שאלות אודיו | SNR ב-iPod ??? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות אודיו | SNR ב-iPod ???

x-pert

Recommended Posts

פתחתי על כך אשכול בפורום גאדג'טים, אך אף אחד לא ענה שם כבר כמה ימים.

אולי מישהו מפה ידע, או לפחות ידע להגיד לי איך לברר את העניין.

אני בעיצומו של סקר שוק. כבר החלטתי ב-90% ללכת על iPod 120GB, אבל אחרי שקראתי קצת על אודיו וכו', אני פתאום קצת מהסס.

כמה שאלות, אני מקווה שיש למישהו מכם את התשובות מכיוון שבאתר של לא מציינים את הפרטים הללו משום מה.

1. מה ה"יחס אות לרעש" - SNR באייפוד קלאסיק 120 ג'יגה?

2. מהו ערך "עיוות הצליל"? למישהו יש מושג?

3. האם יש אקוולייזר עם אפשרות לשינוי אישי?

זה מה שקראתי בביקורת על מכשיר , לא מסוג Classic, אבל נדמה לי שהוא מדבר על כלל מכשירי ה-.

בכל הנוגע לאיכויות השמע, הננו על מראהו החטוב והצבעוני עדיין ממשיך את הקו האופייני לנגני , כלומר בינוני עד סביר. אנו מצרים על כך שבאפל ממשיכים להשיק דורות חדשים של נגנים, וכמעט דבר אינו מתחדש בגזרת איכות הקול. התנחמנו בעובדה כי בסביבה רועשת הננו מתפקד בצורה טובה, וכי ניתן לקבוע עוצמה אחידה לכלל הקטעים (כרגיל, רק דרך ה-iTunes ). אך שוב נחלנו מפח נפש כאשר גילינו כי אין אפשרות לכיוונון אישי של האיקוולייזר, אלא רק אפשרות לבחירה מתוך 22 תבניות קול מוכנות.

במכשירים של cowon\iAudio איכות השמע טובה יותר?

תודה רבה,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה בדיוק הפרטים המדוייקים, אבל אני יכול להגיד לך שלאייפוד שלי (5G, זה די דומה לקלאסיק) יש סאונד מאוד נקי וצלול, כל עוד שומעים עם אוזניות טובות כמובן.

מצד שני הבנתי שיש הבדלים באיכות בין הדגמים השונים, למשל על האייפוד טאצ' דור ראשון שמעתי שהיה לו סאונד ממש גרוע. אז צריך לבדוק כל מקרה לגופו. כאן למשל כותבים שהאיכות של הקלסיק פחות טובה מזו של האייפוד G5:

http://blog.wired.com/music/2007/09/ipod-classics-s.html

http://homepage.mac.com/marc.heijligers/audio/ipod/comparison/measurements/measurements.html

אני יודע שיש כל מיני וויכוחים באינטרנט לגבי לאיזה מכשיר יש איכות טובה יותר, אייפוד, אייריבר אייאודיו וכו'. אבל אישית אני לא חושב שיש הבדל כל כך מהותי בין המכשירים כל עוד מדובר בחברה איכותית ולא מוצר מדבקה ג'נרי.

יש אקוולייזר בכל האייפודים, אבל לא כזה שנותן לך שליטה מדוייקת, אלא בחירה מהרבה מצבים מוגדרים מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קטע כי cowon\iAudio מפרסמת את ה-SNR ואת ערך עיוות הצליל לכל אחד מהדגמים שלה, בעוד לא מציינת על כך שום דבר באתר הרשמי.

זה אפילו קצת חשוד :s07:

למישהו בכל זאת יש מושג לגבי זה?

או איך לברר?

תודה,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולה, תודה !

מישהו יודע מה זה ה-frequency response הזה?

ומה זה ה-THD+N הזה?

חשבתי שאולי ה-HD מתוך ה-THD+N הזה זה Harmony Distortion, שזה בעצם ערך עיוות הצליל.

אבל זה לא נראה לי הגיוני מכיוון שאומרים שהערך הזה נמדד במאיות או עשיריות האחוז, ופה הוא מדבר עם 69.26.

בקיצור, אני בור. :s07:

למישהו יש מושג?

ושאלה נוספת:

למישהו יש מושג מה ערך ה-mWATT (עוצמת שמע) ב- Classic ?

תודה,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...