מפרט למחשב לקולנוע ביתי - הערות ושאלות - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב לקולנוע ביתי - הערות ושאלות

udif

Recommended Posts

המערכת של VIA בדיוק מתאימה למטרה הזו, והיא זולה וקרירה משמעותית מכל מערכת מקבילה.

שווה לבדוק את האפשרות הזו.

בדקתי את נושא ה- M10000 היטב, וזו למעשה היתה בחירתי הראשונה. (תקרא את הת'רד).

הבעייה היא שקראתי בפורומים על אנשים עם אותו כרטיס שיש לי (WinTV PVR 350) ומחשב Hush-PC שמכיל M10000 עם קרור פסיבי לחלוטין (www.hushpc.com) לא מרוצים 100% מה-VIA, למרות שכרטיס הלכידה הנ"ל מבצע דחיסה ופריסה בחומרה. בנוסף הם אומרים שספק 60W כמו שיש ב-hushpc לא מספיק בשביל לדחוף גם את כרטיס ה- PVR הנ"ל.

נוסף על כל הצרות נוכחתי לדעת שהרייזרים שמוכרים בארץ גבוהים מדיי ולא מאפשרים להכניס את הכרטיס לקופסא של נגן קיים, כמו שרציתי (ובנוסף, אפילו אם אשתמש בספק חיצוני זה גבולי מבחינת רוחב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שכחתי גם לציין שלשלט רחוק שמגיע עם קופסאת ה-DIGN (ראה לינק למעלה) יש כמה תכונה נחמדה -

יש לו מעגל שליטה קטן שמתחבר באמצע מחבר המתח של לוח האם, ומאפשר כיבוי והדלקה של הספק דרך השלט רחוק.

בשלב ב' של הפרויקט שלי אני אנסה לבנות כזה דבר (יש לי בבית מספיק רכיבים מתאימים, ציוד מעבדה, ונסיון נדרש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת של VIA בדיוק מתאימה למטרה הזו, והיא זולה וקרירה משמעותית מכל מערכת מקבילה.

כמו שכבר הראתי באחת ההודעות הקודמות - לא היא לא.

אפשר לקנות שילוב זול יותר של AXP+NF2+HSF שכמובן גם יהיה חזק יותר.

כי הלא אלומיניום כבד פי כמה

למי איכפת ממשקל? הרי מערכת קולנוע בייתי לא אמורה לזוז בכלל.. מילא היית אומר קירור, אבל זה באמת לא שווה את התוספת תשלום.

לא שלי מה יש להתלונן.. לי יש את המארז בדגם הזה שכולו מאלומיניום.. אבל בזמנו לא היה את האלטרנטיבה.

אודי, אני מכיר את DiGN, שלהם היה המארז שמני מסימפלטק תכנן להביא.. אבל דגם שונה, יותר ישן אני מניח.

שליטה וכיבוי דרך השלט זה שולט..

לי בכלל יש שלט אוניברסלי (פרונטו פילפס) שהייתי רוצה שיהיה מסוגל לשלוט על המחשב, כולל כיבוי והדלקה..

אבל אם מכבים את הספק דרך השלט, אני מניח שהוא לא יציאה תקינה מהווינדוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אודי, אני מכיר את DiGN, שלהם היה המארז שמני מסימפלטק תכנן להביא.. אבל דגם שונה, יותר ישן אני מניח.

שליטה וכיבוי דרך השלט זה שולט..

לי בכלל יש שלט אוניברסלי (פרונטו פילפס) שהייתי רוצה שיהיה מסוגל לשלוט על המחשב, כולל כיבוי והדלקה..

אבל אם מכבים את הספק דרך השלט, אני מניח שהוא לא יציאה תקינה מהווינדוס?

קודם כל, מי אמר שאני רוצה Windows? ;)

דבר שני, כמו שאמרתי, מערכת ללא swap, עם root filesystem מותקן במצב read-only ומחיצה נפרדת לנתונים, כששתיהן מפורמטות במערכת קבצים עם journaling כמו ext3,reiserfs,xfs או jfs, מאפשרת לדאוג לכך שגם אם תכבה את המחשב באמצע פעולה:

1. לא תדפוק את מערכת ההפעלה (כי היא על מחיצת read only)

2. גם אם תדפוק את מחיצת הנתונים היא תתאושש ב-boot הקרוב תוך שניות (בגלל ה- journaling).

אני די סגור על התצורה שלי, רק לא ברור לי אם אחכה עוד כמה ימים עד שאחליט על מארז (ATC620 או למצוא סטריאו מקולקל בגודל מאסיבי...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיר פשוט נוטים להתעכב תמיד עם העלאת מחירים, הם בטח גם יעלו את המחיר בקרוב.

גם לפלונטר יש את הרייזר באותו מחיר..

בחנות של mini-itx.com יש רייזר של PCI אחד.. לא בטוח באיזה גובה אבל..

בינתיים עבר שבוע, והלוח (M10000) שבפלונטר עולה ~1600 ש"ח, עדיין עולה 940 ש"ח בלמיר...

מבחר גופי הקירור המקצועיים בארץ הוא מאוד מגובל.. וגם המון חסרים במלאי.

לא הייתי מגדיר אותו כקירור הטוב והשקט ביותר. אני עדיין מקווה לקבל מאוורר SM2 השבוע או שבוע הבא להשוואת מאווררים.

בקרוב אני עושה השוואה ענקית ואני אבחר את המאוורר השקט ביותר שניתן למצוא שעדיין דוחף מספיק אוויר (כולל עם מאווררים מחו"ל שאין בארץ).

למעשה אני גם ארכיב שני מחשבים בקרוב כמו שאמרתי, ועל שניהם יהיה ה-TT V9+SF2 אז אני אוכל להתרשם ממנו, למרות שלא עליו תתבצע ההשוואת מאווררים כי אם על ה-SK-7 שלי.

גוף קירור מומלץ.. הממ.. בד"כ עדיף שהוא לא יהיה עשוי כולו נחושת, שכן גופים אלו דורשים מאווררים עוצמתיים כדי לאבד את החום.

השילוב הכי מוצלח שזכור לי הוא Thermalright AX-7 (עם אלומיניום ותחתית נחושת), ומאווררים שקטים של Panaflo.

אולי גם ה-Alpha PAL8045..

מצד אחר, הגופים האלו בד"כ יותר גדולים מהרגילים וקשה להבטיח תאימות ללוח..

אתה מוזמן לבקר את האתר הבא:

http://www.overclockers.com/articles373

כאן יש לך השוואה בין ההיטסינקים היותר מוכרים בשוק..

השוואה כוללת לפי סימולטור (בלי קשר לאינטל או AMD), ב-Air Cooling DIE Simulator C/W TEST RESULTS.

אבל שים לב לעוצמת המאוורר ששמו על כל גוף קירור..

יש כאלו שממש זורחים רק כאשר הם עם מאוורר אימתני עליהם.

אז מה הכי שקט?? אני רותה לקחת Athlon XP 2500+ Barton (אולי אני אעשה underclocking מאוחר יותר אם זה יעזור לי להוריד רעש ועדיין יעמוד בביצועים הנדרשים).

לפי הדרוג בלינק שהבאת וגם ב-

http://www.silentpcreview.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=30&page=1

לפי מה שנראה לי בסקרים, ההיט-סינקים הכי חזקים והכי מוצלחים מבחינת שקט הם (בסדר יורד):

SLK900 (שלא ראיתי בארץ)

SLK800 (יש בפנדה ב- 286 ש"ח, יש במקום אחר יותר בזול?)

AX7 או SK-7 (לא מוזכר בלינק שלי, אבל מדורג מעל ה- AX7 בלינק שלך).

בהנחה שמחיר לא קובע - האם אני צודק?

לפי מה שאני רואה ה- SLK800U/SLK900U מתאימים גם ל- P4 אבל הבסיס שלהם רחב הרבה יותר בגלל המתאם, ואני פוחד שהוא לא יתאים ל- 7NIF2, ובכל מקרה לא ראיתי שמוכרים אותם בארץ.

ה- AX7 נורא גדול ונראה שהוא יעשה בעיות בהרבה לוחות, וה-SK-7 יותר קטן בבסיס אבל עדיין יותר רחב מה- SLK800.

בהנחה שאשתגע ואזמין SLK800 בפנדה , איזה מאוורר כדאי?

דרך אגב, ה- ATC610/ATC620 במבצע בלמיר. הייתי משתגע והולך עד הסוף ומזמין ATC610, אבל לפי מה שהבנתי האלומיניום בצד מבריק (לא כמו החזית שהיא מאט), ורואים עליו כל שריטה הכי קטנה או טביעת אצבע. אם ככה, אני כבר מעדיף את ה- ATC620 הפשוט יותר.

ויתרתי כרגע על חיפושי מארז ממערכת סטריאו - עבודה בהייטק במשרה מלאה ואשה בבית לא ממש נותנים לי זמן להסתובב ברחובות תל אביב וללכת לנדנד במעבדות אלקטרוניקה :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-M10000 שלי הגיע לארץ (מ-mini-itx.com).. וכמובן שהם הצהירו ערך חבילה מלא ונדפקתי כי עכשיו הוא תקוע במכס (ביחד עם כונן slot slim combo של panasonic).

צריך ללכת לשחרר..

לפחות יהיה רק 18%... :-\

אני מרכיב כרגע את השני מחשבים שדיברתי עליהם שבוע שעבר, ובקרוב אני אעשה השוואה ישירה ביניהם מבחינת (נדאג לעדכן אותכם).

אני יכול להגיד לך שה-V11+ (שידרגו לנו מה-V9 כי לא היה במלאי) שקט לחלוטין במצב הכי נמוך שלו.

גם הספק של HEC 300AR-T שקט מלחישה..

למעשה הדבר היחידי שעושה רעש במחשב הזה מלבד הכונן הקשיח, הוא ה- 9100..

גם ה-120מ"מ במארז CompuCase שקט למדי, ולאחר שעצרתי אותו ואת המאוורר של הכרטיס המסך, המחשב היה שקט לחלוטין(!) , (עם מנותק).

כמו כן ה-V11+ עצום ובקושי התאים לי על ה- GA-7N400-L1..

למעשה הייתי צריך לקופף קצת את אחד הקבלים ליד הסוקט כדי שהוא יכנס..

באשר לגופי שונים..

אתה לא תמצא SLK800, גם לא אצל פנדה..

הסיבה שאין אצל כל החנויות האחרות במלאי, היא פשוט מפני שאין אצל היבואן.

בנוסף לכך, כבר אמרתי לך בעבר שסינקים שעשויים מנחושת בלבד בד"כ זקוקים למאוורר עוצמתי כדי להשיג את תוצאות הקירור המעולות שלהם.

למעשה לא מאמין שתמצא איזשהו מוצר של פרט ל-SLK600...

אתה תמיד יכול להזמין מחו"ל אם יתחשק לך..

בקרוב אני כותב ביקורת על גופי שונים.. כנראה 8 במספר.. בנוסף להשוואת מאווררים לאחר מכן.

יהיה מעניין.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי השוואה קצרה בין שני הכוננים הקשיחים.. ה-7200.7 וה-WD-JB..

בעיקרון רמת הרעש היתה דיי זהה, אך אני נוטה לדמיין שאכן ה- היה יותר שקט.

היה נידמה לי שהשריקה מהכיוון של ה- קצת יותר חזקה וניתן לאיבחון.

אגב ה-M10000 ממש חמוד. חבל שעוד לא יצא לי לשחק איתו בקרוב, יותר מדי פרוייקטים ועבודות.

עדכנתי את המפרט המומלץ של ה-6000.

החלטתי שלמרות הכל אני מעדיף כרטיס מסך לא מובנה.

האיכות של הכרטיסים המובנים פשוט אף פעם לא משתווה לכרטיס נפרד.

עקב החזרתו של הכרטיס שיניתי את הספק כח לספק של HEC, שכן כמו שאמרתי בהודעה הקודמת הוא שקט מספיק, ושיניתי את הערכה האלחוטית לאחת יותר זולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, סוף סוף האתר עובד...

ביום רביעי האחרון הזמנתי את המערכת שלי. המפרט די דומה עם מספר שינויים קלים:

מארז ATC620 מלמיר (ממש זול שם, למרות שההנחה המשמעותית יותר היא על ה- ATC610 היקר יותר).

ספק Zalman ZM300A (אני מקווה שהוא באמת יותר שקט מהאחרים).

לוח 7NIF2

מעבד Athlon XP Barton 2500+

מאורר Volcano 9

דיסק Segate 7200.7 120GB

זכרון TwinMOS 2x256MB PC3200 CAS2

העדפתי לקחת 2x256 גם בגלל ה- Dual Channel וגם בגלל שאם המערכת תעבוד מספיק מהר בשבילי עם 256 וערוץ אחד, אני אקנה עוד זכרון וארכיב זוג זכרונות למחשב נוסף (במקום העגלה שיש לי היום). נ.ב. אני זוכר שזה יעבוד לי רק ב- 333MHz בגלל ה- On-board video אבל ממילא המעבד עובד ב- 333MHz ועבודה בבאס אסינכרוני רק מאיטה את הסיפור.

לא הזמנתי כלל לוח מקשים ומקלדת.

בינתיים, בעולם הלינוקס... (www.mythtv.org, ivtv.sf.net), נוספה תמיכת חומרה ל- MPEG-2 Decoder החומרתי שקיים עבור כרטיס הדגימה שלי (WinTV PVR 350) כולל אפשרות להצגת תפריטי ה- PVR בעזרת ערוץ ה- Overlay שמשמש בכרטיס להצגת הכתוביות, מה שהיה מאפשר לי בתאוריה לותר כלל על יציאת TV-Out מהלוח.

במחשבה שנייה, אני עדיין רוצה לנגן DivX שאי אפשר לעשות דרך הכרטיס הנ"ל.

בתכנון: פנל גראפי מ- www.cwlinux.com ואולי גם מתאם CF ל- IDE משם. ובעתיד גם אלחוטית ביתית (המחשב בסלון וה-ADSL בחדר העבודה).

דרך אגב - כמה עלה לך בסוף ה- M10000? נראה לי שלמיר היה יוצא לך יותר בזול. לא ראיתי אותו בחו"ל בפחות מ- $160 ובלמיר זה בערך $180.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

168$ ותוסיף 18%...

חוץ מזה הזמנתי גם את הכונן קומבו לנייד שלא הייתי מוצא בארץ (רציתי את הסלוט של פאנאסוניק).

ואת המתאמים לכונן אופטי של ולכונן קשיח של .

בכל מקרה זה לא יוצא משתלם, אבל לא נורא.. :)

נשמח לקבל ולשמוע איך הלך!

מקווה שהכל יתאים ויעבוד כמו שצריך.

אגב קיבלתי גם את ה-Xcard מ-PCH לבדיקות.. נעדכן מתי שיהיה לי זמן (בטח עוד איזה חודש...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתקע לי קודם המחשב באמצע תגובה ארוכה, אז אשתדל לקצר:

עדכון קצר:

ה- 7200.7 וה- ATC620 יושבים כבר שבוע במחסן ומחכים לשאר החלקים.

רק היום, לאחר כמה קריאות טלפון ממני, ושבוע וחצי אחרי שהזמנתי, אמרו לי היום מ- pch שלא יהיה להם ספק ZM300-APF. לאחר סריקות של reviews באינטרנט נשברתי והחלטתי שאני מזמין מחר ZM400 אפילו במחירי הרצח שהוא עולה. הוא פשוט ככל הנראה הספק השקט ביותר שניתן לקנות היום בארץ.

עדכנתי ב- pch את ההזמנה והחלפתי את ה- Volcano 9 ב- Aero 7+ כי בכל ה- reviews שראיתי הוא היה שקט משמעותית מה- 9 בעומס מינימום.

אם יש לך דעה נחרצת בנושא אשמח לשמוע אותה... אני יודע שהספק וה-HSF הנ"ל יקרים משמעותית ממה שהגדרתי קודם, אבל אם אני רוצה שהעסק ישאר בסלון ולא יבעט החוצה על ידי אשתי, הוא חייב להיות בלתי מורגש :)

החלטתי שאם המחשב יהיה חזק מספיק אך רועש מדי, לא אכפת לי גם לבצע underclocking, העיקר שהקופסא המחורבנת לא תצייץ :)

קיבלתי את הסנסורים ל- SPDIF: יש לי TOTX173 לשידור ו- TORX173 לקליטה. איך שאקבל את הלוח אני אבנה כבל מתאים.

יש לי בג'נקיה לוח מקשים של WebTV ללא numeric keypad מה שהופך אותו לקומפקטי ונוח. אם אני לא אמצא תוכנה שתתמוך בו, אני אאלץ לבנות מתאם עם איזה 8051 (יש לי מספיק מאלה, ויש לי גם צורב ג'וקים בבית).

הזמנתי גם פנל LCD גראפי עם לוח מקשים מ- www.cwlinux.com ומתאם IDE ל- CF (שיהיה... אני עוד אמצא מה לעשות איתו).

בקרוב ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השתגעת? הספק הזה של זלמן במחיר מטורף ואני משוכנע שזה לא מוצדק..

יש לך:

Thermaltake Xaser Silent PurePower 480W 2-fan APFC Power ב-477 ש"ח

או את זה עם השליטה של Enermax גם בסביבות ה-450 ש"ח..

למה לבזבז עוד 300 ש"ח??

אמרתי לך שאפילו ה-HEC 300AR-T שיצא לי לשמוע שקט לאללה.

נידמה לי שה-Aero7+ לא נכנס במארז. הוא גבוה מדי.

(יש לי כאן אחד לביקורת ואני יכול לבדוק בערך).

גם ה-V11+ ממש שקט כמו שאמרתי, בלתי נשמע על העוצמה הכי נמוכה (עם כי דיי רחב, התאמתי אותו בקושי על לוח אחר).

יש בקולרמאסטר איזה מוט חיזוק באמצע שיושב בול מעל המיקום של ההיטסינק (לפחות בדגם של האלומיניום).

הנה תמונה:

Bio-Coolmaster-ATC610-GX1-07-b.JPG

והנה תמונה שניסיתי עכשיו לראות איך ה-Aero7+ לא מתאים בערך (כי הוא לא יושב על הסוקט, אלא קצת מעל ליד המעבד):

aero7-coolermaster-01.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההשקעה ב-3 לפנות בוקר...

ניסיתי לענות פעמיים, אבל אחרי שעף לי המחשב פעמיים התייאשתי.

וויתרתי על ה Aero 7+ (למרות שהבסנתי מהאתר שיש אותו בשני גדלים, ולקטן היט-סינק של 38 מ"מ גובה במקום 51 מ"מ גובה - עדיין זה גבולי. המארז הוא 140 מ"מ ברוטו, ו- Aero 7+ הקטן הוא 38 מ"מ + 70 מ"מ למאוורר, סה"כ 108 מ"מ)ץ בנוסף יש את הקורה באמצע המארז, שמורידה עוד 10 מ"מ לפחות.

אני חושב עכשיו על Vantec Aeroflow VA4. הוא אמנם 5600 RPM אבל נראה שהוא שקט יחסית ושניתן להשתיק אותו (או 7V או עם נגדים/ריאוסטט). אם הוא יהיה רועש מידי תמיד אני אוכל לתרום אותו לאח שלי...

דרך אגב - האם חוץ מהלדים והפנל הקדמי, יש הבדלים נוספים בין ה- Volcano 9 ל- 11? האם ה- 11 יותר שקט?

לגבי ה- ZM400 - אני אולי משוגע - אבל אם אתה מתייחס למטרה שלי שהיא שקט אבסולוטי (בחדר סגור שבו אין שום רעש ויושב רק אדם אחד וקורא ספר ומנסה לא לצאת מדעתו מהרעש של המחשב ;) זה שווה לי עוד 5% עד 10% למחיר המחשב (שמתי כבר ערך 880 ש"ח על המארז). גם אחריות 3 שנים לא הולכת ברגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני אומר לך שניתן למצוא שקט אבסולוטי יותר בזול!

באשר לוולקנו 11 - לזיגזג יש גירסא שעולה פחות ומגיעה בלי הפאנל הקידמי.

מה ההבדלים? אוף איתך.. טוב, הנה צילמתי כמה .. :)

V9-V11-compare-01.jpg

V9-V11-compare-02.jpg

V9-V11-compare-03.jpg

V9-V11-compare-04.jpg

עוד לא יצא לי לשמוע את הוונטק ואת ה-9 (למרות שיש לי את שניהם פה..), אבל ה-11 על המצב הכי נמוך שלו שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התמונות... אני מבטיח ים של תמוונות כשארכיב את המערכת שלי!

לגבי ה- Volcano, עניין אותי יותר מבחינה פרקטית - מי מקרר יותר? מי שקט יותר? וכו'

בינתיים לפי מה שאני קורא בכל ה- reviews שנתקלתי בהם, ה- Aerocool DP101 וה- Vantec Aeroflow VA4 שקטים יותר באופן יחסי (טוב זה לא חוכמה לתקוע את הריאוסטט במצמב מינימום ב- Volcano - לפי מה שראיתי במצב זה הטמפרטורה די גבוהה). לפי הרושם שלי, באותה רמת רעש, הנ"ל מקררים יותר טוב מה- Volcano, או לחילופין, תוכל להגיעאיתם לאותה רמת קרור בפחות רעש.

אני חושב שעם אחד משני אלה ומשחק מסוים במהירות הסיבוב של המאווררים ניתן להשיג תוצאות מצוינות. (נכון אין להם ריאוסטט, אבל אני אאלתר משהו).

ה- DP101 ממש מיוחד ודי שקט, אבל הוא בגובה 110 מ"מ ואני חושש שהוא לא ייכנס, ולכן אני נוטה ל- Aeroflow VA4

(זו גם ההמלצה של ערן מ- pch)

נראה לך שיש שם 110 מ"מ בגובה במארז? ה- Aero7+ לפי חישובי היה 121 מ"מ.

לגבי ה- ZM400 (פעם אחרונה - מבטיח!) כל הסקרים והבנצ'מרקים (ויש יותר מאחד כזה) קובעים חד משמעית שהוא שקט יותר מה- Enermax בכמה וכמה dB. כשההבדל ביניהם הוא אמנם 200-300 ש"ח, אבל אם אני אקנה ספק והוא לא יהיה שקט מספיק, אני אוכל את הלב שלא השקעתי, וחבל.

רעש זה מין דבר שברגע ששמת לב לזה שהוא קיים, הוא מעצבן אותך ולא תוכל להתעלם ממנו..

כנראה שאני אוכל לאסוף את שאר החלקים בסוף השבוע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שה-V11 יותר מוצלח מבחינת הקירור מאשר ה-9 כי הוא עשוי כולו מנחושת.

מבחינת הרעש אני מאמין שהם דיי דומים שכן המאווררים אמורים להיות זהים.

ה-DP נראה לי גבוהה מדי.

אולי אני אחבר את ה-Vantec ה-V9 וה-V11 אחד ליד השני ואומר לך יותר מאוחר מה דעתי.

ספק - אני מודע למה אתה מתכוון עם רעש, אבל ברמות האלה...

אני יודע שבסלון שלי אם הייתי יושב עם ה-HEC 300AR-T שני מטר ממני, לא הייתי שומע אותו על בטוח.

לדעתי תיקח את ה-HEC.. או לפחות את ה-TT, מקסימום זה באמת יפריע לך - תשדרג יותר מאוחר ותשים אותו במחשב אחר..

חבל לזרוק כל כך הרבה על ספק כח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...