מפרט למחשב לקולנוע ביתי - הערות ושאלות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב לקולנוע ביתי - הערות ושאלות

udif

Recommended Posts

סוף סוף החלטתי שהגיע הזמן לבנות מחשב מיוחד למערכת הקולנוע הביתית שלי.

מערכת החלומות שלי:

מארז שנראה כמו רכיב סטריאו אמיתי. זה אומר לא רק חזית מקצועית מאלומיניום, אלא גם מסך VFD או LCD, וכפתורים Play/FF/Rew כך שניתן להפעיל פונקציות בסיסיות בלי שלט רחוק ובלי להדליק את הטלויזיה.

מערכת שקטה! באופן אידאלי בלי מאווררים בכלל. זה אומר - המעבד החלש ביותר והחסכוני ביותר שמתאים למשימה, הדיסק השקט ביותר והאיטי ביותר שעדיין מאפשר פונקציות הקלטת , וכו' - אתם מבינים את הרעיון.

פונקציות שהמערכת צריכה למלא:

• ניגון , DivX, CD, , הצגת דיסקים עם תמונות
  • הקלטת ושאר פונקציות של Personal Video recorder
  • הקלטות מראש מהרדיו וכל הפונקציות שיש גם ב- PVR כמו Live Pause
  • ביצוע RIPping אוטומטי לכל דיסק בלחיצת כפתור אחת לדיסק הקשיח (כולל CDDB).

קראתי את המפרט המוצע ויש לי כמה הערות:

קודם כל הדברים הטובים:

מארז ATC620 הוא כנראה הפתרון - הוא לא המארז שהייתי בוחר בו מראש כמו שתיארתי למעלה, אבל הוא הטוב ביותר שקיים בארץ. האופציה השנייה היא לחפש בחנויות של תיקון מכשירי חשמל מכשירי CD או מקולקלים מהתקופה שהם היו עוד חדשים והשקיעו בקופסא שלהם (והיא עוד היתה מספיק גבוהה ולא בגובה של קופסת פיצה כמו היום). עם קצת זו יכולה להיות קופסא מדהימה.

ספק - מה הספק הכי שקט שניתן להשיג בארץ? במקור הופיע במפרט ספק של זלמן - ZM300A-APF אבל שמתי לב שהחליפו אותו היום בספק זול יותר של Heroichi - למה? רק כי הוא יותר זול? האם הוא שקט באותה מידה?

לוח אם - הבחירה בלוח MicroATX היא די מובנת ו-nForce2 הוא כמובן הציפסט הטוב ביותר ל-. אני מניח שהלוח הספציפי של Chaintech נבחר בגלל מחירו הזול באופן יחסי לשאר הלוחות, אבל אפשר לשים לב שזהו כמעט הלוח היחידי עם יציאת SVHS ישר על הלוח שלא מצריך שום מתאם אופציונלי. (כמובן שלא מצאתי את לוח חלומותי - שמגיע עם IEEE 1394, SPDIF IN/OUT עם המתאם האופטי ולא רק גאמפר על הלוח, TV על הלוח עם החיבור, 2.0, LAN, שכחתי משהוא?)

כרטיס קול - במפרט המקורי היה כרטיס 7.1 של Hercules אבל הוא הורד - באמת מיותר - למערכת ביתית יש כניסה אופטית, וכל מה שצריך זו יציאה אופטית מהלוח (ויש לו, תודה לאל!).

כרטיס מפענח Divx - האם באמת נחוץ אם יש 2000+?? אני מניח שזו גם הסיבה הנוספת בגללה ירד כרטיס המסך - יש לו יציאת TV והוא מתאים יותר למשימה. בכל זאת אני חושב שזה מיותר.

כרטיס מסך - בשביל מה ???? אתם דפוקים או מה ??? (סליחה , הייתי חייב :)

לא מספיק יש למחשב המזורגג שתי יציאות (אחת מהלוח ואחת מה - Xcard), אתם צריכים שלוש???

ה- nForce2 IGP מספיק חזק בשביל לנגן ו-Divx בלי טובות של אף כרטיס נוסף, אז אם כבר יש יציאת TV על הלוח, למה לא לנצל אותה?? אם הייתי רוצה מחשב למשחקים, הייתי שם כרטיס חזק יותר. במקום זה אני מעדיף לוותר על הכרטיס, ולחסוך את ההספק שהוא צורך, החום שהוא מפיץ, וזרימת האוויר שהוא עוצר.

חוץ מזה הכרטיס ממילה מצוקמק בשביל משחקים, ובשביל סתם 2D מספיק הכרטיס המובנה

כרטיס - על לוח האם, אבל אני כנראה אוסיף כרטיס אלחוטית לטובת חיבור לאינטרנט (cddb וכל זה, וגם בשביל לתחזק את המחשב מחדר העבודה).

דיסק קשיח - למה 7200RPM?? אין משהוא יותר שקט וקריר ב- 5400RPM? למה צריך 7200??

זכרון - למה 400MHz אם המעבד הוא 333MHz במקרה הטוב? חוץ מזה שה- 7NIF2 תומך ממילא רק בבאס של 333MHz וזכרון בקצב 400MHz רק מאיט אותו בגלל חוסר הסנכרון בין הבאסים

כונן - אולי אני אקנה אחד מה- DVR106 החדשים שמקליטים על DV+RW ו- DVD-RW, או שאני פשוט אחכה שהמחירים יפלו הלאה. 1500 ש"ח זה יותר זול ממה שהיה, אבל כונן DVD ב- 200-250 ש"ח זה עוד יותר זול.

ועכשיו לחלק המופרע -

יש לי כבר כרטיס WinTV PVR 350 עם דחיסה ופריסת MPEG2 בחומרה, ויציאת TV, כך שאני ממש לא צריך CPU חזק (טוב , נו, בעצם יש את ה- Divx שצריכים כח חישוב) - במקור רציתי באמת להתפרע ולבנות מערכת קטנה עם הכרטיס, + VIA M10000 + דיסק של לפטופ + boot מ- compact flash ולדחוף הכל למארז של DVD מקולקל שיש לי, אבל לפי מה שקראתי, לא בטוח שיש ל-M10000 מספיק כח, אפילו עם כרטיס דחיסה בחומרה.

ועכשיו לשאלות:

1. מה ה- CPU הכי קריר שניתן להשיג בגבולות המהירות הסבירים? ברור שכל שהוא יותר איטי הוא יותר קריר, אבל זה נכון רק בתוך אותה סדרה - מעבד של 0.15u ב- 1.7GHz יכול להיות חם יותר ממעבד 0.13u בתדר 1.8GHz .

2. בהתעלמות מהמחיר - איזה מעבד יתן לי ביצועים טובים יותר ביחס להספק (שימו לב - לא ביחס למחיר!)?

P4 או XP? ברור לי שאקח את המעבד האיטי ביתר והקריר ביותר מכל סדרה

P4 2.4Ghz HT 800MHz או Barton 2500+ או אולי סדרות ישנות יותר קרירות, למרות הטכנולוגיה הישנה יותר?

3. לגבי הלוח הספציפי - 7NIF2 וגוף הקרור הספציפי - האם בטוח שיש לגוף הקרור מספיק מקום על הלוח? חלק מלוחות ה- microATX די צפופים ולא מותירים מספיק שוליים מסביב לסוקט של המעבד. האם ניתן לסמוך על כך ולהזמין את הקומבינציה הנ"ל?

לפחות תגידו תודה שחסכתי מכם את הטפותי ותכנוני בנושא התוכנה (Linux + MythTV + ל- WinTV PVR + שינויים + ...)

וואו - זה היה ארוך - טוב שהמחשב הישן שלי (celeron 300A -> 450Mhz) לא נתקע באמצע ...

(נחליף אותו ב- 64 כשיגיע לארץ - בינתים אני אמשיך לשחק עם Dual Opteron 244 + 4GB בעבודה...)

אשמח לקבל את תגובותיכם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תקציב?

עריכה: אחרי בדיקה קצרה בביקורת של טום על הכרטיס פורס במפרט לקולנוע בייתי (Sigma xcard) המחשב שלך יחד עם הפורס מספיק חזק גם ככה אתה יכול לשדרג אותו בחלקים הנחוצים ולחסוך ככה

http://www.tomshardware.com/video/20020621/index.html

שים לב שעל 650 באמצע ניגון DIVX המעבד רק על 10%

נ.ב. החלקים הנחוצים אני מתכוון גם לספק יותר שקט והארד-דיסק יותר גדול (הסרטים האלה לוקחים המון מקום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקציב?

תקרא מה שאני כותב - כסף זה לא העניין - העניין זה שקט!

יש לי מספיק כסף להוציא על המחשב והתקציב המקורי נראה די בסדר - אבל 1000 ש"ח לכאן או לכאן הם לא העניין

- אני פשוט לא חושב שכסף זה הענין כאן.

אני מנסה לבנות מחשב בחוזק מינימלי, לא מקסימלי, העיקר שיהיה קריר, שקט, ויעשה את העבודה (לא רוצה קפיצות בהקלטות או בניגון ה- Divx/DVD)

מעבד P4 3GHz ב- 3000 ש"ח הוא מיותר לחלוטין ולא יפתור לי בעיות - רק יצור אותן...

גוף קרור ב- 250 שקל וספק טוב ושקט ב- 500 שקל הרבה יותר זולים והרבה יותר לעניין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך משתמש יקר,

אני זה שהרכבתי את מפרטי הקולנוע הבייתי, ואני אנסה לענות להערות שלך כמיטב יכולתי כרגע.

מארז שנראה כמו רכיב סטריאו אמיתי. זה אומר לא רק חזית מקצועית מאלומיניום, אלא גם מסך VFD או LCD, וכפתורים Play/FF/Rew כך שניתן להפעיל פונקציות בסיסיות בלי שלט רחוק ובלי להדליק את הטלויזיה.

אם תמצא אחד, תודיע לי.. בארץ אני לא מאמין שקיים.

למרות שפעם היה אחד עם מסך שמני מסימפלטק התכוון להביא והוא גם נראה לא רע.. אתה מוזמן לפנות אליו ולראות מה ניסגר איתם (simpletech.co.il).

מערכת שקטה! באופן אידאלי בלי מאווררים בכלל. זה אומר - המעבד החלש ביותר והחסכוני ביותר שמתאים למשימה, הדיסק השקט ביותר והאיטי ביותר שעדיין מאפשר פונקציות הקלטת , וכו' - אתם מבינים את הרעיון.

כמובן שאני מסכים עם הרעיון וגם לי יש את ה-Silence Bug תקוע עמוק בתוך הראש! לכן נעשו מאמצים לגרום למחשב להיות כמה שיותר שקט. אך, אני לא מאמין שחייבים לבחור מעבד איטי יותר על מנת לקרר אותו כמו שצריך, המעבדים של ימינו מסוגלים לעמוד בטמפ' דיי גבוהות. באשר לכונן הקשיח, אני שומע פלאות על הכוננים הקשיחים של בנושא, אך מדובר על הדגמים הקודמים שלהם (הברקודה 4 וה-5), היום אלכס מ-PCH אמר לי שהדגם שנמכר אצלהם הוא 7200.7 או משהו בסגנון, וקראתי השוואה בינו לבין הברקודה, והוא הוכרז כיותר רועש (לא בהרבה אומנם, אבל עדיין רועש יותר). לכן אני חייב להשיג לי קצת ברקודות ולקוות בשביל שאר השוק שעדיין מוכרים אותם.

בכל מקרה, הוספתי היום למפרט את הדגם המדוייק של הכונן הקשיח.

כרגע דיברתי עם אלכס שוב פעם והוא אמר לי שיש ברקודות 5 אצל היבואן בגדלים של 120 ו-160 ג"ב (עם 8 מ"ב cache).

זה יתאים למפרט היוקרתי יותר של הקולנוע הבייתי, אבל יהיה יקר מדי לתקציבי..

פונקציות שהמערכת צריכה למלא:

• ניגון , DivX, CD, , הצגת דיסקים עם - ניתן לביצוע
  • הקלטת ושאר פונקציות של Personal Video recorder - ניתן לביצוע
  • הקלטות מראש מהרדיו וכל הפונקציות שיש גם ב- PVR כמו Live Pause - ניתן לביצוע
  • ביצוע RIPping אוטומטי לכל דיסק בלחיצת כפתור אחת לדיסק הקשיח (כולל CDDB) - כפתור במארז? המממ... אולי אפשרי עם תוכנה..

מארז ATC620 הוא כנראה הפתרון - הוא לא המארז שהייתי בוחר בו מראש כמו שתיארתי למעלה, אבל הוא הטוב ביותר שקיים בארץ. האופציה השנייה היא לחפש בחנויות של תיקון מכשירי חשמל מכשירי CD או מקולקלים מהתקופה שהם היו עוד חדשים והשקיעו בקופסא שלהם (והיא עוד היתה מספיק גבוהה ולא בגובה של קופסת פיצה כמו היום). עם קצת זו יכולה להיות קופסא מדהימה.

אתה לא מציע שנכתוב במפרטים המומלצים לכו לחפש מארז משומש למודינג, נכון?

זה גם היה הרעיון שלי בהתחלה, אבל וויתרתי אחרי שלא מצאתי שום דבר הולם או שמה שמצאתי היה יקר מדי.

לא שה-Coolermaster שקניתי היה כזה זול, כי בזמנו (לפני יותר מחצי שנה) עוד לא היתה גריסה לא אלומיניום של המארז.

ספק - מה הספק הכי שקט שניתן להשיג בארץ? במקור הופיע במפרט ספק של זלמן - ZM300A-APF אבל שמתי לב שהחליפו אותו היום בספק זול יותר של Heroichi - למה? רק כי הוא יותר זול? האם הוא שקט באותה מידה?

הספק במערכת התקציבית של הקולנוע הבייתי הוחלף על מנת שנוכל להכניס את הכרטיס פיענוח MPEG. אני לא יודע עד כמה שקט הספק של HEC, אני רק יודע שהוא איכותי.. מה שכן אני כרגע עם ספק ג'נרי (Sunshine או משהו כזה מלמיר מחשבים) במערכת שלי, והוא לא ממש מפריע לי. כל עוד זה לא אחד מהספקים הממש ישנים אני מאמין שה-HEC יעשה את העבודה.. בקרוב יצא לי לעבוד איתם ואני אשנה את המפרט אם הם יהיו בעייתים והתקציב יאפשר זאת.

אם תראה במפרט היוקרתי יותר החלפתי את הספק לאנרמקס 350W עם היכולת שליטה על המאווררים שלו, פשוט במחיר כמעט זהה לזלמן וגם ניתן לשלוט על המאווררים וגם מספק 50W יותר..

לוח אם - הבחירה בלוח MicroATX היא די מובנת ו-nForce2 הוא כמובן הציפסט הטוב ביותר ל-. אני מניח שהלוח הספציפי של Chaintech נבחר בגלל מחירו הזול באופן יחסי לשאר הלוחות, אבל אפשר לשים לב שזהו כמעט הלוח היחידי עם יציאת SVHS ישר על הלוח שלא מצריך שום מתאם אופציונלי.

הבחירה בלוח M.ATX היא חובה בגלל המארז, בלתי ניתן להכניס שם לוח גדול יותר. אין ממש הרבה לוחות מתחרים בגודל זה שידוע לי עליהם, פרט ל-Albatron. ה-SVHS הוא יתרון, והמחיר סביר בהחלט.

כרטיס קול - במפרט המקורי היה כרטיס 7.1 של Hercules אבל הוא הורד - באמת מיותר - למערכת ביתית יש כניסה אופטית, וכל מה שצריך זו יציאה אופטית מהלוח (ויש לו, תודה לאל!).

כרטיס מפענח Divx - האם באמת נחוץ אם יש 2000+?? אני מניח שזו גם הסיבה הנוספת בגללה ירד כרטיס המסך - יש לו יציאת TV והוא מתאים יותר למשימה. בכל זאת אני חושב שזה מיותר.

בנוסף לכך יש יציאת דיגיטלית קואקסלית מהמפענח MPEG, ובשילוב עם ה-nForce2, באמת מצאתי שאין צורך במערכת התקציבית בכרטיס קול נוסף.

הסיבה העיקרית למפענח MPEG היא לניגון סרטי ולא DiVX (שכן התמיכה בפורמט זה הבנתי מהביקורות דיי בעייתית).. הכרטיס מסוגל לנגן סרטי ב-Progressive Scan ותוך הוצאת HDTV 1080i! זאת לאחר הורדת ההגנה של Macrovision בעזרת תוכנה צד שלישי. ויש לו יציאת Componenet Video. הביקורות הן חיוביות, אז אני אישית בקרוב מתכוון להניח את ידי על כרטיס כזה, ואני אדווח על השיפורים, אם יהיו (בהתחשב בעובדה שהמסך שלי תומך ב-HDTV, אני ממש מצפה לכך!).

כרטיס מסך - בשביל מה ???? אתם דפוקים או מה ??? (סליחה , הייתי חייב :)

לא מספיק יש למחשב המזורגג שתי יציאות (אחת מהלוח ואחת מה - Xcard), אתם צריכים שלוש???

ה- nForce2 IGP מספיק חזק בשביל לנגן DVD ו-Divx בלי טובות של אף כרטיס נוסף, אז אם כבר יש יציאת TV על הלוח, למה לא לנצל אותה?? אם הייתי רוצה מחשב למשחקים, הייתי שם כרטיס חזק יותר. במקום זה אני מעדיף לוותר על הכרטיס, ולחסוך את ההספק שהוא צורך, החום שהוא מפיץ, וזרימת האוויר שהוא עוצר.

ה-IGP של הלוח יצטרך להשתמש בזיכרון של המערכת על מנת לעבוד, ובמערכת התקציבית היה עד לא מזמן רק 256 מ"ב.

אני דווקא עכשיו שוקל באמת להוריד אותו לאחר שהזיכרון שודרג ל-512 מ"ב , זהו כנראה פתרון טוב יותר.

פשוט יש לי ניסיון רע עם כרטיסים מובנים ותצוגה איכותית.. מקווה שה-nForce2 אכן עומד בציפיות ממנו.

דיסק קשיח - למה 7200RPM?? אין משהוא יותר שקט וקריר ב- 5400RPM? למה צריך 7200??

זכרון - למה 400MHz אם המעבד הוא 333MHz במקרה הטוב? חוץ מזה שה- 7NIF2 תומך ממילא רק בבאס של 333MHz וזכרון בקצב 400MHz רק מאיט אותו בגלל חוסר הסנכרון בין הבאסים

לכונן הקשיח התייחסתי כבר קודם.

זכרון - הלוח תומך בזכרונות 400 מ"ה, המעבד הוא שעובד ברוחב פס של 333 מ"ה. אבל עם שימוש ב-VGA המובנה (כפי שתכננו עכשיו) הזיכרון יכול להשתמש רק ב-333 מ"ה..

מה שכן הבדלי המחירים לזכרונות ממש לא מהותיים לאחר קפיצת המחירים כיום.. הבדל של 10 ש"ח יותר בשביל ה-400 מ"ה.

כונן DVD - אולי אני אקנה אחד מה- DVR106 החדשים שמקליטים על DV+RW ו- DVD-RW, או שאני פשוט אחכה שהמחירים יפלו הלאה. 1500 ש"ח זה יותר זול ממה שהיה, אבל כונן DVD ב- 200-250 ש"ח זה עוד יותר זול.

במערכת היוקרתית יותר של הקולנוע הבייתי (אם שמת לב אליה), יש צורב דיוידי של Optorite עם לינק לביקורת עליו. הוא תמוך בכל הפורמטים וקצת יותר זול.

יש לי כבר כרטיס WinTV PVR 350 עם דחיסה ופריסת MPEG2 בחומרה, ויציאת TV, כך שאני ממש לא צריך CPU חזק (טוב , נו, בעצם יש את ה- Divx שצריכים כח חישוב) - במקור רציתי באמת להתפרע ולבנות מערכת קטנה עם הכרטיס, + VIA M10000 + דיסק של לפטופ + boot מ- compact flash ולדחוף הכל למארז של DVD מקולקל שיש לי, אבל לפי מה שקראתי, לא בטוח שיש ל-M10000 מספיק כח, אפילו עם כרטיס דחיסה בחומרה.

אני כרגע גם חושב על מערכת Mini-ITX, אבל רק בגלל האהבה שלי למחשבים והרצון למערכת קטנטנה.. לא למטרת בייתי.. מסקרן אותי - למה BOOT מכרטיס זיכרון?

כמו כן, האין הכוננים הקשיחים של הניידים רעשנים מדי?

1. מה ה- CPU הכי קריר שניתן להשיג בגבולות המהירות הסבירים? ברור שכל שהוא יותר איטי הוא יותר קריר, אבל זה נכון רק בתוך אותה סדרה - מעבד של 0.15u ב- 1.7GHz יכול להיות חם יותר ממעבד 0.13u בתדר 1.8GHz .

2. בהתעלמות מהמחיר - איזה מעבד יתן לי ביצועים טובים יותר ביחס להספק (שימו לב - לא ביחס למחיר!)?

P4 או XP? ברור לי שאקח את המעבד האיטי ביתר והקריר ביותר מכל סדרה

P4 2.4Ghz HT 800MHz או Barton 2500+ או אולי סדרות ישנות יותר קרירות, למרות הטכנולוגיה הישנה יותר?

3. לגבי הלוח הספציפי - 7NIF2 וגוף הקרור הספציפי - האם בטוח שיש לגוף הקרור מספיק מקום על הלוח? חלק מלוחות ה- microATX די צפופים ולא מותירים מספיק שוליים מסביב לסוקט של המעבד. האם ניתן לסמוך על כך ולהזמין את הקומבינציה הנ"ל?

1. אני לא בטוח בקשר לזה, אבל שוב פעם, אני מאמין שהחום לא ממש משחק כאן תפקיד. המערכות הללו אינן מלאות מאווררים אומנם, אבל גם הקירור המינימלי שקיים אמור להספיק. הייתי מהמר שהסלרונים הם הכי קרירים, אבל זה הימור פרוע.. בטוח ניתן למצוא את המידע. אולי תנסה לשאול אצלנו בפורום .

2. הביצועים של שני אלו יהיו כמעט שווים, נוטים פעם לכיוון אחד, ופעם לכיוון השני. השוואות ספציפיות תמיד ניתן למצוא אצל Tom's Hardware.

3. אני לא בטוח בקשר להתאמה של הגוף ללוח, אבל מהתמונה של הלוח ניתן לראות שיש את ארבעת החורים מסביב לסוקט, שבד"כ נועדו להיטסינקים היותר גדולים שאינם מתחברים לסוקט עצמו. חוץ מזה שהגוף של TT נראה דיי סטנדרטי ל-80מ"מ. אתה תמיד יכול לבקש מהחנות לבדוק לפני..

לי אישית יש את הלוח Gigabyte 7VKML וההיטסינק הוא SK-7 עם מאוורר 80מ"מ של Panaflo. לא חסר שמה מקום, אבל נראה כאילו הג'יגהבייט הזה קצת יותר מרווח מסביב לסוקט.

לפחות תגידו תודה שחסכתי מכם את הטפותי ותכנוני בנושא התוכנה (Linux + MythTV + ל- WinTV PVR + שינויים + ...)

תודה! ;)

סתם אתה מוזמן להטיף כמה שבא לך.. :D

מקווה שעניתי על השאלות שלך ויום טוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכנתי עכשיו את מערכת ה-6000 ש"ח.

לאחר הורדת הכרטיס מסך, ניתן היה לשדרג לספק כח שקט (עם שליטה על מהירות המאווררים), כמו כן שידרגתי את המעבד ואת ההארד דיסק.

עכשיו המחיר שהבאתי לכונן הקשיח הוא בשביל דגם 7200.7 של .. הדגם החדש היותר.. והרועש יותר מהברקודה 5.

אלכס אומר שגם ה-B5 שרשומים אצל היבואן הם בעצם 7200.7 לפי המספר דגם באתר של .

אני מניח שצריך לנסות אחד וממש לשמוע אותם כדי להחליט אם הם רועשים מדי או לא..

הבעיה האחרת היא שמקבלים רק שנה אחריות לעומת ה-3 שנים של ה- המוצלח..

ככל הנראה אני בשבוע הבא מרכיב שני מחשבים, אנסה לעשות השוואה בין הסיגייט ל- אם זה יהיה אפשרי.

מה לא עושים בשביל השקט.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך משתמש יקר,

שמי אודי...

אם תמצא אחד, תודיע לי.. בארץ אני לא מאמין שקיים.

מה דעתך על המארז הזה? מוציא את העיינים...

http://www.atechfabrication.com/order_form_HTPC_case.htm

כמובן שאני מסכים עם הרעיון וגם לי יש את ה-Silence Bug תקוע עמוק בתוך הראש! לכן נעשו מאמצים לגרום למחשב להיות כמה שיותר שקט. אך, אני לא מאמין שחייבים לבחור מעבד איטי יותר על מנת לקרר אותו כמו שצריך, המעבדים של ימינו מסוגלים לעמוד בטמפ' דיי גבוהות.

כן, אבל אז המאווררים יעבדו יותר מהר וביותר רעש...

לגבי התאמת מארז של מערכת סטריאו משומשת...

זה יתאים למפרט היוקרתי יותר של הקולנוע הבייתי, אבל יהיה יקר מדי לתקציבי..אתה לא מציע שנכתוב במפרטים המומלצים לכו לחפש מארז משומש למודינג, נכון?

אתה יכול לנסות ;)

אם תראה במפרט היוקרתי יותר החלפתי את הספק לאנרמקס 350W עם היכולת שליטה על המאווררים שלו, פשוט במחיר כמעט זהה לזלמן וגם ניתן לשלוט על המאווררים וגם מספק 50W יותר..

ראיתי שהחלפת את הספק. מה ההבדל ברעש בין הזלמן לאנרמקס? לא מצאתי שום בנצ'מרק שמשווה ביניהם.

הסיבה העיקרית למפענח MPEG היא לניגון סרטי ולא DiVX (שכן התמיכה בפורמט זה הבנתי מהביקורות דיי בעייתית).. הכרטיס מסוגל לנגן סרטי ב-Progressive Scan ותוך הוצאת HDTV 1080i! זאת לאחר הורדת ההגנה של Macrovision בעזרת תוכנה צד שלישי. ויש לו יציאת Componenet Video. הביקורות הן חיוביות, אז אני אישית בקרוב מתכוון להניח את ידי על כרטיס כזה, ואני אדווח על השיפורים, אם יהיו (בהתחשב בעובדה שהמסך שלי תומך ב-HDTV, אני ממש מצפה לכך!).ה-IGP של הלוח יצטרך להשתמש בזיכרון של המערכת על מנת לעבוד, ובמערכת התקציבית היה עד לא מזמן רק 256 מ"ב.

איזה מסך יש לך? יש לי עם כניסת VGA ואני מניח שאני אקבל איכות טובה מיציאה כזאת. אני צריך SVHS רק בשביל החיבור לטלויזיה הפשוטה (אני טורח לחבר את המקרן רק לפעמים).

במערכת היוקרתית יותר של הקולנוע הבייתי (אם שמת לב אליה), יש צורב דיוידי של Optorite עם לינק לביקורת עליו. הוא תמוך בכל הפורמטים וקצת יותר זול.אני כרגע גם חושב על מערכת Mini-ITX, אבל רק בגלל האהבה שלי למחשבים והרצון למערכת קטנטנה.. לא למטרת בייתי.. מסקרן אותי - למה BOOT מכרטיס זיכרון?

BOOT מכרטיס זכרון כי אני רוצה שכל עוד אני לא ממש צריך את הדיסק הקשיח (הקלטות וכו') הוא יהיה ב- powerdown. אני רוצה לשים read-only root partition עם כל התוכנה, בלי swap, והכל על ה-flash. אני אפעיל את הדיסק רק כשצריך.

כמו כן, האין הכוננים הקשיחים של הניידים רעשנים מדי?

הם אמורים להיות יותר רועשים מכוננים רגילים? ציפיתי שבגודל יותר קטן ומהירות סיבוב קטנה יותר הם יהיו רק יותר שקטים. יש משהוא שפיספסתי?

טוב, יש לי עוד שאלה נוספת:

רוב לוחות ה-nF2, כולל ה- 7NIF2 מגיעים עם חיבור ל- SPDIF I/O על הלוח (ג'אמפר של 4 פינים), אבל כמעט אף אחד לא מגיע עם האדפטר המתאים. איפה אפשר לקנות כזה? (אני רוצה גם כניסה אופטית, לא רק יציאה!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעתך על המארז הזה? מוציא את העיינים...

אכן.. אבל כפי שציינתי... דברים שניתן להזמין בארץ.. זה מארז שדורש הזמנה אישית ויוצא גם דיי יקר בסופו של דבר. יפיפיה.. אבל קצת מחוספס לדעתי..

כן, אבל אז המאווררים יעבדו יותר מהר וביותר רעש...

מספיק להשתמש במאווררים חלשים ושקטים בשביל זרימת אוויר מינימלית. או להוסיף שליטה למאווררים (כמו Zalman FanMate1).

ראיתי שהחלפת את הספק. מה ההבדל ברעש בין הזלמן לאנרמקס? לא מצאתי שום בנצ'מרק שמשווה ביניהם.

אין לי מושג מה ההבדל ברעש.. לאנרמקס פשוט הרבה יותר ניסיון בייצור ספקים, ובתור אחד הספקים היותר איכותיים שלה, ניתן לשלוט על המהירות של המאווררים בספק זה, אני מניח עד כדי שקט מוחלט, לזלמן אין אפשרות לשנות את מהירות המאוורר.

איזה מסך יש לך?

יש לי NEC 42MP3 Plasma..

הם אמורים להיות יותר רועשים מכוננים רגילים? ציפיתי שבגודל יותר קטן ומהירות סיבוב קטנה יותר הם יהיו רק יותר שקטים. יש משהוא שפיספסתי?

לא יודע, תמיד שאני עובד עם ניידים אפשר לשים לב דיי בקלות לרעש של הכונן הקשיח שלהם כשהוא עובד.

אגב מצאתי ב- ספק כח 120W מיוחד ל-EPIA-M, ממש קטן ומתלבש על הלוח (ללא מאווררים). יוצא 80 דולר עם משלוח לארץ...

רוב לוחות ה-nF2, כולל ה- 7NIF2 מגיעים עם חיבור ל- SPDIF I/O על הלוח (ג'אמפר של 4 פינים), אבל כמעט אף אחד לא מגיע עם האדפטר המתאים. איפה אפשר לקנות כזה? (אני רוצה גם כניסה אופטית, לא רק יציאה!)

לי אישית אין שמץ... Radioshack?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעתך על מערכת עוד יותר תקציבית לקולנוע בייתי?

Hard Discs : Seagate 40GB 5400 rpm ATA100 HDD [ ¤ 352.9 ] 1

CD-ROM / DVD-ROM : DVD-ROM Toshiba 16/48 Bulk - Black ! [ ¤ 250.77 ] 1

Keyboards : Logitech Cordless Desktop Deluxe Optical [ ¤ 491.16 ] 1

Cases : Coolermaster ATC-620C-BX1 Black Desktop Case (P/S not included) [ ¤ 889.8 ] 1

Power Supplies : Antec SmartPower SL300BU Power Supply [ ¤ 296.98 ] 1

Multimedia : Sigma Designs Realmagic XCard MPEG-4/DivX Hardware Decoder [ ¤ 571.12 ] 1

Memory : GeIL DDR-RAM 256MB 2700 Value Memory [ ¤ 257 ] 1

Subtotal : ¤ 3109.72

+

EPIA-M10000 Nehemiah 1Ghz עולה 972 ש"ח בפלונטר.

סה"כ: 4081 ש"ח.

עריכה: כרגע שמתי לב שפלונטר העלו את המחיר ב-100 ש"ח והוא עומד על 1080 ש"ח כרגע.. בעעע..

ניתן להחליף לספק HEC ולהיות בסביבות ה-4060 ש"ח..

נראה לי מערכת סבירה למפרטים, הלא כן?

אני מאמין שלמעבד החדש שלהם יש מספיק כח רק לניגון סרטים, אם כי נאמר כבר בביקורת שעם הכרטיס הניגון הרבה יותר חלק ומרשים.

כאשר ניתן להחליף את הכרטיס טלוויזיה לזה של Pinnacle עם הטיונר, כל אחד והצרכים שלו.

ניתן בעצם גם לקחת מתאם Riser לשני חריצי PCI ואז לשים גם כרטיס טיונר וגם כרטיס MPEG..

השאלה היא לאיזה מארז זה יתאים לכל הרוחות... האם יש משהו קטן עם סטייל איי שם?

ובמחשבה שנייה:

CPU : Athlon XP 1700+ Tray CPU [ ¤ 337.9 ] 1

Motherboards for : Chaintech 7NIF2 nForce 2 Motherboard (Dual DDR400, AGP8X, VGA + TVOut, LAN, 5.1 Sound, USB 2.0) [ ¤ 563.9 ] 1

CPU Cooling : Thermaltake Smart & Silent Volcano 9 Cool Mod CPU Cooler for [ ¤ 121.49 ] 1

Subtotal : ¤ 1023.29

פתרון הרבה יותר חזק ושקט גם כן... אומנם בלי תמיכת MPEG מהקופסא, אבל אנחנו גם ככה מתקינים כרטיס דחיסת חומרה.. ויהיה מקום לעוד כרטיסים אם יתעורר הצורך.

אולי אם ה-EPIA היה זול משמעותית.. אבל הוא אפילו יקר יותר! היתרון העיקרי שלו זה הגודל, אבל זה לא הכי משנה לנו במפרט זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Hard Discs : Seagate 40GB 5400 rpm ATA100 HDD [ ¤ 352.9 ] 1

CD-ROM / DVD-ROM : DVD-ROM Toshiba 16/48 Bulk - Black ! [ ¤ 250.77 ] 1

Keyboards : Logitech Cordless Desktop Deluxe Optical [ ¤ 491.16 ] 1

Cases : Coolermaster ATC-620C-BX1 Black Desktop Case (P/S not included) [ ¤ 889.8 ] 1

Power Supplies : Antec SmartPower SL300BU Power Supply [ ¤ 296.98 ] 1

Multimedia : Sigma Designs Realmagic XCard MPEG-4/DivX Hardware Decoder [ ¤ 571.12 ] 1

Memory : GeIL DDR-RAM 256MB 2700 Value Memory [ ¤ 257 ]

לידיעתך, ב- lamir מוכרים את ה- M10000 ב-950 ש"ח, ורייזר לשני כרטיסים ב- 59 ש"ח . האמת היא ששאלתי את יריב מפלונטר על רייזר נמוך בגובה 2-3 ס"מ לכרטיס אחד, אבל לא ידוע לי על כזה בארץ - רייזר כזה מאפשר לי להכניס את הלוח לקופסת DVD סטנדרטית בגובה 8 ס"מ (יש לי 2 כאלו במחסן מנגנים מתים).

נ.ב. אחרי ששלחתי את המכתב הקודם נזכרתי שיש לי סנסורים אופטיים מכונן DVD מת (לפחות output).

במפרט שלך אין בכלל כרטיס לכידה לוידאו - זה ממש לא משנה כי עם M10000 אין לך סיכוי ללכוד וידאו ולדחוס (שלא לדבר על time shifting שמחייב דחיסה ופריסה במקביל) ללא כרטיס עם סיוע חומרה כמו ה- WinTV PVR 250/350 שקניתי.

אז אם אתה רוצה מחשב שהוא רק לנגינת DVD/DIVX/MP3 יכול להיות שתוכל להשתמש ב- E6000 עם Xcard וללא Hard-Disk (תעשה boot מזכרון USB, או שניתן לקנות בחו"ל מתאם IDE ל-CF במחיר של פחות מ- $20).

שאלה האחרונה - האם ההיט סינק ל- שבחרת הוא השקט ביותר שקיים ל-, או שזה מה שנבחר במגבלות התקציב?

אם ארצה לקנות Barton 2500+ (בכל זאת - זכרונות 400 עם לוח 333 - ואני אקנה מעבד 266?... זה מדגדג יותר מדי...)

אני רוצה את ה-heatsink האולטימטיבי ל- מבחינת שקט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיר פשוט נוטים להתעכב תמיד עם העלאת מחירים, הם בטח גם יעלו את המחיר בקרוב.

גם לפלונטר יש את הרייזר באותו מחיר..

בחנות של mini-itx.com יש רייזר של PCI אחד.. לא בטוח באיזה גובה אבל..

כמו שאמרתי, במפרט שלי ניתן לבחור בין ה-Sigma לבין ה-Pinnacle, מכיוון שהם באותו תקציב..

עם ה-Pinnacle מגיעות האפשרויות הקלטה וכו'.. ועם הסיגמא ניגון איכותי של DVD..

כל אחד והבחירה שלו..

ה-E6000 חלש מדי לניגון סרטים לדעתי.. אולי אם הסיגמא הוא יספיק.. אבל אז באמת ניגון סרטים יהיה שימשו היחיד..

ואז השאלה אם לא כדאי כבר להשקיע פשוט ב-DECK וזהו.. שאולי אפילו יעלה פחות.

מבחר גופי הקירור המקצועיים בארץ הוא מאוד מגובל.. וגם המון חסרים במלאי.

לא הייתי מגדיר אותו כקירור הטוב והשקט ביותר. אני עדיין מקווה לקבל מאוורר SM2 השבוע או שבוע הבא להשוואת מאווררים.

בקרוב אני עושה השוואה ענקית ואני אבחר את המאוורר השקט ביותר שניתן למצוא שעדיין דוחף מספיק אוויר (כולל עם מאווררים מחו"ל שאין בארץ).

למעשה אני גם ארכיב שני מחשבים בקרוב כמו שאמרתי, ועל שניהם יהיה ה-TT V9+SF2 אז אני אוכל להתרשם ממנו, למרות שלא עליו תתבצע ההשוואת מאווררים כי אם על ה-SK-7 שלי.

גוף קירור מומלץ.. הממ.. בד"כ עדיף שהוא לא יהיה עשוי כולו נחושת, שכן גופים אלו דורשים מאווררים עוצמתיים כדי לאבד את החום.

השילוב הכי מוצלח שזכור לי הוא Thermalright AX-7 (עם אלומיניום ותחתית נחושת), ומאווררים שקטים של Panaflo.

אולי גם ה-Alpha PAL8045..

מצד אחר, הגופים האלו בד"כ יותר גדולים מהרגילים וקשה להבטיח תאימות ללוח..

אתה מוזמן לבקר את האתר הבא:

http://www.overclockers.com/articles373

כאן יש לך השוואה בין ההיטסינקים היותר מוכרים בשוק..

השוואה כוללת לפי סימולטור (בלי קשר לאינטל או AMD), ב-Air Cooling DIE Simulator C/W TEST RESULTS.

אבל שים לב לעוצמת המאוורר ששמו על כל גוף ..

יש כאלו שממש זורחים רק כאשר הם עם מאוורר אימתני עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה פרדוקס - מצד אחד אתה מבקש שקט, מצד שני אתה מבקש ללכוד ,

בשביל ללכוד אתה צריך מחשב חזק, מחשב חזק צריך ולכן יש פה סתירה.

בכל אופן הנה המפרט שאני מציע לך:

CPU : 2500+ Barton (512K, 333 Mhz) BOX CPU [ ¤ 621.9 ] 1

Motherboards for : K7N2GM-L nforce2 Motherboard (m-ATX, Dual DDR400, 5.1 Sound, LAN, AGPx8, VGA, TVout, 2.0) [ ¤ 867.06 ] 1

Memory : - 512MB 3200 Winbond Memory [ ¤ 531.14 ] 2

Hard Discs : 120GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD [ ¤ 709.75 ] 1

Video Cards : ATI Radeon 9000 64MB DVI TV-Out OEM Video Card [ ¤ 434.05 ] 1

Sound Cards : Audigy 2 Bulk Sound Card [ ¤ 483.43 ] 1

CD-ROM / -ROM : -ROM Liteon 16/48 - Black ! [ ¤ 273.67 ] 1

CD-RW / -RW : Lite-On 52/24/52 Black Retail CD-RW [ ¤ 306.33 ] 1

Cases : Coolermaster ATC-610GX1 Black Aluminium Desktop Case (P/S not included) [ ¤ 1313.58 ] 1

Power Supplies : Enermax 350W (EG365P-VE FCA) Fan Speed Adjustable Power Supply [ ¤ 456.9 ] 1

Multimedia : Pinnacle Studio PCTV Pro TV Card [ ¤ 585.66 ] 1

הנה תמונה של המארז:

ATC-610-GX1_L.jpg

הייתי גם ממליץ לך לקחת את העכבר והמקלדת האלחוטיים של Gyration ב900 ש"ח

UltraProsuite-prodimage.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואים שלא קראת את הת'רד עד כה...

למה לקנות לוח של שעולה 300 ש"ח יותר מה-Chaintech?

למה 1GB זיכרון?

בשביל ללכוד וידיאו צריך נפח איחסון מרובה, לא זיכרון.

הכונן של אינו מהשקטים בחבורה.

הכרטיס מסך מיותר גם כן אם יש GF4MX מובנה על הלוח. בכל מקרה מטרת המחשב היא להציג על הטלוויזיה עם ה-TV Out..

ולמה את גירסת האלומיניום של המארז כשניתן לקנות מארז עשוי ברזל עם front של אלומיניום ב-400 ש"ח פחות..

ה-Gyration הם בהחלט אפשרות אני מניח.. למרות שהמחיר דיי גבוה.. העובדה שניתן לתפעל את העכבר באוויר דיי מגניבה..

או לחלופין פשוט לקנות שלט עם ג'וייסטיק שמתפקד כעכבר וניתן לשלוט איתו על כל המחשב.. סגנון אלו של ATI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואים שלא קראת את הת'רד עד כה...

נכון ;D

למה לקנות לוח של שעולה 300 ש"ח יותר מה-Chaintech?

כי פשוט אין לי נסיון עם chaintech, אבל אולי אתה צודק...

למה 1GB זיכרון?

בשביל ללכוד וידיאו צריך נפח איחסון מרובה, לא .

צריך גם צריך, בשביל ללכוד צריך תעבורה גבוהה אמנם בAMD הדואל לא שווה משהו, בכל מקרה אפשר להסתפק גם ב512...

הכרטיס מסך מיותר גם כן אם יש GF4MX מובנה על הלוח. בכל מקרה מטרת המחשב היא להציג על הטלוויזיה עם ה-TV Out..

הרדאון 9000 פורס MPEG... סיבה מספיק טובה, כמו-כן הTVOUT של הATI עולה בכמה רמות מזה של הצ'פים שNVIDIA משתמשת בהן...

ולמה את גירסת האלומיניום של המארז כשניתן לקנות מארז עשוי ברזל עם front של אלומיניום ב-400 ש"ח פחות..

כי הלא אלומיניום כבד פי כמה

ה-Gyration הם בהחלט אפשרות אני מניח.. למרות שהמחיר דיי גבוה.. העובדה שניתן לתפעל את העכבר באוויר דיי מגניבה..

או לחלופין פשוט לקנות שלט עם ג'וייסטיק שמתפקד כעכבר וניתן לשלוט איתו על כל המחשב.. סגנון אלו של ATI.

מניסיון השלטים האלו לא משהו, נחמדים אבל לא משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה פרדוקס - מצד אחד אתה מבקש שקט, מצד שני אתה מבקש ללכוד ,

בשביל ללכוד אתה צריך מחשב חזק, מחשב חזק צריך ולכן יש פה סתירה.

בכל אופן הנה המפרט שאני מציע לך:

CPU : 2500+ Barton (512K, 333 Mhz) BOX CPU [ ¤ 621.9 ] 1

Motherboards for : K7N2GM-L nforce2 Motherboard (m-ATX, Dual DDR400, 5.1 Sound, LAN, AGPx8, VGA, TVout, 2.0) [ ¤ 867.06 ] 1

Memory : - 512MB 3200 Winbond Memory [ ¤ 531.14 ] 2

Hard Discs : 120GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD [ ¤ 709.75 ] 1

Video Cards : ATI Radeon 9000 64MB DVI TV-Out OEM Video Card [ ¤ 434.05 ] 1

Sound Cards : Audigy 2 Bulk Sound Card [ ¤ 483.43 ] 1

CD-ROM / -ROM : -ROM Liteon 16/48 - Black ! [ ¤ 273.67 ] 1

CD-RW / -RW : Lite-On 52/24/52 Black Retail CD-RW [ ¤ 306.33 ] 1

Cases : Coolermaster ATC-610GX1 Black Aluminium Desktop Case (P/S not included) [ ¤ 1313.58 ] 1

Power Supplies : Enermax 350W (EG365P-VE FCA) Fan Speed Adjustable Power Supply [ ¤ 456.9 ] 1

Multimedia : Pinnacle Studio PCTV Pro TV Card [ ¤ 585.66 ] 1

הייתי גם ממליץ לך לקחת את העכבר והמקלדת האלחוטיים של Gyration ב900 ש"ח

UltraProsuite-prodimage.jpg

כמו ש- biodome אמר, לא קראת ממש את הת'רד.

אם היית קורא, היית רואה שאני מחפש מחשב לקולנוע ביתי אבל שיהיה כמה שיותר שקט.

וחוץ מזה לוח ה- שהצעת לא רק שהוא יקר בכ-300 ש"ח מה- Chaintech כמו שאמר biodome, הוא גם לא כולל SPDIF-IN אלא רק SPDIF-OUT (בדקתי).

ההיית גם רואה שיש לי כבר כרטיס לחידת מסך חייתי של Happauge שכולל encoder ו- decoder ל-MPEG/2 מעבד חזק.

גם בנושא המארז דשנו מספיק.

אגב , בחו"ל ישנו מארז שנקרא DIGN-5:

http://www.cine4home.de/tests/sonstiges/DignHV5/DignHv5.htm

גם זה נראה נחמד, אבל לא מושלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...