איך ההארד דיסק? - Samsung 500GB 16Mb 3.5 7200Rpm SATA II - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך ההארד דיסק? - Samsung 500GB 16Mb 3.5 7200Rpm SATA II

amd@ati

Recommended Posts

היי,

רציתי להוועץ בכם לגבי הכונן הקשיח (בכותרת).

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_272_973&products_id=21855

אשמח לשמוע את חוות דעתכם עליו. אני יודע שקיימים דגמים של 640 GB אך החלטתי שזהו הכונן המתאים לצרכיי.

רציתי לשאול אותכם האם הוא מהיר ואמין? כל דעה נוספת עליו תתקבל בשמחה.

תודה רבה מראש ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מהדיסקים הקשיחים הבעייתיים של סיגייט, כל הקשיחים אמינים.. זה לא משהו שאפשר לדעת אלא אם כן ישנה סדרה בעייתית.

מבחינת מהירות, נפח וביצועים- HD642JJ של סמסונג או 6400AAKS של .

זה לא משנה אם אתה צריך עוד נפח או לא, הם יותר מהירים ושקטים מכונני ה-500GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה :xyxthumbs:

האם למישהו יש השגות ספציפיות לכונן הזה?

ושאלה נוספת: למישהו יש מושג מה המשפט אומר? (אני יודע אנגלית, אבל לא מבין מבחינה טכנית מה זה אומר)

" Max. 334GB Formatted Capacity per Disk "

תודה מראש ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה הכונן הספציפי הזה של (ה500GB) הוא בעצם אותו הרדיסק כמו ה640GB שלהם, שהגבילו את המקום שאתה יכול לגשת אליו.

זה צעד דבילי מבחינה טכנית, אבל כנראה שזה נותן להם משהו מבחינה שיווקית.

המחיר הספציפי שיש בלינק הוא יקר ב40 שקלים מהמחיר במקומות אחרים.

ובכל מקרה כשמשווים את היחס גודל למחיר ה640GB יותר משתלם באופן כללי.

במחיר שהיה אפשר להשיג את הSAMSUNG 640GB אצל IVORY/KSP הייתה מוסיף 5 שקל לתוספת של 140GB (מהמחיר של ה500 מהלינק) , זה לא צחוק.

אבל משום מה ה640GB של כבר לא מופיע בIVORY/KSP.

מעניין למה.

ה640GB של עדיין נמכר שם אבל עולה 15-20 שקל יותר ממה שהSAMSUNG נמכר ממש לא מזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה :xyxthumbs:

ולגבי השאלה השנייה שלי, מישהו יכול לענות לי בבקשה?

תודה ;)

עריכה:

מצאתי ב-Ivory את הדיסק הזה: http://ivory.co.il/product.asp?productid=2137&CatCode=399

ההבדל במחיר זניח, אבל אין בקרבת ביתי סניף שלהם. רציתי לשאול אם אין חשש לכונן בשליחה בדואר רשום? והאם Ivory אמינים?

שוב תודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה השניה היא קשורה למה שאמרתי קודם לגבי החסימה של הגישה לכל השטח דיסק ב500GB שמבוסס על ה640GB.

ה640GB (וגם ה500 שלהם) מורכב משני פלטות של 334GB.

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת מצליחים להכניס יותר על כל פלטה, וכתוצאה מזה גם יכולים לייצר הרדיסקים גדולים יותר.

בכל זמן נתון ההרדיסק הקטן ביותר שמיוצר מורכב מפלטה אחת של הטכנולוגיה האחרונה או הקודמת.

וההרדיסק הגדול ביותר מורכב מ4 פלטות.

לגבי אמינות של IVORY לי באופן אישי אין בעיה לקנות מהם חלקים, אבל אני לא מצפה מהם להרבה בתחום השירות.

כל עוד שלא תעשה נזק פיזי למוצר אין שום סיבה לא לכבד את האחריות, ואם תעשה נזק פיזי אז אף חנות לא תחליף לך ממילא.

אם אתה לא צריך את השירות שלהם ואתה סביר, אז חבל להוציא 40 שקל יותר על כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית לא הייתי שולח הרדיסק בדואר. זהו חלק שרגיש למכות וטילטולים. מאיפה אתה בארץ? (יש KSP ואיבורי כמעט בכל חור).

שים לב שהאחריות היא של אייבורי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אין שום הגיון לקנות דיסק של 500GB כשיש את ה 640GB בעל 2 פלטות שיותר מהיר

ב. אל תקנה 640GB כי יש כמה גירסאות שונות שחלקן איטיות משמעותית ולא ניתן לדעת את זה אלא רק אחרי חיבור של הכונן

ג. תעשה חושבין על החנות שממנה אתה קונה, אני לא אגיד לך שום דבר חוץ מזול תמיד יוצא יקר

תתחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אין שום הגיון לקנות דיסק של 500GB כשיש את ה 640GB בעל 2 פלטות שיותר מהיר

ב. אל תקנה 640GB כי יש כמה גירסאות שונות שחלקן איטיות משמעותית ולא ניתן לדעת את זה אלא רק אחרי חיבור של הכונן

ג. תעשה חושבין על החנות שממנה אתה קונה, אני לא אגיד לך שום דבר חוץ מזול תמיד יוצא יקר

תתחדש

א. ה500 של אמור להיות בדיוק אותו דבר מבחינת ביצועים בגלל שהוא עשוי באותה משני פלטות זהות, ואפילו יצא אחרי ה640GB כקטגורית גודל ומחיר שונה למטרות שיווק.

ב. הסיפור עם הSAMSUNG בעלי הFIRMWARE האיטיים היה ממש מזמן ורוב הסיכויים שכבר אין כאלה בשוק (לפחות לא ששמעתי מאז המקרים ההם שהיו בודדים).

ג. זה בדיוק אותו מוצר כמו ממקום אחר ואין שום יתרון בלקנות את זה ממקום אחר כל עוד אתה מרכיב את זה בעצמך ויודע מה אתה עושה.

אני מבין מאיפה הגישה שלך לעניין, לא מסכים עם ההכללה שלך.

לא חסרים סיפורים וצרות עם החנויות הכי יקרות, ובכל מקרה מדובר במקרים לא שגרתיים שמעורבים בהם פרטים נוספים כמו ציפיות מוטעות במהות השירות ויחסי אנוש

גרועים מצד לקוחות שגוררים עוינות מצד החנות בגישה לא ראליסטית.

לא חסרים אנשים שקונים שם שנים בכמויות ללא שום בעיה לממש אחריות, ואני יכול להעיד על זה בעצמי מתוך נסיון אישי.

לגבי הבחור שציין את השיקול של שליחת משהו רגיש בדואר אולי יש בזה משהו, אני לא הייתי מזמין את זה בדואר גם.

בגדול לא אמורה להיות עם זה בעיה אם עוטפים את זה טוב וזה לא נופל מהמשאית, אבל בכל זאת אי אפשר להיות זהיר מדי עם ציוד מחשבים שרגיש לזעזועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-6400AAKS מציג ביצועים קצת טובים יותר מה-HD642JJ.

Art.. לגבי ה-500GB שאתם מדברים עליו כל הזמן, על איזה בידיוק אתם מדברים? כי בקישור של פנדה אין שום דגם ספציפי.. רשום 7200RPM 500GB.. בלהבלה... ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל מוזכר שם גודל הפלטות.

בשילוב עם הכתבה שקראתי לא מזמן על הדגמים שSAMSUNG הוציאו כדי להתחרות בגדלים שונים אפשר להסיק בביטחון שמדובר באותו הרדיסק מבחינה מכנית כמו ה640GB.

הנה הכתבה שאני מסתמך עליה.

http://techreport.com/articles.x/14200

למי שאין כוח לקרוא את הכל הינה ציטוט:

Given its use of 334GB platters, you would think would offer two additional F1 variants to accompany the terabyte model: a 334GB model using a single platter and a two-platter model with 668GB of capacity. And you would be wrong. Instead, is sticking to the industry-standard capacities embraced by its competitors, extending the F1 down to 750, 500, and 320GB. It's hard to see the rationale behind such a move. Those lower capacities leave a respective 250, 168, and 14GB of unused platter capacity on the table, which strikes us as unnecessarily wasteful.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם :xyxthumbs:

בקישור של פנדה באמת אין דגם ספיצפי וכך גם בכל החנויות בארץ.

לא כל כך הבנתי מהי השורה התחתונה- לקנות או לא?

שוב תודה ;).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...