המלצה | מחפש מצלמה דיגיטלית קומפקטית לטיול ארוך במזרח (כולל שאלון) - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה | מחפש מצלמה דיגיטלית קומפקטית לטיול ארוך במזרח (כולל שאלון)

x-pert

Recommended Posts

שאלון לקניית דיגיטלית קומפקטית

* מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון?

אין תקציב מסוים, אני לא מבין הרבה במצלמות.

מחפש משהו עם ביצועים טובים ומחיר סביר. שתיהיה תמורה טובה למחיר.

* אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר?

קשה לי לענות על זה. אין לי מושג באילו תנאים אני ארצה לצלם בטיול. אני מניח שאני עלול להתקל בתנאי תאורה לא מדהימים.

לגבי הנושאים - אני מניח שזה כמו כל טיול שכל אחד עושה. אני מניח שעיקר התמונות יהיו של נופים עירוניים ונופי טבע.

אבל גם "סתם" תמונות שלי ב... לא יודע איפה, בשדה תעופה או בחדר ההוסטל, זה גם משהו שאני מניח שיצולם.

* האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ).

קראתי קצת על ההבדלים, כרגע אין לי מושג. לא בדיוק הבנתי אם פלאש מוקפץ זה משהו שאני יכול לעשות עם דיגיטלית קומפקטית סטנדרטית, או שזה מצריך ציוד מיוחד. בקיצור, אין לי מושג לצערי.

* האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח.

לא.

* האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש.

לא.

* האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)?

לא נראה לי שזה חשוב לי, לפי מה שקראתי - הפלאש מוריד את איכות התמונה בהרבה, אבל אני בכל זאת לא יודע עד כמה זה משמעותי עבורי.

אין לי כמעט בכלל ניסיון בצילום ובלשים לב להבדלים בין תנאי תאורה שונים או עם או בלי פלאש, זו בעיה, קשה לי להגיד.

* האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה?

יש את של המשפחה, מה שהפריע לי בה זה בעיקרון הזמן הממושך שהייתי צריך לחכות בין צילום תמונות.

אני זוכר שרציתי "לתקתק" תמונות, ופשוט לקח לה מלא זמן להתארגן בין צילום אחד לשני.

* האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס?

כן. בעיקר לצפות על מסך (צג מחשב), אני מניח שאני לא אדפיס.

* מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים.

קראתי, הבנתי פחות או יותר. לא יודע להגיד בדיוק.

* כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך?

אני הולך לטייל עם זה, אני מכוון לכך שהמצלמה תיהיה כמה שיותר קטנה ונוחה, שאני לא אצטרך לחשוב פעמיים אם יש לי כוח ו\או עצבים לשלוף ולצלם.

אני רוצה שהיא מאוד נוחה מהבחינה הזו, שזה לא יעיק עלי לשלוף ולצלם כל פעם שארצה. על שאר השאלות קשה לי לענות. אני מאוד אשמח למצלמה שתכנס לי לכיס, אבל אני לא יודע אם אני מוכן להתפשר על ביצועים בשביל זה. בשביל זה אני כותב פה, לשמוע המלצות

* האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע?

לא. קיבלתי המלצות לכמה מצלמות וכמעט כולן היו של Cannon, אבל אין לי מושג, ואני לא נעול על כלום.

* אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

o מהירות תגובה (השהייה בין תמונות, מהירות פוקוס) - אם זה מה שאני חושב שזה - אז די חשוב, ממש לא קריטי אבל.

o מקרו (הגדלה מוחלטת, הגדלה במצב טלה) - לא בדיוק מבין מה זה אומר, מצטער.

o תמיכה בפורמט RAW - אין לי מושג.

o מצב M מלא - אין לי מושג.

o אפשרות לפוקוס ידני - אין לי מושג.

o היסטוגרמה (חיה, וב-post-view) - אין לי מושג.

o תושבת לפלאש חיצוני - יכול לוותר.

o מסך מסתובב - אין לי מושג.

o עינית אופטית או אלקטרונית - אין לי מושג.

o מצב צילום ווידאו מיוצב - מה ז"א "מיוצב"? מאוד חשוב לי שיהיה מצב צילום ווידאו ושזה יצלם באיכות סבירה-טובה.

o כמות פיקסלים - אין לי מושג.

o יצרן - אין לי מושג.

o האם מפריע לך אם המצלמה מבצעת ניקוי-רעשים גם על קובצי ה-RAW? - אין לי מושג.

o כמה חשוב לך שהעדשה תהיה חדה גם בפינות? ומה לגבי - אין לי מושג. purple-fringing? - אין לי מושג.

o האם אתה מתכוון לצלם הרבה עם הפלאש הפנימי? כמה חשוב לך שהחשיפות עם הפלאש יהיו מדוייקות ללא שינויי הגדרות? - אני לא מתכוון לצלם עם חיצוני, אז אני מניח שאני הולך לצלם יחסית הרבה עם הפלאש הפנימי. לגבי השאלה השניה - לצערי, אין לי מושג.

o אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור - אני מניח שכמו כולם אני מעדיף אחריות יבואן רשמי, זה נשמע יותר טוב, אבל יכול לוותר, עם המחיר מצדיק את זה.

o תכונות אחרות - אין לי מושג.

שאלה נוספת:

האם מחירי המצלמות הדיגיטליות הקומפקטיות בארה"ב (ניו-יורק) זולים משמעותית מהמחירים בארץ?

תודה רבה רבה,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה להיות יותר מתומצת, אולי זה יעזור לכם לעזור לי:

אהלן כולם,

אני מחפש דיגיטלית קומקפטית שתוכל לשמש אותי נאמנה בטיול ארוך למזרח (הודו-נפאל).

יש כמה דברים שאולי יכוונו אתכם להמליץ לי על דגם\ים מסוים\ים:

1. כמה שיותר קטנה, אם היא נכנסת לכיס בקלות אז בכלל נהדר.

2. עדשה רחבה - לפי מה שהבנתי (מקריאה) זה מה שיתאים לסוג הצילום שאני אצטרך בטיול.

3. עמידה כמה שיותר מפני "נפילות" וכו', אם יש כאלו בכלל.

4. הבנתי שיש איזה קטע עם ה"מפתח הצמצם" שמאפשר שתיהיה איכות תמונה סבירה גם בתנאי תאורה גרועים, אז עדיף אחת כזו.

5. הבנתי שיש גם קטע עם "מהירות התריס" שמאפשר לצלם תמונה פחות "מרוחה" כשהעצמים זזים -אז עדיף, גם - אחת כזו.

6. הבנתי שיש במצלמות מסוימות כזו תכונה שמאפשרת לטפל ב"עיניים האדומות" שהפלאש יוצר - אז גם עדיף שיהיה את זה.

7. אני רוצה שתיהיה איכות צילום וידאו+שמע סבירה-טובה.

לגבי המחיר, אין איזו מגבלה מסוימת, תקרת גג. אבל מה שכן, כמובן שאני מעדיף משהו במחיר כמה שיותר זול עם איכויות כמה שיותר טובות. שתיהיה תמורה הכי טובה למחיר.

תודה,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תודה על התגובה

אין מצב ל2500, טוב ששאלת.

אני רוצה לא לעבור את ה1000 שקלים, אני הרי לגמרי חובבן

לא רוצה להתעסק הרבה עם המצלמה, אני רוצה שהצילום האוטומטי שלי יהיה כמה שיותר טוב ויתאים את עצמו למצב

אפשר גם לעבור את ה1000, אבל.. 1200 זה תקרת תקציב

תודה רבה,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חצובת שולחן היא חובה כדי לקבל צילומים טובים של נופים ליליים. זה יהיה פספוס גדול מאוד מצידך לא לקנות אחת, במיוחד בטיול למזרח.

יש הבדלים במחירים בין לבין ניו-יורק, אבל לדעתי הם לא מספיק גדולים כדי לוותר על האחריות. תבדוק בחנות bhphotovideo.com ואל תשכח להוסיף מס קנייה של מדינת ניו יורק וגם מע"מ ישראלי (אם אין לך כוונה להבריח). סביר להניח שתגלה שאם יש יתרון במחיר, הוא זניח ביותר.

מבין מצלמות הכיס ההמלצה שלי היא פוג'י F100fd או קנון SD880. לשתיהן יש עדשה רחבה שהכרחית בעיני לצילום בטיול. לפוג'י יש יתרון באיכות התמונה (בעיקר באור חלש) ובזום הארוך יותר, לקנון יש יתרונות בממשק המשתמש ובמהירות.

אם אתה יכול לוותר על הדרישה שהמצלמה תכנס לכיס, אז פנסוניק TZ5 (וגם ה-TZ4 שזולה ממנה) תתאים יותר, בזכות טווח הזום הגדול (28-280). בטיול זה יתרון משמעותי. איכות התמונה של הפנסוניק נופלת מזו של הפוג'י ודומה לזו של ה-SD880, אבל לצרכים שלך היא תספיק.

אף אחת מהמצלמות האלה לא עמידה בנפילות, ואלה שכן (לפנטקס ולאולימפוס יש דגמים כאלה) הן מצלמות מאוד מוגבלות ועם איכות תמונה די ירודה. עדיף פשוט להזהר לא להפיל את המצלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לחצובת שולחן -

שמע, אני סה"כ לא מת על צילום, על לצלם, אני כן מאוד רוצה לתעד באיכות הכי טובה שאפשר, אבל אני מכיר את עצמי - לא תיהיה לי הסבלנות להשקיע בצילום.

לכן, אני מחפש שתתן את הביצועים הכי טובים לחובבן, שאני לא אצטרך "לכוון" אותה לצילומים בתנאים שונים.

בנוגע לניו-יורק -

לא לקחתי בחשבון את עניין האחריות. אין אחריות בינלאומית על דגמים של חברות מותג כמו Cannon וכו'?

לגבי המצלמות כיס - תודה על ההמלצות, אני אבדוק אותן.

לגבי המצלמות המעט גדולות יותר - אני חושש שיהיה לי קשה לוותר על זה, אבל תודה בכל מקרה.

לגבי הנפילות - הבנתי, תודה. אני בהחלט אשתדל לא להפיל אותן :)

שאלות נוספות:

מכיוון שאני כזה בור, אני מתפתה לקנות נגיד את המצלמה הזו:

http://www.nanashops.co.il/a/ap.aspx...3&cfm=0A3E969D

לפי הידע הדל שלי, היא די עונה על הדרישות שלי, נדמה לי לפחות.

אני אשמח לשמוע מדוע לא כדאי \ משתלם לקנות את המצלמה הזו למשל.

אני לא רוצה לקנות "סתם זבל", מעדיף לקנות משהו טוב שישמש אותי במשך כמה שנים ויתן תוצאות יפות גם לצלם מתחיל כמוני.

מה היתרונות של המצלמות שהמלצת לי עליהן על פני זו?

לא רוצה להציק יותר מידי, רק על "קצה המזלג".

בנוסף, האם יש מצלמות בתקציב נמוך יותר של עד 800 שקלים שאתה יכול להמליץ לי עליהן ?

תודה רבה שוב,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לחצובת שולחן -

שמע, אני סה"כ לא מת על צילום, על לצלם, אני כן מאוד רוצה לתעד באיכות הכי טובה שאפשר, אבל אני מכיר את עצמי - לא תיהיה לי הסבלנות להשקיע בצילום.

לכן, אני מחפש מצלמה שתתן את הביצועים הכי טובים לחובבן, שאני לא אצטרך "לכוון" אותה לצילומים בתנאים שונים.

אין בעיה, רק תזכור שלא תוכל לצלם נופים ליליים בלי חצובה כזו.

בנוגע לניו-יורק -

לא לקחתי בחשבון את עניין האחריות. אין אחריות בינלאומית על דגמים של חברות מותג כמו Cannon וכו'?

למיטב ידיעתי אין, אבל לא מזיק שתשאל את היבואנים המקומיים.

מכיוון שאני כזה בור, אני מתפתה לקנות נגיד את המצלמה הזו:

http://www.nanashops.co.il/a/ap.aspx...3&cfm=0A3E969D

לפי הידע הדל שלי, היא די עונה על הדרישות שלי, נדמה לי לפחות.

אני אשמח לשמוע מדוע לא כדאי \ משתלם לקנות את המצלמה הזו למשל.

איכות הצילום שלה פחות טובה משל המצלמות שלמעלה, אבל הדבר העקרי שהופך אותה לבחירה גרועה לטיול הוא החוסר בעדשה רחבה.

אני לא רוצה לקנות "סתם זבל", מעדיף לקנות משהו טוב שישמש אותי במשך כמה שנים ויתן תוצאות יפות גם לצלם מתחיל כמוני.

מה היתרונות של המצלמות שהמלצת לי עליהן על פני זו?

לא רוצה להציק יותר מידי, רק על "קצה המזלג".

טווח עדשה, איכות תמונה, אפשרויות ידניות

בנוסף, האם יש מצלמות בתקציב נמוך יותר של עד 800 שקלים שאתה יכול להמליץ לי עליהן ?

פנסוניק TZ4 עולה פחות מ-1000 ש"ח.

אם אתה ממש חייב זולה מ-800 ש"ח, אז לך לפחות על עם עדשת 28 מ"מ. למשל ניקון P50, פוג'י F480 או אולימפוס FE290. רק כדאי שתנמיך ציפיות, כי כל השלוש הן מצלמות בינוניות מאוד שסובלות מבעיות כאלה או אחרות (איכות תמונה ירודה, איטיות וכו'). ה-TZ4 היא קנייה הרבה יותר בטוחה, והיתרון שלה בטווח הארוך לבדו שווה לדעתי את התוספת במחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלות אחרונות:

איך הדגמים האלו?

1. Olympus MJU 1060 - החבר שטס איתי קנה אותם אחרי שיטוט בכמה חנויות צילום, זה המצלמה שבסופו של דבר המליצו לו לקנות.

מה היתרונות, אם בכלל של המצלמות שהמלצת לי עליהן? העדשה הרחבה יותר?

2. IXUS70/SD1000/IXY10 Canon - זו שאיזו מישהי שאמורה להבין בצילום המליצה לי לקנות.

אני חייב לציין שלא הסברתי לה בדיוק למה אמורה לשמש המצלמה.

לפי דבריך, הגעתי ל-3 דגמים שאני אצטרך לבחור מהן, 2 סופר-קומפקטיות:

הפוג'י והקנון

ו-1 קומפקטית רגילה:

הפנסוניק

אני חושב שאני אלך על הקנון בסופו של דבר.

בגלל היתרון בנוחות למשתמש, וגם בגלל הגודל הקטן.

תודה רבה על הסבלנות והעזרה, באמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. Olympus MJU 1060 - החבר שטס איתי קנה אותם אחרי שיטוט בכמה חנויות צילום, זה המצלמה שבסופו של דבר המליצו לו לקנות.

מי המליץ? המוכר? מה היו הנימוקים שלו?

2. IXUS70/SD1000/IXY10 Canon - זו מצלמה שאיזו מישהי שאמורה להבין בצילום המליצה לי לקנות.

כנ"ל. מה היו הנימוקים שלה?

אני חושב שאני אלך על הקנון בסופו של דבר.

בגלל היתרון בנוחות למשתמש, וגם בגלל הגודל הקטן.

תודה רבה על הסבלנות והעזרה, באמת

אני לא ממש רואה את הטעם להוסיף מאות שקלים עבורה. היתרונות בנוחות למשתמש לא משמעותיים אם אתה לא מתכוון להשתמש הרבה בהגדרות ידניות, לעומת זאת הפוג'י איכותית יותר ולא שונה מהותית במימדים. לדעתי, עדיף שתשקיע את ההפרש בחצובת שולחן קטנה, או לפחות באביזר הזה. הגודל שלו אפסי (נכנס לארנק), והיתרון בצילומי נופים ליליים משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן, לגבי האולימפוס - אין לי מושג מה היו הנימוקים.

אני מניח שחבר שלי לא הסביר לי בדיוק, אז לא רלוונטי כנראה.

כנ"ל לגבי הקנון שהבחורה הזו המליצה.

בנוגע לבחירה הסופית - אז אתה ממליץ שאני אקח את הפוג'י ?

בנוגע למחיר - מאוד מוזר. בזאפ יצא לי שאת הקנון ניתן להשיג בארץ במעט פחות מ-1400 שקלים, בעוד את הפוג'י ניתן למצוא ב-1100 שקלים -

כמו שאמרת - יותר זול.

אבל בארה"ב, בניו-יורק, באתר הזה B&H - הקנון יותר זולה. האם הגיוני?? הנה לינקים:

פוג'י:

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?ci=0&shs=F100fd&sb=ps&pn=1&sq=desc&InitialSearch=yes&O=jsp%2Fproduct.jsp&A=search&Q=*&bhs=t&Go.x=22&Go.y=16&Go=submit

קנון:

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=search&A=search&Q=&shs=880&ci=0

לגבי החצובת כיס -

חצובה זה פשוט עניין של ייצוב המצלמה?

אם כן, לא הבנתי מה הקשר דווקא לנופים ליליים. למה לא יומיים למשל?

שוב תודה,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לבחירה הסופית - אז אתה ממליץ שאני אקח את הפוג'י ?

אלא, אם יש לך דרישות מיוחדות שרק הקנון עונה עליהן - כן. הפוג'י בסה"כ עדיפה.

בנוגע למחיר - מאוד מוזר. בזאפ יצא לי שאת הקנון ניתן להשיג בארץ במעט פחות מ-1400 שקלים, בעוד את הפוג'י ניתן למצוא ב-1100 שקלים -

כמו שאמרת - יותר זול.

אבל בארה"ב, בניו-יורק, באתר הזה B&H - הקנון יותר זולה. האם הגיוני??

כן, זה הגיוני. התמחור של מוצרים שונים אינו זהה במדינות שונות.

לגבי החצובת כיס -

חצובה זה פשוט עניין של ייצוב המצלמה?

אם כן, לא הבנתי מה הקשר דווקא לנופים ליליים. למה לא יומיים למשל?

בצילום נופים בשעות היום אין בעיה לקבל תמונה חדה גם לא חצובה. בלילה זה בלתי אפשרי. הסבר מפורט יותר תוכל למצוא בת'רד הבא:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=324375.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה רבה.

אני אלך לאיזו חנות בארץ ואבדוק את שלושת הדגמים הסופיים.

כנראה שאלך על הפוג'י, בגלל המחיר הזול יותר. הרי אין לי איזשהן דרישות שהפוג'י לא עונה עליהן, אני חושב.

אני האחרון שיתחיל לשנות את ההגדרות של המצלמה (כרגע לפחות), אני עדיין לא "בעניין". :kopfpatsch:

בכל אופן, יש לי עוד כמה שאלות אחרונות:

1. האם יש חנות \ חנויות מומלצות באזור המרכז?

2. אילו אביזרים היית ממליץ לי להוסיף לקניה מלבד החצובת כיס ?

במידה ואני טס לטיול של כמה חודשים, 6-9 נניח. אני צריך עוד סוללה? כרטיס זיכרון? נרתיק מסוג מסוים?

תודה רבה רבה,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שאני מקפיץ, יש לי שאלה נוספת ואם אני אערוך את ההודעה הקודמת שלי - אף אחד לא יראה את זה בטח.

במידה ואני מנטרל את ההבדל במחיר בין הפוג'י לקנון, ע"י כך שאני קונה בארה"ב (שם הקנון זולה יותר. 255$ לעומת 285$) -

עדיין עדיפה הפוג'י על הקנון? (במידה ואני לא משתמש בממשק-משתמש המיוחד של קנון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...