חוץ, ביטחון ו-8 תיקים נוספים. בקדימה מתחילים להריח את הכיסא - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוץ, ביטחון ו-8 תיקים נוספים. בקדימה מתחילים להריח את הכיסא

IG

Recommended Posts

אני חולה על הטיעון של "אחריות לאומית"

איפה אותם אנשים שעד לפני שבועיים לא יכלו לשמוע את השם "קדימה" ("רק לא קדימה") צועקים חמס על כך שהיא לא אחראית

ואיפה אותם אנשים שאמרו שמעניין אותם רק הכסא? כנראה שגם כשמציעים להם את התיקים הבכירים ביותר, הם לא רוצים להכנס

והסיבה לזה פשוטה, אין להם מה לחפש שם

ערימת שטויות.

1. ביבי זימן את ציפי ליבני ואת אהוד ברק ראשונים, תוך ניסיון לשדר רצון אמיתי לשיתופם בממשלה - היינו שיתוף של קדימה והעבודה. ממשלת אחדות של שלושת אלה יכולה בהחלט לקדם את , ולו רק בגלל כמות המנדטים ומיעוט המפלגות, שתאפשר יציבות שלטונית יחסית. זאת אינה מיועדת להיות ממשלת ימין קיצוני, אלא ממשלת תמהיל של ימין ושמאל חילוני. אפשר לקרוא לה, במובן מסוים, ממשלת מרכז. אם ממשלה כזאת מסוגלת לבצע משהו משמעותי, אני לא יודע (אני אישית מאמין שכן) אבל מה שבטוח הוא שלממשלה כזאת ציפי ליבני בעצמה קראה, עם הבדל קטן - ממשלה כזאת בראשותה. אני גם מניח שאם ציפי ליבני היתה מסכימה לממשלת אחדות עם העבודה, ברק גם היה בוחר להצטרף. ואגב, אני אישית הייתי מאוד שמח לראות את ברק נשאר במשרד הביטחון. לצערי אני לא רואה תרחיש פוליטי כלשהו בו זה יקרה.

2. ציפי ליבני התחילה מיד כשהסתמנו תוצאות הבחירות לקרוא לביבי לממשלת אחדות בראשותה. נשים לב גם כי מיד כשהתברר שהיא חיה בסרט, התחילו להתנות הצטרפות לממשלת אחדות ב"רוטציה". במלים אחרות, הכיסא של ציפי ליבני הוא מה שעוצר את התהליך הזה. אגב, למי שדואג לה שהיא תהיה רעבה ללחם באופוזיציה - אני מניח שעם משכורת של 30000 ש"ח וכל התנאים הנלווים של ח"כ היא תהיה בסדר... היא רוצה בפנאטיות לחרוט ברזומה שלה "ראשות ממשלה בישראל" ולא מעניין אותה שום דבר מעבר לזה - את זה רואים בהתנהגות שלה (ראו ערך "פוליטיקה אחרת").

3. על ליברמן אין מה לדבר היות ובקדימה התחנפו אליו לקראת החלטת הנשיא, באומרם ש"90% מהמצע של ביתנו משותף גם לנו" תוך נכונות ברורה ובלתי משתמעת לשתי פנים ללכת עם ביתנו לממשלה משותפת (שוב, בראשות ציפי ליבני).

אתה יכול לראות משהו משותף לכל הסעיפים?

(רמז: הדגשתי, שלא יהיה קשה להבחין)

ציפי ליבני הוכיחה כבר שאין לה שום עקרונות, אבל אם יהיה בכך צורך, היא תמציא עקרונות בשביל למכור אותם תמורת הכיסא של ראש הממשלה.

כ"כ הרבה זמן הימין בוכה על כך שאנחנו טועים ורק חיכה לרגע להראות לנו כמה הוא צודק

או שאתה צבוע, או שאתה עיוור. אם אתה צבוע כמובן שאין עם מי לדבר, אבל אני אניח לרגע שאתה עיוור ואסביר...

אם היו 2-3 מפלגות ימין מרכזיות שהיו יכולות להקים ממשלה, אז זה היה נכון.

אבל... ממשלת הימין (אם תקום) תהיה מורכבת ממפלגות קטנטנות, טלאי על גבי טלאי של דבק קואליציוני. הבעיה אינה עם "ממשלת ימין" אלא עם "ממשלת שברים".

ממשלה שבורה שכזאת, בין אם מימין ובין אם משמאל, תתקשה מאוד לתפקד ולבצע מהלכים משמעותיים, ותהיה נתונה לסחטנות קשה.

אתה צודק כשאתה אומר, בעצם, שהעם בחר באופן גורף גישה פחות תבוסתנית ורופסת. הבעיה היא הצורה שבה באה לידי ביטוי הבחירה הזאת בכנסת - וזה לא יצא מי יודע מה טוב.

"השמחה לאיד" שלך, אם צבועה ואם עיוורת, נובעת מהידיעה שממשלת הקרובה תהיה ממשלה קשת-יום ומגמגמת, וזה בלי לדבר בכלל על הבעיות הכלכליות, הביטחוניות או קיומיות אחרות של המדינה. אני מציע לישראלים למצוא מקור אחר לשמחה שלהם, מאשר שמחה לאיד. אחרת מדינת ישראל תחרב כליל וזה לא יקח הרבה זמן...

יכול להיות שעוד שנה כבר לא נהיה פה-

ע"ע כתבה בYNET שהאיראנים יש להם מספיק אוראניום (אני לא מומחה לגרעין אבל אותי זה מפחיד).

זה לא כל כך קשור לת'רד, אבל...

באיזה סרט אתה חי??? אתה מודע לזה שלפקיסטן יש כבר שנים גרעיני? אתה מודע לזה שבימים אלה הטליבאן עשוי להשתלט על המדינה?

אירן זה מה שמטריד אותך?

גילוי נאות:

אחרי שטרחתי והגבתי פתאום ראיתי את התגובות של איסתרא, שכמו תמיד, קולעות בול ומייתרות לחלוטין את רוב התגובה שלי.

עם זאת, ולו רק בשביל הפרנציפ - אחרי שטרחתי כל כך - הא לכם תגובתי! :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טכנית המצה של ליברמן היא קצרה מאוד . לא יותר מ5-10 סעיפים ( גם אם יש יותר אז רובו אפשר לצרף לסעיף של בני מיעוטים) . ככה שאם לבני אמרה שרוב המצה שלו בתוך המצה שלה אז סביר שזה נכון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BLA אתה טועה.

ביבי הגיע למשא ומתן אחרי שכבר התחייב לש"ס וכנראה גם לבית היהודי (עוד לפני הבחירות בכלל)

ציפי לבני רצתה ועדיין רוצה ממשלה שקווי היסוד שלה מתאימים לשל קדימה ובראשם זה המשך התהליך המדיני

הליכוד לא מסכימים לזה, גם ליברמן לא (בגלל זה הוא פרש מהממשלה) ולכן אין לה מה לחפש בממשלה.

אותו חוסר אחריות שמכריזים כולם על לבני ניתן בקלות להגיד על הליכוד שיכל להכנס לממשלה בראשותה של לבני לפני הבחירות ולחסוך מהציבור בחירות ובזבוז כספים.

עמרי, אני ראיתי לא מעט מהקמפיינים של קדימה (למעשה ראיתי של כל המפלגות)

הם התמקדו בביבי ולא בליברמן, בדיוק כמו שהליכוד התמקדו בלבני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעותיו של ליברמן כן גובלות בגיזענות . אל תשכח שהוא מפליטי כח . המפלגה שחילקה לבוחרים שלה בשטחים . חלק ניכר מהסעיפים שלו בכול מקרה היא רוצה להעביר . כגון שינוי הממשל . הבחירות האחרונות מראות שאין מנצחים . ולמסד את הנישואים האזרחיים . לפחות בעיניין אלה שאינם יכולים להינשא ברבנות (שבעיניין הקבוצה הקטנה הזאת אין בעיה לחרדים שינשאו בנישואין האלה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BLA, שמע, לשתף אל קדימה בממשלה זה טעות.

החבורה הזו היא יותר סחטנית מש"ס ויותר מסוכנת ממר"צ.

לא הספיק לך שתי מלחמות עם תוצאות הרסניות (מבחינה מדינית) כשלקדימה הייה כוח מכריע? ובמיקרה שהם יהיו בממשלה, יהייה להם כוח לא פחות מלליכוד ולביבי, כי אני לא מאמין שהם ישבו עם ליברמן (כשלליברמן גם יש כוח לא מבוטל בממשלה) ועם עוד כמה מפלגות ימניות שביחד יהוו כוח גדול או שקול לקדימה, ככה שבתאכלס לליכוד יהייה הכוח המכריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG, שלא תבין אותי לא נכון - אני די מרוצה מזה שקדימה לא רוצה להצטרף לממשלה (ראה ערך מה שאיסתרא כתב).

אני בסה"כ מצביע על הניגודיות באמירות של ליבני ועל ההפכפכות בהתנהלות שלה, כשבעצם מה שהיא רוצה להגיד זה "וואאאאא ווואאאאאאא אבל אמא, אני רוצה להיות ראש ממשלה!!! וואאאאאאאאאא!!!!"

מנקודת מבטה של קדימה, שדיברה רבות על כמה חשובה היא האחדות, ועל כמה חשוב לשנות את שיטת הממשל, בכדי שיהיה קשה יותר להפיל ממשלות ולסחוט אותן - אין לי ספק קל שבקלים שהם לא יתמכו בזה ברגע האמת מהאופוזיציה. הם רצו לשנות את השיטה עבור הממשל שלהם, לא עבור הממשל של ביבי. צביעות.

באותו אופן, האחדות חשובה, כל עוד ציפי לבני חלמה על ראשות הממשלה. עכשיו, האחדות שווה כקליפת השום.

זה שאני במקרה מאמין שהתוצאה בסופו של דבר תהיה טובה כשקדימה באופוזיציה, לא אומר שאני לא ממשיך להגעל מהצביעות ב"הפוליטיקה האחרת" של ליבני וחבר מרעיה המושחתים - ולהתעצב נוכח הפתיים שאוכלים את הלוקשים שליבני מוכרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שכל הטענות שלך שגויות מיסודן...

מצד שני אתה/ם במצב של מתקפה אוטומטית,

אם היא לא נכנסת לקואליציה-מעניין אותה רק הכסא, אם היא נכנסת-מעניין אותה רק הכסא.

מן הסתם, אין טעם להכנס לקואליציה בשביל הקישוט, גם לא בשביל לחזק את הממשלה של ביבי,

יש טעם להכנס בשביל להעביר כמה שיותר דברים מהמצע של קדימה,

אבל אם המשך קיום מדיני הוא נקודה שחורה מבחינת ביבי ומבחינת ליברמן, אז על מה יש לדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע למה שונאים כולכך את קדימה פה ? יחסית להרבה מפלגות היא נחשבת נורמלי . מאז שקדימה התפצלה מהליכוד הליכוד נהפכה להיות למפלגות הימניות ממנה בתחפושת מפלגת ימין מרכז . אם לא שמתם לב ליבני אמרה ברמז גס מאוד שהיא רוצה להעלים את ליברמן בבחירות הבאות . בעיניין יצוב שיטת הממשל באמת אין טעם שהמדינה תפשוט את הרגל בגלל שכול שנה שנתיים יהיה בחירות מטעמים פוליטיים נטו . מה שקרה הרבה מאז רצח רבין ז"ל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שכל הטענות שלך שגויות מיסודן...

מצד שני אתה/ם במצב של מתקפה אוטומטית,

אם היא לא נכנסת לקואליציה-מעניין אותה רק הכסא, אם היא נכנסת-מעניין אותה רק הכסא.

מן הסתם, אין טעם להכנס לקואליציה בשביל הקישוט, גם לא בשביל לחזק את הממשלה של ביבי,

יש טעם להכנס בשביל להעביר כמה שיותר דברים מהמצע של קדימה,

אבל אם המשך קיום מדיני הוא נקודה שחורה מבחינת ביבי ומבחינת ליברמן, אז על מה יש לדבר?

אתה שוב ושוב מפספס את הנקודה.

הרי הטענות שלה עכשיו הן כלפי הקואליציה, שאי אפשר לשבת איתה בממשלה.

מצד שני, היא עצמה קראה לביבי לממשלה בראשותה ולליברמן גם כן (לפני החלטת הנשיא).

אז מה ההבדל?

רמז: הכיסא!

אני אישית לא הייתי מלכלך עליה (בהקשר הזה, כמובן) אם היתה מגלה אחריות לאומית (לדבריה) ומצטרפת לממשלה.

מצד שני, הייתי מתבאס קצת כשהייתי יודע שהנגע עמוס השחיתות בשם קדימה נמצא עדיין בשלטון. אבל שוב, אז לא היה לי משהו רע להגיד עליה, ספציפית לגבי אותה החלטה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא שהיא קיוותה שבממשלה שלה הליכוד וליברמן יכנסו ע"י כך שיסכימו לקווי היסוד,

בדיוק כמו שאם ביבי היה מסכים לקווי היסוד, היא היתה נכנסת לממשלה בראשותו (אבל כמו שראית, לא היה על מה לדבר)

אבל, זה בסדר גמור שזה המצב.

אין סיבה שכל המפלגות יסכימו ביניהם על קווי היסוד, זאת מהות הדמוקרטיה.

אם מפלגה א' נגד תהליך מדיני (לגיטימי) ומפלגה ב' בעד תהליך מדיני (לגיטימי), אין שום סיבה שישבו ביחד בממשלה.

מפלגה ב' יכולה לתמוך במהלכים חיוניים (צבאיים/כלכליים) גם מחוץ לקואליציה וזה בסדר גמור.

ותחסוך ממני את הצביעות, היית מוצא מהר מאוד על מה "ללכלך"

זה באופי שלכם :)

ושוב, איפה היתה האחריות הלאומית של ביבי הייתה כשלפני כמה חודשים ציפי ביקשה ממנו להכנס לממשלה לאחר שליברמן עזב אותה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב, איפה היתה האחריות הלאומית של ביבי הייתה כשלפני כמה חודשים ציפי ביקשה ממנו להכנס לממשלה לאחר שליברמן עזב אותה?

מצפה לנצח את הבחירות ברוב מוחץ ולהגיד שקדימה הייתה מנופחת ממה שהייתה צריכה להיות . באמת איפה נמצאת האחריות הלאומית שלו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BLA אתה טועה.

ביבי הגיע למשא ומתן אחרי שכבר התחייב לש"ס וכנראה גם לבית היהודי (עוד לפני הבחירות בכלל)

ציפי לבני רצתה ועדיין רוצה ממשלה שקווי היסוד שלה מתאימים לשל קדימה ובראשם זה המשך התהליך המדיני

הליכוד לא מסכימים לזה, גם ליברמן לא (בגלל זה הוא פרש מהממשלה) ולכן אין לה מה לחפש בממשלה.

אותו חוסר אחריות שמכריזים כולם על לבני ניתן בקלות להגיד על הליכוד שיכל להכנס לממשלה בראשותה של לבני לפני הבחירות ולחסוך מהציבור בחירות ובזבוז כספים.

עמרי, אני ראיתי לא מעט מהקמפיינים של קדימה (למעשה ראיתי של כל המפלגות)

הם התמקדו בביבי ולא בליברמן, בדיוק כמו שהליכוד התמקדו בלבני.

קודם כל ביבי הפעם לא הבטיח כלום גם ליבני וגם ביתנו וגם העבודה לא הבטיחו כלום

כולם ידעו מניסיון העבר שאחרי הבחירות צריך להקים ממשלה לפי התוצאות ולא לפי הבטחות

זה ששס אמרה לבוחרים שלה שביבי הבטיח זה בלופ אחד גדול

אולי הוא דיבר אבל שיראו מסמך כתוב ואני לא אומר שביבי צדיק או משהו בסך הכל פוליטיקאי

אבל הוא כן הכחיש הבטחות לשס עוד לפני הבחירות ואת האמת הדיבורים של שס רק הזיקו לו וחיזקו את ליברמן

עכשיו בעניין התהליך המדיני איזה תהליך בדיוק ?

חמאס מעוניין במדינה פלסטינית מוסלמית קיצונית על כל השטח

הפתח רוצה מדינה פלסטינית על חצי מהשטח + מדינה דו לאומית בשטח שנישאר שגם תאפוך אחרי זמן קצר לעוד מדינה פלסטינית

סוריה לא רוצה באמת לדבר אם כל הכביכול "תהליך מדיני " היום אין לא החיזה במציאות

זה היה בלוף של קדימה כבר שנים ועוד לפני זה של שרון

במציאות של היום אתה יכול לדבר אם אירופה וארצות הברית ומצרים וירדן וארצות כמו סין ויפן וכו

אבל אתה לא יכול לעשות "תהליך מדיני " אם הפלסטינים והסורים נקודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה ידוע שביבי התחייב לש"ס לפני הבחירות...

אתה רוצה מסמך חתום?

יש לך דרישות קצת יותר הגיוניות?

תכנס מדי פעם לאתרי חדשות שלא קשורים לנינטנדו ותקרא.

אתה טוען שאין סיבה להמשך תהליך מדיני, כבר אמרתי שזה לגיטימי לחשוב כך, בגלל זה הצבעת לליכוד.

מצביעי קדימה חושבים שיש להמשיך בתהליך המדיני (אתה מסכים שזה לגיטימי לחשוב כך?) ולכן הצביעו למפלגה הנ"ל.

עכשיו, מה אתה בעצם מנסה לעשות?

מנסה לשכנע אותי למה לא צריך תהליך מדיני? כבר עברנו מספיק ת'רדים כאלו

מנסה לשכנע אותי שקדימה טועים? שהכול בלוף? סבבה, לא השתכנעתי.

וזה היופי, אתה הצבעת למי שאתה מאמין בו ואני הצבעתי למי שאני מאמין בו.

עכשיו, איך זה מכשיר את כניסת קדימה לקואליציה עם קווי יסוד של הפסקת התהליך המדיני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...