סופו של הPS3? - עמוד 2 - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סופו של הPS3?

חן מ

Recommended Posts

אתה רוצה לומר פה שמשקיעים יותר בפיתוח של משחקי קונסולות שירוצו כמו שצריך מאשר משחקי מחשב,מכיוון שהייעוד העיקרי של קונסולה הוא למשחקים,אבל הייעוד העיקרי של מחשב הוא לא משחקים?

איך הם גורמים שמשחקים שעל מחשב בקושי רצים,ירוצו בצורה חלקה ומדהימה על PS3?

עוד מעט בכלל לא יצטרכו ,הבנתי שעוד מעט כל המשחקים יהיו מבוססי מעבדים ולא מבוססי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא יודע מה איתך, אבל לי נראה הרבה יותר הגיוני שחברות ישקיעו יותר משאבים בפיתוח משחק לקונסולה שהיא ייעודית כמעט בלעדית למשחקים, ופחות רגישה לפיראטיות, ממחשב, שהוא מלך ההפצה הפיראטית הבלתי מעורער, ומשחקים זה רק אחד מהשימושים שלו.

בנוסף, הרבה מאוד מהמשחקים אלו פורטים מ PS3/X360, וחלק מהם פורטים ממש מסריחים (ע"ע 4) שלא רצים כמו שצריך בגלל התאמה גרועה למחשב, לא כי הם "כבדים".

בנוסף, מחשב לרוב מריץ משחקים ברזולוציות ורמת פילטרים גבוהה יותר מהקונסולה, מן הסתם יהיה לו קשה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום היה לי דיון על הנושא הזה עם אח שלי

אמרתי לו שהיום הגראפיקה בPS3 זה הדבר הכי טוב שיש וזה הדור הבא

הוא אמר שעוד משהו כמו 4-5 שנים זה כבר לא יהיה נכון כי הכרטיסי מסך שייצרו למחשב יהיו הרבה הרבה יותר טובים מהREX שיהיה היום בPS3

אם זה ככה מה הקטע פה?הרי בדכ קונסולה קונים לאיזה 7-8 שנים לא?אם לא יותר

וחוץ מיזה הקונסולה מתאימה את המשחקים באופן קבוע שיעבדו,אין דבר כזה שידורגי כרטיס מסך בקונסולה ואביזרים אחרים

אז מה הקאץ' כאן?זה נכון מה שהוא אומר שהכרטיסים הגראפיים שיעשו למחשב בעוד כמה שנים כבר יעקפו את הPS3?

אם זה ככה למה אנשים בכל זאת קונים פלייסטישן וגם אקסבוקס?

חן אמרתי לך כבר בדיונים קודמים שהגרפיקה בPS3\360 נחותה היום ממחשב משחקים נורמלי ואני אומר נורמלי אפילו לא חזק

בפורט טוב ה8800GT שלך יריץ משחקים בהגדרות גבוהות בהרבה מקונסולות

ואין פה קאץ ואני יהנה על זה אחרי הציטוט הזה

יש סיכוי סביר מאוד שהדור הנוכחי "יגמר" ו"יעלם" הרבה יותר מהר מהדור הקודם(ובעיקר הPS2,מן הסתם),וזאת משום שבכל שנה שעוברת ההתפתחויות בשוק החומרה ובשוק הגראפיקה רק גדלות וגדלות..

את שוכחים שכשהPS2 יצא שוק כרטיסי המסך עוד היה "בחיתוליו"..אתם שוכחים שמשחק כמו מקס פיין היה מהפכני כשחייב כרטיס לא מובנה כדי לשחק בו..

היום כבר אין דבר כזה..כל דור של חומרה(כרטיסי מסך בעיקר,אבל לא רק) מכפיל את הנתונים של קודמיו..וכשה"דורות" מתחלפים כל חצי שנה מדובר בדהירה חסרת רסן ביחס לשנים שקונסולה אמורה להחזיק..

לPS3 יש כרטיס גראפי עם 256 זיכרון(תקנו אותי אם אני טועה),והיום כרטיס "מתקדם" הוא בעל זיכרון של 2048 מגה-פי עשרה! כנל לגבי הראם(256 לעומת 6 ו12 ג'יגה של 3,למשל)..על הנייר,תוך שנתיים הPS3 הפך משיא הטכנולוגיה לגרוטאה..וכמו שכבר אמרתי,העסק רק הולך וצובר תאוצה בכל יום שעובר..

בקיצור,אחרי כל החפירה הזאת,מה שאני מנסה להגיד הוא שלפי דעתי,הקונסולות הנוכחיות יחזיקו עד 2010-2011 גג..הם פשוט לא יסחבו אחרי זה..הסיבה היחידית ההגיונית לדחיית ה"קץ" הזה היא המשבר הכלכלי שישפיע(וכבר משפיע,מאוד) על פיתוח עתידי(של קונסולות עתידיות וגם של הגראפיקה עצמה)..

תסתכלו על הWII..הקונסולה עוד לא בת 3 וכבר מציגה גראפיקה כל כך מביכה שזה מצחיק(בעיקר במשחקי צד ג' ולא משחקים של נינטנדו עצמה)..

אני יודע שגראפיקה היא לא הכל,אבל איך שלא תסתכלו על זה, זה הפיצ'ר שהכי מוכר כיום בתחום,ואי אפשר בלעדיו,לא יעזור כמה מדהימה תהיה המשחקיות או אנא עארף מה..

כן אבל יש סיבה לזה הWII מבחינה חומרתית הוא שיפור של הגימקיוב ולא חומרה חדשה לגמרי

שיפרו בו את המדיה - במקום מיני

שיפרו לו את המעבד והכרטיס הגרפי ואת כמות הזיכרון והתוכנה

הכניסו כרטיס רשת וכרטיס פנימי לשמירות אבל בגדול התאוריה שפעלה זה ללכת לקהל רחב בהרבה כמו שהם עשו לפני אם הDS בלי הוצאות מטורפות להתאים לטלוויזיות HD שהיו לפני שנתיים הרבה פחות נפוצות

ובנוגע לחברות צד שלישי אני לקראת סיום DC שזה לא משחק גדול אבל כן יש לו גרפיקה יפה יחסית לWII

גם ספירו האחרון הציג גרפיקה טובה וגם הסימפסון ומגוון משחקי צד שלישי אחרים ככה שכן יש השתפרות בנושא הגרפיקה בWII

אבל 360 או PS3 זה לא הולך להיות וזה לא תוכנן להיות מההתחלה

הWII משמש כקונסולה נוספת לגימרים או לחלופין כקונסולה משפחתית ולא קונסולה סטנדרטית יותר כמו PC\PS3\360 שלרוב פונות לאותו קהל היעד במיוחד היום שמשחקים כמו DMC \וRE ועוד יוצאים גם למחשב ובצד השני כל מיני FPS וRTS שיוצאים גם לקונסולות

עכשיו חן אני יהנה לך

ההצלחה של הWII גדולה בעיקר כי הוא פונה לתחום שאין בו הרבה מתחרים חזקים

הPS3 תאורטית גם יכול להצליח בעתיד אבל לזה הוא צריך יותר משחקים טובים שאין להם מקבילים בקונסולות אחרות

ירידה במחיר

ולדעתי גם הקטנה פיזית של המכשיר

ואם הוא יכשל זה לא בגלל הגרפיקה אלה בגלל מחיר \גודל פיזי וחוסר בידול מהמתחרים

כרגע אין לPS3 הרבה משחקים שאני באמת רוצה לשחק שאין לי בPC או בWII וזה הבעיה שלו

קח לדוגמה את הFPS של סוני יש להם את סוקום \ריזיסטנס \וקילזון הכל טוב ויפה אבל יש גם מיליון FPS במחשב

וזה לא יריץ אותי לקנות PS3

גאק אם יצא טוב זה כבר סיפור אחר אבל צריך כמות מכובדת יותר של משחקים שהקהל רוצה ואין לו מקבילים במתחרים

אתה רוצה לומר פה שמשקיעים יותר בפיתוח של משחקי קונסולות שירוצו כמו שצריך מאשר משחקי מחשב,מכיוון שהייעוד העיקרי של קונסולה הוא למשחקים,אבל הייעוד העיקרי של מחשב הוא לא משחקים?

איך הם גורמים שמשחקים שעל מחשב בקושי רצים,ירוצו בצורה חלקה ומדהימה על PS3?

עוד מעט בכלל לא יצטרכו ,הבנתי שעוד מעט כל המשחקים יהיו מבוססי מעבדים ולא מבוססי ...

אתה מגזים רוב המשחקים שניסיתי רצים במחשב חלק ועל הגדרות גבוהות

זה שפה ושם אתה נתקל במשחק מסריח לא מעיד על הרוב

DMC \LP\ועוד הרבה רצו לי על הגדרות הרבה מעבר לקונסולות ורצו חלק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו חן, אתה ממש בשוק ממה שאתה שומע כאן, אה?

קודם כל, הפס3 זו לא איזה מכשיר שעשוי מטכנולוגיה חייזרית מטורפת.

מחשבים כיום הם יותר חזקים ממנו.

דבר שני

כרטיסי מסך מחזיקים על הדרישות הכי גבוהות משהו כמו שנה-שנתיים.

crysis הוא משחק עם דרישות גבוהות מאוד, ואפילו ה 4870 עם 1G שלי לא יכול להפעיל אותו עם כל הדרישות על מקסימום ברזולוציה 1920x1200

ועוד משהו, למי שאמר שהגענו לנקודה שלגראפיקה של משחקים אין ממש לאן להתקדם... איפה אתה חי?

יש המון תחומים בגראפיקה ומנועים של משחקים שאפשר לשפר או החומרה תתמוך בהם.

פשוט זה ידרוש יותר השקעה בפיתוח המשחק.

ועוד משהו,

אתה רוצה לומר פה שמשקיעים יותר בפיתוח של משחקי שירוצו כמו שצריך מאשר משחקי מחשב,מכיוון שהייעוד העיקרי של קונסולה הוא למשחקים,אבל הייעוד העיקרי של מחשב הוא לא משחקים?

לא, מה שהוא אמר זה שרוב המשחקים שמפתחים היום מפותחים לקונסולות בלעדית (בגלל שזה יותר משתלם)

ואז לאחר מכן הרבה מאוד משחקים כאלו יוצאים גם למחשב, זה נקרא פורט.

זה אומר שהם לוקחים את כל המשחק שיצא לקונסולה, ומשנים אותו כדי שיוכל לעבוד על מחשב בייתי תחת וינדוס.

הרבה פעמים, המתכנתים לא עושים את הפעולה הזו בצורה טובה, מחוסר זמן או כסף, ואז מה שקורה זה שהגירסה של המחשב מלאה בבאגים, או שעובדת בצורה לא יעילה, ואז המשחק רץ לאט.

אז זה לא בגלל שהקונסולה יותר חזקה מן המחשב, אלא בגלל שהמשחק לא מותאם למחשב כראוי.

ודרך אגב, אני בדיוק סיימתי GTA4 למשחק עם רזולוציה 1920x1200, עם כל האפשרויות על מקסימום, ורץ לי חלק האמת.

הבעיה היחידה זה שלפעמים אחרי שעתיים-שלוש המשחק התחיל להאט, ואז הייתי צריך להפעיל אותו מחדש כדי שיתאפס על עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם תפעיל 4870 על רזולוציה נמוכה יותר של 1280 על 1024 שהיא הכי גבוהה ל19 אינץ,הכרטיס מסך שלך יחזיק מעמד טוב יותר לאורך זמן רב יותר לא?

עריכה:רוב המשחקים מותאמים קודם לקונסולות ואז למחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם תפעיל 4870 על רזולוציה נמוכה יותר של 1280 על 1024 שהיא הכי גבוהה ל19 אינץ,הכרטיס מסך שלך יחזיק מעמד טוב יותר לאורך זמן רב יותר לא?

עריכה:רוב המשחקים מותאמים קודם לקונסולות ואז למחשב?

גאד...

הבנת הנקרא, יש?

כתבתי:

"לא, מה שהוא אמר זה שרוב המשחקים שמפתחים היום מפותחים לקונסולות בלעדית (בגלל שזה יותר משתלם)"

מה לא ברור בזה?

רוב המשחקים מפותחים לקונסולות.

משמע, נבנים כך שיעבדו על הקונסולה.

ואז מותאמים למחשב.

יש משחקים שלא יוצאים למחשב בכלל

ויש משחקים שלא יוצאים לקונסולות בכלל

ואם אני אוריד את הרזולוציה במשחקים אז יש מצב שיעבוד יותר טוב, אבל מה עשיתי בזה? המשחק לא יראה הכי יפה שהוא יכול להיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חן היום יותר קל למפתחים לעשות גירסה ל360 ורק אז לפתח מימנה גירסה לPC ולPS3

לפעמים עושים קודם כל לPS3 ואז מפתחים לאחרות

והסיבות מאוד פשוטות קודם כל משחקי מוכרים הרבה פעמים יותר ובמחיר גבוה יותר

ועוד יוצא להם DLC שגם מכניס עוד כסף

ככה שבכל מקרה עדיף להם להוציא את המשחק לקונסולות קודם ב60$ ושהוא מפסיק למכור טוב שם לעשות פורט למחשב

בנוסף לזה הקונסולות חלשות יותר חומרתית וקשה יותר לקחת משחק כמו נגיד קריסס ולדחוף אותו לקונסולות

אם הוא פותח לפני למחשב כי משחק כזה לא עבר התאמה לקונסולות וצריך לדעת איך לקודדם אותו ולסרס אותו בלי לפגוע יותר מידי

אבל שמשחק פותח לקונסולות הרבה יותר קל וזול לעשות לו פורט למחשב ועוד יותר קל אם הוא משתמש במנוע גרפי של אנריל

סיבה שלישי זה הפירטיות שנפוצה יותר במחשב

אבל בכל זאת בסוף המשחקים יוצאים למחשב ובגרפיקה לרוב טובה יותר ומודים ומולטי מקוון בחינם ועוד דברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה איתך, אבל לי נראה הרבה יותר הגיוני שחברות ישקיעו יותר משאבים בפיתוח משחק לקונסולה שהיא ייעודית כמעט בלעדית למשחקים, ופחות רגישה לפיראטיות, ממחשב, שהוא מלך ההפצה הפיראטית הבלתי מעורער, ומשחקים זה רק אחד מהשימושים שלו.

בנוסף, הרבה מאוד מהמשחקים אלו פורטים מ PS3/X360, וחלק מהם פורטים ממש מסריחים (ע"ע 4) שלא רצים כמו שצריך בגלל התאמה גרועה למחשב, לא כי הם "כבדים".

בנוסף, מחשב לרוב מריץ משחקים ברזולוציות ורמת פילטרים גבוהה יותר מהקונסולה, מן הסתם יהיה לו קשה יותר.

המשחקים "כבדים" בגלל התאמה גרועה.

אם אתה מתעסק קצת בשפות תכנות אתה תבין..

יש דרכים רבות לבצע כל מטלה..דרכים "מתוחכמות" וחסכניות ודרכים ברורות,עם ראש בקיר,שהם לרוב בזבזניות..כשמפתחים צ'יק צ'ק משחקים(וכמובן עוד יותר כשרק עושים לו פורט),אז הולכים עם הראש בקיר..הכי ברור והכי פשוט..וזאת התוצאה...

יש סיבה שהמשחקים של החברות ה"איכותיות" תמיד "קלים" יותר..וגם מפותחים הרבה יותר זמן..כי שם יש אשכרה אנשים שיושבים עם התוכנה(המשחק) ומהדקים כל "שורה",כל "בורג",ככה שיפעל בצורה האופטימלית ביותר האפשרית..

אם רק היה אפשר להמחיש כמה מכח העיבוד העצום של המחשב הולך לאיבוד במשחקים ומצבים כאלה..הייתם נדהמים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה את PS2.

בשנים הראשונות מי האמין שהוא יוכל להריץ את GOW2? משחק שצריך בשבילו למחשב מחשב ממש ממש חזק!

וחוץ מזה, אם אתה משחק בשביל הגראפיקה- פרוש...

גראפיקה זה פרמטר חשוב- אבל לא רק גראפיקה, מה שחשוב זה משחקיות ומשחקים טובים!

והשנה, דווקא השנה הולכת להיות הליין הכי טוב שיצא עד היום ל-PS3 מבחינת משחקים!

KZ2

אנצ'רטד 2

GOW3

רזיסטנס 2 (יצא בסוף 2008 אז אני מחשיב)

פסיפיק ריפט (גם יצא בסוף 2008)

וכל אלה הם חלק מהבלעדים הטובים, הלא בלעדים יש עוד מלא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לPS2 עדיין יוצאים משחקים?ימשיכו לצאת אליו משחקים בזמן הקרוב?

כי יש לי חבר שמרוב כמות אדירה של משחקים עדיין לא שיחק בכולם,PS2 יש לו כבר איזה 8 שנים והוא נהנה ממנו מאוד

עכשיו בנושא הכרטיס מסך:אם מישהו מספיק מטורף לקנות 4870X2,הוא יוכל להריץ לו משחקים היכ טוב שאפשר בערך באותו כמות זמן שבה 3 יכול להפעיל משחקים חדשים טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה את PS2.

בשנים הראשונות מי האמין שהוא יוכל להריץ את GOW2? משחק שצריך בשבילו למחשב מחשב ממש ממש חזק!

KZ2

אנצ'רטד 2

GOW3

הגרפיקה של GOD OF WAR לא מצריכה מחשב חזק בכלל

יש לו עיצוב של מה שנקרא פסודו תלת מימדי אם אויבים תלת מימדים וסירטונים בנוף

זה בעצם שכלול של השיטה שהייתה במשחקי RE1-3 ובעוד הרבה משחקים אחרים רק שפעם לא ישתמשו בסירטונים לנוף

יש סיבה שאתה לא יכול להזיז זווית מצלמה במשחק כי השיטה הזאת מגבילה אבל נותנת אפשרות להציג גרפיקה טובה בהרבה

סתם דוגמית קטנה

http://www.youtube.com/watch?v=1dEsKUdWPR0&feature=related

זה משחק גימקיוב

וזה עוד סירטון באיכות נמוכה

אבל שים לב לאיכות הדמויות ואויבים הם באיכות הרבהה פחות טובה

בGOD OF WAR עשו התאמה טובה יותר של הדמויות \אויבים לגרפיקה של המשחק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה את PS2.

נו... מה הפלא המשחק בנוי כ-2.5D ולא 3D מלא! אם הוא היה 3D, אפילו PS3 היה בקושי מריץ אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה את PS2.

KZ2

אנצ'רטד 2

GOW3

כן צודק..מה בכלל צריך גראפיקה??

אני בטוח שאתה מעדיף גם היום לשחק בקווסט טקסטואלי עם עלילה עשירה ובלי גראפיקה בכלל,מאשר איזה משחק חדש עם גראפיקה ראוותנית וסתמית..כן?

גראפיקה מושכת..כל אחד,גם כזה שיהיה מוכן להישבע בסבתא שזה לא מעניין אותו..

כמו שכבר כתבתי..היא לא הכל,ממש לא..אבל אי אפשר בלעדיה..לא יעזור בית דין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

uppermc אבל תלוי עד איזה גבול

יצא לי לשחק לאחרונה הרבה משחקי גימקיוב וWII וגם אלו שלא היו מוצלחים חוץ מאחד מהם לכולם זה לא היה בגלל הגרפיקה בכלל לא

אם תיקח את המשחק של הסימפסון לדוגמה שיצא לכל הקונסולות הגרפיקה שלו בWII מצוינת ומאוד דומה לסידרה

זה בכל זאת משחק מסריח אבל לא בגלל הגרפיקה

ונכון שגרפיקה יכולה להוסיף אני יזיל ריר למטרואיד בHD

אבל אני שונא שמפתחים משחקים מאוד קצרים ובכל זאת מבקרים משבחים אותם בגלל גרפיקה \פרזנטציה

והשוק היום מוצף במשחקים קצרים מאוד אם גרפיקה מפוצצת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...