בקרוב: תל-אביב - טהרן החדשה - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקרוב: תל-אביב - טהרן החדשה

מר מקלדת

Recommended Posts

"נטשה תעשה לך טוב 054-112454454"...

המספר לא פועל ):

בכל מקרה, לפני שכולם יתחילו להתווכח פה, צריך להבין עד הסוף מה החוק הזה אומר בדיוק.

אם מדובר על מניעה של הפצה בחינם של חומר פורנוגרפי לכל דורש והצגתו לראווה בכל פינת רחוב, אני לא נגד. (אבל לא בעד, אני לא רואה סיבה ממשית להעיף הכל)

אם מדובר על מניעה של אחזקה במקום מסודר (סטנד מגזינים לדוגמה) ומכירה בתשלום (כמו בכל מקום מתוקן בעולם....), זו עוד גחמה של הפמינאציות שלא מסוגלות לסבול את העובדה שלטחון 900 עוגות ביום בגיל 16 ו 40 ארוחות בבורגראנץ' בשבוע בבסיס זה פשוט לא היה רעיון טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

"עיריית תל אביב יפו מתחייבת בזאת שלא לפרסם בחוצותיה פרסומות שיש בהן כדי להשפיל, לבזות ולהציג נשים כאובייקט מיני, ובכך לעודד אלימות פיזית ומינית כלפיהן"

אני לא מבין איך אפשר להתנגד לזה. הדמוקרטיה פועלת להגנת הקונצנזוס והמקובלות החברתיות. ביזיון הנשים ע"י פורנוגרפיה אינו יכול להיות מוצדק ע"י חופש הביטוי או ע"י עקרונות דמוקרטיים. וזה לא קשור לפמיניזם. מדובר כאן בכבוד האישה כאדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Phobus היקר,

בדמוקרטיה ישנם כמה עקרונות נורא חשובים: חירות האדם וחופש העיסוק.

קח חנון ממוצע לדוגמא, נאמר והוא עובד באינטל.

אין בזה שום דבר לא חוקי, נכון? נכון, הוא מנצל את מוחו על מנת להרוויח את לחמו(או אם הוא עובד באינטל - פוקצ'ה).

קח בחורה חכמה, נאמר והיא עורכת דן.

אין בזה שום דבר לא חוקי, נכון? נכון. היא מנצלת את מוחה החריף ואת אהבתה למשפטים בשביל תעסוקה.

קח בחורה שהיא לא חכמה במיוחד, אך יפה מאוד, נאמר והיא דוגמנית.

אין בזה שום דבר לא חוקי, נכון? נכון. היא תמיד רצתה להיות דוגמנית, היא יפה מספיק בשביל להיות דוגמנית ועכשיו היא עושה כסף מלאכול מעט ולצאת עם כדורגלנים.

קח בחורה שהיא לא חכמה, אפילו די טיפשה, גם לא כ"כ יפה והיא אוהבת סקס או לא מייחסת לו חשיבות יתרה.

נאמר והיא זונה.

למה זה לא חוקי? כי זה לא נעים לך לחשוב שיש בחורה שהדבר היחיד שהיא טוב בו זה לקבל בתחת? למה לא? העורכת דין מנצלת את המוח שלה בשביל תעסוקה, הדוגמנית מנצלת את המראה שלה בשביל תעסוקה, הזונה מנצלת את הגוף שלה בשביל תעסוקה.

מה הבעיה שלך עם זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתיאוריה זה נשמע יפה. אבל מעשית, הזנות זה עסק מאוד מאוד מפוקפק, עם הרבה מאוד ניצול, וכן, מסתבר שתופתעו לשמוע, הרבה מאוד אלימות, ודברים הרבה יותר גרועים מזה.

חלק מזה נובע מכך שהזנות אינה חוקית בישראל, אבל חלק מזה נובע מעצם הגדרת ה"מקצוע".

באופן אישי אני בעד החוק, אגב. רוצה להשיג פורנו? יש לך מספיק חנויות שמיועדות לכך שידאגו שקטינים לא יכנסו אליהן.

אין פה פגיעה של ממש בחופש הביטוי, כי, למשל, יש פה פגיעה בזכויות אחרות של הילד שנחשף לתכנים האלה, וזה לא שאוסרים על מכירת החוברות, אלא על הפצתן במקומות מאוד מסוימים שידועים כמאוד בעיתיים.

הנושא של שלטי החוצות יותר בעייתי, אבל אפשר לחשוב, לא תראה דוגמנית אנורקסית בביקיני תלויה על עזריאלי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"עיריית תל אביב יפו מתחייבת בזאת שלא לפרסם בחוצותיה פרסומות שיש בהן כדי להשפיל, לבזות ולהציג נשים כאובייקט מיני, ובכך לעודד אלימות פיזית ומינית כלפיהן"

הבעיה היא שהמשפט הנ"ל רחוק מלהיות חד משמעי. אין בו ולו רמז לכך שהחוק בא להלחם בפורנוגרפיה בלבד. אם היו אומרים "פרסומת למוצרים וירחונים הקשורים לתעשיית הסקס" - מילא. אבל זה לא נאמר. אפילו המילים "להשפיל ולבזות" מקבלות משמעות שונה בציבורים שונים. מבחינתי לדרוש מנשים לשבת בנפרד בסוף האוטובוס משפיל ומבזה אותן; מבחינת חוגים חרדיים מסויימים, מדובר בכבוד.

החוק הנ"ל מסוכן מעצם העובדה שהוא לא מציב לעצמו גבולות. מה עם שלטי פרסומת שאינם קשורים ל'תעשייה' אך מציגים בחורה עם הבלטה מכוונת של 'נתוניה', בין אם סתם כדי למשוך לקוחות ובין אם מדובר על מוצר או שרות שמצדיקים זאת (בגדי ים, מכון ...)? יותר מזה, מה עם הצגת נשים בכלל? הרי מבחינת חוגים מסויימים כל אישה היא אובייקט מיני שקשה לעמוד בפניו ועל כל אסור בכלל להציג שלהן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה המרכזית בתקנה הזאת לפי מיטב הבנתי היא מניעה של דברים כגון זה:

29448407.jpg

(לקוח מהארץ של יום שישי האחרון)

וליהודה איש קריות, כרגע זנות היא לא חוקית(אני ממש לא מסכים עם זה, זה פשוט החוק) וב90% מהמקרים אותן נשים ש"עובדות" בזה מוחזקות בתנאים לא תנאים, לא מקבלות עשירית ממה שהלקוח משלם ובגדול מנצלים אותן ופוגעים בהן קשה.

בגדול אני מסכים עם מה שכתבתה אבל במציאות זה לא כל כך פשוט :\.

ולכל הזועקים לשלום "חופש הביטוי", אל דאגה שלומו בסדר גמור התקנה הזאת באה למנוע הפצה של חומר פורנוגראפי שעיקרו פרסומות לזנות, את הפלייבוי שלכם עדיין תוכלו להשיג בפיצוצייה הקרובה, זה פשוט יהיה מתחת לניילון שחור או אצל המוכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הפלייבוי שלכם עדיין תוכלו להשיג בפיצוצייה הקרובה, זה פשוט יהיה מתחת לניילון שחור או אצל המוכר.

למרות שאני לא נמנה על ציבור הצרכנים של מגזין פלייבוי (אנחנו בעידן האינטרנט או לא? ;D), אם בא לי לקנות אחד - למה אני צריך להרגיש כמו פושע, לחפש אותו מתחת לניילון שחור או לבקש מהמוכר בשושו?

ואגב, אני מסכים שיש הרבה ניצול בתעשיה הזו, אבל (א) לא בפלייבוי ו(ב) בעיקר בגלל שמדובר בעיסוק לא חוקי בארץ. אם הזנות היתה חוקית, הפשע המעורב בה היה יורד פלאים. ומה עושים במקום זאת? מכריזים ש"אין בעיה" ורק מחמירים את הסימפטומים.

אגב, לעניין המודעות המגיעות לגני ילדים - לדעתי התוכן של הודעות אלה "פוגע בנפשם הרכה" הרבה פחות מתכני החזרה בתשובה למשל, החוקיים במחוזותינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתיאוריה זה נשמע יפה. אבל מעשית, הזנות זה עסק מאוד מאוד מפוקפק, עם הרבה מאוד ניצול, וכן, מסתבר שתופתעו לשמוע, הרבה מאוד אלימות, ודברים הרבה יותר גרועים מזה.

חלק מזה נובע מכך שהזנות אינה חוקית בישראל, אבל חלק מזה נובע מעצם הגדרת ה"מקצוע".

באופן אישי אני בעד החוק, אגב. רוצה להשיג פורנו? יש לך מספיק חנויות שמיועדות לכך שידאגו שקטינים לא יכנסו אליהן.

אין פה פגיעה של ממש בחופש הביטוי, כי, למשל, יש פה פגיעה בזכויות אחרות של הילד שנחשף לתכנים האלה, וזה לא שאוסרים על מכירת החוברות, אלא על הפצתן במקומות מאוד מסוימים שידועים כמאוד בעיתיים.

הנושא של שלטי החוצות יותר בעייתי, אבל אפשר לחשוב, לא תראה דוגמנית אנורקסית בביקיני תלויה על עזריאלי..

ומה אין מקצועות חוקים שגם פוגעים בעובדים שלהם ?

מה אם עובד זבל\ביוב שחשוף להרבה חידקים בעבודה שלו והחברה מתיחסת אליהם בדחיה

מה אם חופרי קברים \מנקי גופות שרואים מסביב כל הזמן מוות ולך תידע איך זה משפיע אליהם ולפני שתגיד שבקדישה מקבלים

הרבה כסף אז גם בזנות יכולים אם זה חוקי

ואני ייקח אותך אפילו הרבה יותר רחוק ולעבודה מאוד יוקרתית

אסטרונאוטים לדוגמה שכל משימה הם מסכנים את החיים שלהם מאוד ועלולים ליחשף לקרינה

ככה שיופי הזנות זה טאבו בחברה זה לא אומר שזה לא צריך להיות חוקי ומסודר ואני לא הולך לזונות או משהו

אבל כן מבין שיש ציבור גדול שמעוניין בשרותים שהזונה נותנת

כמו שיש הרבה שהולכים לעשות מסאג לדוגמה שזה גם דבר אינטימי לדעתי

עכשיו לא מזמן היה ראיון אם זונה שהחליטה ליחשף ולצאת למאבק לטובת הזונות

היא לא ניראתה מנוצלת או פסיכית והיא לומדת באוניברסיטה והכסף מהזנות עזר לה ליתקדם בחיים

אז נכון שיש דימוי חצי מוצדק של פשע מאורגן וסמים שמדברים על זנות אבל זה לא חייב להיות ככה

וכל הפימינציות האלו פוגעות הרבה יותר מעוזרות לזונות כי ככל שהן מתחפרות יותר הן מנוצלות יותר ומקבלות טאבו חזק יותר מהחברה

ולא לא הייתי רוצה שאם תיהיה לי בת היא תעבוד בזה שאת זה תמיד זורקים בדיונים כאלו

אבל אם כבר בת של מישהו עובדת בזה שהיא תעבוד מסודר ונקי ולא תיסתתר בארון ותחטוף בומבות מאיזה עברין מסריח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך למסד את הזנות בדיוק בגלל שרוצים להאבק בפשע המאורגן, מעולם לא אמרתי אחרת, אני בכלל לא מבין את הפואנטה שלך. זה בכלל גם לא נושא הדיון. אתה לא יכול להתעלם מהעובדה שאחוז מאוד גבוה של הזונות עוברות התעללות, סמים, אלכוהול, גניבה, אונס, סחיטות וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הפלייבוי שלכם עדיין תוכלו להשיג בפיצוצייה הקרובה, זה פשוט יהיה מתחת לניילון שחור או אצל המוכר.

לא אם זה יתממש:

"עיריית תל אביב החליטה לפעול להקמת קוד אתי נגד הצגת פרסומות פורנוגרפיות ולמנוע חלוקה של חוברות מין בפיצוציות בעיר."

והכוונה המקורית היא לאסור את הפצת החינמון "בננה" בפיצוציות.

אגב: הישראליות שעובדות בזנות עושות את זה מתוך בחירה חופשית ובטח שלא ב"תת-תנאים" - על זה אין ויכוח.

גם הבנות מחו"ל עושות את זה מבחירה חופשית. וב-99% אחוז מהמקרים אף אחד לא כופה עליהם שום דבר, כמובן שיש יוצאים מהכלל כמו שמנצלים הרבה פועלים זרים פה (שלא עובדים בזנות). וחלוקת הכסף זה בדר"כ 50-50. הזנות בישראל חוקית. השידול לזנות או הפעלת בית זנות אינו חוקי.[br]פורסם בתאריך: 21.02.2009 בשעה 14:46:56

http://news.walla.co.il/?w=/1/1435481

זה מה שהוביל להצעה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נגד חקיקה שאוסרת מכירת חוברות פורנו (למרות שבחיים לא קניתי ולא מתכוון לקנות).

מה שכן אפשר ורצוי לעשות זה לחוקק חוק עזר עירוני שאוסר להציג בפומבי את החוברות האלה.

כך הבעיה נפתרת בלי פגיעה בחופש הביטוי.

אני לא כועס שיש קיצוניים שמחפשים לשנות את העולם לפי השקפתם.

מה שכן מכעיס אותי זה שנציגי הציבור שאמורים ליצור איזון חקיקתי משתפים פעולה בלי לשקול את כל ההשלכות, והאפשרויות לפתרונות מאזנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב: הישראליות שעובדות בזנות עושות את זה מתוך בחירה חופשית ובטח שלא ב"תת-תנאים" - על זה אין ויכוח.

גם הבנות מחו"ל עושות את זה מבחירה חופשית. וב-99% אחוז מהמקרים אף אחד לא כופה עליהם שום דבר' date=' כמובן שיש יוצאים מהכלל כמו שמנצלים הרבה פועלים זרים פה (שלא עובדים בזנות). וחלוקת הכסף זה בדר"כ 50-50. הזנות בישראל חוקית. השידול לזנות או הפעלת בית זנות אינו חוקי.

[/quote']

אתה יודע מה ההגדרה של שידול לזנות?

אני בטוח שאם תפתח את ספר החוקים תגלה שלשלם תמורת יחסי מין זה שידול לזנות. היי, רגע.... אז כן, הזנות חוקית :P

מתוך בחירה חופשית? איפה בדיוק אתה חי?

אני בטוח שיצא לך פעם להתקל בכותרת שעוסקת בנושא של סחר בנשים. מה אתה חושב שקורה ל99.9% מהנשים האלו?

פורסם בתאריך: 21.02.2009 בשעה 14:46:56

http://news.walla.co.il/?w=/1/1435481

זה מה שהוביל להצעה הזאת.

אני מצטט מהכותרת:

ארגוני הנשים יצאו לנקות את פיצוציות תל אביב מהחוברות הפורנוגרפיות שמחולקות בהן בחינם. "הפורנוגרפיה צריכה ללכת לפח"
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך למסד את הזנות בדיוק בגלל שרוצים להאבק בפשע המאורגן, מעולם לא אמרתי אחרת, אני בכלל לא מבין את הפואנטה שלך. זה בכלל גם לא נושא הדיון. אתה לא יכול להתעלם מהעובדה שאחוז מאוד גבוה של הזונות עוברות התעללות, סמים, אלכוהול, גניבה, אונס, סחיטות וכו'.

אבל זה לא רלוונטי מה הן עוברות כי בדרך כלל אין להם ברירה טובה יותר במצב שהן הגיעו אליו

וזה לא משנה אם זאת סטודנטית בלי כסף שרוצה להצליח בלימודים ואין לה תמיכה כלכלית

או אמא חד הורית שצריכה לשים קורת גג מעל הילדים שלה

או נרקומנית שלא מצליחה ליגמל ועובדת בזנות במקום לעשות פשע רציני

וזה כן קשור לדיון כי זנות ופורנו זה נושאים מאוד צמודים

בסופו של דבר יש אנשים שעובדים בתעשיה המפוקפקת הזאת והם לא עברינים כבדים

אלה אנשים שנקלעו למצוקה

אם כל הרצון של הפימינציות האלו בסוף יעשו חוקים שעשיר מבוגר לא יכול לצאת אם צעירה לוהטת

כי זה גם כביכול פוגע בנפשה הצעירה

כאילו מה הן רוצות ? שצעירות לא יזדינו ? שלא ילכו בביקיני ?

עד להן המרירות הפנימית שלהן תוביל לפגיעה בחברה ?

גם ככה בטח לפחות חצי מהבעלים של הפימינציות הולכים לזונות כי לא מקבלים כלום בבית :lol: :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן אפשר ורצוי לעשות זה לחוקק חוק עזר עירוני שאוסר להציג בפומבי את החוברות האלה.

אולי אפשר, אבל בהחלט לא רצוי. מי לדעתך אמור להיות הגורם הקובע מה משתייך לקטגוריית "החוברות האלה" ומה לא? משרד התקשורת? "ועדת מוסר"? הרבנות? מי?

ומי יכול לחזות מה הדבר הבא שאותו גורם יאסור להציג לעיני הציבור, בטענה שזה פוגע במישהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...