כמה השפעה תהיה לכרטיס קול חיצוני ללפ-טופ בתקציב של פחות מ-300? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה השפעה תהיה לכרטיס קול חיצוני ללפ-טופ בתקציב של פחות מ-300?

Gliding

Recommended Posts

זה התחיל ככה:

רציתי להפסיק לשמוע מוסיקה מהרמקולים בנייד שלי (Pavilion 6412ej) כי הצליל היה מתכתי ומציק. שאלתי כאן בפורום על 2.1, ואז ראיתי את הסטיקי של Anatoli (תודה רבה!! אגב) על מערכות וינטאג'.

למרבה ההפתעה גיליתי שאני בעלים די גאה של אחת כזו:

ROTEL RX-845 ורמקולים POLK AUDIO שאני לא מצליח לגלות איזה דגם בדיוק (מאחורה כתוב MONITOR SERIES 4 47439)

לא יודע מה המשמעות של הרכיבים, אבל נחמד לשמוע ממנה. כרגע היא מחוברת למחשב ועדיין מרגיש שחסר משהו

אני לא מתקרב להיות אפילו רבע אודיופיל, או מתיימר להבין מה אומרים מושגים כמו "במה" ו"עומק", ולכן אני אנסה להסביר במילים אחרות ואקווה שזה יעזור:

הבאסים מעולים, אבל כל השאר מרגיש, שוב, מתכתי.

בשירים של Jamirokuai הבאסים מורגשים מאוד והכלים והשירה נמצאים מאחורה. ובוב דילן, הגיטרה עוברת טוב, ובוב עצמו נשמע כאילו מוגבל. בג'ון קולטריין כל הכלים נשמעים מתכתיים- הפסנתר, התופים, ורק הסקסופון עובר טוב, אבל גם כאילו מוגבל.

ניסיתי לתת שלושה סגנונות שונים ונראה לי מה שמשותף זה שהכלי המרכזי נשמע טוב וכל השאר מתכתיים. וגם אז, הכלי המרכזי נשמע מוגבל.

מטרתה של כל החפירה הזו היא בעצם לנסות למצוא מה גורם לתופעה-

איכות הקצבים נראה לי זה לא כי ג'ון קולטריין נשמע אותו דב גם מדיסק וגם מMP3

ולכן נותר בעצם כרטיס הקול, או המערכת עצמה.

והשאלות הן:

האם כרטיס קול חיצוני ייתן שיפור- ויש לזכור שמדובר בתקציב די מוגבל של לא יותר מ-300 ש"ח (או המקבילה במטבע זר, במידה ונדרשת קנייה מחו"ל)? או שבתקציב כזה אני אקבל בערך את אותם ביצועים?

השאלה הנוספת היא לגבי התיאור של הצליל- האם למישהו יש הסבר אחר ללמה הצלילם נשמעים ככה?

תודה,

ומצטער על התיאור העילג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב ברחנו לעמוד הבא ::)

לא מצאתי יותר מכרטיס אחד חיצוני בארץ בתקציב (וגם הוא בחריגה של 50 ש"ח http://www.soundblaster.com/products/product.asp?category=1&subcategory=208&product=17751&nav=1)

סתם נראה לי מטופש להשקיע בו אם אני אקבל צליל יחסית זהה, או אם קיים משהו יותר משתלם להזמין מחו"ל

אשמח לעזרת המומחים

שוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...