צריך הספר על RAID מה זה? איך עושים? איפה יש מדריכים בנושא - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך הספר על RAID מה זה? איך עושים? איפה יש מדריכים בנושא

goldenhand

Recommended Posts

ומה התועלת חוץ מזה שראיתי מבחני ביצועים של כתיבה וקריאה של RAID שפשוט משאירים את הביצועים של HD בודד הרחק מאחור.

האם יש תועלת אמיתית? בהעתקה של קבצים או במשחקים או שבמערכת (ישנה) כמו שלי, זה לא יעזור לי???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתייחס כרגע ל-RAID0 שככל הנראה עליו אתה מדבר - ומתוך נסיון שלי (על המערכת האישית בבית מותקן RAID0 ועל כמה שרתים ספציפיים אותם בניתי):

1. RAID0 בעל אמינות פחות בהרבה מאשר HDD בדיד - קח בחשבון שאו שהמידע עליו לא קריטי או שהוא מגובה היטב

2. יותר מהיר - מנסיוני מדובר על שיפור בביצועי דיסק (גם ללא בקר ייעודי) של בערך 30 אחוז - אם היישומים שלך הם מרובי IO זאת הדרך

3. עלות מול תועלת - יש המשקיעים רבות במעבד או בכרטיס הגראפי - אני מעדיף להשקיע באחסון מהיר

במקרה הספציפי שלך - אני מאמין שזה שידרוג יחסית זול אשר ייתן BOOST למחשב שלך בעלות לא כל כך גבוהה.

ישנם עוד פתרונות אכסון מהירים - אבל הם קצת יותר אקזוטיים ובכל זאת אציינם:

1. IRAM - התקנתי פעם יחידה כזו - לא משהו שאפשר להשוות לדיסק - הרבה יותר מתקדם במהירות ולדעתי גם יותר אמין (אין חלקים נעים)

2. דיסקים + בקר SAS או SCSI - בד"כ נמצאים בשימוש על שרתים או על תחנות עבודה HIGH END

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I ram יקר מאד ולא משתלם בכלל.אני רציתי להכניס אחד כזה למערכת שלי כדי לשפר וכרגע ה IRAM שזמין תומך רק ב 1

מה שמאפשר לבנות של 8 או 4 גיגה אם אני לא טועה.ממש לא משתלם

הנה בדיקת שלי מבחינת כדאיות

IRAM עצמו 777 שקל

זיכרונות 2 סטים 2 X 340 שקל 640 שקל

כדאיות נמוכה בהשוואת ליחס עלות תועלת.עדיף לקנות מתאם CF לסאטה וכרטיס CF עם 16 או 32

הגדרות רייד

אתה חייב שני כוננים זהים.מומלץ בעלי מהירות 10000 לביצועים קצת יותר מהירים מ ה7200

על איזה ואיזה ציפסט אתה רוצה לבסס את המערך הזה?

רייד 0 הוא שניכתבת על שני כוננים במקביל וניקראת משני כוננים במקביל ומפה השיפור

רייד 1 הוא שיכפול של כונן מערכת ההפעלה לכונן זהה וזה יותר פועל במישור הגיבוי.

איזה כוננים יש לך כרגע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

התייחסתי לנושא המהירות - IRAM שם את כל הפתרונות הנוכחיים בכיס הקטן - כולל SSD וCF לצורך העניין

אם היה אחד כזה שאינו מוגבל בנפח (מבחינתי 4 סטיקים של 2 ג"ב זיכרון זה בסדר) לא היתה לי בעיה בלהשקיע בו את הכסף גם במחשב הנוכחי

הבעיה היא בנפח המוגבל שלו כיום - 4 ג"ב אינו מספק ע"מ להתקין מערכת חלונאית נורמאלית היום (וחבל)

ראה גם מבחן מאוד מקיף וטוב על העניין -

http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/ssd-iram.html

ואם להתייחס לנושא העלות - אנשים משקיעים היום הון תועפות במעבד או במערכת (ע"מ לעשות OC) -

כאשר הרכיב האיטי במערכת היה ועודנו מערכת האכסון

ושוב - אני מדגיש - זהו פתרון אקזוטי... הייתי מאוד רוצה לראות פתרון אכסון כזה בעל מגבלת נפח יותר הגיונית וממשק יותר יעיל (למשל יש על PCI-X ולא דרך SATA ) - לא פתרון בשמיים - מאוד ייתכן טכנית - רק צריך שמישהו ירים את הכפפה...

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק

אין ספק שהדיסקים הקשיחים היו ועודם מכנים כמו לפני 20 שנים.היתרון הוא בנפח שעולה עם הזמן.מה שכן כניסת כונני הפלאש לשוק תעשה

שינוי אבל זמנים יגידו.אני חושב ששיפור במחשב עם יכולה להתבצע עם בקר רייד טוב בחומרה לא אונבורד אלה עצמאי בממשק PCX

היום זה חיוני למי שרוצה שיפור ואף אחד לא מבין את זה.

רוב המשתמשים חושבים שלוח אם מספק את הבקרה לכל דבר אבל עם הזמן לומדים שזהו רק "קצה הקרחון" ביכולות של דיסקים קשיחים ויש הרבה מעבר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...