הסדרת רשת אינטרנט בדירה מפוצלת - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסדרת רשת אינטרנט בדירה מפוצלת

Klayhamn

Recommended Posts

שלום חברים, תהיתי אולי תוכלו לייעץ לי מה יהיה הפתרון הכי טוב במצב הבא:

אני עובר דירה (בשעה טובה) לרמת אביב. הדירה במקור היא דירה גדולה של 80 מ"ר, שפוצלה ל-2 דירות של 40 מ"ר המפורדות זו מזו.

כשפותחים את דלת הכניסה הראשית יש ריבוע קטן של 0.5 מ"ר ובו שתי דלתות, כשכל אחת מובילה לדירה אחרת.

בחוזה שחתמתי הוסכם שהמחיר שאני משלם "כולל אינטרנט" -כלומר, מגיע לי חיבור לאינטרנט ללא תשלום נוסף.

ה- נמצא בדירה השניה, ועד היום הדיירים הקודמים בדירה *שלי* התחברו אליו ב-WIFI.

לי *אין* WIFI (ואני גם לא מתכוון להתקין).

כשחתמתי על החוזה הבהרתי לבעל הדירה כי אין לי יכולת לאינטרנט במחשב וכי אני אצטרך שהנתב ישב אצלי בדירה, או שיהיה אפשר להתחבר ברשת קוית בדרך אחרת, והוא הסכים לבדוק את הדרך הטובה ביותר להסדיר את העניין.

אני עובר לשם מחר, ובינתיים הוא עדכן אותי שהזמין טכנאי ליום חמישי (אם אני לא טועה מדובר בחברת 012) "להתקין" את הנתב - שעולה, לדבריו 199 ש"ח.

כלומר הוא כבר רמז שבעצם מדובר פה בהוצאה נוספת שאני אצטרך לשאת בה של ראוטר נוסף, התקנה וכו'... בשיחה איתו הוא עצמו העלה את האופציה שאולי בכלל אפשר "להעביר את הנתב לדירה שלך, במידה והדיירת השניה לא משתמשת בכבל, ולחסוך את כל העניין". (מה שנראה לי מלכתחילה מובן מאליו וציפיתי שהוא כבר יבדוק ממזמן את האופציה הזו).

בכל אופן, בהנחה שהדיירת השניה לא יכולה (או לא תסכים) להעברת הנתב, מה לדעתכם הפתרון הכי טוב למצב הסבוך הזה?

הרי העברת כבל דרך הקיר בכל מקרה תהיה כרוכה בהוצאה כספית, ואני לא יודע בכלל האם מדובר בחיבור ADSL או כבלים, והאם אפשר להעביר את הנתב לדירה שלי ללא עלות נוספת...

כיצד כדאי לי לפעול? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תברר איזה איכות אות הם קיבלו בחיבור האלחוטי

מתאם למחשב עולה בסביבות 60 שקל בסך הכל

כבל רשת 20 מטר עולה 70 שקל ( חור בקיר פנימי זה בערך דקה עבודה.)

מה הטכנאי בא להתקין ?

קו נפרד עם עלול להיות שווה את ההשקעה , אתה לא יודע מה הרגלי השימוש של השכנים שלך.

מצד שני לא אמרת מה הרגלי השימוש שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו עודכנתי שבעצם מכל הסיפור אנחנו עוברים ל-ADSL במקום הכבלים, כי זה "רק 99 ש"ח בהתחייבות לשנתיים", ושלדבריו הנתב יהיה אצלי (לא הבנתי בדיוק איך אם גם היא משתמשת בחיבור חוטי , כמוני, כפי שהוא אמר).

אני לא יודע מה הרגלי השימוש של השכנה, אני יודע שהרגלי השימוש שלי נעים בין גלישה סתמית, צפייה בתכנים STREAMING ועד הורדות כבדות

יש לי בבית חיבור 5 מגה כך שחשבתי לעצמי שבמקרה הכי גרוע, אם אאלץ לעשות כאן ויתור כלשהו, אוכל להוריד דברים בבית ולהעביר אותם אלי לדירה, וכל זאת בעזרת VNC .... (כן קצת מגושם).

אחח.. איזה כאב ראש :|

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה

יש לכם איזה מודם/ראוטר מקבלים בימינו מבזק בעבור חיבור ל-ADSL?

יש לי ALCATEL HOME ישן עדיין שעובד - שווה להשתמש בו במקום מה שאקבל מהם (כשהוא "משודרג" לנתב)?

ת'כלס אני קצת אתגעגע למכונת ה-FREEBSD שבניתי בבית... :\

אם רק היה לי מחשב פצפון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...