת יהיה ראש ממשלה.

אבל כשמישהו נמצא על הגל... והוא יודע לגלוש, יש לו כוח עצום.

הוא יכול לגייס עוד כוח או פשוט לעשות שטויות וליפול - נועם שליט בעזרה עצומה של המון אנשים חזקים מסביב הצליח בענק במחאה שלו וזה כמעט חסר תקדים.

תראה למשל את ויקי כנאפו, היא בהחלט הייתה על הגל וכולנו היינו איתה אבל גם היא עשתה שטויות שלבסוף אולי הרסו את המאבק שלה והיא התפוגגה מהזכרון הציבורי, לא שהמטרה שלה הייתה להיות סלב... זה בטח גם לא המטרה של נועם שליט.

אני לא חושב שלהיות בעד העסקה זה שמאל ונגד זה ימין... או בעד ההתנתקות זה שמאל או נגד זה ימין... בגדול אולי זה כן, אבל זה לא מחייב.

זה יותר להיות אחראי מול לא אחראי, כל דבר צריך להסתכל עליו לגופו - אנחנו כמדינה מ2005 פשוט עושים פשיטת רגל.

ואני שוב אומר שמה שמפריע לי זה פחות התוצאה אלא הדרך... הצורה שבה אנשים נסחפים לתוך קמפיין כאילו הם עיוורים, לא מעלים דיון, לא שואלים שאלות ולא מתיחסים למציאות.

שמישהו פה שמצדד ב"כל מחיר" הזה יבוא לפה יסביר לי מה ההגיון שעומד בזה, אולי הוא יצליח לשכנע אותי כפרט, אבל זה פשוט לא קורה, מה שקורא זה משחק אינפנטילי שמנגן על רגשות.

באמת שאני מחפש בנרות מישהו שיצליח למכור לי את הגישה הזאת, אני מת להיות ה"אנרכיסט" שצועק בכל מחיר ונאחזק בערכים נעלים של כבוד האדם וערך החיים כאילו שזה מה שבפועל ישנה.

ההשוואה שלי לאח הגדול היא מורכבת, זה לא שאני חושב שעכשיו כל אזרח מסתכל על זה כמו האח הגדול ולא זה ממש לא בידור לשמו, אבל... מבחינת צריכה תקשורתית אתה צורך את זה כמעט באותה צורה לדעתי לפחות... זאת דרמה סוחפת וברור שככזאת היא זוכה לעודף חשיפה כשמה שחשוב באמת זה להביט על התמונה הרחבה והמציאותית ואת הדיון הלא חד צדדי (שזה נורא לא בידור), אבל כתבים בלייב 24\7, עדכונים שוטפים על כל פיפס... דחיפת תכנים בעלי ערך רגשי גבוהה... זה נהיה צהוב ולא ענייני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קקה

האח הגדול פחות משתלם

התקשורת מקבלת כאן את הריאלטי האולימטיבי

זה באמת

זה נמשך

וזה לא עולה כסף

אין בכלל מה להשוות בין האח הגדול לנושא שליט , שליט לוקח בענק .

בסופו של דבר החדשות הן הריאליטי האמיתי שעולה הכי פחות כסף מפני שהחדשות מיוצרות ( ליכאורה ) בחינם , יגיע זמן ( זה גם קצת היום ) שתחנות יתחילו ליצר חדשות בצורה סינטטית - היום הם רק עושים ניפוי וסינון ומקדמים נושאים . )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון להיום הכותרות נקבעות לפי הערך הריגשי שלהם ולא לפי הערך החדשותי שלהם

כמו כן נכון להיום העיתונאים אינם חוקרים ( משל ליצחק יואב ) הם מכותבים ומדווחים , כל בעל עיניין שוכר יחצ"ן ששמכתב את הכתבים הרלוונטים - עובדה .

כך שנכון לעכשיו כמו שכתבתי לפני כן הכתבות הן מסוננות וממוינות , אני יודע על מדורים שמיצרים את הכתבות כגון כתבות תדמית שהן למעשה פירסום , אין שום סיבה המצב הכלכלי לא יכתיב את צימצום חדשות הראליטי לחדשות של מקורבים ובעלי עיניין . פיזדה , לא חשבתי שהנושא הזה עד כדי כך לעבודה של תואר , אבל מרגמה , קבל זאת , החדשות הן מוצר כמו כ דבר בחברה קפיטלסטית מעוטת ערכים ואין שום סיבה בעולם שהן לא תהינה ריווחיות וכל מה שריווחי שואף למיקסום רווח ולפי הנוסחה הזו ניתן להבין שכמות הערכים כגון אמת ואמינות באחוזים שעולים למעשה ונחשבים כהוצאה יתמעטו , לכן חדשות הן אמורות להיות ריווחיות יותר תהיה בראש סדר העדיפות של בעל העסק קרי האדם ששולט במדיה .

אני עסוק אולי אמשיך אחר כך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקשורת לא רק שהיא מגמתית, אלא גם מעכבת וגורעת מטיב העיסקה שהייתה יכולה להתבצע.

3 ימים לפני העסקה כל התקשורת באטרף על גלעד שליט עושים כתבות מפה ועד מחר על הנושא. חמאס שרואה את המצב הזה פשוט יודע שהוא יכול לסחוט מאיתנו יותר בגלל הלחץ שהתשקורת מייצרת, ונותן לנו להתבשל. כשהוא מוכן הוא מעלה עסקה עם 500 מרצחים עם דם על הידיים שביצעו פיגועים קשים, ולנו לא נשאר הרבה מה לעשות חוץ מלקרוא בעיתונים "בצער רב העסקה נכשלה" (כמובן שזה לא היה כתוב באף עיתון...)- הם כותבים את זה כאילו אין להם חלק בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...