ציון נכשל בתנ"ך, האם אני זכאי לתעודת בגרות? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ציון נכשל בתנ"ך, האם אני זכאי לתעודת בגרות?

jeyjey

Recommended Posts

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוקי, זה הולך להיות מעט חפירתי:

אני מסיים בימים אלו תואר ראשון במדעי המחשב וניהול

בהסתכלות אחורה על התיכון, אני כמו רוב האנשים חשבתי שמקצוע הספרות לא קשור למציאות ובזבוז זמן.

מכיוון שאני ריאלי, מהיסודי היו לי נכשלים בספרות ובבגרות בקושי גירדתי את ה 70 - אחרי מאמצים רבים.

להתפעתי, ניתוח ביקורתי של מאמרים אקדמיים (במדעי החברה (ניהול) - לא מדעי המחשב) קרוב מאד למקצוע הספרות.

עכשיו, בינינו, אין באמת קשר,

אבל גם אין באמת קשר בין ה 5 יח"ל שעשיתי במחשבים, לבין לימודי תואר ראשון במדעי המחשב..

(כלומר יש, הראשון הוא מבוא של מבוא של מבוא ל....מדעי המחשב)

לכן, שורה תחתונה, אל תתרגשו יותר מדי מהבגרות שלכם,

תנסו לעשות את המקסימום בשביל להשיג ממוצע מספיק בשביל המקצוע/מוסד שאתם רוצים ללמוד בו אחר כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

מה שאתה טוען נכון אולי לגבי מדעי המחשב אך אינו נכון בעליל לגבי מקצועות הפיסיקה הנדסה [לפחות בעברית כי משם אני יכול להעיד], אז חבל להכניס אנשים לסרטים.

לצערי מקצועות הפיסיקה [וגם הרבה מן המתמטיקה השימושית] לא נלמדים מאפס ונשענים רבות על ידע קודם, כך שללא רקע קשה מאוד להבין את החומר.

לכן אני ממליץ אישית [וזה כתוב גם בכל סילבוס של כמעט כל קורס בשנה א'] לכל מי שמתכנן ללמוד את המקצועות הללו לעשות 5 יח"ל מתמטיקה ופיסיקה לא כדי לעבור אלא בכדי להעמיק בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתוח טקסטים לומדים בלשון, בספרות לומדים לחרטש על חרטושים שכתבו מחרטשים מפורסמים (יש אנשים שקוראים להם משוררים...)

אולי ספרות היא דרך לבדוק את הזכרון שלנו? כי לפני כל מבחני הסמסטר כשבראש אין שום מקום תבוא המורה לספרות ותגיד לנו שבמחבן אסור להסתכל על השירים ולא יתנו לנו דפים עם הסיפור כי למדנו אותו כבר. תגידו לי איך מידע כגון "האם גידלה את בניה כירקות לכן קראו לה חיזו בטטה" יעזור לי בחיי? או זה שיעקוב הסתכל על עץ הערבה והבין שהוא החמיץ את חייו? אם הם רוצים ללמד אותנו לחיות שיעשו לפחות שעת קריאה לא ספרות כי בספרות המורה מפריע לישון עם הקול הצווחני שלה...

אגב אני לא יודע מה איתכם אבל אני אחרי שורה של נכשלים החלטתי לבדוק את המורה שלי, במבחן הראשון יצא לי להוציא את המחברת ולכתוב את התשובות הנכונות. כמובן שכתבתי במילים שלי כדי שהמורה לא תחשוד. בסוף יצאו תשובות של שתי שורות, קצר אבל לעיניין. כשקיבלתי את הדף עם הציון הנחמד 69 וניגשתי אל המורה היא אמרה לי שכתבתי לא מספיק. לקחתי את מילותיה ברצינות ובמבחן הבא חירטטתי דברים בכלל לא קשורים, העיקר שמילאתי 3 דפים על 2 שאלות. במבחן הזה קיבלתי 95 למרות שהתשובות היו רחוקות מליהיות נכונות.

גם אצלכם זה ככה? אולי זאת תוכנית סודית של הממשלה ללמד אותנו לרמות את המורים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספרות הוא מקצוע, איך נאמר, מיוחד מהבחינה הזאת. לא ירדו לך נקודות על אובר-חירטוט, ולכן בשאלה על סיפור/שיר מסוים פשוט תכתוב את כל הידע שלך (אז מה אם שאלו על מוטיבים בבית השני של השיר ואתה מספר על אמצעים אומנותיים בבית השלישי, לא מורידים על זה נקודות ותמיד תגלה איכשהו שזה חלק מהתשובה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

מה שאתה טוען נכון אולי לגבי מדעי המחשב אך אינו נכון בעליל לגבי מקצועות הפיסיקה הנדסה [לפחות בעברית כי משם אני יכול להעיד], אז חבל להכניס אנשים לסרטים.

לצערי מקצועות הפיסיקה [וגם הרבה מן המתמטיקה השימושית] לא נלמדים מאפס ונשענים רבות על ידע קודם, כך שללא רקע קשה מאוד להבין את החומר.

לכן אני ממליץ אישית [וזה כתוב גם בכל סילבוס של כמעט כל קורס בשנה א'] לכל מי שמתכנן ללמוד את המקצועות הללו לעשות 5 יח"ל מתמטיקה ופיסיקה לא כדי לעבור אלא בכדי להעמיק בהם.

תשמע, אפשר להכנס כאן לויכוח פילוסופי מאד פשוט, אבל בשורה התחתונה, לימודי הנדסה היום דורשים ממך מתמטיקה/פיזיקה חמש יחידות.

איך תסביר את זה שלימודי פיזיקה/מתמטיקה לתואר ראשון לא דורשים את זה?

זה הכל בעיני המתבונן

היום גם בעזרת יואל גבע, וחבריו, אפשר להעביר את התיכון בקלות עם 3 יחידות מתמטיקה, ו 5 יחידות במקצוע קל כלשהו (גיאוגרפיה?)

ואם אחרי הצבא, רוצים פתאום ללמוד הנדסה, אז עושים 5 מתמטיקה, 5 פיזיקה, והולכים לאוניברסיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עד עכשיו לא קולט איך ניתן להעריך אדם על פי הציון שלו בספרות.... למה לעזזל לומדים את ה"מקצוע" הזה??? אני לא בטוח שזה נכון אבל יש שמועה ששיעורי ספרות הם דרך להעסיק נשים זקנות שקרובות לגיל הפנסייה ;)

איך תלמד פיסיקה אם אתה לא יודע ספרות :nixweiss::bash::s07::silly: (הסמיילים האלה מסתדרים טוב אחד אחרי השני :smile1:)

מזל שאפשר להיכשל במקצוע אחד כי לא ניראה לי שאני הולך לעבור בתנ"ך, במיוחד לא אחרי שלא למדנו חודש ועוד חסר לנו חצי מהחומר של שנה שעברה :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלמיד יכול להיות זכאי לתעודת בגרות גם אם קיבל במקצוע חובה אחד ציון הנמוך מ-55 וגדול מ-45, כל עוד זהו הנכשל היחיד.

תלמיד יכול להיות זכאי לתעודת בגרות גם אם קיבל במקצוע חובה אחד ציון הנמוך מ-45 בארבעת התנאים הבאים:

1. זהו ציון במקצוע ברמה 1-3 יחידות לימוד, לכל היותר.

2. אין זה ציון בהבעה עברית.

3. כל שאר הציונים הסופיים הם 55 לפחות.

4. בשני מקצועות אחרים סכום הציונים הוא 150 לפחות וכמובן שהציונים עצמם מעל ציון

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A2%D7%95%D7%93%D7%AA_%D7%91%D7%92%D7%A8%D7%95%D7%AA#.D7.96.D7.9B.D7.90.D7.95.D7.AA_.D7.9C.D7.AA.D7.A2.D7.95.D7.93.D7.AA_.D7.91.D7.92.D7.A8.D7.95.D7.AA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אפשר להכנס כאן לויכוח פילוסופי מאד פשוט, אבל בשורה התחתונה, לימודי הנדסה היום דורשים ממך מתמטיקה/פיזיקה חמש יחידות.

איך תסביר את זה שלימודי פיזיקה/מתמטיקה לתואר ראשון לא דורשים את זה?

זה הכל בעיני המתבונן

היום גם בעזרת יואל גבע, וחבריו, אפשר להעביר את התיכון בקלות עם 3 יחידות מתמטיקה, ו 5 יחידות במקצוע קל כלשהו (גיאוגרפיה?)

ואם אחרי הצבא, רוצים פתאום ללמוד הנדסה, אז עושים 5 מתמטיקה, 5 פיזיקה, והולכים לאוניברסיטה.

לגבי מתמטיקה אתה יותר מצודק, לא צריך לדעת דבר אפילו את מה שלמדת בכיתה א' [אני חווה זאת על בשרי באחד מהקורסים] פשוט ממציאים את המתמטיקה [אינפי ותורת המספרים\קבוצות] .

מאידך גיסא, לגבי הפיסיקה אתה יותר מטועה [זו מעדותי כאחד שלומד הנדסה בעברית ובשנה א' יש לי בדיוק את כל הקורסים שלומדים הפיסיקאים, לא פיסיקה להנדסה אלא פיסיקה לפיסיקה - שזה אחד מהחסרונות הבולטים בעברית קושי מטורף ללא תגמול ביוקרה (בהנדסה, בפיסיקה העברית היא הטובה בארץ)].

הדרך שבהם נלמדים קורסים כמו חשמל ומכניקה מתבססת בצורה מאוד בולטת על ה5 יח"ל מתמטיקה ופיסיקה, החזרה על המושגים התיכוניים [בעיקר במתמטיקה - חדו"א בסיסית ווקטורים] לא אורכת יותר מהרצאה אחת. לכן לדעתי מי שרוצה ללמוד מקצוע כזה ולשרוד, חייב להיות בעל 5 יח"ל\מכנינה בשתי המקצועות הללו.

כמו כן חבל מאוד לדעתי להשלים יחידות לאחר הצבא, תשקיע קצת בתיכון, כך גם החלק הכמותי בפסיכו' יהיה לך יותר טריוואלי [בעיקר גיאומטריה שאין ב3 יח"ל].

איך תלמד פיסיקה אם אתה לא יודע ספרות

לאנשים מסויימים יש מגבלות. אני סיימתי חמש יחידות ב100 שנה שעברה בהיותי בן 15 ולא מסוגל כלל ועיקר לעבור בחינה אחת קלה בספרות\היסטוריה\תנ"ך. יש דברים שפשוט לא רוצים להכנס להראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך תלמד פיסיקה אם אתה לא יודע ספרות :nixweiss::bash::s07::silly: (הסמיילים האלה מסתדרים טוב אחד אחרי השני :smile1:)

מזל שאפשר להיכשל במקצוע אחד כי לא ניראה לי שאני הולך לעבור בתנ"ך, במיוחד לא אחרי שלא למדנו חודש ועוד חסר לנו חצי מהחומר של שנה שעברה :lol:

בפיזיקה יש לי 95 ואני ב5 יחידות ועוד בשבח מופת ששם המורים מדברים ככה- "אני עלה חדש... אני בארץ חצי שקל!"

ספרות הוצאתי עובר, רק באלגברה 5 יחידות יש לי בעיות עם ממוצע 75 :bash:

אז תגיד לי איך 60 בספרות מפריע לי עם כל השאר? חוץ מהקטע שהוא מוריד לי את הממוצע מ86 ל 84.4?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט תעשו מה שאני עושה - במקום להתייחס לתנ"ך כמקצוע "איכסה ביכסה" תנסו להתייחס אליו כאל מקצוע עם הרבה תוכן שיעזור לי לחדד את יכולת הלמידה שלי של טקסטים ארוכים. כנ"ל ספרות, זה לא כ"כ קשה ואפשר להתייחס אל זה כמקצוע עם הרבה מלל שאפשר לבחון עליו טריקי למידה למיניהם בנוגע לזיכרון.

אין שום הבדל בין מקצוע א' למקצוע ב', וכל מה שצריך לדעת כדי להוציא 100 זה איך ללמוד את זה. כמו שיש ספרים לטריקים לשיפור הזיכרון יש ספרים ואתרים לגבי שיפור הלמידה.

( אחד מהם, אגב - http://calnewport.com/blog/ )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאידך גיסא, לגבי הפיסיקה אתה יותר מטועה [זו מעדותי כאחד שלומד הנדסה בעברית ובשנה א' יש לי בדיוק את כל הקורסים שלומדים הפיסיקאים, לא פיסיקה להנדסה אלא פיסיקה לפיסיקה - שזה אחד מהחסרונות הבולטים בעברית קושי מטורף ללא תגמול ביוקרה (בהנדסה, בפיסיקה העברית היא הטובה בארץ)].

הדרך שבהם נלמדים קורסים כמו חשמל ומכניקה מתבססת בצורה מאוד בולטת על ה5 יח"ל מתמטיקה ופיסיקה, החזרה על המושגים התיכוניים [בעיקר במתמטיקה - חדו"א בסיסית ווקטורים] לא אורכת יותר מהרצאה אחת.

זה שאצלכם אין הפרדה בין פיזיקה למהנדסים, לבין פיזיקה לפיזיקאים, רק מוכיחה כי הפיזיקה של לימודי הנדסה, מתבססת (כנראה) על הלימודים בתיכון

או על לימודי בסיס כלשהם.

מאלו שהחליטו למכור את נשמתם לשטן, ובחרו להיות פיזיקאים, מצופה כנראה לדעת את הפיזיקה הבסיסית. או לפחות להיות מספיק מוכשרים בשביל להשלים תוך כדי.

בסופו של דבר, זה גם תלוי במרצה, כשהמרצה התחיל לדבר על מושגים שהכיתה לא הבינה, עצרנו אותו, והוא עשה חזרה על מה שצריך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפיזיקה יש לי 95 ואני ב5 יחידות ועוד בשבח מופת ששם המורים מדברים ככה- "אני עלה חדש... אני בארץ חצי שקל!"

ספרות הוצאתי עובר, רק באלגברה 5 יחידות יש לי בעיות עם ממוצע 75 :bash:

אז תגיד לי איך 60 בספרות מפריע לי עם כל השאר? חוץ מהקטע שהוא מוריד לי את הממוצע מ86 ל 84.4?

זה היה בצחוק...בדרך כלל מי שנכשל בספרות מצליח במקצועות החשובים :screwy:

הרעיון של הבגרות בארץ זה לשמור על בינוניות מושלמת שבה כל מי שטוב מידי במשהו יהיה הומלס כי הוא נכשל במקצוע לא חשוב :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאצלכם אין הפרדה בין פיזיקה למהנדסים, לבין פיזיקה לפיזיקאים, רק מוכיחה כי הפיזיקה של לימודי הנדסה, מתבססת (כנראה) על הלימודים בתיכון

או על לימודי בסיס כלשהם.

מאלו שהחליטו למכור את נשמתם לשטן, ובחרו להיות פיזיקאים, מצופה כנראה לדעת את הפיזיקה הבסיסית. או לפחות להיות מספיק מוכשרים בשביל להשלים תוך כדי.

בסופו של דבר, זה גם תלוי במרצה, כשהמרצה התחיל לדבר על מושגים שהכיתה לא הבינה, עצרנו אותו, והוא עשה חזרה על מה שצריך...

תלוי במקצוע ההנדסה, אצלנו לדוג' פיזיקאים, חשמלטורים ומדמחניקים למיניהם מתחילים מקורסים באותה רמה, אני מניח שגם מכונות ועוד לא יודע מי. כמובן שאז הפיזיקאים ממשיכים לקחת קורסים מתקדמים יותר בנושא.

וצריך לעשות מכינה בפיזיקה למי שלא למד בתיכון, כי פה הרמה של הקורס הראשון (פיזיקה 1מ במקרה שלי) הרבה יותר גבוה ומסובכת מהתיכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי במקצוע ההנדסה, אצלנו לדוג' פיזיקאים, חשמלטורים ומדמחניקים למיניהם מתחילים מקורסים באותה רמה, אני מניח שגם מכונות ועוד לא יודע מי. כמובן שאז הפיזיקאים ממשיכים לקחת קורסים מתקדמים יותר בנושא.

וצריך לעשות מכינה בפיזיקה למי שלא למד בתיכון, כי פה הרמה של הקורס הראשון (פיזיקה 1מ במקרה שלי) הרבה יותר גבוה ומסובכת מהתיכון

אתה רציני? המדמחניקים בטכניון לומדים את אותם קורסים מתמטיים כמו של החשמלטורים\פיסיקאים??

אצלנו בעברית זה עולם הפוך, המדמחניקים לומדים מתמטיקה טהורה ומפושטת [אינפי 1\2 לינארית 1\2 לוגיקה, קבוצות דיקסרטית תורת ההיסתברות, פונקצייות מרוכבות, אנליזה הרמונית ועוד] מהפקולטה למתמטיקה החופרת בארץ ועם הוספת קורסים בודדים ניתן לעשות תואר כפול במתמטיקה עם מדעי המחשב...לא אמור להיות דפוס מסויים שבו מדעי המחשב כולל בתוכו מתמטיקה מודרנית? איך יכול להיות שהם לומדים חדו"א שזה מקצוע ישומי ברובו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...