איך לחשוב חכם במקום לעשות הכול לפי הספר. איך להציל את גלעד שליט בלי לשחרר רוצחים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לחשוב חכם במקום לעשות הכול לפי הספר. איך להציל את גלעד שליט בלי לשחרר רוצחים

look-GOD

Recommended Posts

בדיוק קראתי כתבה עכשיו על איך רוצים לשחרר את גלעד שליט על ידי שחרור מאות רוצחים וכול מיני אנשים שלא צריכים להסתובב חופשי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3685459,00.html

עזבו את הטעות של כן צריך או לא צריך לשחרר רוצחים כדי להציל את גלעד שליט.

מה שיותר מעניין זה למה אין לנו יחדות כמו באמריקה, או אפילו יותר טובות משל אמריקה.

כשאר חוטפים חייל באמריקה (עזבו שלאמריקה יש חוק שלא עושים עסקאות שחרור) האמריקים עושים כול מה שיש בכוחם כדי לגלות איפה הוא מוחזק ואז שהם מגלים הם מכינים פלוגת ""קומנדו"" שבאה באמצע הלילה במסוק ועושה טוהו ובוהו עד שהם מוצאים את החייל ומוציאים אותו משם. וכול זה קורה בארץ שמאות אלפי קילומטרים מאמריקה.

ישראל לעומת זאת אף פעם (חוץ מהסיפור עם המטוס) לא ניסתה משהו דומה.

הרי טוענים שלישראל יש אחלה מודיעין (אחרי שהייתי בצבא אני מסכים וממש לא מסכים עם זה). אבל בואו נניח שאנחנו לא יודעים איפה הוא מוחזק...

הינה כמה רעיונות (שתאכלס נלקחו מחמאס) כדי לאתר אותו.

1.החמאס אוהב להשתמש באמבולנסים בתור מחסה. ואני מסכים אחלה רעיון! למה חיילי צהל לא מסתובבים בתוך עזה בתוך אמבולנסים מוסבים בנסיון למצוא את שליט. זה יכול לגרום לאחלה מצב שהפלסטינאים יתחילו לירות על האמבולנסים שלהם.

2.אני יודע שיש מסתערבים. אבל לדעתי צריך להעלות את כול הסיפור כמה דרגות.

3.כבר מזמן ידוע שהחמאס הם לא טיפשים (לגמרי) ושהם משתמשים באינטרנט כדי להלחם בישראל.. (דוגמאות: מוציאים מידע מפייסבוק על חיילים ומוצבים... ומשתמשים ב MAPS כדי לכוון את הרקטות שלהם). יחידה מיוחדת ללוחמה דיגיטלית תיהיה אפילו יותר ממולצת. (אני בטוח שיש מן גרסה זולה ומאפנה של זה כבר עכשיו)

אם יש עוד רעיונות יהיה מעניין.

אבל חוץ מזה אני לא מבין איך אנחנו לא רואים אפילו מאמץ לשחרר את גלעד שליט בדרך אחרת חוץ מלשחרר להם אנשים. למה לעשות להם סנקציות מפה ועד יפן אף פעם לא עולה על הפרק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישראל לעומת זאת אף פעם (חוץ מהסיפור עם המטוס) לא ניסתה משהו דומה.

אתה אמיתי? :screwy:

לישראל יש בהיסטוריה המון ניסיונות חילוץ מוצלחים (אנטבה, מטוס סבנה שנחטף לארץ [http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%AA_%D7%9E%D7%98%D7%95%D7%A1_%D7%A1%D7%91%D7%A0%D7%94]), וגם כמה פחות (נחשון וקסמן לדוגמה).

אני מאמין שיודעים, או לפחות ידעו איפה הוא מוחזק - ואל תחשוב שזה כל כך פשוט לדעת. ולמרות זאת, לא מחלצים, מהסיבה הפשוטה שמבצע כזה יעבור בלי שגלעד ו/או חיילים מכוח החילוץ יפגעו או יהרגו אפסי. בסופו של דבר, החיים של גלעד לא חשובים יותר מחיים של חייל אחר, נכון?

אל תשכח שמדובר על חטיפה בשטח עוין. אם זה קורה לחייל אמריקאי, האמריקאים לא רק שלא מדברים עם טרוריסטים, אלא כנראה יתנו להוציא אותו להורג בלי להניד עפעף. לארגן כוח קומנדו למשימת שחרור של מבנה שנחטף ומולכד בשטחי המדינה (כמו שהיה בהודו, למשל), זה סיפור שונה לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמריקאים לא עושים עסקאות עם טרוריסטים כשנוח להם, כשלא הם עושים המון ע"ע העסקאות שהיו על עניין השבויים האמריקאים באיראן, תמורת שחרורם העבירו להם טונה של נשק וכסף דרך ...

חוץ מזה יש הבדל גדול בין שבוי באיזה מדינה חסרת שם לעזה, ברוב המקרים האלה האוכלוסיה לא משתתפת בלחימה, בעזה כל האוכלוסיה עויינת דה פאקטו, עזה זה האזור המאוכלס ביותר על כדור הארץ, אתה לא יכול להכניס לשמה כוח בלי שאף אחד ישים לב.

תפסיק לחיות בסרטים, להציל שבוי במצב כזה זה כמעט בלתי אפשרי, זה לא סרט הוליוודי שגלעד ברגע האמת יתפוס את הנשק של המנאייק ששומר עליו יהרוג אותו יברח ועוד יעזור לכוח החילוץ להציל גור כלבים שנפל לפיר ביוב.. אחרי 3 שנים בשבי הבחור בספק אם יכול ללכת.

אין יותר מידי ניסיונות חילוץ כאלה שהצליחו, לא בלי פגיעה בחלק מהשבויים וברוב המקרים גם השבוי מת וגם כוח החילוץ ספג אבדות קשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמריקים עושים כול מה שיש בכוחם כדי לגלות איפה הוא מוחזק ואז שהם מגלים הם מכינים פלוגת ""קומנדו"" שבאה באמצע הלילה במסוק ועושה טוהו ובוהו עד שהם מוצאים את החייל ומוציאים אותו משם. וכול זה קורה בארץ שמאות אלפי קילומטרים מאמריקה.

אתה מודע לכך שעזה היא המקום הצפוף ביותר בעולם, ואם תכניס פלוגת קומנדו, ועוד עם מסוק, יש סיכוי גדול שהם יחטפו חזק? אל תשכח שכשחוטפים חייל אמריקאי אתה לא תשמע בחדשות שרוב המדינה תומכת בשחרור אלפי מחבלים ורוצחים עבורו, כאשר בישראל המדינה כולה מתפוררת עבור חייל אחד.

בדיוק מסיבה זו חמאס שומרים על גלעד שליט יותר טוב מאשר על הבכירים שלהם - הוא קלף המיקוח הכי חשוב שיש להם, בדיוק בגלל ההמולה התקשורתית בישראל שיוצאת מכל פרופורציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ע"ע מקרה נחשון וקסמן

להצלחה אבות רבים - הכשלון יתום

מכיוון שהמדינה נשלטת כבר שנים על ידי חבורה של רכיכות המבצעת ספינים על ימין ועל שמאל - אין מדינאים - אין קבלת החלטות אמיתי - יש רק הגבה..

אף אחד לא יסתכן במצע כושל כאשר דעת הקהל מוכנה לשחרר את החלאות אדם האלו.

אישית - אני חושב שצריך לעשות הרבה כדי לשחרר את החייל השבוי (כן שבוי! לא חטוף ולא נעליים). לא לדבר על זה יותר מדי בתקשורת. לא לעשות מזה סיפור גדול מאוד (לא יכול להיות שמדינה שלמה נשלטת ע"י סיפור של חייל אחד שנפל בשבי - מספיק עם הפניקה!). יש מצב - צריך להגיב אליו. לא צריך לבלבל ת'שכל יותר מדי.

אנחנו משחקים בדיוק לידי החמאס - שאם תשימו לב - מלחמתו היא מלחמת גרילה\טרור - אחזקתו של גלעד בידם והתגובה הישראלית הם בדיוק מה שהם מנסים להשיג. לוחמה פסיכולוגית היא ענין עדין ומורכב - אני חייב לציין שהם ממש משתפרים בנושא זה.

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה לא מסכימים לשחרר 10000000000 מחבלים בעדו, ואז כשהם באוטובוס וקיבלנו אותו חזרה לפוצץ את כולם עם נש"מ או מטען חבלה שיותקן בכוונה על האוטובוס, בנוסף לכך לפנות לחברת הסעות עם נהגים ערבים שיסיעו את המחבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שיותר מעניין זה למה אין לנו יחדות כמו באמריקה, או אפילו יותר טובות משל אמריקה.

מי אמר שאין לנו? (חוץ ממך)

הרי טוענים שלישראל יש אחלה מודיעין (אחרי שהייתי בצבא אני מסכים וממש לא מסכים עם זה). אבל בואו נניח שאנחנו לא יודעים איפה הוא מוחזק...

הינה כמה רעיונות (שתאכלס נלקחו מחמאס) כדי לאתר אותו.

...

מה זה יעזור לחילים שלנו לנסוע בתוך עזה? כאשר יש לנו מודיעים שם, מעבר לזה אם הם לא שומרים על קשר (מה שאני הייתי עושה)

ועשו את זה נכון אז מעבר לחיפוש בית בית בכל עזה מציאת שליט תיהיה רק מזל מאלוהים.

אתה מודע לכך שעזה היא המקום הצפוף ביותר בעולם, ואם תכניס פלוגת קומנדו, ועוד עם מסוק, יש סיכוי גדול שהם יחטפו חזק? אל תשכח שכשחוטפים חייל אמריקאי אתה לא תשמע בחדשות שרוב המדינה תומכת בשחרור אלפי מחבלים ורוצחים עבורו, כאשר בישראל המדינה כולה מתפוררת עבור חייל אחד.

בדיוק מסיבה זו חמאס שומרים על גלעד שליט יותר טוב מאשר על הבכירים שלהם - הוא קלף המיקוח הכי חשוב שיש להם, בדיוק בגלל ההמולה התקשורתית בישראל שיוצאת מכל פרופורציה.

לא מדויק, אפשר לעשות את זה בהרבה דרכים, פלוגת קומדנו על מסוק זאת לא אחת מהן

כי אם הייתי בחמאס אני אישית הייתי ממלכד את רוב הבית ונותן פקודה שומעים מסוק / כל בעיה קודם להפתר מהשבוי.

אני לא מבינים למה לא מסכימים לשחרר 10000000000 מחבלים בעדו, ואז כשהם באוטובוס וקיבלנו אותו חזרה לפוצץ את כולם עם נש"מ או מטען חבלה שיותקן בכוונה על האוטובוס, בנוסף לכך לפנות לחברת הסעות עם נהגים ערבים שיסיעו את המחבלים.

מאותה סיבה שאתה לא יכול פשוט להוצא אותם להורג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאותה סיבה שאתה לא יכול פשוט להוצא אותם להורג.

אי אפשר להוציא אותם להורג בגלל הסכמים בינלאומיים בהם יש איסור על הוצאה להורג של השבויים כאשר הם לא מהווים סכנה...וזה גם מה שמחייב את לתת להם טיפול רפואי והכל.

למרות שתכלס גם זה אפשר אם ישנו את החוק בישראל ויוסיפו עונש מוות, וירשיעו אותם כעבריינים פליליים בעבירות שעליהם ניתן יהיה לתת עונש מוות(רצח/ניסיון לרצח. ולרוב שאין להם בכלל אזרחות ישראלית- שהות בלתי חוקית בארץ).

אבל בכל מקרה, ברגע שהם משוחררים אפשר ומותר לחסל אותם - זה בערך כמו שהיה במבצע עופרת יצוקה, שזה היה בסדר שהפצצנו חמאסניקים(הדבר היחיד שמדינות שפויות[כל המדינות חוץ מאיראן, סוריה וכו'] התנגדו לו היה הפגיעה באזרחים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

אהבתי...

אתה נכנס לעזה, עוצר מחבל, מכניס אותו לכלא בשטח ואז מאשים אותו בשהות בלתי חוקית בישראל...

לא...אני דיברתי על אלה שנתפסו בארץ(לדוגמא בדרך לפיגוע).

לא ממש קשה למצוא דברים שאפשר להרשיע אותם כעבריינים פליליים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל לא דיברתי על להכנס עם מסוק... סתם נתתי דוגמה של משהו דומה.

הכלל לא הבינו את הפואנטה של הנושא.

אני התכוונתי רק אם יש למישהו רעיון יותר טוב איך אפשר להוציא חייל מעזה בהתחשב בעובדה שזה מהקום הכי צפוף בעולם (כביכול כי שחכו את סין והודו).

אני העלתי את הדוגמה שחייל צהל יכולים להשתמש באמבולנסים מזוייפים של פלסתין (או איך שלא תקראו לזה).

ושוב אני לא מבין איך המודיעין לא יודע אפילו בכלליות איפה הוא נמצא.

בקשר לשחרור אסירים אני כבר אמרתי שאני לא יכנס לזה כי אין פה נכון או לא נכון זה פשוט החלטה רעה וטובה לשני הכיוונים.

ולמה לעזאזל לא מנתקים להם את החשמל עד ששליט יוחזר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש סרט עם תקציב בניית פה.

בוא נתחיל מזה שגלעד שליט 99% כבר לא מוחזק שם בעזה. לפי דעתי איפשהו במצרים\סוריה\אירן אפילו יותר רחוק אין לי מושג.

לשלוח יחידת קומנדו להציל את השבויים זה לא משחק זה הרבה מחשבה וסכנה.

כן לישראל היו מקרים בעבר שהצילו שבויים, לא כל פעם זה עובד.

מתי פעם אחרונה שמעת על האמריקאים שהצילו שבוי שלהם?

עם המהנרות והעולם מתחת לאדמה שהם בונים שם זה משחק חדש לגמרי.

אין ספק שזה עסק כואב ואין פה החלטה חדה.

אבל אני מאמין שכל חייל שמתגייס לצה"ל בעיקר לוחמים צריכים לקחת בחשבון שאחת מהסכנות שלהם כשהם מתגייסים לצה"ל הוא חטיפה\שבוי מלחמה.

כנ"ל גם ההורים של החייל.

צה"ל זה לא גן שאתה שולח את הילד ומקבל אותו בחזרה בשלום, ממש לא. זאת אחת מהסכנות. כמו להקריב את החיים שלך למען המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...