האם יש הבדלי איכות בין כבלים אופטיים? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש הבדלי איכות בין כבלים אופטיים?

yuvalkosh

Recommended Posts

כולם יתנו את אותה התוצאה. ההבדל הוא ברמת הגימור. אם אתה לא נוהג להרוס כבלים ואין שום סיכוי שמשהו יהרוס אותו אז זה לא משנה באיזה כבל מבינהם תשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן - סה"כ מדובר בקובץ דיגיטלי בתנאים קלים מאוד להעברה (פחות מ 2 מטר ו רק 1.5 KBPS שזה כלום). בדיוק כמו שכבל הUSB שתקנה לא ישפיע על איכות התמונות שתעביר דרכו מהמצלמה למחשב או לא ישנהה את איכות מסמסך הWORD שתעביר דרכו.

באורכים ארוכים, או בקצבי העברה מאוד מאוד גבוהים (כמו קטעי 1080P מסויימים דרך HDMI) עלול להיווצר שינוי קל מהמקור (ובקטע של אורכים ארוכים אפילו בעייה קריטית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן - סה"כ מדובר בקובץ דיגיטלי בתנאים קלים מאוד להעברה (פחות מ 2 מטר ו רק 1.5 KBPS שזה כלום). בדיוק כמו שכבל הUSB שתקנה לא ישפיע על איכות התמונות שתעביר דרכו מהמצלמה למחשב או לא ישנהה את איכות מסמסך הWORD שתעביר דרכו.

באורכים ארוכים, או בקצבי העברה מאוד מאוד גבוהים (כמו קטעי 1080P מסויימים דרך HDMI) עלול להיווצר שינוי קל מהמקור (ובקטע של אורכים ארוכים אפילו בעייה קריטית).

אני לא יודע אם זה אותו הדבר להשוות ל כי בדכ הקונטרולרים שמשתמשים ב משתמשים ב ECC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה אותו הדבר להשוות ל כי בדכ הקונטרולרים שמשתמשים ב משתמשים ב ECC

העניין היה להמחיש את המשמעות של העברת מידע דיגיטלי.

בכל תקן העברת מידע דיגיטלי יש סוג מסויים של תיקון שגיאות, השאלה הקריטית יותר היא כמה נפח של מידע דיגיטלי עובר - יותר נפח = יותר רגיש להפרעות.

סתם להמחשה - USB2 מעביר 400000 KBPS, לגבי הכבל האופטי - SPDIF - מעביר 1500 KBPS, יוצא שUSB2 מעביר פי 266 יותר מידע מאשר הכבל האופטי (שגם הוא למשל בהעברת סרט מעביר בדרך כלל רק 448 KBPS). זה נכון שלתקנם שונים יש מנגנונים שונים ואי אפשר להשוות אחד ל אחד אבל אודיו זה דבר שנחשב קל להעברה מבחינת נפח. כשיצא הSPDIF הטכנולוגייה כבר ידעה בקלות להיתעסק עם העברה של 1500 KBPS בביטחה. כבל CAT5 זול כבר אז ידע להעביר בביטחה נפחים הרבה יותר גדולים. הבעייה הגדולה היא להעביר , שבנפחי HD מסויימים תופס המון רוחב פס, האודיו זניח לעומתו.

AZR - אם אתה בעד להשקיע בכבל כזה זה אך ורק בגלל החשש והחוסר וודאות של איך העסק באמת עובד או מה בכלל ההשפעה כשהוא לא עובד (ולא שאני אומר שזה לא בסדר) . - על חוסר הודאות הזה בדיוק חברות הביטוח עושות הרבה כסף, ומסתבר שגם חברות הכבלים ;) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכבל דיגיטלי המידע עובר בשיטת 0 ו-1

בכבל אופטי עובר אור כלומר אין אור ויש אור ולא עוברים קבצים.

המידע מעובד ע"י הרסיבר ומתורגם לאות אודיו.

כל כבל שמצליח להעביר אור מקצה אחד לקצה שני יתן את אותה התוצאה.

כבל אופטי למרחקים ארוכים חייב להיות באיכות טובה אחרת יהיו קטיעות.

לסיכום: כבל פשוט יעשה את העבודה ויש כבלים טובים של חברת LEXUS גם ב35 שח שעובדים מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[AZR - אם אתה בעד להשקיע בכבל כזה זה אך ורק בגלל החשש והחוסר וודאות של איך העסק באמת עובד או מה בכלל ההשפעה כשהוא לא עובד (ולא שאני אומר שזה לא בסדר) . - על חוסר הודאות הזה בדיוק חברות הביטוח עושות הרבה כסף, ומסתבר שגם חברות הכבלים ;) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד 5 מטר אין טעם לקחת כבל יקר יותר, מדובר על מרחק קצר והאות לא יונחת/ידעך בתווך.

כל עוד לא יהיו הפרעות אלקטרומגנטיות חזקות בסביבת הכבל אין טעם להשקיע על כבל יקר, זה ביזבוז כסף נקי.

לגבי הבחור שנתן המלצה לLexus, אני ממליץ לכולם להתרחק מהם. קראתי מספיק תגובות של אנשים שקנו כבלים שלהם ב300 ש"ח וכבל ג'נרי עושה עבודה טובה יותר. מה שכן המכירות שלהם בארץ הם מלאכת מחשבת, כנראה שהמשווק/מפיץ שלהם כאן יודע איך לעשות כסף מכלום.

כבלים איכותיים: Monster, vivanco, hama.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...