תשתית לעומת ספק אינטרנט - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תשתית לעומת ספק אינטרנט

b3ta0

Recommended Posts

אני בקרוב עובר לדירה חדשה, ואני חושב אם להישאר בבזק בינלאומי באינטרנט או לנסות את ספקיות האינטרנט החדשות לחודש אחד לראות איך הן לעומת בזק-014

אני אהיה מחובר רק לאינטרנט (ללא טלויזיה, וקו טלפון בנפרד), אז אין לי ענין בשום חבילות שמשלבות טלפון או טלויזיה

בכל מקרה אני רוצה להבין, אני משלם לתשתית - בזק או הוט, ללא קשר לספק אותו אני בוחר. קודם כל האם יש עדיפות לשתית (בזק / הוט)? מבחינת איכות גלישה, מהירויות וכו? או שזה רק יכול להיות קשור לספק (או לבעיות טכניות אחרות)?

והאם התשלום החודשי לתשתית הוא סכום קבוע (אני מניח שהוט ובזק גובות תשלום שונה אחת מן השניה), או האם התשלום לתשתית משתנה לפי המהירות לה אני מתחבר ומשלם לספק האינטרנט?

אני יודע כדאי שיהיה סנכרון בין תשתית וספק להימנע מבעיות, אך האם התשלום לתשתית הוא סכום קבוע, או יקר/זול יותר, ותלוי במהירות אותה אני בוחר עם ספק האינטרנט?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוני בתשתיות משתנה ממקום למקום לכן אף פעם לא תהיה תשובה חד משמעית לעניין.

אם אתה רוצה לדעת מה המצב במקום שאתה הולך תגור תשאל את השכנים.

אם חבילות הרוחב פס לא תואמות בין תשתית לספק אז פשוט תבזבבז כסף באחד מהם תשלם יותר ממה שאתה מקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כאשר אני מתחבר לתשתית ולספק, לכל אחת מהחברות אני צריך להגיד לאיזה מהירות?

מחיר תשתית למהירות הורדה ב 3 או 4 מגה, תהיה גבוהה יותר מהמחיר ל 2.5 מגה?

אני יודע שאצל ספקי האינטרנט זה כך כמובן, רציתי לדעת אם זה אותו דבר כאשר משלמים לתשתית, או הוט

וכאשר ארצה לשדרג למהירות גבוהה יותר, אצטרך ליידע גם את ספק האינטרנט וגם את החברה המספקת את התשתית, ולשלם מחיר גבוה יותר עבור כל אחת החברות?

פשוט בדקתי באתרים של ושל מחירים לתשתית, ושם לא מופיעות כל המהירויות שמופיעות אצל ספקי האינטרנט (3.0/150, 3.0/278 וכו)

ויש קפיצה ממהירות של 2.5מגה למהירות של 4מגה לתשתית

מה קורה אם אתחבר לספק שנותן מהירות של 3מגה? אשלם על תשתית של 4מגה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, מבחינת תשתית ככל שזה נוגע למשתמש קצה ADSL או כל טכנולוגית DSL היא משמעותית יותר טובה מזו של הכבלים. התשתית של הכבלים עובדת על כבלים קאוקסילים ויש לה את הבעיות הטכנולוגית שלה.

ADSL סובל, במקרים נדירים, מכך שאי אפשר לספק מהירות מסויימת כתוצאה ממרחק של המשתמש מהמרכזיה - דבר שקורה היום פחות ופחות, כי אני מכיר אנשים שמחוברים ביושבים קהילתיים נידחים על חבילות של 5 מגה ואין להם כל בעיות.

כבלים - אין מגבלה של מרחק, אבל יש מגבלה של *שעות עומס* על התשתית. נגיד, בשעות הצהריים הרבה אנשים מחוברים לכבלים וגולשים - בלי קשר לאיזה ספק הם מחוברים - הם מעמיסים על התשתית של וגורמים לאיטיות. כמו כן, אנשים המחוברים לטלפון ולאינטרנט של מתלוננים על איטיות בזמן שהם מדברים בטלפון.

נכון, אולי עולה מעט יקר יותר, וזה בסה"כ עוד כמה עשרות שקלים ואפשר להעביר את קו הטלפון שלך ל"לליט" - וזה כמעט לא עולה, אבל זה עדיף על זה שבאיזה ערב בריון ידפוק לך על הדלת, יאשים אותך בגניבת כבלים, יתן לך מכתב של עו"ד ותצטרך להתחבר לטלביזיה שאתה בכלל לא רוצה - או לשלם עשרות אלפי שקלים לעו"ד

ובעניין הADSL וקווי טלפון - זו לא בעיה שבזק לא רוצה, בהרבה מקומות בעולם מתלוננים על הקושי של ספקיות ADSL להפריד אותו מקו טלפון, ושלכן הן לקוחות אחזקת קו.

ושאלתך על התשית: רצוי שיהיה איזה שהוא תיאום, כי חבלה שתשלם יותר. תבדוק מה המקסימום שאפשר באיזור שלך, ואז תראה לאיזה מהירות להתחבר לספק האינטרנט.

שים לב: יש ספקי אינרטנט שמרוויחים מזה שאתה מזמין את התשתית(בלי קשר לזה שהם יכולים למקור היום "קווי" טלפון שעובדים על VOIP) של הכבלים או בזק דרכם - כי אז יש שיוך של הלקוח אצל בזק לספק , ואז את משלם על התשתית(בזק או כבלים) דרך ספק האינטרנט. כלומר, מבחינת ספק האינטרנט משלם לך על התשתית, כי אתה משלם לו עליה(מהעובדה האחרונה לבזק לא איכפת). העסיקה הזו יכולה לחסוך לך משהו בין 5 ל15 שקלים בחודש, אבל יכולה לגרום לך לכאב ראש רציני כשתרצה לעבור דירה ולהעתיק את הקו איתך למקום החדש אליו אתה עבר.

ואתנחתא קומית לסיום, שממחישה את הבעיה של שימוש בתשתית הכבלים:

עריכה: וכמובן, אתה מוזמן לקרא על הסיפור הנחמד שהיה לי עם בלינק שבחתימה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסלקום כרגע יש שירות של ROUTHER ו מודם, המהירות המקסימלית שם המוצהרת 2.8 MB והעלה , לדעתי בין המהירים בארץ, 1.8M.

בנוסף אתה מקבל אפשרות לטלפון ושיחות של 600 דקות, יוצאדי משתלם. כי הם גם הספקים והגם התשתית.

זה עולה משהו כמו 130 שקל לחודש..

תבדוק במרכז שירות אם באזור שלך קיימת קליטת HSPA..

ואם אתה משתמש הרבה ב P2P זה יכול לא להתאים לך, זה יותר לגלישה רגילה , לא למורידים כבדים...

גילוי נאות ,אני עובד בסלקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר, קראתי שבטכנולוגיות ADSL יש בעיות של שעות עומס, שאין בכבלים

מנסיון יש לי בעיות עם ADSL, אני יכול להוריד מהר רק בשעות הלילה.

בכל מקרה במקום שאני עובר אליו יש אפשרות רק לכבלים.

אז התשתית כנראה , או אם אין ברירה

והספק או 014 או אחת מהחדשות לחודש ללא התחייבות

אני מניח שאשלם לספק ולתשתית כל אחד בנפרד

טלויזיה אין לי בבית אז לא יכולה להיות לי בעיה עם וכבלים... בכל מקרה ספק האינטרנט הוא לא , אולי רק התשתית, אם לא בזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות מניסיוני האישי, התשתית של בזק HOT מצויינת וגם קיבלתי עד כה שירות מצויין.

אני מחובר ב-1.5M DL ו-512K UL כבר הרבה מאוד זמן ועד היום לא היתה לי ולו נפילה אחת בקצבים גם בהעלאה וגם בהורדה (ואצלי uTorrent פתוח 24/7 אז זה מדד מצויין).

בהתחלה היתה בעיה של קצבים, תוך יומיים התייצבו אצלי שני טכנאים שהחליפו את כל החיבורים בבית (שכירות), חפרו החוצה את הכבל מהבית עד לקופסה ברחוב והחליפו אותו בחדש. מאז הכל 110% ואין לי תלונות (ספק - בינלאומי).

יש לי גם טלפון HOT מזה 3.5 שנים עם איכות מצויינת, ללא ניתוקים וללא כל השפעה על מהירות האינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם עשו את כל זה רק מפני שהיתה בעיה בקצבים?

מה שהם אמרו לי זה אם אין בעיה להוריד מהשרת שלהם בדיקת מהירות אז זו לא בעיה אצלם, וכך זה לא באחריותם. בדקתי גם עם הספק

האם אתה מחובר ב ADSL או כבלים, ואיזה ספק?

אני חושב שאני יודע על מה אני אלך, אך עוד מידע לא יזיק

עוד שאלה, כיום אני מחובר ב ADSL ויש לי מודם וראוטר כלול (מכשיר אחד)

אם אני אתחבר דרך כבלים, האם גם אצטרך מודם עם ראוטר, או רק מודם? (מחשב אחד, חיבור ethernet חוטי)

תודה על התגובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מוריד בקצב מלא מהשרת של HOT (שלא תלוי בספק) אז הבעיה באמת לא אצלם ואין כל סיבה שהם ישלחו טכנאי.

במקרה שלי הבעיה היתה גם מולם והם גם ראו את זה מכיוון השרת שלהם (אל תשאל אותי איך). לא ניסו לשגע אותי או למרוח אותי - פשוט באו ותיקנו הכל כולל חפירה של כ~30 מטר בכל הגינה (וגם ניקו וסידרו יפה אחרי העבודה).

לפחות מניסיוני האישי, התשתית של HOT מצויינת וגם קיבלתי עד כה שירות מצויין.

.

.

.

בהתחלה היתה בעיה של קצבים, תוך יומיים התייצבו אצלי שני טכנאים שהחליפו את כל החיבורים בבית (שכירות), חפרו החוצה את הכבל מהבית עד לקופסה ברחוב והחליפו אותו בחדש. מאז הכל 110% ואין לי תלונות (ספק - בינלאומי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר, קראתי שבטכנולוגיות ADSL יש בעיות של שעות עומס, שאין בכבלים

מנסיון יש לי בעיות עם ADSL, אני יכול להוריד מהר רק בשעות הלילה.

בכל מקרה במקום שאני עובר אליו יש אפשרות רק לכבלים.

אז התשתית כנראה , או אם אין ברירה

והספק או 014 או אחת מהחדשות לחודש ללא התחייבות

אני מניח שאשלם לספק ולתשתית כל אחד בנפרד

טלויזיה אין לי בבית אז לא יכולה להיות לי בעיה עם וכבלים... בכל מקרה ספק האינטרנט הוא לא , אולי רק התשתית, אם לא בזק

תכנס ללינק שיש לי למטה בYOUTUBE ותראה שהוט גם באו לאיים על משפחות דתיות שלא הייתה להם טלביזיה. מבחינת הנציג שיבוא אליך, כל עוד הוא מחבר מכשיר ורואה "סיגנל" אתה יכול לראות טלביזיה ולכן אתה עבריין שגונב כבלים וחייב להתחבר או שהם יתבעו אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכנס ללינק שיש לי למטה בYOUTUBE ותראה שהוט גם באו לאיים על משפחות דתיות שלא הייתה להם טלביזיה. מבחינת הנציג שיבוא אליך, כל עוד הוא מחבר מכשיר ורואה "סיגנל" אתה יכול לראות טלביזיה ולכן אתה עבריין שגונב כבלים וחייב להתחבר או שהם יתבעו אותך.

מכיוון שהתשתית תהיה של , כבלים, אבל אני אהיה מחובר רק לאינטרנט וללא , מה אצטרך לוודא בכדי שדבר כזה לא יקרה לי?

הדירה שכורה

תודה

בכל מקרה לא קרה כלום מאז השידור? לא הגיוני שמהוט ימשיכו לפעול כך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לאיכות אני ממליץ לא לגעת בHOT. תת רמה של חברה ותת רמה של שירות.

ואין דברים מטורפים מסוג זה:

לפי מה שקרה לך רואים אתה פובוהוט

מה שקרה לך אל תגיד לאחרים כי זה יקרה להם בטוח זה פשוט מרגיז ומעצבן

אישית יש לי אני על 3M משלם שמה בתשתית 70 שקלים אין לי שום בעיות כבר מעל לשנה ולא נפילות

אני עם 012 3M משלם 70 שקלים 3 חודשים ראשונים מתנה למשך שנה התחייבות(נתתי להם להתחרות באקספון תנסה אותה הם בלי התחייבות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שהתשתית תהיה של הוט, כבלים, אבל אני אהיה מחובר רק לאינטרנט וללא טלוויזיה, מה אצטרך לוודא בכדי שדבר כזה לא יקרה לי?

הדירה שכורה

תודה

בכל מקרה לא קרה כלום מאז השידור? לא הגיוני שמהוט ימשיכו לפעול כך

לא קרה, ועוד איך קרה!

הוט המשיך בשיטות הפעולה שלה, חרף אזהרותיו של משרד התקשורת וההבהרה מצד מועצת הכבלים והלווין.

הסיפור הוא פשוט ברב המקרים הוט פשוט מתפוגגת לאחר שמגישים נגדה והנציג שהיא שולחת תלונה במשטרה, למשרד התקשורת ולאיזה שהוא ארגון צרכני.

אולם זה לא מונע מהוט לתבוע אנשים, כמו במקרה הזה - וזה הרבה אחרי התחקיר של אמנון לוי:

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3572882,00.html

תסתכל על התאריך, הבן אדם - למרות שהוט ממש הכריחו אותו לחתום על הסכם פשרה, אחרי שהם תבעו אותו על 11 אלף שקל(!), שבו הוא מתחבר לשירות הטלפוניה שממנו הוא התנתק - יוצא בקמפיין הקורא לתושבים בישוב להתנתק מהוט ובצדק.

אני יכול להבין אותו שהעדיף להתחבר לשירות שהוא לא כ"כ רוצה, ע"מ לחסוך הוצאות משפט - אבל על ההפחדה הזאת בדיוק הוט בונה. ואני מבקש, תצפה בכתבה של אמנון לוי, ותראה שזה בדיוק דרך הפעולה.

בכל מקרה מספר דברים, שתדע במידה ואתה מחליט להתחבר לטלפון ולאינטרנט של הוט:

כשיבואו ויגידו לך שרואים סיגנל מהדירה - זה בולשיט, הוט ניסתה לעשות את זה לסטודנטים בטכניון, ושם יש סטודנטים שידעו לענות לנציג הסוחט והמאיים איך הדבר בלתי אפשרי ושהוא מזבל במוח.

כשהנציג ידפוק לך על הדלת אחרי תשע בערב בדלת ויבקש להכנס - אל תתן לו. גם אם אין טלביזיה מחוברת הוא יחבר מכשיר ויראה לך שהתדרים של הטלביזיה פתוחים. תדע שאין לו שום זכות להכנס אליך הביתה. תאיים במשטרה במידת הצורך.

כשתקבל מכתב מעו"ד, אולי תחליט להתחבר גם לטלביזיה של הוט בעלת "התכנים" ה"מעולים".

השיטה היחידה שהוט תוכל לתבוע אותך ולנצח זה שנציג יראה שהתדרים פתוחים בדירה, ואז לא יעניין אותם שיש או אין טלביזיה.

ואני שוב מזכיר, בכתבה של אמנון לוי, שאליה יש קישור בחתימה שלי, מדובר על משפחות דתיות שלא צופות בטלביזיה שהוט נתפלו אליהן - רק משום שהיה שם שקע.

כמו כן, תחפש בגוגל ותראה מקרים שנציגים של הוט חתכו חיבור לאנטנטה/ללווין משום שאנשים סירבו לפתוח להם את הדלת.

אני גם מאוד ממליץ על האתר אזהרה צרכנית: http://www.warning.org.il/

שוב, דברים אלו לשיקולך. וכשתנסה לומר להוט שאתה רק גר בשכירות ולא בעל הבית - תקבל תשובה, אם בכלל תצליח להגיע לדבר עם נציג עם רמת השירות שלהם - שזה בעיה שלך כי אתה גר בדירה ואחראי ישיר לכל מה שקורה בה.

לכן: אם אתה רוצה להיות בטוח שדבר כזה לא קורה: ביום שאתה נכנס לדירה ורואה שקע של איזה שהיא חברת כלבים(הוט, תבל, ערוצי זהב, מתב) - תתקשר למוקד של הוט, תקליט את השיחה ותדרוש ניתוק, כמו כן תגבה זאת בפקס כתובה ודואר רשום שבהם אתה מבהיר להם שבמידה ולא תנותק בתוך 7 ימי עסקים, אתה מנתק בעצמך באמצעות בעל מקצוע, ושולח להם את ה"ציוד"(שקעים וכבלים) ומחייב אותם על פירוקם.

ושתדע: חוק הבזק הוא להגנתך. נציגים של הוט אומרים שאתה מחוייב להודיע על ניתוק כשאתה נכנס לדירה - זה שקר וכזב. חובתם היא לנתק כל דייר שעוזב נכס, ולהחזיר את המצב בנכס לקדמותו - דבר שהם לא עושים, והם למעשה לא מצייטים לחוק שמחייב אותם לנתק לקוחות לגמרי כשהם עוזבים נכס.

רק תחשוב, אם שווה המתח כשאתה מתחבר לכבלים, שגם כך השירות שלהם על הפנים.

ולמי שחשב שאני "פובוהוט" שיכנס ללינקים שבחתימה וגם ל:

http://hitech.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20070628_0218011&layer=hightech&layer2=&layer3=consumer

וגם לפורומים של אזהרה צרכנית.

ואז תחשבו טוב טוב אם כדאי להתחבר להוט, אלא אם כן עושים את חבילת הטריפל, ואז חוץ מלטעות בחיוב החודשי, לתת שירות גרוע כשרוצים להתנתק - לא יהיו בעיות מיוחדות.

עריכה:

אישית יש לי אני על 3M משלם שמה בתשתית 70 שקלים אין לי שום בעיות כבר מעל לשנה ולא נפילות

אני עם 012 3M משלם 70 שקלים 3 חודשים ראשונים מתנה למשך שנה התחייבות(נתתי להם להתחרות באקספון תנסה אותה הם בלי התחייבות)

סליחה? מרגיז ומעצבן? אני מביא לידיעת הציבור את הסכנה שיש כאשר מתחברים להוט "רק" לשירותים הטלפון או האינטרנט, וזה קורה כבר מספר שנים ולא נראה שמישהו עושה משהו בעניין.

ולגבי הפסקא השניה: אני לא מדבר על בעיות תשתית. אני מדבר על יחסי אנושי ואזרחי בסיסי שנראה שאין אצל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חי בעולם משלך תסלח לי.

תודות לשרשור הזה אני לא מתקרב אל החברה הבזיונית הזאת לעולם..

עריכה: "לבסוף הם הציעו לוותר לי כביכול על התביעה בתמורה שאתחבר לשירותי הטלפון שלהם. בשביל למנוע משפטים וסיבוכים משפטיים מיותרים, הסכמתי לעסקה בלית ברירה וחתמתי עימם על הסכם פשרה".

אחרי שקראתי את הכתבה, פשוט לא יאמן שחברה פועלת בצורה כזו ועוד אחרי פרסום כזה שלילי בתקשורת. פשוט סחיטה בפומבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...